Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

We Włoszech to jeszcze o tle specyficzna sytuacja jest, że mają dość rygorystyczne przepisy transferowe, jeśli chodzi o graczy spoza Unii. Pamiętam, że swego czasu było tam coś w stylu "polowania' na włoskie korzenie właśnie argentyńskich piłkarzy, byleby nadać im obywatelstwo i "zwolnić" limity... M. in. u Verona szukali... A że Camoranesi akurat przypadkiem nie grał dla Argentyny - why not?

 

Mnie niektóre reakcje na nadanie obywatelstwa Rogerowi, zahaczające o hańbę/tragedię narodową, wprawiają w naprawdę spore zdziwienie... A już na przykład oddawanie odznaczeń państwowych z tego powodu naprawdę mnie zniesmacza...

Powoływanie się, że z Olisadebe było inaczej, jest akurat bzdurą, bo ani on nie był szczególnie dłużej, ani specjalnie lepiej po polsku nie mówił, a ożenił się już po nadaniu obywatelstwa...

Dać mu szansę, jak będzie grał dobrze, to świetnie, jak nie - to grał nie będzie...

I co to za argument, ze "a, na pewno wyjedzie, wy...e się na reprezentację i wszystko co najgorsze"... w podobny sposób można by się czepiać, że piłkarze "rdzennie" polscy też powyjeżdżali, i nie wracają teraz do Polski, bo żyją i pracują tam gdzie wyjechali...

Odnośnik do komentarza
A już na przykład oddawanie odznaczeń państwowych z tego powodu naprawdę mnie zniesmacza...

 

A nie zniesmacza Cię partykularyzm przy przyznawaniu obywatelstwa polskiego w sytuacji, gdy wybitne jednostki (bynajmniej nie mówię o sportowcach) czekają na nie po kilkanaście lat?

 

W dniu przyznania obywatelstwa Rogerowi TVN24 właściwie najlepiej wypunktowało ten fakt - następnym materiałem był reportaż o rodzinie polskich repatriantów z Syberii, którzy wrócili do Polski kilka lat temu dwa pokolenia po zesłaniu, a teraz ojciec, matka i piątka dzieci decyzją administracyjną trafili do aresztu deportacyjnego, bo urzędnicy nie potrafili przywrócić im polskiego obywatelstwa, więc wydali decyzję o stwierdzeniu faktu nielegalnego pobytu w Polsce i deportacji do Rosji. Dla tych ludzi szybka ścieżka i obywatelstwo dla Rogera to ni mniej, ni więcej tylko splunięcie w twarz.

 

Tyle ode mnie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
A już na przykład oddawanie odznaczeń państwowych z tego powodu naprawdę mnie zniesmacza...

 

A nie zniesmacza Cię partykularyzm przy przyznawaniu obywatelstwa polskiego w sytuacji, gdy wybitne jednostki (bynajmniej nie mówię o sportowcach) czekają na nie po kilkanaście lat?

 

Też uważam, że niekoniecznie jest to w porządku (choć gdybyś podał mi przykłady takich wybitnych jednostek, to byłbym bardzo wdzięczny), natomiast - na litość - zachowajmy jakąś proporcję!

Swego czasu tyle się piało o tym, że bohaterowie czasów oporu wobec słusznie minionego systemu zostali zapomniani przez wolną Polskę, a teraz jeden z takich właśnie do niedawna zapomnianych bohaterów jako powód decydujący dla oddania odznaczenia nadanego mu niedawno jak słyszałem przez prezydenta podaje nadanie obywatelstwa obcokrajowcowi - bo de facto do tego sprawa sie sprowadza. Dla mnie to jest walenie do komara z armaty.

Co do tego co napisał Profesor - ale czy to, że tą rodzinę spotkał taki los, to wina państwa polskiego i jego władz, czy piłkarza? I właściwie co się podważa - ideę nadania obywatelstwa, użytą do tego procedurę, czy może coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza

Dzieci w Ugandzie także głodują...

 

Mówicie tak, jakbyście obudzili się wczoraj i zauważyli, że wszędzie są równi i równiejsi.

Pytanie: co może zaoferować taka rodzina z Serbii dla Polski (rozpatrując nadanie obywatelstwa w kategoriach "korzyści" dla kraju) ? W porównaniu z Rogerem raczej niewiele. Krzyczeć, że nam "Akłafreskę" Włosi sprzątnęli sprzed nosa a później narzekać, że naturalizowany Brazylijczyk będzie mógł grać z Orłem na piersi... Jakże to Polskie :)

Odnośnik do komentarza
Pytanie: co może zaoferować taka rodzina z Serbii dla Polski (rozpatrując nadanie obywatelstwa w kategoriach "korzyści" dla kraju) ? W porównaniu z Rogerem raczej niewiele.

 

O rotfl.

 

Po pierwsze, to członkowie tej rodziny spełniali wymagania które musi spełniać osoba chcąca otrzymać polskie obywatelstwo, w odróżnieniu od Rogera.

Odnośnik do komentarza
Pytanie: co może zaoferować taka rodzina z Serbii dla Polski (rozpatrując nadanie obywatelstwa w kategoriach "korzyści" dla kraju) ? W porównaniu z Rogerem raczej niewiele.

 

O rotfl.

 

Po pierwsze, to członkowie tej rodziny spełniali wymagania które musi spełniać osoba chcąca otrzymać polskie obywatelstwo, w odróżnieniu od Rogera.

 

Serbia, Syberia, jedno licho, ale usta pełne patriotyzmu... :doh!:

 

Poza tym, pomyśl ile kasy mógłby Polsce zaoferować taki Martin Bormann. Bo, jak rozumiem, dla Ciebie (cosmo) polskie obywatelstwo to tylko kwestia ceny?

Odnośnik do komentarza

Brawo za wykazanie inteligencji. To miał być rotfl :) W takiej samej kategorii traktuje post Profesora i porównanie nadanie obywatelstwa sportowcowi do nadania (właściwie to do "nienadania" )obywatelstwa zwykłemu człowiekowi.

A jeżeli chcemy być tak bardzo ludzcy i rdzennokrwistymi Polakami to proponuje badać 10 pokoleń wstecz, utworzyć test kompetencji z historii Polski, kazać recytować wiersze Brzechwy itd :)

Najśmieszniejsze jest to, że nie jeden Polak nie zasługuje żeby grać w reprezentacji (via sytuacja z MŚ kadry młodzieżowej) narodowej.

 

W drugą stronę...na jakiej podstawie Ebi Smolarek gra w reprezentacji Polski ? :) Przecież on nie mówi dobrze po "naszemu", ba, w momencie gdy zaczynał karierę narodową w ogóle się nie "udzielał" po Polsku, nigdy w Polsce nie był (na stałe), nie ma Polskiej żony, wychował się w Holandii od dziecka... Ebi nie jest Polski !1111 by się chciało zakrzyczeć :)

Odnośnik do komentarza

Już powoli zaczyna mnie męczyć ta dyskusja o przyznawaniu obywatelstwa Brazylijczykom (btw fajne pytanie ktoś zadał dzisiaj w "Trójce", czy wszyscy bylibyśmy tak samo za, gdyby Austriacy sobie 11 Brazylijczyków naturalizowali).

 

To nie jest kwestia tego czy jakiś Polak może grać dla reprezentacji Polski, kiedy nie chce tego robić (Grosicki), ledwo co mówi po polsku (Smolarek), czy łotewa. Oni są Polakami i koniec. Ich dyskusja nie dotyczy, tak samo jak nas wszystkich (IDiO chyba na forum już nie ma :P). Dyskusja dotyczy tego, czy ktoś zupełnie niezwiązany z naszym krajem ma prawo reprezentować nas wszystkich.

 

Większość uważa że tak, więc zaczynam poważnie rozważać sens istnienia takich imprez, po co taka rywalizacja? Skoro jesteśmy słabi i bez pomocy ludzi z poza naszego kraju nie umiemy sobie poradzić, to powinniśmy to zaakceptować. Nawet jeśli inne narody przyznawałby obywatelstwa na lewo i prawo (a niestety, przykładów takich jak Roger, nie licząc Azerbejdżanu, Toga i Kataru, jest bardzo, bardzo mało).

Odnośnik do komentarza

Ale to, że komuś kto się obywatelstwo należy, a nie dostaje go to nie winna Rogera. Tylko trzeba usprawnić nadawanie obywatelstwa by takie przypadki jak napisał Profesor nie miały miejsca. To że zwykli ludzie są olewani przez władzę to nie powód by obwiniać za to Rogera. Bo on czekał 2 miesiące, a ktoś komu na pewno się należy czeka bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
@cosmo - głupia sprawa, Smolarek junior od urodzenia ma obywatelstwo polskie.

i jak rozumiem ten fakt od razu czyni go godniejszym reprezentowania naszego kraju? nawet jesli zwiazek z Polska mial do momentu debiutu w reprezentacji dosc luzny...

 

jak juz mamy zachowywac jakies proporcje to w obie strony. mi akurat jest wszystko jedno czy ktos ma to obywatelstwo od dwoch godzin, czy od urodzenia - obchodza mnie jego checi i zaangazowanie.

 

i abstrahuje tu juz od tego, ze inni czekaja na obywatelstwo latami, bo to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
A jeżeli chcemy być tak bardzo ludzcy i rdzennokrwistymi Polakami to proponuje badać 10 pokoleń wstecz, utworzyć test kompetencji z historii Polski, kazać recytować wiersze Brzechwy itd :)

Recytowanie wierszy żydowskiego poety testem na polskość?! Non possumus!

Odnośnik do komentarza

Ja bym poszedł o 3 kroki dalej i napisał... asfalt musi znać swoje miejsce, prawda ? :) Bananem go w bukłak i niech wypier... do tej swojej afryki czy tam brazylji :) Polska dla polakuw ! :)

 

Jest dobry, niech to pokaże, pomoże naszej reprezentacji. Jest gorszy od np. Garguły ?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...