Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Baskowie nie są indoeuropejczykami, to tak na marginesie,

 

Nie ma takiego państwa Baskonia, tak jak nie ma Wysp Alandzkich, Walonii i jeszcze paru innych.

 

 

Desailly miejsce urodzenia Ghana

Mekelele - Kongo

Henry pierwsze pokolenie emigrantów urodzone we Francji

Karembeau- Nowa Kaledonia

Thuram- Gwadelupa

 

To znalazłem w minutę.

 

W tym kontekście głodne kawałki o ślązakach, poznaniakach a może i krzyżakach uważam za pozbawione sensu.

 

to się pobawmy jeszcze, sprawdź miejsca urodzenia i pochodzenie następujących graczy: Asamoah, Kuranyi, Gomez, Castro, Tasci, Odonkor, Neuville, Emanuelson, Maduro, Afellay, Seedorf, Boulahrouz, Slory, Agbonlahor, H

rgreaves, Fellaini i jeszcze z 50 innych, a

później napisz co to wszystko ma wspólnego z Rogerem.

 

A propos postulowanego przez niektórych jakiegoś testu na znajomość polskiej kultury - proponuję przeprowadzić go wśród

obecnych piłkarzy kadry, pewnie z połowa oblałaby z kretesem.

Odnośnik do komentarza
Wszyscy, którzy grają w reprezie mówią płynnie po polsku, nawet Ebi.

 

no moze od czasu reklamy "ogladajcie mecie polśkiej reprezientacji w telewiziorach szamsiung" troszke pocwiczyl ;)

 

znalazlo by sie kilku co mialoby problem z wyslowieniem sie ;) jak to Wuja napisal hehe :) mi to tam zwisa hehe maja grac dobrze i tyle :]

Odnośnik do komentarza
Desailly miejsce urodzenia Ghana

Mekelele - Kongo

Henry pierwsze pokolenie emigrantów urodzone we Francji

Karembeau- Nowa Kaledonia

Thuram- Gwadelupa

 

A mi to zajęło 3 minuty

 

Desailly miał 4 lata kiedy zamieszkał we Francji.

Makelele miał 4lata kiedy zamieszkał we Francji.

Henry urodzil się w Paryżu.

Thuram miał 9 lat.

Karembeu nie mogę znaleźć.

 

Dla wszystkich francuski to native language, każdy chodził do francuskich szkól, żaden praktycznie nie pamięta kraju z którego pochodzą (wyjątek Thuram), każdy jest Francuzem. To się nijak ma do Rogera.

Odnośnik do komentarza
To się nijak ma do Rogera.

 

Niestety ma. Albo grają "geny" albo "paszporty"

 

Ponieważ kupowanie paszportów to chyba nic nowego, to albo to akceptujemy, albo odrzucamy. Francuzi przyjęli za swoją reprezentację "kolonii", której "genowo" i kulturowo jest dalej do Europy niż mnie do anglika.

Ja głosu za czy przeciw nie zabieram. Mnie to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

No przecież oczywistym jest, że już grają "paszporty", cały świat już jest za bardzo "pomieszany", żeby tego unikać. Skoro są ludzie w których żyłach płynie krew kilku/kilkunastu nacji to jasnym jest, że trzeba iść na ustępstwa.

 

Jednak, żaden z czwórki zawodników których wymieniłeś nie jest kulturowo związany ze swoimi "ojczyznami". Zidane urodził się w Marsylii, inni przyjeżdżali do Francji jako dzieci i to we Francji przechodzili okres socjalizacji, więc są Francuzami. Dla mnie to jest bardzo proste.

 

Ponieważ kupowanie paszportów to chyba nic nowego, to albo to akceptujemy, albo odrzucamy.

 

Jeżeli stawiasz znak równości między człowiekiem który 3/4 swojego życia spędził we Francji, kończyl francuskie szkoły, jego żona jest Francuzką, a on sam mówi perfekcyjnie w tym języku, do człowieka który mieszka w Polsce dwa lata, po polsku zna 3 słowa i nie wiąże swojej przyszłości z Polską, to sorry. Nie ma o czym gadać.

 

Ja głosu za czy przeciw nie zabieram. Mnie to nie interesuje.

 

Podkreśliłeś to już parę razy, zdążyliśmy załapać.

Odnośnik do komentarza
To się nijak ma do Rogera.

 

Niestety ma. Albo grają "geny" albo "paszporty"

 

Ponieważ kupowanie paszportów to chyba nic nowego, to albo to akceptujemy, albo odrzucamy. Francuzi przyjęli za swoją reprezentację "kolonii", której "genowo" i kulturowo jest dalej do Europy niż mnie do anglika.

Ja głosu za czy przeciw nie zabieram. Mnie to nie interesuje.

 

 

Wymazać występy Gevorgyana z polskich kronik! Obce "geny" pobrudziły nam reprezentację!

Odnośnik do komentarza
Gdy Olisadebe dostawał obywatelstwo to mieliśmy trochę inne, bardziej liberalne, przepisy.

Nie jestem biegly w prawie, czy moglbys przytoczyc konkretnie, jakie przepisy sie w tej materii zmienily? Nie slyszalem o takich zmianach i obstaje przy tym, ze w 8 lat nic sie nie zmienilo w kluczowych dla kazdego panstwa kwestiach obywatelstwa. Ale jesli udowodnisz, ze tak bylo, to czekam na konkretne przelozenie tego na sytuacje Olisadebe i Rogera.

 

10-miesięczny Jasiu jest synem Polaka. Ma prawa do obywatelstwa takie jak Ty czy ja.

Nie zrozumiales ironii, juz to dyskwalifikuje Cie z dyskusji ze mna. Chcialem zwrocic uwage na fakt, ze dobrales jakies demagogiczne porownanie z dupy (Roger vs jakas chwytajaca za serce w stylu programu "Uwaga" Ukrainka) i ze takie argumenty uwlaczaja sensownosci dyskusji...

 

Może nic, ale miał polską żonę,

Nieprawda, w kadrze debiutowal z Rumunia 16 sierpnia 2000, a slub wzial 16 czerwca 2001...

 

grał 3 lata w Polsce, był wyróżniającym się zawodnikiem w lidze
.

Roger gra w Polsce ponad 2 lata. Poprowadzil Legie do mistrzostwa, jest regularnie wybierany do jedenastki najlepszych obcokrajowcow w lidze (w 2007 r. zdobyl tytul najlepszego obcokrajowca), strzelil pare bramek, mial sporo asyst...

 

Potrzebowaliśmy zawodnika, i był on. W odpowiednim miejscu, a odpowiedniej godzinie. Pomocników raczej nie potrzebujemy. Tym bardziej jakichś naturalizowanych..

Krzynowek bez formy, Gargula nie zachwyca, trojka Golinski-Pazdan-Majewski prezentuje zblizony poziom do Rogera, raz lepiej, raz gorzej. Nie przesadzajmy z tymi klopotami bogactwa.

 

Będąc Polakiem, nawet nie ma polskiej wersji swojego webiste'a..

Olisadebe nie mial zadnego...

 

 

Mysle, ze Fikander zwraca uwage na wazny aspekt sprawy: badz co badz obywatelstwo przed eliminacjami to nie to samo, co obywatelstwo przed mistrzostwami.

Odnośnik do komentarza
Edit: A to przepraszam, ale po porównaniu mnie tutaj do osób z problemami psychicznymi mogę się chyba wszystkiego spodziewać...

W postach #1362 i #1363 koledzy odpowiedzieli Ci na zarzuty o rzekome czepianie się psychiki. Szukasz spisku tam gdzie go nie ma a przynajmniej tam gdzie zdecydowana większość go nie widzi. Mogę zrozumieć, że nie podoba Ci się Roger w polskiej reprezentacji, bo i mnie napawa to niesmakiem (nie jego obecność a sposób w jaki się w niej znalazł), ale pozostańmy trzeźwi i nie dajmy się zwariować, wymyślając cuda o Legii, ITI, Leo i najwyższym kurduplu.

Odnośnik do komentarza
Wszyscy, którzy grają w reprezie mówią płynnie po polsku, nawet Ebi.

 

Za to cię lubię Szczurek :lol: .

 

Olisadebe do tej pory nie umie mówić po polsku, a jego gra sprawiała nam tyle przyjemności.

Fakt, Oli nie mówi po polsku, ale kto z obecnej kadry nie mówi po polsku? Nie dogadałbyś się z kimś? Widziałeś wywiad w innym języku?

 

Aha, po przeczytaniu ostatniego wywiadu z Rogerem jestem już trochę przychylniejszy temu pomysłowi. Czysty układ w sumie - on pomaga nam w sukcesie reprezentacji, my go promujemy. Tylko szkoda, że cała ta otoczka była jaka była, no i ten paszport w takim momencie...

Odnośnik do komentarza
Nie jestem biegly w prawie, czy moglbys przytoczyc konkretnie, jakie przepisy sie w tej materii zmienily? Nie slyszalem o takich zmianach i obstaje przy tym, ze w 8 lat nic sie nie zmienilo w kluczowych dla kazdego panstwa kwestiach obywatelstwa. Ale jesli udowodnisz, ze tak bylo, to czekam na konkretne przelozenie tego na sytuacje Olisadebe i Rogera.

AFAIR podczas naturalizacji Olisadebe były dokonywane zmiany w tym prawie. Olisadebe był jednym z ostatnich ludzi, którzy się na to stare, łagodniejsze prawo załapali (cały myk polegał na tym, że Olisadebe przeskoczył iluś tam oczekujących w kolejce). Wtedy wystarczyło 3 lata pobytu w Polsce, dziś potrzebne jest 5 i znajomość języka polskiego.

Również nie jestem biegły w prawie, więc nie wiem czy znajdę treść poprzedniej ustawy. Jak znajdę, podzielę się.

Nie zrozumiales ironii, juz to dyskwalifikuje Cie z dyskusji ze mna. Chcialem zwrocic uwage na fakt, ze dobrales jakies demagogiczne porownanie z dupy (Roger vs jakas chwytajaca za serce w stylu programu "Uwaga" Ukrainka) i ze takie argumenty uwlaczaja sensownosci dyskusji...
Dlaczego porónanie z dupy? Oboje starali się o polski paszport. Takich ludzi jest więcej, nie warto się zastanowić komu dajemy paszport a komu odmawiamy/odwlekamy na św. Nigdy?
Edit: A to przepraszam, ale po porównaniu mnie tutaj do osób z problemami psychicznymi mogę się chyba wszystkiego spodziewać...

W postach #1362 i #1363 koledzy odpowiedzieli Ci na zarzuty o rzekome czepianie się psychiki. Szukasz spisku tam gdzie go nie ma a przynajmniej tam gdzie zdecydowana większość go nie widzi. Mogę zrozumieć, że nie podoba Ci się Roger w polskiej reprezentacji, bo i mnie napawa to niesmakiem (nie jego obecność a sposób w jaki się w niej znalazł), ale pozostańmy trzeźwi i nie dajmy się zwariować, wymyślając cuda o Legii, ITI, Leo i najwyższym kurduplu.

Chciałbym zauważyć, że oba posty są po Twoim porównaniu.

Nadal nie widzę powodu tego typu porównań z powodu innego spojrzenia na sprawę. Nadal proszę o wskazanie braku logiki w moim tok myślenia.

Nie twierdzę, że jestem wielkim prorokiem, że taka jest prawda (!!!!111oneone). Przedstawiłem tylko swój pogląd. Nie mam dowodów, że tak było (gdybym miał, zgłosiłbym się do prokuratury), ale nikt też nie może zagwarantować, że tak nie było. Zachowując proporcje, jest to tak jak z istnieniem Boga.

Co do pogrubionego: tu zgadzam się z Tobą w 100%. Jeśli Roger będzie w kadrze, to niech będzie. Jak będzie przyczyniał się do naszych sukcesów, będę się cieszył jak wszyscy. Nie podoba mi się tylko sposób nadania obywatelstwa.

Odnośnik do komentarza

Problem "genów" mamy rozwiązany. Geny nie mają znaczenia i z tym sie zgadzam. Kolejną ciekawostką jest więc reprezentacja Senegalu. Miejsce urodzenia Francja, język ojczysty francuski.

Grają w Senegalu bo sie nie załapali do trójkolorowych. Nie żebym się czepiał, bo tak naprawdę to dobrze dla piłki na świecie.

Odnośnik do komentarza
Problem "genów" mamy rozwiązany. Geny nie mają znaczenia i z tym sie zgadzam. Kolejną ciekawostką jest więc reprezentacja Senegalu. Miejsce urodzenia Francja, język ojczysty francuski.

Grają w Senegalu bo sie nie załapali do trójkolorowych. Nie żebym się czepiał, bo tak naprawdę to dobrze dla piłki na świecie.

Jak dla mnie to sie ośmieszasz tymi wpisami, sprawdź sobie po jakiemu mówia w Senegalu, poucz sie historii Francji, a najlepiej Europy.

 

To o czym piszesz nie ma sie nijak do Rogera, jedynie w Azerbajdżanie są podobne przypadki nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
A pier********oli mnie jak dostał te obywatelstwo, jeżeli dzięki niemu kadra ma grać lepiej, a on jest zdeterminowany, by pomóc naszej kadrze (nie ważne, czy chce się wypromować, czy co kolwiek), to cieszy mnie bardzo obecność jego w kadrze.

 

A widzisz różnicę między klubem, a reprezentacją? Bo dla mnie nie ważne jest tylko to, że kadra będzie grała lepiej ale także kto w niej gra. Bo nie chciałbym zobaczyć kiedyś Reprezentacji Polski, w której większość stanowią piłkarze którzy z naszym krajem mają mało wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Przedstawiłem tylko swój pogląd. Nie mam dowodów, że tak było (gdybym miał, zgłosiłbym się do prokuratury), ale nikt też nie może zagwarantować, że tak nie było. Zachowując proporcje, jest to tak jak z istnieniem Boga.

tylko, ze to nie sceptycy musza udowadniac, ze cos nie mialo miejsca. dla mnie wiara w Boga, Twoje rewelacje, czy w to, ze gdzies tam w kosmosie krazy Czajniczek Russela jest jednym i tym samym - jedna wielka glupota.

 

oczywiscie mozesz w to wszystko wierzyc - tylko nie glos tego jakby to byla niepodwazalna prawda.

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że forum, to miejsce, gdzie przedstawia się i wymienia swoje poglądy...

 

Wcześniej już pisałem, że to jest moja opinia, moje spojrzenie. Bronię się tylko przed postami typu: "Ha, ja nie wierzę, nie masz racji (w domyśle: to JA MAM), więc jesteś gópi". Nigdzie nie napisałem, że to niepodważalna prawda.

 

Też nie wierzę w Boga, ale jakoś nie uważam, żeby na każdym kroku wyśmiewać osoby religijne.

Odnośnik do komentarza

To ja chyba jestem trochę inny niż Wy , ale dla mnie Roger nie powinien jechać na EURO bo:

 

a) Nie jest taki super, żeby nie było lepszych (równych?) - Majewski(w formie), Iwański, Goliński , Garguła czy choćby w formie Burkhardt.

b) Nie jest perspektywicznym zawodnikiem jak np. Majewski.

c) Piłkarz, to też człowiek, nie wiem czemu dali mu specjalnie prawa.

Odnośnik do komentarza
a) Nie jest taki super, żeby nie było lepszych (równych?) - Majewski(w formie), Iwański, Goliński , Garguła czy choćby w formie Burkhardt.

b) Nie jest perspektywicznym zawodnikiem jak np. Majewski.

c) Piłkarz, to też człowiek, nie wiem czemu dali mu specjalnie prawa.

A. Majewski jest młody, więc nie sądzę, żeby Beenhakker dał mu grać od pierwszych minut na EURO. Od reszty jest, moim zdaniem, lepszy.

B. Owszem, Majewski to przyszłość polskiej piłki - należy do moich ulubieńców, ale pisałem wyżej, że Leo nie puści go na tak głęboką wodę.

C. Prawdopodobnie dlatego, że ten Brazylijczyk ma reprezentować nasz kraj na tle innych państw. Trener uznał, że Roger może dać wiele kadrze i zabiegał u władz o przyspieszenie procesów, nadających mu obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
To ja chyba jestem trochę inny niż Wy , ale dla mnie Roger nie powinien jechać na EURO bo:

 

a) Nie jest taki super, żeby nie było lepszych (równych?) - Majewski(w formie), Iwański, Goliński , Garguła czy choćby w formie Burkhardt.

 

Z wymienionych w formie jest tylko Majewski, na Euro jest chyba za mało doświadczony.

 

b) Nie jest perspektywicznym zawodnikiem jak np. Majewski.

 

Na Euro mamy osiągnąć wynik, a nie promować perspektywicznych zawodników.

 

 

c) Piłkarz, to też człowiek, nie wiem czemu dali mu specjalnie prawa.

 

Naiwny? Wczoraj się urodziłeś i stwierdziłeś, że niektórzy z takich czy innych powodów są uprzywilejowani?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...