Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczy, które zdarzyły się od czasu kiedy Eden Hazard zdobył ostatnią bramkę w Premier League:

 

  • Barcelona won five trophies.

  • Cristiano Ronaldo scored 42 goals for Real Madrid, 28 in La Liga and 14 in the Champions League.

  • Ten Premier League clubs have had managerial changes.

  • Sepp Blatter was re-elected as FIFA president, announced his resignation, was banned from football and had his ban reduced.

  • Real Madrid have had three managers.

  • Dele Alli was playing for MK Dons.

  • Jamie Vardy scored in 11 consecutive Premier League games, setting a new record.

  • Leicester went from 16th in the Premier League to top of the league.

  • Danny Welbeck was out for more than nine months and returned to score the game-winner for Arsenal vs. Leicester.

  • Eden Hazard made an estimated £8,542,857.

  • Leonardo di Caprio zdobył Oscara

  • Jesus Navas strzelił bramkę

  • Mexican drug kingpin Joaquin "El Chapo" Guzman escaped a maximum security prison (for the 2nd time) on July 11th, 2015 and was recaptured on January 8th, 2016.
  • Jurgen Klopp managed Dortmund, took a sabbatical and returned to managing with Liverpool.
Nie jest to jeszcze Amauri, Grafite czy Dani Guiza, ale zjazd i tak spektakularny, raczej ryzykownym byłoby robić z niego nowego franchise playera.
Odnośnik do komentarza

Ja tam trochę rozumiem chcących pozbyć się Ronaldo. Co by nie mówić z wiekiem jego toksyczność zacznie przeważać nad walorami piłkarskimi jakie może zaoferować w cenie, jaką trzeba płacić za jego utrzymanie. Ale i tak nie wydaje mi się, żeby Real miał jakiekolwiek szanse konkurować z barcelońskim trio, nieważne kogo by nie kupili. Jedyna szansa to liczyć, że Neymar odejdzie.

Odnośnik do komentarza

 

Cristiano Ronaldo scored 42 goals for Real Madrid, 28 in La Liga and 14 in the Champions League.

 

Nie jest to forma do czynienia go nietykalnym..

 

Serio :D ? Rozumiem wielkie wymagania jakie sam Cris sobie zarzuca, ale na boga, poza nim i trójką z Barcy kto się może zbliżyć do takiej "średniej formy"?

 

a 19 bramek strzelil trzem zespolom (Malmo, Szachtar, Espanyol). statystyki go bronią, ale nie tylko to się liczy. ;)

Odnośnik do komentarza

A kogoś byś widział FYM na stanowisku?

 

Tak na szybko... to nie wiem. Ja, jak się wszyscy domyślają jestem zwolennikiem powrotu Jose, ale najchętniej widziałbym go w Madrycie, kiedy Perez odpuści sobie rządzenie i zajmie się ogródkiem. Chcę przebudowy zespołu i chcę trenera, który będzie w stanie wziąć to na swoje barki. Zidane mi w tej roli nie pasuje, bo to jakby nie patrzeć świeżak i nie wiadomo czego się po nic spodziewać. Zaryzykuje stwierdzenia, że do tej misji może nie mieć jaj. Zidane może i potrafić jebnąć z główki w przeciwnika, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że potrafiłby powiedzieć zarządowi "Fuck you", gdyby ten rzucałby mu kłody pod nogi. A właśnie taki trener jest potrzebny.

 

Co do kadry, jestem zdecydowanym przeciwnikiem pozbywania się Ronaldo. To jest wciąż perła w koronie. 31 lat? Zobaczcie co wyprawia Zlatan mając 34, a Ronaldo ze swoim maniakalnym podejściem do dbania o organizm może spokojnie pograć na światowym poziomie jeszcze kilka lat. Portugalczyk jest IMO nietykalny. Byle tylko miał z kim grać. I tu jestem za tym, żeby wykorzystać słabszą formę Hazarda i wyciągnąć go z Chelsea.

Odnośnik do komentarza

 

 

Cristiano Ronaldo scored 42 goals for Real Madrid, 28 in La Liga and 14 in the Champions League.

 

Nie jest to forma do czynienia go nietykalnym..

 

Serio :D ? Rozumiem wielkie wymagania jakie sam Cris sobie zarzuca, ale na boga, poza nim i trójką z Barcy kto się może zbliżyć do takiej "średniej formy"?

 

a 19 bramek strzelil trzem zespolom (Malmo, Szachtar, Espanyol). statystyki go bronią, ale nie tylko to się liczy. ;)

 

 

FYM dokładnie wyjaśnił co mam na myśli. Na upartego można mówić inaczej gdy wykręcał kosmiczne statystyki, że nie było (wiele) trofeów. Ale jaki tu mieć do niego zarzut? Trener ma jednego z lepszych piłkarzy świata, niech go odpowiednio wykorzysta.

Odnośnik do komentarza

 

Hazard?

no on czy de Bruyne to są mega kozaki, ale czy są do wyciągniecia z Premier League ? moim zdaniem nie.

Może właśnie kolektyw, bez takiego wyraźnego lidera?

kiedy ostatnio Real tak miał :) ?

 

 

Ja bym zadał nieco inne pytanie, kiedy nie miał lidera i na dodatek grał dobrze. O ile dobrze pamietam to końcówka ery prezesury Sanza, aczkolwiek i tam były indywidualności takie jak Raul, Morientes, czy Roberto Carlos.

Odnośnik do komentarza

 

A kogoś byś widział FYM na stanowisku?

 

Tak na szybko... to nie wiem. Ja, jak się wszyscy domyślają jestem zwolennikiem powrotu Jose, ale najchętniej widziałbym go w Madrycie, kiedy Perez odpuści sobie rządzenie i zajmie się ogródkiem. Chcę przebudowy zespołu i chcę trenera, który będzie w stanie wziąć to na swoje barki. Zidane mi w tej roli nie pasuje, bo to jakby nie patrzeć świeżak i nie wiadomo czego się po nic spodziewać. Zaryzykuje stwierdzenia, że do tej misji może nie mieć jaj. Zidane może i potrafić jebnąć z główki w przeciwnika, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że potrafiłby powiedzieć zarządowi "Fuck you", gdyby ten rzucałby mu kłody pod nogi. A właśnie taki trener jest potrzebny.

 

Co do kadry, jestem zdecydowanym przeciwnikiem pozbywania się Ronaldo. To jest wciąż perła w koronie. 31 lat? Zobaczcie co wyprawia Zlatan mając 34, a Ronaldo ze swoim maniakalnym podejściem do dbania o organizm może spokojnie pograć na światowym poziomie jeszcze kilka lat. Portugalczyk jest IMO nietykalny. Byle tylko miał z kim grać. I tu jestem za tym, żeby wykorzystać słabszą formę Hazarda i wyciągnąć go z Chelsea.

 

Ale tak to nie działa. Zidane czy inny trener może sobie chcieć ale zarząd jest nad nim i ma decydujący głos w sprawie transferów itp. Pracując w Realu musi się liczyć z tym, że będzie szedł na kompromisy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie do odejścia: Perez, Kroos, Benzema. Bankowo w tej kolejności. Jestem absolutnym antyfanem tych panów.

Kompletnie nie rozumiem tych, którzy chcą odejścia Kroosa. W ostatnim meczu faktycznie wyglądał fatalnie, ale IMO to bardziej kwestia tego, że Real gra bez typowego DPŚa. Zdecydowanie lepiej wyglądałby środek Casemiro, Kroos, Modric, ale wiadomo Isco albo James muszą grać, bo się lepiej "sprzedają" niż Casemiro.

Odnośnik do komentarza

A propos tego, że Cristiano jest liderem Realu. Skoro on sam każe spojrzeć w statystyki, to kilka statystyk wam zaprezentuję. Pod lupę idą mecze CR7 w La Liga:

 

mecze przeciwko dwóm pierwszym drużynom(Barcelona, Atletico): 3/0/0 (mecze/gole/asysty)

mecze przeciwko drużynom z czołowej szóstki(Barcelona, Atletico, Villarreal, Celta, Sevilla): 6/1/0

mecze przeciwko drużynom z czołowej dziesiątki (Barcelona, Atletico, Villarreal, Celta, Sevilla, Athletic, Eibar, Real Sociedad, Malaga): 12/8/1

 

Mecze przeciwko drużynom z miejsc 11-20: 14/14/7.

 

Liderem tej drużyny jest Luka Modric. Cristiano masowo ładuje do siatki Espanyolom i innym ogórom, i to w dodatku, kiedy losy spotkania są już rozstrzygnięte. W najważniejszych meczach go po prostu nie ma, ginie. Widać go tylko kiedy sfrustrowany coś pokrzykuje do sędziego, albo macha rękami.

Odnośnik do komentarza

Ok, ale da się dowieść, że żaden mecz nie obrócił by się na niekorzyść Realu gdyby bramki Ronaldo nie padły? Do tego dochodzą oczywistości - rywale skupieni na nim zostawiają więcej miejsca innym zawodnikom Realu i tak dalej i tak dalej ;)

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=64149artykuł sprzed miesiąca. Przez ten miesiąc jego gole zapewniły dodatkowe 4 punkty.

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, że w Realu muszą być indywidualności, zawsze tak było i zawsze będzie. Do tego pozbywanie się Ronaldo jest mimo wszystko głupotą, bo on jeszcze potrafi naprawdę dużo zaoferować tej drużynie, teraz nie jest po prostu w najlepszej dyspozycji. Pozbywanie się Benzemy, o czym pisał Makk, też nie jest dobrym pomysłem zważywszy fakt, że Francuz w końcu gra naprawdę dobrze. Problem jest z kontuzjami, ale to jest pewnie trochę wina sztabu. A Kroos? Przecież on w Bayernie grał wyżej, nigdy nie będzie defensywnym pomocnikiem. Jeśli będzie miał koło siebie defensywnego pomocnika, to Niemiec będzie mógł sobie na więcej pozwolić i jestem pewien, że będzie grać lepiej.

Zizou natomiast zasługuje na szansę, nie ma sensu go zwalniać. Niech Francuz dostanie prawdziwą szansę, teraz nie ma co go oceniać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...