Skocz do zawartości

Antywirusy, antyspywary, firewalle- zabezpieczenie kompa


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem z ciekawości AVG z serii 9. I tak szybko jak to zainstalowałem, tak szybko wywaliłem. Po uruchomieniu systemu, po paru chwilach dysk zaczynał mielić i nie było widać końca. Nawet przy wyłączeniu z autostartu, system zachowywał się jednakowo.

Co dziwne, z poprzednią wersją nie stwierdziłem problemów.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem z ciekawości AVG z serii 9. I tak szybko jak to zainstalowałem, tak szybko wywaliłem. Po uruchomieniu systemu, po paru chwilach dysk zaczynał mielić i nie było widać końca. Nawet przy wyłączeniu z autostartu, system zachowywał się jednakowo.

Co dziwne, z poprzednią wersją nie stwierdziłem problemów.

 

Ciekawe, bo u siebie nie stwierdziłem problemów z działaniem antywira.

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż instalacja programu ....

 

Dzięki Gabe za zainteresowanie i odpowiedz. Poradziłem znajomej niemalże to sami co mi napisałeś. Wychowanie jednak pozostawię rodzicom bo niby co mi do tego? Widziałem ostatnio ciekawą reklamę. Chodziło tam mniej wiecej o to: "Wolę by moje dzieci chodziły z porozbijanymi kolanami niż garbem i wadą wzroku"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam serdecznie dosyć mojego obecnego antywira zintegrowanego z firewallem - wersja 2010 jest przeznaczona dla debili i nie pozwala użytkownikowi na głębszą ingerencję w ustawienia - i zastanawiam się nad zmianą. W związku z tym mam pytanie - używa ktoś Microsoft Security Essentials w zestawie z zaporą systemową? W chwili obecnej szczególnie interesuje mnie dobra współpraca z W7, czego o moim obecnym pakiecie nie mogę niestety powiedzieć. Opinie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pewien problem, wchodząc na forum mojego kierunku pojawia się coś takiego, oczywiście adres, który jest blokowany nie ma nic wspólnego z forum. Zarządzam na tym forum i od wczoraj były pewne problemy, tak jakby jakiś wirus wpakował się na serwer i forum zaczęło wariować, pliki same się modyfikowały, czyściły, tworzyły się nowe obce. Wszystkie pliki od forum zmieniłem na wersje sprzed tygodnia. Objawy takie jak modyfikacje plików znikneły. Pozostał jednak ten dziwny komunikat. Podejrzewałem mój komputer, że jakiś syf mi się przedostał. Sprawdziłem komputer różnymi programami avast, Malwarebytes' Anti-Malware, Hitman, HijackThis i żaden z nich nic nie wykrył na dysku, wszystko wydaje się ok. Czy mogę podejrzewać, że siedzi jakiś syf na serwerze?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zacznę od tego, że mam Avast. Dotychczas było to 4.8, ale nagle zaczął mi świrować i wyskoczył komunikat, że nieaktualny i należy zaktualizować. Ok, zrobiłem to i jest 5.0, włączyłem wszystko, śmiga, ale problem jest jeden - nadal wyskakuje mi komunikat w Centrum zabezpieczeń "Ochrona przed wirusami - NIEAKTUALNE". Czasami wyskoczy też dymek z podpisem "Avast 4.8 jest nieaktualny". Co mogę zrobić, aby Windows XP zaczął "przyjmować" 5.0?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

w zwiazku z tym ze dopiero zaczynam swoja przygode z linuxem, mam dystrybucje ubuntu 10. 04 lts, chcialem zapytac, jaki darmowy antywirus moge zainstalowac? na windows korzystalem z aviry i bylem bardzo zadowolony, a jej dystrybucji na linucha niestety nie widze... podrzuci ktos jakas ciekawa propozycje ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...