Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Mila i Peszko w eliminacjach byli powoływani dlatego, że znali drużynę, założenia taktyczne i wiedzieli czego oczekuje Nawałka, a zgrupowania to był zbyt krótki okres, aby wprowadzać większe zmiany w rotacji. Trzeba było grać o zwycięstwo tu i teraz. Oczywiście, można patrzeć na takie tłumaczenie sztabu z dystansem, nie być do końca do nich przekonanym, ale trudno nie dostrzec w tym sensu. No i oczywiście to działało, także z wynikami ciężko dyskutować.

Odnośnik do komentarza

Tzn zeby nie bylo, osobiscie uwazam, ze nie zawsze najlepsi gracza stworza najlepsza druzyne. Jesli Mila dawał "to cos" w szatni, co powodowalo, ze nasi wychodzili lepiej umotywowani na mecz, to jak dla mnie moze sobie jechac na to Euro. Trenera rozliczy i tak koncowy wynik. Ilu polakow tylu selekcjonerow, ale tylko Nawalka siedzi tam w srodku i kogo nie powola, musimy to zaakceptowac.

Jakbysmy chceli powolac wszystkich, ktorzy sie nam tu przewijaja, to na Euro musialoby pojechac 50 graczy ;)

Odnośnik do komentarza

Tzn zeby nie bylo, osobiscie uwazam, ze nie zawsze najlepsi gracza stworza najlepsza druzyne. Jesli Mila dawał "to cos" w szatni, co powodowalo, ze nasi wychodzili lepiej umotywowani na mecz, to jak dla mnie moze sobie jechac na to Euro. Trenera rozliczy i tak koncowy wynik. Ilu polakow tylu selekcjonerow, ale tylko Nawalka siedzi tam w srodku i kogo nie powola, musimy to zaakceptowac.

Jakbysmy chceli powolac wszystkich, ktorzy sie nam tu przewijaja, to na Euro musialoby pojechac 50 graczy ;)

Jeśli Mila jest potrzebny do robienia atmosfery to zawsze może pojechać jako członek sztabu w roli specjalisty od przygotowania mentalnego.

Odnośnik do komentarza

Ale pamiętacie jak się kończyło rozbijanie ekipy przed wielkim turniejem? Iwan, Dudek, Frankowski. Na te 23 miejsca niech już jedno będzie za zasługi dla Mili. A Peszko jest niestety w złej formie mentalnej, widać za każdym razem jak wchodzi na boisko, że strasznie chce się pokazać, ale przez to się za bardzo spina. Dla niego nie widzę w tej chwili miejsca w kadrze.

Odnośnik do komentarza

No to po dzisiejszym meczu.

 

Na plus:

Lewandowski - pracował na innych, zaraz przed golem myślałem, ale co on tam qrde robi

Glik - zawsze ostoja

Rybus - najlepszy (jedyny?) lewy obrońca ostatnich 20 lat

Szczęsny - uratował parę razy

Błaszczykowski - trochę na kredyt, ale gol bardzo dobry

Zieliński - mnie się podobał, myślę, że powinniśmy nim grać

 

Na ok:

Salamon - sporo fauli, w meczu o stawkę szybko miałby kartkę

Piszczek - w obronie niezbyt pewny, jak to Piszczek

Fabiański - się raczej nie napracował

 

Lekki minus:

Milik - trochę mało widoczny

Grosicki - ja rozumiem, że on się stara, ale to trochę jak Robben, piła do nogi i wio! efektywność żadna

Kapustka - 3 kontakty, 3 straty; technika fajna, ale jak chłop nie pójdzie na siłownię, to go wszyscy będą przestawiać. Z drugiej strony Lewandowski też był kiedyś chudy. Myślę, że powinien wyjechać z Cracovii, żeby go do pracy nad siłą i konkurencji przyuczono

Krychowiak - ale to chyba głównie kontuzja

Bez oceny:

Jodłowiec, Pazdan, Teodorczyk, Borysiuk - za krótko grali

 

Sam mecz umiarkowany, ale przecież nie beznadziejny

Odnośnik do komentarza

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Zieliński. Na plus tez Salamon, zwróćcie uwagę ile nabrał masy mięśniowej od ostatniego epizodu na kadrze. Glik jak profesor :wub:

 

Bardzo rozczarował mnie Milik

Wydaje mi się, że to nie pozycja dla niego, to kolejny juz raz prezentuje się cienko jak jest tak ustawiony, lepiej szło mu chyba gdy grał na skrzydle

Odnośnik do komentarza

Wydaje się, że rozwiązaniem problemu lewej obrony przyszedł nam problem lewego skrzydła :-k Rybus chyba się sprawdzi jako LO, a z kolei Grosicki, jak go lubię, to zawodnik, któremu wychodzi 10% zagrań. Idealny na ostatnie 30-15 minut spotkania, ale poza tym zbyt nieskuteczny w każdym zagraniu. Trochę lipa, bo na Kapustkę na skrzydle troche za wcześnie. Brakuje mu masy mięśniownej chociażby, wczoraj nim rzucali jak chcieli. Chłopakowi przydałby się już transfer zagranico, do jakiegoś BVB czy Ajaxu gdzie by go nauczyli pracować nad tym co ma na odpowiednim poziomie.

 

 

Poza tym z meczu jestem zadowolony. Jak było wspominane kilka razy - kiedyś takich nie wygrywaliśmy, a wczoraj byłem pewien, że się uda więc cieszy ten progres mentalny :)

Odnośnik do komentarza

Nie śledzę ligi włoskiej i w związku z tym mam pytanie. Zieliński gra jako typowy CM, czy bardziej CAM (ja go kojarzę własnie z tej pozycji). Bo w naszej kadrze byłby potrzebny raczej ktoś o tej pierwszej charakterystyce, taki Linetty, czy też ulubieniec Nawałki, czyli Maczyński. Bo mam obawy, że Krzysiek jak tylko wykuruje się zostanie powołany na Euro, mimo że średnio na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza

Nie śledzę ligi włoskiej i w związku z tym mam pytanie. Zieliński gra jako typowy CM, czy bardziej CAM (ja go kojarzę własnie z tej pozycji). Bo w naszej kadrze byłby potrzebny raczej ktoś o tej pierwszej charakterystyce, taki Linetty, czy też ulubieniec Nawałki, czyli Maczyński. Bo mam obawy, że Krzysiek jak tylko wykuruje się zostanie powołany na Euro, mimo że średnio na to zasługuje.

Przy Salomonie i Krychowiaku potrzebny nam CM? Przecież tu jest idealnie zrobione miejsce dla Zielińskiego, by operował za plecami napadziorów.

Odnośnik do komentarza

Sugerujac sie znow statystykami z transfermarkt z tego sezonu, Zielinski gra w nim wylacznie jako srodkowy pomocnik. Podobnie podpowiada whoscored.com

Squawka z kolei podpowiada, ze w ustawieniu 4-3-3 / 4-3-1-2, dosc typowym dla Empoli w tym sezonie, Zielinski gra zwykle jako prawo-srodkowy pomocnik. Na pozycji klasycznej 10 ma w klubie dosc powazna konkurencje w osobie Sapponary.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...