Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie podkręcania - mam E2140, płytę AsRocka o właściwie identycznej specyfikacji co Ty (choć inny model), 1 giga DDR2 Kingstona, Zasilacz ten sam co Ty i nie mogę podkręcić swojego procka więcej niż o 17% (pamięci na auto, więc nawet nie dochodzą do 667). Jak widać zależy jak się trafi - przypuszczam, że to wina mojej płyty. Ale ogólnie jak się czyta to te procki bardzo dobrze się kręcą, chyba że ma się wyjątkowego pecha. Ale jakby wziąć jakąś markową (choćby tego Abita) to myślę, że poszedłby ładnie.

Nie wiem co powiedzieć o innych Asrock'ach, ale podejrzewam, że to raczej wina płyty niż procka, że nie możesz go wyżej podkręcić. Podkręcalnośc serii E2xxx jest już bowiem szeroko znana. Na swojej płycie puściłem procka o 50% szybciej bez problemu - bez zwiech, bez żadnych zakłóceń i nieprzyjemności. Magistrala o 50% wzwyż i wszystko hula.

 

PS. A jak tam w końcu z tym PCI-E u Ciebie, Dix_? x16 czy tak jak pisałem x4?

Niestety, miałeś rację. Everest wskazuje jednoznacznie - x4. W efekcie myślę o zmianie płyty bo i RAM jest trochę na tym Asrocku ograniczony wydajnościowo. Obecnie myślę nad Abitem I35-E.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co powiedzieć o innych Asrock'ach, ale podejrzewam, że to raczej wina płyty niż procka, że nie możesz go wyżej podkręcić. Podkręcalnośc serii E2xxx jest już bowiem szeroko znana. Na swojej płycie puściłem procka o 50% szybciej bez problemu - bez zwiech, bez żadnych zakłóceń i nieprzyjemności. Magistrala o 50% wzwyż i wszystko hula.

 

No a u mnie cuda się dzieją, to jakieś stuki puki zamiast uruchomienia się, resety przy ładowaniu XP albo czarny ekran z kursorem. Kupując taką płytę za śmieszne pieniądze byłem świadom, że tak może być, zresztą jakoś bardzo mi na podkręcaniu nie zależy.

 

Niestety, miałeś rację. Everest wskazuje jednoznacznie - x4. W efekcie myślę o zmianie płyty bo i RAM jest trochę na tym Asrocku ograniczony wydajnościowo. Obecnie myślę nad Abitem I35-E.

 

No jak masz już wszystko "nowe", tzn. DDR2 i grafikę na PCI-E to na pewno byś na tym skorzystał. "Przejściówka" w postaci AsRocka nie jest już potrzebna ;)

Odnośnik do komentarza
Obecnie myślę nad Abitem I35-E.

Aż się Dixsie__ specjalnie zalogowałem z dobrą radą abyś tej płyty nie brał.:D Chyba, że masz naprawdę ciepły dom/mieszkanie. :D

 

 

Cytaty z purepc od kilku użytkowników na ten temat:

 

Mi ten numer z odłączeniem zasilania też działa, więc zworkę można olać. Co do samego uruchamiania się, to u mnie też jest ten problem, że jak jest chłodno w pokoju, to płyta nie startuje - dziś też odpalałem ją za pomocą suszarki laugh.gif i oczywiście wystartowała od razu... Poczekam na najnowszy bios i wtedy zobacze, czy cos się w tym względzie zmieni.

 

 

 

 

 

Rzecz która mnie najbardziej denerwuje to właśnie to wstawanie płyty po długim spoczynku, i nic nie daje pozostawienie listwy włączonej. Mierzyłem po jakim czasie płyta wstaje tak dla jaj i dziś wstała po 4 minutach, wczoraj po 8. Jakbym w zimie nie włączył kaloryferka na noc to pewnie bym musiał latać faktycznie z suszarką chcąc go odpalić :/

 

 

 

 

Przyszła jesień, temperatury spadły, teraz jak przewietrze dobrze pokój i temp. spadnie do jakieś 17-18*, to P35-E ma problem z uruchomieniem po dłuższym przestoju w zimnym pokoju.

First boot, wiatraki i dyski pracują, ale na second boota trzeba poczekać jakieś 3-5 minut, prawdopodobnie dopóki kondensatory sie nie nagrzeją o czym ktoś już wspominał w tym temacie. Zastanawiam się tylko czy bios Beta pomoże, który nie miał double boota tak jak bios 1.2.

Czy komuś jeszcze przeszkadzają niższe temperatury otoczenia? Pozdrawiam.

 

 

 

 

U mnie jest to podobnie... Tyle że np. dziś włączyłem kompa i w ogóle się nie włączył nawet po godzinie! . Zdążyłem zrobić obiad i się umyć... Suszarka jak zwykle pomogła...

Nie jesteśmy jedynymi z podobnymi problemami. Napisałem już w tej sprawie do Abita...

Ps. Bios tutaj nic nie da niestety....

 

 

 

 

z moją IP35-E tez mialem przeboje z odpaleniem po przestoju. 1 raz jak przyszla ze sklepu to tez godzina minela zanim sie rozgrzala i nabrala pokojowej temp. Potem jak zawozilem kompa na stancje to ponad godzine siedzialem i wciskalem Powera icon_wink2.gif WKURZAJACE to jest.

 

 

 

Temat na PurePC. Widocznie ma powazne problemy skoro pisze o niej w taki sposob , a te wyzej swiadcza o jakosci tejze plyty bo to jest niedopuszczalne , aby takie szopki odstawiac by kompa wlaczyc. O tym to nawet w przypadku ASRocka czy szajsow ECS'a nie slyszalem...

Jest część ludzi zadowolona z tego mobo niemniej dochodzą kłopoty z kompatybilnością pamięci, czasami walnięte banki na ramy, wszędobylskie podwójne starty, kiepski serwis gwarancyjny i powyższy problem z odpalaniem po "zimnej nocy". Polecam poczytać teman na purepc o niej.

 

Co od siebie polecam: zdecydowanie MSI P35 NEO2-FR (skrytykowali ją bo ma dwie zworki co dla laika faktycznie może być problemem, ale nie dla KOGOKOLWIEK, kto z podkręcaniem miał do czynienia) i Foxconna P35 - sprawdzone płyty.

Odnośnik do komentarza
Jest część ludzi zadowolona z tego mobo niemniej dochodzą kłopoty z kompatybilnością pamięci, czasami walnięte banki na ramy, wszędobylskie podwójne starty, kiepski serwis gwarancyjny i powyższy problem z odpalaniem po "zimnej nocy". Polecam poczytać teman na purepc o niej.

 

Co od siebie polecam: zdecydowanie MSI P35 NEO2-FR (skrytykowali ją bo ma dwie zworki co dla laika faktycznie może być problemem, ale nie dla KOGOKOLWIEK, kto z podkręcaniem miał do czynienia) i Foxconna P35 - sprawdzone płyty.

Ciekawe... :D

W chacie mam z reguły 20-21 stopni a jak mi zimno to zapalę w kominku i temp do 25 podniosę :) To żarty, oczywiście.

Ten ABIT ma niezłe recenzje, ale skoro tyle osób pisze o podobnych kwiatkach to COŚ w tym jest. W testach dobrze pisali też o tym Foxconnie, o którym wspomniałeś, więc pewnie zdecyduję się właśnie na tę płytę, choć firma jest dla mnie kompletnie anonimowa. :-k

Odnośnik do komentarza

Foxconn jako sama marka płyt nie był do tej pory specjalnie popularny, ale znane firmy (Asus, GB) produkowały i produkują mobasy właśnie w oparciu o foxconnowskie podzespoły. :D Na AM2 mają kilka bardzo udanych płyt (sam byłem posiadaczem jednej), a i na 775 ich produkty są bardzo dobre (jest jeszcze świetny Foxconn Mars, ale to już inna półka cenowa).

 

Także polecam wspomniane MSI i tego Foxa. ;) Jeśli chodzi o przewagę jednej nad drugą: po pierwsze MSI ma mostek ICH9R czyli możesz stawiać Raid. Dalej, ma bajeranckie chłodzenie sekcji zasilania i mostków i co tu mówić - jest świetna od strony wizualnej. ;)

Fox Raida nie ma, możliwości podkręcania są bardzo podobne - potencjał proca wykorzystasz w 100%, ale MSI po pierwsze ma zworki co z jednej strony może być skomplikowane dla nowicjusza, ale z drugiej strony ustawiasz nimi (zanim nawet włączysz kompa) FSB333 i masz automatycznie podkręconego E2xxx czy 4xxx - bez zabaw w biosie. MSI zawyża w ustawieniu "AUTO" timingi, ale dla oveclockera ich ręczne ustawianie to podstawa. Jak widać w teście są problemy ze spadkiem wydajnosci powyżej 500FSB, ale do zrobienia 3GHZ na intelowskim procesorze o najniższym dostępnym mnożniku (7x) wystarczy trochę ponad 400, nie mówiąc o procach na magistrali 800 (z najniższym - 8x), więc sam sobie odpowiedz czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Także Fox trochę mniej skomplikowany, z obydwu płyt będziesz zadowolony więc wybierz sam. ;) Jest również na purepc bardzo ładny temat o niej z FAQ, warto poczytać.

Odnośnik do komentarza

Co do Foxcoonów, to potwierdzam, dobra firma ;) mam prostą płytkę od nich i nie narzekam a i co nieco podkręcić się dało, tyle że to na AM2. Ale jak już czytałem recenzje płyt tej firmy (i to nie tylko na platformę AMD) okazuje się że to dobra firma, poza tym jak wiadomo wcześniej zajmowali się kartami graficznymi (co dalej robią - WinFast).

Odnośnik do komentarza

BTW tego co napisałem o Foxconnie P35A, pojawiła się na naszym rynku oczekiwana już od jakiegoś czasu wersja P35A-S. Jest niewiele droższa - kilka dych - za to wyposażona w ICH9-R (możliwość Raid) oraz z Firewire, także chyba największa przewaga MSI nad Foxem została zniwelowana. :]

Odnośnik do komentarza

A ja mam prozbe czy pomogli byscie mi zlozyc jak najlepszego kompa do 15tys z monitorem lub bez , no i nie wiem czy nie warto poczekac az wyjda nowe procesory Intela i nowe grafiki GeForce. No ale jak narazie co byscie proponowali ??

Odnośnik do komentarza
A ja mam prozbe czy pomogli byscie mi zlozyc jak najlepszego kompa do 15tys z monitorem lub bez , no i nie wiem czy nie warto poczekac az wyjda nowe procesory Intela i nowe grafiki GeForce. No ale jak narazie co byscie proponowali ??

 

do 15 tysi? Bogatys ;]

Odnośnik do komentarza
A ja mam prozbe czy pomogli byscie mi zlozyc jak najlepszego kompa do 15tys z monitorem lub bez , no i nie wiem czy nie warto poczekac az wyjda nowe procesory Intela i nowe grafiki GeForce. No ale jak narazie co byscie proponowali ??

 

do 15 tysi? Bogatys ;]

 

Gdzie tam bogaty, odkladalo sie troche czasu no i ma sie sponsorow :)

Odnośnik do komentarza

Hmm, 15 tyś powiadasz? I chcesz pewnie na tym sprzęcie grać? Ja Ci radzę tak: za ok 5tys kup skrzynkę z bebechami. Za jakieś 2-3 tyś porządny monitor, czy nawet TV Full HD za 7 tyś. Za jakieś kilka, kilkanaście miesięcy kupisz nową kartę graficzną, może też proca. Za resztę (zostanie 1-2 tyś zł) kup sobie dobre akcesoria do grania (mysz, klawiatura, kierownica, pistolet, czy co tam jeszcze). Podział środków jest orientacyjny.

Odnośnik do komentarza

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2424

http://zenfist.pl/pID/1027.htm

 

Jeśli chodzi o Szefa, mój zarzut do niego to przede wszystkim głośność w porównaniu do powyższych - sam mam owego Chiefteca 400W u siebie. :]

 

 

A z daleka się trzymać o dziadostwa typu: Tracer, Modecom FEEL, Mustang, Tronje.

 

 

ma zasilacz 350, na forum pclab przeczytal;em ze przy radku 1950PRO wymagany 400W

Zależy jakie 350W ma, jeśli to np. HuntKey (:keke:) to nie trzeba zmieniać. Choć Modecom MC 350W i Amacrox AX400 (350W) też dałyby radę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...