Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

A ja popieram SZk. Co innego takie Rogery i Olisadebe (najemnicy - zgoda), a co innego Gomez, Odonkor i inni gracze obcego pochodzenia w reprezentacjach Niemiec czy Francji. Reprezentacja po prostu odzwierciedla współczesne społeczeństwa takich krajów jak Niemcy czy Francja. W krajach tych żyją tysiące, jeśli nie miliony przybyszy z innych krajów. A czy to zjawisko bezpieczne, czy nie, to już temat na inną dyskusję. Potem ich potomkowie grają w reprezentacji kraju w którym się wychowali. Czy to dziwne? Dla mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Większość Twoich wypowiedzi jest na żenująco niskim poziomie. Tak kiepska ironia przestała już kogokolwiek śmieszyć.

Uczepiliście się nieszczęsnego Odonkora, ale fakt faktem, że dużym przegięciem jest Oli czy Roger w Polskiej reprezentacji. I tu faktycznie granice niebezpiecznie się zacierają. Nie sądzę, żeby oni czuli się polakami, nie mówiąc o jakichkolwiek więzach krwi. Najemnicy po prostu, którzy poprzez grę w polskiej lidze, głupotę polityków i selekcjonerów, dostali szanse wyjechania na dużą imprezę. I robi się z nas debili twierdząc, że to Polacy.

 

Jak się nie mylę SZk odnosił się do postów o Gomezie i Odonkorze, a nie Rogerze czy Olim. Też uważam, że tacy "Polacy" to jest już przegięcie, ale już co do Obraniaka, Boenisha czy Aquafresci uważam, że na pewno jeśli będą chcieli powinni zostać powołani. Co mnie obchodzi czy to dla niego opcja rezerwowa czy nie, skoro coś go z Polską łączy, a jest lepszych od naszych obecnych grajków. Nie obchodzi mnie to czy walczyłby za naszą niepodległość, bo i nie wszyscy Polacy za nią walczyli jak trzeba było to robić. To nie są pojedynki reprezentacji patriotów, a reprezentacji narodowych. Choć np. jeżeli taki Roger mieszkałby u nas dłużej niż te swoje 2,5 roku bodaj, mówił po polsku, dostał obywatelstwo uczciwie to dlaczego nie? Z takiego Geworgyana jest "lepszy Polak" niż z niejednego rodowitego mieszkańca naszego pięknego kraju.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej lubie zacietrzewionych "patriotow", ktorzy pisza "polakami" i nie znaja zasad pisowni przymiotnikow w ojczystym jezyku ("Polskiej reprezentacji").

 

Ironia jest bronia, ktora demaskuje brak logiki w wypowiedziach oponenta. Bo co to za argument, ze zacieraja sie roznice miedzy reprezentacjami? Halo, swiat sie globalizuje! Nie wiem, czy widac to w Cieszynie, ale w Warszawie - duzo wiekszym miescie - juz tak. W polskich szkolach z wszechobecnym orzelkiem w koronie ucza sie dzieci zolte i czarne, w roznych krajach mieszkaja ludzie roznych narodowosci, sa samoloty, sa miedzynarodowe malzenstwa, maja one dzieci i czasem te dzieci graja bardzo dobrze w pilke - gdyby trzymac sie jednokolorowych reprezentacji, tacy ludzie nie zagraliby ani w jednej, ani w drugiej kadrze, nawet bedac wybitnymi pilkarzami. Usilujemy tu udowodnic, ze ze owo zacieranie sie roznic jest nieodzownym elementem wspolczesnego swiata i nie moze byc argumentem przeciwko grze Odonkora w kadrze Niemiec.

Odnośnik do komentarza

Ironii trzeba umieć używać, panie

Uwielbiam argument o globalizacji, to tak wiele wyjaśnia.

 

Czy Olisadebe dobrze gra w piłkę? Albo Roger? Albo nawet nasz najnowszy Polak - Obraniak? Przecież te naturalizacje były podyktowane jedynie potrzebą chwili, doraźnym interesem. Nie wiem jak jest w przypadku Odonkora, jeżeli czuje się Niemcem to niech gra dla Niemców. Moje pretensje dotyczą głównie naszej kadry. Niemcy są mi obojętni. W wyjściowej jedenastce może być nawet sześciu murzynów, trzech azjatów, aborygen i eskimos.

 

A takie pytanie mam: jeżeli piłkarz wyjedzie z Polski w wieku 26 lat i uzyska drugie obywatelstwo Ghany, to ma grać dla Ghany czy dla Polski? Oczywiście przy założeniu, że np. jego dziadek jest Ghanijczykiem. Będzie dochodzić do coraz bardziej absurdalnych sytuacji. Dlatego mnie to śmieszy odrobinę, choć oczywiście wiem, że ten trend będzie się nasilał w przyszłości. W każdym razie należy rozróżnić narodowość od obywatelstwa.

Odnośnik do komentarza

Dla tego jedynym dobrym rozwiązaniem jest zakończenie rozgrywek na szczeblu reprezentacyjnym. Poziom o wiele niższy niż w przypadku klubów, mnóstwo przypadku i do tego piłkarze zawsze do klubów wracają po reprezentacji w gorszych formach i się cuda dzieją.

 

Tylko, że to za dużo pieniądzy przynosi, więc oczywiście się to nie wydarzy. Jednak, przewaga piłki klubowej jest oczywista i wydaje mi się, że prestiż meczów reprezentacyjnych będzie ciągle spadał. Naturalizacja będzie również miała na to wpływ.

Odnośnik do komentarza

Dlatego fajnie jakby wprowadzić prostą zasadę - grasz w reprezentacji kraju, w którym się urodziłeś. I tyle. Zero ustępstw.

 

Dokładnie tak ! Sam zawsze byłem za taką opcją. A jezeli pilkarz jest dobry, prezentuje dobra forme - nie powinien miec problemu z powolaniem. Taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza

A jak się ktoś urodzi na statku albo w samolocie :-k Albo jeśli moi rodzice będą na wakacjach i mamę złapią skurcze na basenie w Hurghadzie :-k A jak się ktoś urodził w Dreźnie w 1985 to w której reprezie ma grać, bo technicznie NRD już nie ma :-k 

 

 

 

 

:picard:

 

 

Odnośnik do komentarza

Sorry Vami, ale gdy kolega paj rzucał argument o Polaku grającym dla Ghany, nie protestowałeś o sprowadzaniu dyskusji do absurdu, więc teraz się w ten sposób nie wymiguj. Powiedz lepiej, dlaczego uważasz że miejsce urodzenia jest ważniejsze od, powiedzmy, wychowania, przodków czy innych czynników?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...