Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, tylko wyjaśnij mi na czym polega różnica, między kimś kto swoimi działaniami potwierdza, że na 100 % pierwszeństwo ma kadra Niemiec/Francji/XXX, a kimś kto do tych działań dodaje jeszcze potwierdzające słowa? Ja nie widzę żadnej. No i według mnie jeśli komuś przeszkadza Polanski to powinien przeszkadzać również Obraniak, Perquis, a zwłaszcza Boenisch, a jeśli ci wymienieni dalej nie przeszkadzają to i Polanski nie powinien stanowić problemu.

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie mam nic przeciw grze w polskiej kadrze zawodników typu Boenischa czy Obraniaka ale Arboledy i Polańskiego w kadrze nie chce! I popieram tu z Janem Tomaszewskim:

- Powołanie Eugena Polanskiego to profanacja koszulki reprezentacji Polski - uważa Jan Tomaszewski w rozmowie z Futbolnews.pl. - Od teraz wstydzę się, że kiedykolwiek grałem w kadrze. Tym powołaniem sprzedaliśmy polskiego orła - przyznaje.

 

- Wstydzę się, bo w kadrze grają farbowani Polacy, których nie chcieli w innych reprezentacjach. Polanski był kapitanem niemieckiej młodzieżówki? Tak? To ja nie mam więcej pytań - irytuje się Tomaszewski. Były bramkarz kadry uważa, że reprezentacja traci swój narodowy charakter. - Sprzedaliśmy polskiego orła. Brzydzę się taką reprezentacją i bojkotuję jej mecze - dodaje.

Jak powoływano Smudę byłem przeciwnikiem jgo kandydatury, ale luzie którzy chcą go teraz odwołać mijają się z celem. Do Euro za mało czasu na zmianę selekcjonera. Jak zaczął to niech chociaż dotrwa do końca. Po Mistrzostwach będzie czas na rozliczenia.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.dziennik.pl/sport/pilka-nozna/artykuly/90777,sebastian-boenisch-woli-grac-dla-niemcow.html

 

proszę bardzo, Sebastian wolał pojechać na Mistrzostwa Europy u21 z kadrą Niemiec (i zdobyć przy okazji mistrzostwo) niż grać dla Polski

nadal martin uważasz, że te przypadki są tak bardzo różne?

 

E: to pytanie mógłbym chyba też skierować do madrid95, ale obawiam się, że nie próbuje nawet ogarnąć dyskusji w tym temacie...

Odnośnik do komentarza

@madrid95

 

Nigdy nie zrozumiem fenomenu cytowania pana Jana T. Równie dobrze można by cytować wypowiedzi Joli Rutowicz zamiast tego demagoga.

 

Zgadzam się za to w pełni co do zdania na temat odwołania Smudy. Smuda miał taki komfort i tyle czasu na tym stanowisku, że nie należy go teraz odwoływać. Jednak jeżeli przy takich warunkach i ustępstwach jakie czyni dla jego reprezentacji Ekstraklasa, Euro będzie klęską sportową, to ten selekcjoner powinien być skończony jako trener. Ja wstrzymam się z oceną jeszcze przez rok. Od początku jego powołania na stanowisko, miał być trenerem na Euro. Dostał czas, dostał wszystko czego chciał. Jeśli w razie niepowodzenia(odpukać), będzie szukał jakichkolwiek wymówek(a to kontuzja, a to murawa była nierówna, a to bramki były nieregulaminowych wymiarów, nasi trenerzy są mistrzami w ich wymyślaniu), to środowisko piłkarskie i dziennikarskie powinno zmieszać go z błotem.

 

 

Odnośnik do komentarza

czyli wszyscy to farbowane lisy? a co powodowało, że jeszcze chwilę temu Boenisch był ok?

Niespecjalnie interesowałem się sprawą, nie znałem faktów, które podałeś.

 

pewnie Weszło! inaczej pisało...

Nie wiem, czy pisali w ogóle coś o Boenischu, a jeśli już, to znając ich, raczej też mało pozytywnie. Jak Ci się chce, to sobie sprawdź, ja mam lepsze rzeczy do roboty...

Odnośnik do komentarza

Dobra, ale dalej mi nie wytłumaczyłeś, co za różnica czy ktoś tylko myśli, czy informuje o tych przemyśleniach słownie, skoro dla Ciebie hańbą jest postawa jaką przyjął Polanski. Ja dalej nie mogę znaleźć różnicy (po za stopnie pokrewieństwa) między tymi piłkarzami (Obraniak, Perqius, a Polanski, Boenisch), albo komuś podobają się wszyscy, albo żaden, dla mnie innego wyjścia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Niespecjalnie interesowałem się sprawą, nie znałem faktów, które podałeś.
nie odpowiedziałeś mi na pytanie: co powodowało to, że Boenisch chwilę temu był ok? sam pisałeś, że jakoś go "przełknąłeś", a więc miałeś jakieś wątpliwości, ale jednak plusy zaważyły nad minusami :>

jeszcze czytelniej: gdzie jest granica między farbowanym lisem a osobą, która może grać Twoim zdaniem w polskiej reprezentacji?

podpowiem: może ładne wywiady?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie kadra na ME powinna być zbliżona do tej:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (Arsenal), Artur Boruc (Fiorentina), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia)

 

Obrońcy:

 

Łukasz Piszczek (Borussia), Piotr Celeban (Śląsk), Maciej Sadlok (Polonia), Tomasz Jodłowiec (Polonia), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Dariusz Dudka (Auxerre), Piotr Brożek (Trabzonspor), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor),

 

Pomocnicy:

 

Jakub Błaszczykowski (Borussia), Ludovic Obraniak (Lille), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Sławomir Peszko (Koln), Sebastian Mila (Śląsk) , Adam Matuszczyk (Koln), Rafał Murawski (Lech), Marcin Burkhardt (Jagiellonia), Tomasz Kupisz (Jagiellonia),

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (Borussia), Ireneusz Jeleń (?), Łukasz Jutkiewicz (Coventry), Paweł Brożek (Trabzonspor),

 

Coś takiego, do tego jakieś zmiany, na tą chwilę myślę, że było by to dość dobre zestawienie, młodość z kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Denerwuje mnie w dużej mierze naturalizacja piłkarzy, oczywiście nie mam tu na myśli Obraniaka czy Jutkiewicza, który już dawno chciał grać dla naszej kadry. Wiele zależy też od dyspozycji tych zawodników, głównie od tego czy będą utrzymywać formę, bo jak wiadomo wielu z nich może zmienić barwy klubowe lub już to zrobiło (Sandomierski, Mierzejewski, Jeleń). Nie są to jakieś wymysły FM-maniaka, tylko skład wybrany poprzez obserwację formy zawodników.

Odnośnik do komentarza

Granica jest bardzo płynna, każdy może to widzieć inaczej. Dla mnie pewną granicą jest jakiekolwiek utożsamianie się z Polską. Co do Obraniaka, to nie wiem, czy się utożsamia, ale nie mam powodu, by uważać że nie. A jak zawodnik mówi otwarcie w wywiadzie, że z Polską nie ma wiele wspólnego, to nie ma o czym mówić. Polakiem nie jest i nie chcę go widzieć w naszej reprezentacji. Przy czym nie mam do niego nic jako człowieka, może być po prostu dobrym Niemcem.

 

Dla mnie już koniec tematu, bo przeszłość pokazywała, że można o tym rozmawiać i rozmawiać i do konstruktywnych wniosków nie dochodzi się nigdy. Są jakieś dwa różne sposoby widzenia świata i tego się widocznie nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Denerwuje mnie w dużej mierze naturalizacja piłkarzy

a mnie denerwują osoby, które nie czytają tematu i nie rozumieją pojęć, którymi się posługują :picard:

 

Dla mnie pewną granicą jest jakiekolwiek utożsamianie się z Polską
a jak to sprawdzisz? na podstawie ładnych wywiadów? :roll:
A jak zawodnik mówi otwarcie w wywiadzie, że z Polską nie ma wiele wspólnego, to nie ma o czym mówić
no bo co tu dużo mówić, taka jest prawda w przypadku Polańskiego, wychował się w Niemczech i ma znajomych w Niemczech, ale związki z Polską ma, nie odciął się od nich całkowicie

i jakby nie patrzeć Polański ma znacznie więcej wspólnego z Polską niż taki Obraniak, który jest już powszechnie tolerowany, to co, teraz nagle też o nim zmienisz zdanie?

a więc co? wszystko ma się rozbijać o głupie wywiady sprzed jakiegoś tam czasu? to jest dopiero durnowaty wyznacznik granicy, w wywiadach to można powiedzieć wszystko i nic - a do głowy przecież nikomu nie wejdziesz

 

dlatego nie po słowach a po czynach ich poznacie :> jak już ktoś się decyduję na grę dla nas (a to jest bardzo poważna decyzja, w zasadzie nieodwracalna, nie oczekujmy więc że będą one podejmowane łatwo i szybko) to niech gra i niech nikt mu nie wytyka jakiejś tam linijki w wywiadzie - ważne, że po podjęciu decyzji angażować się na 100% na meczach kadry, to będzie najlepszym wyznacznikiem jego "patriotyzmu"

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie kadra na ME powinna być zbliżona do tej:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (Arsenal), Artur Boruc (Fiorentina), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia)

 

Obrońcy:

 

Łukasz Piszczek (Borussia), Piotr Celeban (Śląsk), Maciej Sadlok (Polonia), Tomasz Jodłowiec (Polonia), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Dariusz Dudka (Auxerre), Piotr Brożek (Trabzonspor), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor),

 

Pomocnicy:

 

Jakub Błaszczykowski (Borussia), Ludovic Obraniak (Lille), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Sławomir Peszko (Koln), Sebastian Mila (Śląsk) , Adam Matuszczyk (Koln), Rafał Murawski (Lech), Marcin Burkhardt (Jagiellonia), Tomasz Kupisz (Jagiellonia),

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (Borussia), Ireneusz Jeleń (?), Łukasz Jutkiewicz (Coventry), Paweł Brożek (Trabzonspor),

 

Zaznaczyłem tych, których Smuda nie będzie chciał powołać, z różnych względów.

Odnośnik do komentarza

I chyba będzie miał przy części z nich rację. Burkhardt, Jutkiewicz (?), Wasilewski czy Brożek to mocno słabe wybory na ten moment.

Murawski absolutnie nie jest w formie na kadrę i nie wiadomo czy do niej wróci. Przy tak dobrze grającym Szczęsnym braku Boruca nie czuć, ma wszystkie jego zalety a nie rozwali zespołu, ta decyzja też jest dość sensowna. Za to Milę i (zdrowego, posiadającego klub, grającego) Jelenia w kadrze bym zobaczył bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie kadra na ME powinna być zbliżona do tej:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (Arsenal), Artur Boruc (Fiorentina), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia)

 

Obrońcy:

 

Łukasz Piszczek (Borussia), Piotr Celeban (Śląsk), Maciej Sadlok (Polonia), Tomasz Jodłowiec (Polonia), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Dariusz Dudka (Auxerre), Piotr Brożek (Trabzonspor), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor),

 

Pomocnicy:

 

Jakub Błaszczykowski (Borussia), Ludovic Obraniak (Lille), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Sławomir Peszko (Koln), Sebastian Mila (Śląsk) , Adam Matuszczyk (Koln), Rafał Murawski (Lech), Marcin Burkhardt (Jagiellonia), Tomasz Kupisz (Jagiellonia),

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (Borussia), Ireneusz Jeleń (?), Łukasz Jutkiewicz (Coventry), Paweł Brożek (Trabzonspor),

Burkhardt?, Kupisz? Bardziej Małecki (Wisła) i Rybus (Legia). Jutkiewicz też raczej nie. To już lepszy byłby "dziadek" Frankowski (Jagiellonia) lub Artur Sobiech (Polonia).

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie Małecki na skrzydłowego jest straszliwie wolny, dlatego postawiłem na Kupisza, który rozgrywa całkiem dobre mecze. W kadrze powinno znaleźć się kilku młodziaków. Imo Burkhardt tylko dlatego, że nie ma u nas dobrych rozgrywających, a chłopak nie jest zły.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie Małecki na skrzydłowego jest straszliwie wolny, dlatego postawiłem na Kupisza, który rozgrywa całkiem dobre mecze. W kadrze powinno znaleźć się kilku młodziaków. Imo Burkhardt tylko dlatego, że nie ma u nas dobrych rozgrywających, a chłopak nie jest zły.

Polecam obejrzeć ponownie mecz z Irtyszem. Już wole Rogera w kadrze.

Odnośnik do komentarza

Banda idiotów zdyskwalifokowała Piszczka :wszystkozle: Do tej pory chłopak był pewniakiem do pierwszego składu, więc z jednej strony nie ma tragedii, że sobie odpocznie pół roku od kadry. W tym czasie Smuda może znaleźć drugiego prawego obrońcę i śmiało testować. Z drugiej strony, nasza obrona jest tak zgrana, że każdy kolejny mecz w stałym składzie jest na wagę złota, albo przynajmniej wyjścia z grupy.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...