Skocz do zawartości

Antywirusy, antyspywary, firewalle- zabezpieczenie kompa


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

Na linuksa tak naprawdę... nie potrzeba antywirusa, bo praktycznie nie występują wirusy atakujące ten system (jest ich śladowa ilość, i głównie po to, żeby udowodnić, że się w ogóle da :D). A dlaczego? Z kilku powodów, ale głównie dlatego, że wirus musi wykorzystać jakąś lukę systemową, a w systemach uniksowych, charakteryzujących się otwartymi źródłami i dość krótkim życiem wersji systemu, luki takie pojawiają się na bardzo krótki okres. Do tego w linuksie (w przeciwieństwie do windowsa) większość czasu działasz bez uprawnień administratora, więc nic nie przedrze się bez widocznego zapytania o hasło. :] Dlatego na linuksy się nie pisze wirusów, bo nie warto ;)

 

EDIT: Acha - jeśli używasz WINE, to ważne jest, żeby nie uruchamiać go jako administrator.

Odnośnik do komentarza

Na linuksa tak naprawdę... nie potrzeba antywirusa, bo praktycznie nie występują wirusy atakujące ten system (jest ich śladowa ilość, i głównie po to, żeby udowodnić, że się w ogóle da :D). A dlaczego? Z kilku powodów, ale głównie dlatego, że wirus musi wykorzystać jakąś lukę systemową, a w systemach uniksowych, charakteryzujących się otwartymi źródłami i dość krótkim życiem wersji systemu, luki takie pojawiają się na bardzo krótki okres. Do tego w linuksie (w przeciwieństwie do windowsa) większość czasu działasz bez uprawnień administratora, więc nic nie przedrze się bez widocznego zapytania o hasło. :] Dlatego na linuksy się nie pisze wirusów, bo nie warto ;)

 

EDIT: Acha - jeśli używasz WINE, to ważne jest, żeby nie uruchamiać go jako administrator.

z WINE, poki co nie potrzebowalem korzystac i mam nadzieje, ze poki co musiec nie bede, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jak nie chcesz prenumerowac, z darmowych bardzo dobrze prezentuje sie Avira, goraco polecam, korzystalem z NOD'a, Nortona i Aviry, zasadniczo Avira duzo od Nortona sie nie rozni, a jest latwiejsza w obsludze, ESET jest troche lepszy jak duzo sciagasz p2p to warto rozwazyc zakup ESET(prenumeraty), tylko to bedzie roczna licencja, musisz o tym pamietac

Odnośnik do komentarza

Nod32 to generalnie ostatnimi czasy najlepszy komercyjny system antywirusowy (obecnie to juz jest caly pakiet aplikacji sluzacych do zabezpieczenia systemu - nie tylko antyvirus, ale tez jakis antyspyware, etc...) - jezeli stac Cie na oplacanie licencji to raczej lepszego nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć FMa 2007, wszystko działało dobrze do dnia dzisiejszego... wyskoczyła mi aktualizacja COMODO Firewalla i teraz po aktualizacji, gdy uruchamiam FMa, wyskakuje mi informacja, że wykrył zagrożenie w pliku fm.exe w postaci wirusa Heur Suspicious, próbowałem przeinstalować, ale nadal wyskakuje ta informacja... dodam, że FM jest całkowicie oryginalny; co mam zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Jako rozwiązanie tymczasowe zastosujcie wyłącznie monitoringu stron WWW.

 

Okno avast! -> menu po lewej -> osłony w czasie rzeczywistym -> osłona www -> odznaczyć "Skanuj ruch sieciowy (HTTP).

Najnowsza - trefna - to 110411-1 ci co mają 110411-0 niech się cieszą. Problem chyba już znają bo wyłączyli serwer aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...