Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to kogo ostatnio Hiszpania puknęła sześcioma bramkami? :)

Przegrać można, ale po walce, i troszeczkę niżej...

Lagren, z całym szacunkiem ale jakie to ma znaczenie?- żeby porównywać się z kimś? po co?

Graliśmy z jedna z najlepszych obecnie drużyną świata, parę dni przed najważniejszą imprezą piłkarska- potraktowali nas poważnie i wynik jest jaki jest- dzieli na 50 miejsc w rankingu i różnice są po prostu widoczne - kompletnie nie rozumiem narzekania w tym wypadku- to świadczy i jakimś kompletnym braku wyobraźni i nie widzeniu szerszego kontekstu sprawy- tylko typowe polskie marudzenie...ehhh

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie zawiódł [..] kuszczak, który nie bardzo sobie mógł pobronić przy takich kalekach jak Wojtkowiak i Glik

 

Dobrze Smudzie zrobi taki zimny prysznic, może sobie przypomni o najlepszym polskim bramkarzu - Borucu?

Ale po co ma sobie przypominać, skoro Kuszczak nie zawiódł? :roll:

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszym meczu ja mam pytanie, na jaki wynik jest budowana ta reprezentacja? Bo ok, cały czas się mówi, że to są początki, że to jest dopiero proces tworzenia, że za dwa lata na EURO ma być gotowa drużyna. Owszem, gotowa, ale na co? Na wygranie turnieju, o czym chyba niektórzy sobie marzą? Wolne żarty, właśnie wczoraj dowiedzieliśmy się, co się dzieje, jak mocny rywal podchodzi poważnie do meczu. Na wyjście z grupy? Chyba najbardziej realny cel w tej chwili, bo o ile w dwa lata reprezentacja za nic nie osiągnie poziomu Hiszpanii, Anglii itd. to należy się nastawiać na to, że będą w stanie wygrać jakieś mecze z porównywalnymi drużynami nie "na farcie", ale na jakichś umiejętnościach. Jeżeli to jest cel na EURO, to chyba cały ten trójmecz pokazał, że jakaś szansa na jego osiągnięcie jest.

A poza tym wczorajszy mecz to może być jakiś sprawdzian charakteru - czy ktoś oprócz Błaszczykowskiego weźmie sobie ten łomot do serca i się nim przejmie i wyciągnie wnioski, czy nie.

I na koniec - Kuszczak we wczorajszym meczu niestety moim zdaniem zawiódł - nie chodzi o 6 bramek, tylko o jego zachowania, a raczej ich brak. Przy pierwszym golu stał przyspawany do linii, gdzie powinien wyjść i przejmować piłkę. Przy następnych również niekiedy mógł zachować się lepiej. Może i jest ambitny, ale brakuje mu krytycznego spojrzenia na siebie.

Odnośnik do komentarza

Dumny jestem z chłopaków, jak oni walczyli niczym husaria..............................................................o koszylki Hiszpanów.

 

Dobrze że nie doszło do jakieś przepychanki przy Cescu, kto jego koszulkę zabierze do domu.

 

 

:rotfl:

Odnośnik do komentarza

No dobra nie porównujmy wyników bo to bez sensu, w wielu meczach Hiszpania nie gra do końca jak wczoraj, wsadzą 2 gole i mają spokój. W meczach o punkty pojechali 5-0 Belgie i 5-2 Bośnie, a towarzysko Austrie 5-1. To był ich ostateczny test i każdy wchodzący zawodnik chciał się pokazać. Dla naszych niestety ostatni mecz w sezonie, wiadomo było że porażka była spodziewana więc skończyło się jak się skończyło. Ja osobiście tego się spodziewałem mimo że jestem umiarkowanie zadowolony z selekcji i pracy Smudy. 6-0 czy 4-0 minimalna różnica. I nie zgodzę się że nie próbowali grać twardo bo kilka zdecydowanych wejśc było, a koszenie równo z trawą gwiazd tuż przed mundialem to też nie jest wyjście.

Odnośnik do komentarza

W przekroju całego zgrupowania, to druga linia chyba była najlepszą formacją w reprezentacji. Najbardziej zawiedli mnie napastnicy, a szczególnie Lewandowski, który z lepszym przeciwnikiem sobie nie radzi. Z Finlandią kompletnie niewidoczny, z Serbią tracił piłkę jak na zawołanie, a o meczu z Hiszpanami się nie wypowiadam. Odkryciem był Mierzejewski, który z Finlandią i Serbią rozegrał bardzo dobre spotkania.

 

Wracając do meczu z Hiszpanami. Kwestią nie było czy przegramy mecz, a ile go przegramy. Sam stawiałem na 5:0 i nie byłem rozczarowany. Po fatalnym spotkaniu z Koreą i słabym spotkaniu z Tanzanią, Hiszpanie musieli wygrać wysoko i w dobrym stylu, żeby godnie pożegnać się z kibicami przed wyjazdem do RPA. Jedynym plusem tego meczu, była postawa Błaszczykowskiego, który ciągnął grę prawą stroną i jeśli był przy piłce, to stwarzał jakieś zagrożenie. Natomiast zestawienie obrony, to nieporozumienie. Miejmy nadzieję, że Smuda poskłada coś z tych łamag.

Odnośnik do komentarza

Panowie graliśmy z mistrzem Europy; 2 drużyną w rankingu FIFA- piłkarzami o lata świetlne wyprzedzającymi naszych kopaczy w wyszkoleniu, technice kulturze gry.itp..

 

Fajnie. Nie pierwszy raz graliśmy z jedną z najlepszych ekip świata, ale nawet w 1993, na miesiąc przed Furtokadą z San Marino, potrafiliśmy zremisować z Brazylią; dość powiedzieć, że ostatni raz sześć goli bez odpowiedzi daliśmy sobie wbić, gdy mały Franek Smuda na pieska wołał hau, na kotka miau, a na gorola gorol - czyli 59 lat temu. Z mistrzem Europy można przegrać, ale można też dostać kompromitujący wpi*dol, co też wczoraj uczyniliśmy.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie zawiódł [..] kuszczak, który nie bardzo sobie mógł pobronić przy takich kalekach jak Wojtkowiak i Glik

 

Dobrze Smudzie zrobi taki zimny prysznic, może sobie przypomni o najlepszym polskim bramkarzu - Borucu?

Ale po co ma sobie przypominać, skoro Kuszczak nie zawiódł? :roll:

 

 

Nie, no gościu. Kuszczak nic nie mógł zrobić, bo Hiszpanie mieli czyste pozycje strzeleckie, ale olewać Boruca, bo miał słabszy okres to się nie godzi.

No i co nam szkodzi mieć dwóch keeperów na wysokim poziomie? Konkurencja zwiększa rywalizację? Czy już nie? Przecież Tytoń i Fabianski to jednak słabsi gracze więc powrót Boruca byłby jednak wskazany.

Chcesz mieć jednego bramkarza do EURO 2012? To ciekawa koncepcja, ale wiesz kontuzje, urazy. No ja bym jednak wziął jeszcze jednego GK i to właśnie Boruca, bo ma doświadczenie w wielkich imprezach i nie pęka. Trema też go nie zje.

 

Jak to wszystko trzeba tłumaczyć, bo zaraz się jakiś mądrala czepi, ech.

Odnośnik do komentarza

Nie, no gościu. Kuszczak nic nie mógł zrobić, bo Hiszpanie mieli czyste pozycje strzeleckie, ale olewać Boruca, bo miał słabszy okres to się nie godzi.

No i co nam szkodzi mieć dwóch keeperów na wysokim poziomie? Konkurencja zwiększa rywalizację? Czy już nie? Przecież Tytoń i Fabianski to jednak słabsi gracze więc powrót Boruca byłby jednak wskazany.

Chcesz mieć jednego bramkarza do EURO 2012? To ciekawa koncepcja, ale wiesz kontuzje, urazy. No ja bym jednak wziął jeszcze jednego GK i to właśnie Boruca, bo ma doświadczenie w wielkich imprezach i nie pęka. Trema też go nie zje.

 

Jak to wszystko trzeba tłumaczyć, bo zaraz się jakiś mądrala czepi, ech.

 

Cóż, życie jest skomplikowane. Jak się na przykład wyraźnie pisze, że porażka 6:0 powinna przekonać selekcjonera, by przeprosił się z jakimś bramkarzem (wyraźnie sugerując w ten sposób, że ten, który bronił w tym meczu zawiódł, bo nie widzę innej interpretacji), podczas gdy chwilę wcześniej mówi się, że bramkarz wcale nie zawiódł, to trzeba się liczyć z tym, że zaraz się jakiś mądrala czepi, ech.

Odnośnik do komentarza
Po wczorajszym meczu ja mam pytanie, na jaki wynik jest budowana ta reprezentacja? Bo ok, cały czas się mówi, że to są początki, że to jest dopiero proces tworzenia, że za dwa lata na EURO ma być gotowa drużyna.

 

W dwa lata nie zbudujemy dobrej drużyny co najwyższej przeciętna ekipę która w walce o awans grupy musi liczyć na szczęście + sędziów + dobre losowania .

 

Najbardziej zawiedli mnie napastnicy, a szczególnie Lewandowski, który z lepszym przeciwnikiem sobie nie radzi.

Myślisz ze Lewandowski myśli obecnie o kardrze ? . Ja na jego miejscu bym myślał o walce o pierwszej 11 w BVB . A ma z kim walczyć (Valdez , Zidan i Barrios ale on jest poza zasięgiem )

Odnośnik do komentarza

Nie no, musze przyznac, ze akurat ten wynik to mnie przybil. Z Luksemburgiem ? No sorry... Guzik mnie to obchodzi, ktory to garnitur byl. Kazdy zespol, nawet zwolany 15 minut przed meczem, zlozony z mlodych graczy U-21 powinien to wygrac. To tylko pokazuje obraz nedzy i rozpaczy. 21 lat - dodajcie lata i mamy wiek "w sam raz" na Euro 2012. Szkoda tylko, ze umiejetnosci nawet na luksemburg nie sa.

 

Z drugiej strony to jakos mnie to nie dziwi. Na "orlikach" to widac albo 8-9 latkow, albo 30-latkow grajacych po pracy dla podtrzymania formy - tych samych ktorzy za PRL latali calymi dniami za pilka. Jakas taka kosmiczna wyrwa sie zrobila - chyba za duzo playstation...

Odnośnik do komentarza

Temat kiepskiej frekwencji na boiskach był już wielokrotnie wałkowany, darujmy sobie więc tym razem. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, i nie zapowiada się żeby miała się poprawić w przeciągu dwóch nadchodzących lat. Cóż, czeka nas naprawdę ciężki okres przed ME, musimy liczyć albo na jakiś cud, albo na wystrzał talentu 4-5 zawodników ale to chyba też byłby cud.

Odnośnik do komentarza

Jak tak patrze na sklad to chyba nie do konca 10 garnitur :-k Zle sie dzieje.

 

Polska: 1. Mateusz Prus (46, 12. Wojciech Małecki) - 2. Szymon Salski (46, 14. Kamil Szymura), 3. Piotr Malarczyk, 4. Norbert Jędrzejczyk, 5. Krzysztof Hus (60, 15. Bartłomiej Bartosiak) - 7. Jakub Kosecki (60, 18. Sebastian Łętocha), 6. Robert Mandrysz, 8. Paweł Lesik (68, 17. Daniel Dybiec), 11. Damian Jaroń (46, 13. Rafał Cegliński) - 9. Maciej Jankowski, 10. Mikołaj Lebedyński (46, 16. Maciej Górski).

 

Za 90minut.pl

 

A na podsumowanie tego meczu niech wystarczy ten 1 z komentarzy pod newsem, dokladnie odzwierciedla rzeczywistosc. Jesli to sie nie zmieni, to na Euro2012 znowu o wyjsciu z grupy mozemy zapomniec:

 

W Polsce jest wielu utalentowanych młodych piłkarzy... ale dopóki będą grać synkowie bogatych tatusiów,którzy sponsorują kluby,kupują piłki, płacą za wyjazdy itd. to NIGDY powtarzam NIGDY NIC SIĘ NIE ZMIENI!!!Tyle talentów co znam co się zmarnowało właśnie przez to że brakowało tatusia z kasą a teraz patzrę na tych nieudaczników co grają w ekstraklasie,pierwszej lidze itd. to aż serce ściska...

Odnośnik do komentarza

Luksemburg ma uzdolnionych piłkarzy, piękne obiekty treningowe, dobrych trenerów, więc z taką Polską spokojnie wygrywa ;) Polska ma ileś tam więcej mieszkańców, zamiast boisk nierówne klepiska treningowe i piłkarzy, którzy myślą, że jak założą reprezentacyjny strój i dadzą żel na włosy, to stają się od razu wielkimi gwiazdami. Gdybym był trenerem takiej reprezentacji, to kazałbym im wracać do Polski pieszo.

 

Hasło: "Jebać PZPN", które padło w komentarzach jest jak najbardziej zasadne. Te stare posągi i zmurszałe, wiekowe drzewa muszą odejść w zapomnienie. Amen.

Odnośnik do komentarza
Hasło: "Jebać PZPN", które padło w komentarzach jest jak najbardziej zasadne. Te stare posągi i zmurszałe, wiekowe drzewa muszą odejść w zapomnienie. Amen.

 

Nie PZPN jest odpowiedzialny za szkolenie piłkarzy. To w głównej mierze wina klubów, które nie potrafią wykształcić wychowanków zdolnych grać na pierwszoligowym poziomie, a co dopiero w kadrze. Barcelonie to nie Hiszpański Związek PN szkoli juniorów tylko sam klub podchodzi do tego profesjonalnie, mając świetne obiekty i trenerów, którzy uczą te dzieci. Dopóki w Polsce nie będą podobne warunki dla dzieci do gry w klubach do tego momentu będziemy produkować półprodukty piłkarskie.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...