Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

FYM, przecież doskonale wiem skąd Solari przechodził do Interu :) po prostu nasunęło mi się to na myśl, chyba nie sądzisz że sugerowałem 'wojny klubowe' pomiędzy tymi dwoma dżentelmenami?

 

No właśnie w tym sęk, że nie wiem co chciałeś zasugerować, stąd mój post ;)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że gdyby wczoraj dowieźli te 1-2 z Valencią, to by nie było tematu.

 

Chociaż po cichu liczę, że będziemy mieli trenera na lata.

Jakby wygrali, to by się odwlekło to. Do kolejnej porażki zapewne.

 

Trener na lata? No chyba nie w Realu ;) A szczerze mówiąc, to trzymam kciuki za Twoje przewidywania. Może w końcu coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Jasne. Było po prostu czekanie, aż mu się noga powinie. Tak czułem, że jak nie wygrają, to dzisiaj będzie konferencja :)

 

Dopóki Perez będzie to się tak nie stanie. On się za często w gorącej wodzie kąpie. Szkoda, że Carlo wywalił, bo za nim był cały zespół.

Zidane ma wielki szacunek, więc liczę, że przez to będzie mu dane trochę popracować..

Odnośnik do komentarza

Ja się nie martwię :) Zidane to jest gość, to jest perfekcjonista, to jest poważny człowiek, który nie wskoczyłby na główkę do niesprawdzonej wody. Jeśli przyjął tę ofertę, to znaczy że sam czuje się gotowy i wie, że sprosta. On sam dobrze wie jakie wyzwanie przed nim, w końcu jest w tym klubie od wielu lat. Z takim doświadczeniem zawodniczym i z taką renomą w samym Realu Madryt jestem przekonany, że to będzie dobry trener na co najmniej kilka lat :)

Odnośnik do komentarza

Polecam przeczytać to np: https://www.facebook.com/notes/melodroma/co-jest-grane-zidane/859319257474075?__mref=message_bubble(sa 3 czesci tego). Lekko napisane i troche z przesada, ale jest tez w tym duzo prawdy.

 

 

Ps. Nie uważam Zidana za jakiegoś słabego piłkarza broń Boże. Po wg mnie nie zasługuje na opinie, że jest to TOP5 piłkarzy świata (nietrudno z takimi się spotkać ;) )

Odnośnik do komentarza

To jeden z najgorszych tekstów o piłce nożnej, który zacząłem czytać, bo skończyć nie byłem w stanie. Okropne generalizowanie, a teza popierana błędnymi "faktami", których kilka zostało wypunktowane w komentarzach. O poziomie tekstu niech świadczy kilka kwiatków z pierwszych akapitów:

 

Nie ulega wątpliwości, że Zinedine Zidane był świetnym piłkarzem. Majestatycznie się kołysząc, przemierzał boiska wzdłuż i wszerz, zwalniając jeszcze bardziej tylko wtedy, gdy trzeba było popisać się ruletą, zawsze gotów rozsmarować Bayer Leverkusen tygrysim strzałem z woleja słabszą nogą. Lubiłem obserwować jego grę w Juventusie, lubiłem także w Realu Madryt, choć z wiadomych względów nieco mniej.

 

Zidane nie był nigdy dyrygentem, metronomem – był kreatorem. Za regulowanie tempa gry odpowiadali inni jak Makelele czy Redondo. Zidane otrzymywał piłkę i jego zadanie było jasne: dostarczyć ją do bramki, osobiście lub za pośrednictwem jakiegoś innego imigranta.

 

 

 

Było to ucieleśnienie moich najgorszych koszmarów, których przedłużeniem jest Arjen Robben – panicznego lęku przed tyranią ludzi bez włosów.
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy z najbardziej przereklamowane piłkarza na świecie, stanie się najbardziej przereklamowanym trenerem.

WTF? Piłkarz, który był kluczowym elementem drużyny zdobywającej mistrzostwo świata i Europy. Który w finale MŚ strzelił przeciwko byłym i przyszłym mistrzom świata 2 gole. Który strzelał nieprawdopodobne gole, gdy wszyscy myśleli, że mecz się skończył. Pod którego stworzono udaną taktykę z nim jako centralnym elementem? I to jest najbardziej przereklamowany piłkarz? Really, przeczytasz swój tekst za 10 lat i będziesz się z samego siebie śmiał.

Aha i nie "były Algierczyk", bo urodził się i wychował we Francji. Jego rodzice żyli od 20 lat we Francji, gdy się urodził.

Odnośnik do komentarza

Ej, ale macie swiadomosc, ze Zidane jest trenerem bardzo mocno przecietnym, ktorego nie bronia wyniki?

 

 

Zidane z Castilli miał bilans: 18 zwycięstw, 12 remisów, 12 porażek, bramki 62:48. Wśród tych 18 wygranych, aż 11 było różnicą jednej bramki.

1,48 bramki strzelonej na mecz
1,14 bramki straconej na mecz

Większość spotkań gra klasycznym ustawieniem 4-2-3-1 z dwójką DMów, dwójką typowych skrzydłowych, mediapuntą i wysuniętą dziewiątką. Do tego systemu ma Casemiro na DMa (+ Modrić?). No bo granie parą Hans - Luka będzie oznaczało prawdziwą lukę.

Hames na mediapuncie, Ronaldo z Bejlem na skrzydłach, czy jednak powrót do jakże genialnej myśli o przesunięciu Walijczyka na 10?

Opuszcza zespół na drugim miejscu w tabeli, jednak z pięknym bilansem ostatnich spotkań - trzy zwycięstwa w ostatnich dziewięciu meczach, ledwie jedno w ostatnich sześciu.

4 razy w poprzednim sezonie Yazid próbował ustawienia 4-3-3, wywalczył w tych czterech meczach cały jeden punkt.

Mysle, ze calego sezonu druzyna nie bedzie w stanie uciagnac na euforii po zwolnieniu Benka. Zidane ma charyzme, fajnie - ale czy wystarczajaca, zeby okielznac madryckie gwiazdeczki? Szczerze watpie, skoro nie poradzil sobie z nimi nawet Mourinho.

 

O warsztacie taktycznym to juz chyba w ogole trudno dyskutowac.

Odnośnik do komentarza

Uno - Mourinho wygrał La Liga w rekordowym stylu i przełamał klątwę 1/8 LM. Potem chyba stracił szatnię, ale z grubsza jego decyzje (Casillas) się potem broniły. No i nie widzę sensu porównywania ich charakterem, skoro nie wiemy nic o osobowości Zidane'a trenera.

 

Due - No trudno dyskutować, bo jakim wyznacznikiem są juniorzy? Równie dobrze może być świetnym trenerem seniorów, a beznajdziejnym młodzieży. Bo to się nie zdarzało?

Odnośnik do komentarza

Polecam przeczytać to np: https://www.facebook.com/notes/melodroma/co-jest-grane-zidane/859319257474075?__mref=message_bubble(sa 3 czesci tego). Lekko napisane i troche z przesada, ale jest tez w tym duzo prawdy.

 

 

Ps. Nie uważam Zidana za jakiegoś słabego piłkarza broń Boże. Po wg mnie nie zasługuje na opinie, że jest to TOP5 piłkarzy świata (nietrudno z takimi się spotkać ;) )

Czytałem ten tekst i jest to jedna z najgorzej napisanych rzeczy, z jakimi dane mi było się zapoznać.

Odnośnik do komentarza

Ej, ale macie swiadomosc, ze Zidane jest trenerem bardzo mocno przecietnym, ktorego nie bronia wyniki?

 

 

 

Zidane z Castilli miał bilans: 18 zwycięstw, 12 remisów, 12 porażek, bramki 62:48. Wśród tych 18 wygranych, aż 11 było różnicą jednej bramki.

 

1,48 bramki strzelonej na mecz

1,14 bramki straconej na mecz

 

Większość spotkań gra klasycznym ustawieniem 4-2-3-1 z dwójką DMów, dwójką typowych skrzydłowych, mediapuntą i wysuniętą dziewiątką. Do tego systemu ma Casemiro na DMa (+ Modrić?). No bo granie parą Hans - Luka będzie oznaczało prawdziwą lukę.

 

Hames na mediapuncie, Ronaldo z Bejlem na skrzydłach, czy jednak powrót do jakże genialnej myśli o przesunięciu Walijczyka na 10?

 

Opuszcza zespół na drugim miejscu w tabeli, jednak z pięknym bilansem ostatnich spotkań - trzy zwycięstwa w ostatnich dziewięciu meczach, ledwie jedno w ostatnich sześciu.

 

4 razy w poprzednim sezonie Yazid próbował ustawienia 4-3-3, wywalczył w tych czterech meczach cały jeden punkt.

Mysle, ze calego sezonu druzyna nie bedzie w stanie uciagnac na euforii po zwolnieniu Benka. Zidane ma charyzme, fajnie - ale czy wystarczajaca, zeby okielznac madryckie gwiazdeczki? Szczerze watpie, skoro nie poradzil sobie z nimi nawet Mourinho.

 

O warsztacie taktycznym to juz chyba w ogole trudno dyskutowac.

 

A Luis Enrique jakie miał wyniki przed pracą w Barcelonie? No właśnie.

Odnośnik do komentarza

No właśnie miałem pisać, że skoro Enrique ogarnął gwiazdeczki Barcelony to tym mniej prawdopodobny bunt u Zidane'a. Jednak pozycja Zidane'a w historii Realu jest mocniejsza niż Enrique w Barcelony. Oczywiście dochodzą elementy osobowości, charyzma itp., ale możemy budować przewidywania tylko w oparciu o dane, jakie mamy, a cech osobowościowych być szczególnie pewni nie możemy.

Odnośnik do komentarza

ale to chyba Guardiola wlasnie awansowal z rezerwami czy sie myle? :P

 

a ok, juz doczytalem ze obaj awansowali tylko Luis Enrique jeszcze zdobyl swietne 3 miejsce jako beniaminek na zapleczu La Ligi.


No właśnie miałem pisać, że skoro Enrique ogarnął gwiazdeczki Barcelony to tym mniej prawdopodobny bunt u Zidane'a. Jednak pozycja Zidane'a w historii Realu jest mocniejsza niż Enrique w Barcelony. Oczywiście dochodzą elementy osobowości, indywidualna charyzma itp., ale możemy budować przewidywania tylko w oparciu o dane, jakie mamy, a cech osobowościowych być szczególnie pewni nie możemy.

czemu tak uwazasz? LE gral w Barcelonie dwa razy dluzej niz Zidane w Realu i wygral wszystko oprocz LM (zamiast tego PZP) ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...