Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do czysto sportowych kwestii, powiem, że widać w naszej grze maleńkie światełko w tunelu, tylko nie wiadomo jaki ten tunel długi.

 

Pewniacy:

Fabiański – gdy będzie bronił regularnie w Arsenalu, stanie się mocnym punktem drużyny.

Piszczek, Boenisch – nie potrzeba komentarza. Polski system szkolenia nie dorobił się zawodników przyzwoicie grających na ich pozycjach. I prędko się nie dorobi, skoro w rozgrywkach młodzieżowych słychać z ławki trenerskiej tylko jedno - „Wybij do przodu!”.

Murawski – widać, że rosyjską aklimatyzację ma już za sobą. Bardzo dobry w destrukcji, ale zdarzają mu się proste błędy w rozgrywaniu. Tak, czy siak na dzień dzisiejszy jego pozycja jest niezagrożona.

Matuszczyk – bardzo zdolny chłopak, jego gra przyniesie nam same korzyści. Kto wie, może stanie się nawet objawieniem ME?

Błaszczykowski – motor napędowy naszej siły ofensywnej. Oby tylko omijały go kontuzje.

 

Mogą być:

Lewandowski – napastnik ma strzelać gole. Jeśli Robert będzie to robił, nikt nie przyczepi się do jego zbyt łatwych strat piłki. Po mojemu z WSK zagrał przeciętnie, zepsuł kilka doskonałych okazji do kontrataku, a tyłem do bramki za często gubił piłkę.

Obraniak – właściwie, to trudno go oceniać, skoro całą pierwszą połowę graliśmy na Błaszczykowskiego. Nie dziwię się jego frustracji, kilka razy aż prosiło się o podanie na lewe skrzydło, ale wszyscy z uporem maniaka grali na prawe. Obraniak nigdy mnie nie przekonywał, jego sposób gry mnie drażni, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Niestety, nawet nie wiemy, kto mógłby go zastąpić na lewym skrzydle, ponieważ Smuda nikogo nie próbuje. Smolarek, Grosicki… Jeleń?

 

Do obsadzenia:

Środek obrony – może warto spróbować Mariusza Lewandowskiego? W tej formacji musi być jeden doświadczony piłkarz. Jodłowiec z Wojtkowiakiem to porażka. Prędzej widziałbym parę Lewandowski – Sadlok.

Ofensywny pomocnik środek – Mierzejewski zagrał naprawdę dobrze, ale według mnie to nie jest piłkarz na EURO. Może Obraniak lepiej by się sprawdził, albo Majewski. Rozwiązaniem mógłby być Matuszczyk, ale kto wtedy zagra za niego na pozycji defensywnego pomocnika? Lewandowski, Dudka…

 

W rezerwie:

Szkoda, że Paweł Brożek wszedł tak późno. Na dzień dzisiejszy wcale nie jest gorszy od Lewego. Smolarek również powinien wejść o wiele wcześniej, ale z drugiej strony trzeba zrozumieć Smudę – ten mecz po prostu musiał wygrać!

Odnośnik do komentarza

Ktoś kto swoje całe życie spędził poza granicami niby to swego ojczystego kraju, ktoś kto nie potrafi nawet złożyć jako tako poprawnego zdania w jego niby to ojczystym języku będzie bardziej Polakiem od kogoś kto spędził w tym kraju wymagane 5 lat i potrafi coś powiedzieć po polsku? Absurd i tyle. Dla mnie Obraniak jest mniej Polakiem niż taki Arboleda (po ewentualnym przyjęciu naszego obywatelstwa). I nic mnie tutaj nie obchodzą powiązania genetyczne bo co one tak naprawdę znaczą skoro ktoś całej życie był wychowywany w innej kulturze? NIC!

 

A moim zdaniem Arboleda nie powinien grać w reprezentacji, bo jest słaby. W tym sezonie (i pod koniec poprzedniego) wyróżnia się tylko głupimi zagraniami i dyskusjami z sędziami.

 

I to jest jedyne kryterium jakie można brać pod uwagę przy powołaniu dla Arboledy do kadry.

 

Problem jest w tym ze "Polska mysl szkoleniowa" woli sciagac szrot z zagranicy niz dawac szanse mlodym i dlatego pozniej w kadrze graja wynalazki typu Polczaka, Glika czy Rogera bo "nie ma lepszych". Arboleda to moze byc taki drugi Olisadebe ktory cos tej kadrze da w przeciwienstwie do tego 3 wymienionego wczesniej, ktorym zachwycaja sie chyba tylko dzieci YT.

 

Zgadzam się, ale co z tego? Euro jest za niecałe 2 lata i nie chciałbym żebyśmy jako gospodarze skompromitowali się pod względem sportowym. O organizację się nie martwię, bo wierzę i chcę (w przeciwieństwie do wielu innych) aby była to świetna impreza. Dlatego na szkolenie już jest za późno. Poza tym to się odbywa w klubach, a jakie to bagno jest nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Smuda nie zrobi z piłkarzy w ciągu kilku dni czołowych środkowych obrońców. Skoro tak się nie da to trzeba brać tych, których szkolić nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Wielokrotnie widziałeś na żywo grę tego ostatniego i masz doskonały ogląd sytuacji, nieprawdaż?

Juz nie raz pisałem, ze jedyny moj kontakt z OE to skróty i relacje z gazet :) Nie wymadrzam sie przeciez. Po prostu pochlebne opinie o nim zaczely sie pojawiac jakos tak od przyjscia Lenczyka. Czy chcialbym, zeby dostal szanse od Smudy? No pewnie. Czy uwazam go za zbawce polskiej gry obronnej? Raczej wiecej niz Pietrasiak czy Wojtkowiak nie pokaże.

Od Pietrasiaka jest młodszy i zdecydowanie bardziej perspektywiczny. Szukanie debiutantów wśród przyzwoitych najwyżej 30-latków zakrawa na swoistą desperację trenera. Celeban zaś ma już dość pokaźne ligowe doświadczenie (i wciąż jest młodym graczem), a dobrą formę trzyma od dłuższego czasu (był bodaj jedynym piłkarzem Śląska, może obok Kelemena, do którego specjalnie nikt nie miał pretensji). Owszem, nie jest ideałem, ale aż się prosi, by go sprawdzić. Wierzę, że tak właśnie stanie się w czasie grudniowego zgrupowania ligowców. Gdyby Smuda zaufał obrońcy Śląska tak, jak np. Jodłowcowi, myślę, że pożytek byłby znacznie większy dla reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

pytanie, co mnie to obchodzi ?

 

Nie wiem co to Ciebie obchodzi. Pytanie dot. tego, co takiego strasznego dzieje sie w Szwajcarii.

Napisałem z rozpędu, zapomniałem że u nich jeszcze nie grają Brazylijczycy ;)

 

Aha i także nie jestem zwolennikiem powołań dla Perquisa, Cionka i innych zawodników o polskich korzeniach, jednak nie przeszkadza mi to w takim stopniu jak Kolumbijczyk ;)

Odnośnik do komentarza

ale czy to znaczy, że w celu uniknięcia kompromitacji na Euro, mamy sięgać po zawodnika, który w 2012 będzie miał 34 lata i ma być filarem obrony ? ludzie my nie jesteśmy nacjonalistami/rasistami, że nie chcemy tego zawodnika w kadrze. Chodzi choć o krztę honoru, by nie zaciągać armii zaciężnej. Czy naprawdę Żewłakow, Sadlok, Jodłowiec, Wojtkowiak, Perquis (ma polskie korzenie, choć nie jestem 100% entuzjastą) będą tak słabi, że musimy sięgać po Arbolede tylko dlatego, że gra w miarę poprawnie w tej śmiesznej lidze, gdzie o obliczu większości zespołów decyduje brak/obecność jednego, dwóch zawodników ? komedia, PZPN i Smuda za wszelką cenę chcą ratować posady, na dodatek niech sobie Smuda przypomni co mówił na początku kadencji - nie będzie naturalizował zawodników bez polskich korzeni. I co ? Dziś za wszelką cenę, nieumyślnie czy specjalnie nie wiem, nie mi to osądzać znów pojawił się od niego temat Arboledy w reprezentacji. Gdzie konsekwencja ? polecam lekturę:

 

http://www.weszlo.com/news/5671

http://www.weszlo.com/news/5877

 

Jakiś idiota rozdmuchał tą całą aferę alkoholową w celu niewiadomym, o czym wspomniał Jacek Bąk, że jak on grał w reprezentacji alkohol był czymś normalnym, a na dodatek osoba, która sprzedała tych 4 zawodników zawieszonych teraz, sama upijała się czasem do nieprzytomności. To dziennikarze są odpowiedzialni za atmosferę wokół kadry, nie chcę tu snuć nie wiadomo jakich teorii spiskowych, ale w kraju, gdzie większość mediów jest w zagranicznych rękach, na dodatek cała masa tępaków i głupków chłonie te brednie, tym mediom nie zależy na budowaniu dobrej atmosfery wokół kadry.

 

edit. zapomniałem o Mariuszu Lewandowskim, którego nie wiem z jakich powodów Smuda mniej ceni od Łukasza Mierzejewskiego z Cracovii, która jest za słaba nawet do bramki w dyskotece

Odnośnik do komentarza

Gdzie są kadrowicze (oprócz Grosickiego) z następujących klubów - Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, GKS Bełchatów ? skoro są tacy dobrzy, gdzie są kadrowicze

 

Polacy z wyjściowego składu Jagi:

Sandomierski - jest już powoływany, w grudniu zapewne zadebiutuje w meczu z Bośnią

Lato - 33 lata, a nawet pomijając wiek forma nie ta

Grzyb - za słaby na reprezę

Kupisz - póki co gra w młodzieżówce, dorosła reprezentacja to kwestia czasu

Burkhardt - forma za słaba na reprezę

Grosicki - jest powoływany

Frankowski - 36 lat

Odnośnik do komentarza

pytanie, co mnie to obchodzi ? jestem Polakiem, dla mnie tam mogą grać sami Brazyliczycy czy inni, którzy z tego co wiem wychowali się w Szwajcarii i tam grają. Jeszcze raz bardzo głośne NIE dla Arboledy w reprezentacji czas skończyć to szaleństwo

 

A najlepsze w tym wszystkim jest, że macie tutaj gówno do gadania :D I tak jak mnie ani grzeje ani ziębi, czy będzie grał Arboleda (czy ktoś inny), tak będę czuł się epickim zwycięzcą w momencie, gdy będą oni popierdalali po boisku z orzełkiem na piersi.

 

Ja tez bym chciał stare czasy, gdy było lepiej i zawodnik wybierał sobie reprezentacje jak klub...

 

Od Pietrasiaka jest młodszy i zdecydowanie bardziej perspektywiczny.

 

No i z tego co mówił o nim Guli, to jest wzorem profesjonalisty, więc bodziec w postaci powołania pewnie wycisnął by z niego dodatkowe pokłady PA :)

Odnośnik do komentarza

Nie no, poziom Grzyba na pewno nie jest reprezentacyjny. Sprawy korupcyjne też są, był z tego co pamiętam został zwinięty po meczu w Bytomiu i dostał zarzuty od prokuratora, za sprzedanie meczu Wiernej Małogoszcz. Tomek Kupisz może i gra dobrze, ale nie bez powodu nie przebił się w Anglii, na razie zagrał za mało żeby promować go do kadry.

 

Augustyn złapał poważną kontuzję i nie gra.

Odnośnik do komentarza

Augustyn jest kontuzjowany od początku sezonu. Za granicą mamy Szukałę w przedostatniej drużynie ligi rumuńskiej, Sieberta w IV lidze francuskiej, Wełnickiego w IV lidze niemieckiej, Kokoszkę w rezerwach Empoli, Kucharskiego w rezerwach Hearts i Łągiewkę w rezerwach Kryljów Sowietów.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...