Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Mila za stary przecież

 

brak Soboty, Plizgi, Pazdana, Gikiewicza, Płotki dl mnie dziwny

 

kto to jest Kaniecki, przecież oglądałem mecze Widzewa ostatnio, to jakiś nieudacznik, już bardziej zasłużył na powołanie Stachowiak lub Małkowski z Lechii

 

akurat z Gikiewiczem to chyba ciutke przesadziles, koles gra niezle, ale do poziomu reprezentacji (nawet polskoligowej jeszcze mu sporo brakuje), jesli chodzi o napastnikow to bardziej moze zastanawiac brak powolania dla Robaka

Odnośnik do komentarza

Już nie róbcie z Kanieckiego ostatniej ofermy. Jakby to byla jego "wina" ze zostal powolany.

 

Chlopak jest mlody i utalentowany, *moze* cos z niego kiedys bedzie. Zreszta zawsze na takie zgrupowanie jada dosyc "dziwni" pilkarze. Trzeba mieć spory talent, żeby ulozyc jedenastkę kopaczy z polskiej ligi, która potrafi kopnać prosto piłkę. Co ciekawego Smuda swego czasu mocno jechal po Leo, gdy ten rozgrywal takie bezsensowne mecze...

Odnośnik do komentarza

No z bramkarzami z ligi faktycznie może być problem. Skaba ewentualnie się nasuwa. Nie rozumiem powołania dla Rybusa. Prócz bramki z początku rundy to chyba nie ma go za co pochwalić, jeszcze do tego po kontuzji jest. Sobota zdecydowanie w jego miejsce. No i ktoś z dwójki Mila Kaźmierczak też mógłby pojechać.

Odnośnik do komentarza

No i ktoś z dwójki Mila Kaźmierczak też mógłby pojechać.

 

mecz ma wybrać alternatywy w 2012, nie wyobrażam sobie 30 letniego Mili na Euro, tym bardziej, że nie przebiłby się

 

Xavi jest z 1980 roku to se przelicz ile miał lat jak były MŚ w RPA ;) Murawski jest pare miesięcy starszy. Jak nie widzisz Mili okej ale nie podawaj wieku jako głównej przyczyny.

Odnośnik do komentarza

A piłkarz w wieku 30 lat powinien już iść na emeryturę czy jak? Surma ma 33 i jak sam mówi, jest teraz w najlepszej formie w karierze. W każdej kadrze przydatni są tacy doświadczeni zawodnicy.

 

No właśnie to jest dziwne - w piłce nożnej trzydziestolatka wysyła się na emeryturę (są wyjątki, ale głównie z Mediolanu ;)), a tymczasem i w NBA i w NFL grają i sprawdzają się gracze dużo starsi, a nie są to dyscypliny, które nie wymagają siły, wytrzymałości czy ogólnie pojętej sprawności

 

Oczywiście pomijam taką specyficzną pozycję w amerykańskim footballu, jak kicker, gdzie jeszcze niedawno kopał ten pan (46 lat)

Odnośnik do komentarza

No nie ma co na siłę odmładzać reprezentacji. Nie jesteśmy tak bogatym w talenty krajem żeby rezygnować z zawodników którzy przekroczyli trzydziestkę. Na niektórych pozycjach jak bramkarz czy obrońca to nawet atut. Poza wytrzymałością i siłą jest wiele innych ważnych atrybutów. Zawsze podstawowym kryterium powinna być forma zawodnika.

Odnośnik do komentarza

A piłkarz w wieku 30 lat powinien już iść na emeryturę czy jak? Surma ma 33 i jak sam mówi, jest teraz w najlepszej formie w karierze. W każdej kadrze przydatni są tacy doświadczeni zawodnicy.

 

No właśnie to jest dziwne - w piłce nożnej trzydziestolatka wysyła się na emeryturę (są wyjątki, ale głównie z Mediolanu ;)), a tymczasem i w NBA i w NFL grają i sprawdzają się gracze dużo starsi, a nie są to dyscypliny, które nie wymagają siły, wytrzymałości czy ogólnie pojętej sprawności

 

Oczywiście pomijam taką specyficzną pozycję w amerykańskim footballu, jak kicker, gdzie jeszcze niedawno kopał ten pan (46 lat)

W NBA zawodnicy muszą być zdecydowanie bardziej wytrzymali i sprawni od piłkarzy, szczególnie piłkarzy z naszej Ekstraklasy. Sam Regular Season to 82 mecze, a do tego dochodzi przecież preseaon, playoff, mecz gwiazd i mecze pokazowe.

Odnośnik do komentarza

tylko, że mecz w NBA trwa 48 min. i zazwyczaj koszykarze grają w nim po max 40 minut. a w piłce gra się po 90 minut. zupełnie inny sposób zmęczenia. to tak jakby porównywać bieg na 100 metrów z biegiem na 1000m.

 

w NBA grają dwa mecze w ciągu trzech dni, a nasi pseudokopacze grają raz na tydzień:)

Odnośnik do komentarza
i w NFL grają i sprawdzają się gracze dużo starsi

Małe OT:

Wydaje mi się jednak, ze gracze po 30 rokiem życia traktowani są już jak weterani i uważani za zawodników mało perspektywicznych. Cenionych za doświadczenie, ale już też nie mogących liczyć na długie kontrakty. Owszem, są starsi QB, ale to głównie ze względu na to, ze to rola promująca doświadczenie, ale i w kopanej są starzy GK. Gracze, którzy co chwila muszą się zderzać z innymi kolosami dociągają do 35 lat i zazwyczaj :pa:

Zobaczmy, lista graczy powyżej 35 lat - 21 zawodników nie z pozycji QB, puntera czy kickera. Na 32 zespoły, każdy z 52 osobowym rosterem.

Odnośnik do komentarza

tylko, że mecz w NBA trwa 48 min. i zazwyczaj koszykarze grają w nim po max 40 minut. a w piłce gra się po 90 minut. zupełnie inny sposób zmęczenia. to tak jakby porównywać bieg na 100 metrów z biegiem na 1000m.

 

Dlatego nie napisałem, że wymagają szybkości, bo tę się z wiekiem traci chyba najszybciej, a akurat w koszykówce nie ma ona aż takiego znaczenia (kozłowanie piłki, małe boisko, inna filozofia poruszania się). Natomiast sprawność i kondycję jakoś utrzymują.

 

W piłce nożnej szybkość właściwie jest ważna u skrzydłowych i szybkich napastników, na innych pozycjach mogą się świetnie sprawdzać gracze, którzy nią nie grzeszą.

 

i w NFL grają i sprawdzają się gracze dużo starsi

Małe OT:

Wydaje mi się jednak, ze gracze po 30 rokiem życia traktowani są już jak weterani i uważani za zawodników mało perspektywicznych. Cenionych za doświadczenie, ale już też nie mogących liczyć na długie kontrakty. Owszem, są starsi QB, ale to głównie ze względu na to, ze to rola promująca doświadczenie, ale i w kopanej są starzy GK. Gracze, którzy co chwila muszą się zderzać z innymi kolosami dociągają do 35 lat i zazwyczaj :pa:

Zobaczmy, lista graczy powyżej 35 lat - 21 zawodników nie z pozycji QB, puntera czy kickera. Na 32 zespoły, każdy z 52 osobowym rosterem.

 

No ale ja mówiłem o graczach powyżej 30, których w piłce nożnej szykuje się już na emeryturę (a na pewno reprezentacyjną).

A co do NFL - tak jak pisałem wyżej, pozycje wymagające szybkości i przyspieszenia są zdominowane przez graczy młodych, na innych z powodzeniem grają futbolowi weterani (futbolu amerykańskiego)

QB bym bardziej porównał do MC/DMC w piłce nożnej, nie tylko ze względu na funkcję rozgrywającego, ale ze względu na doświadczenie, przegląd pola i dowodzenie zespołem, a kickera do GK, bo to taka sama specyficzna pozycja :D

 

Giggs to taki ewenement w piłce nożnej, stary, szybki skrzydłowy.

Odnośnik do komentarza

Jakoś mi się tak wydawało, ze gracze "dużo starsi" to ci w okolicach 35, a tych z kolei aż takich tłumów nie ma.

No a QB to mimo wszystko co innego niż MC/DMC. Zazwyczaj nikt go nie uderza, kopie a i on sam już w tym wieku nie biega za wiele. A w środku pola w kopanej, to i biegać trzeba jak szalony a i walka jest niemal wręcz ;)

Odnośnik do komentarza

Jakoś mi się tak wydawało, ze gracze "dużo starsi" to ci w okolicach 35, a tych z kolei aż takich tłumów nie ma.

 

Źle się w takim razie wyraziłem :]

 

No a QB to mimo wszystko co innego niż MC/DMC. Zazwyczaj nikt go nie uderza, kopie a i on sam już w tym wieku nie biega za wiele. A w środku pola w kopanej, to i biegać trzeba jak szalony a i walka jest niemal wręcz ;)

 

Ano co innego, bo i dyscyplina inna :] No i parę razy w meczu go jakiś LB czy DE poturbuje jednak i trochę się ruszać jednak musi, więc tak do końca dobrze nie ma. Kickera to nikt nie rusza, równie dobrze mógłby bez kasku grać ;)

 

Ale reasumując - w piłce nożnej panuje dziwne przekonanie, że gracz powyżej 30 roku życia jest już w tym spadkowym etapie kariery (kult młodości jakiś?) i powoli powinien się rozglądać za innym zajęciem, kiedy w innych dyscyplinach jeszcze sobie jego równolatkowie radzą. Ja tego do końca nie rozumiem, bo rozumiem, że często ci trzydziestolatkowie po prostu zaczynają odczuwać skutki mało profesjonalnego prowadzenia się w młodszych latach, ewentualnie kontuzji.

Odnośnik do komentarza

O co Wy się kłócicie?? to raczej pozostałość po dawniejszych czasach, gdy piłkarze kończyli kariery w wieku 32-33 lat. Wtedy nie była tak rozwinięta medycyna sportowa. Platini czy Boniek kończyli kariery w takim wieku. U nas niestety piłkarze w wieku 33 lat są już z reguły wyeksploatowani, bo kariery zaczynali w czasach dzikiego treningu, grania po różnej maści klepiskach, przy biedzie w klubach, które nie miały infrastruktury i możliwości badania organizmów. Dopiero teraz to się zmienia, ale do poziomu zachodu nam brakuje od cholery.

Odnośnik do komentarza

Ale teraz to sie zmienia, nawet w polskiej lidze, gdzie pilkarze po trzydziestce czesto dopiero osiagaja szczyt formy, jak chocby Frankowski, Niedzielan, Sobolewski czy Kielbowicz.Dlatego nie widze nic zlego w tym, ze w kadrze na Euro mialoby byc miejsce dla 32-34 latkow. Dosc powiedziec, ze w kadrze Hiszpanii na mundial w RPA byl 32-letni Puyol, czy 34-letni Senna.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...