Skocz do zawartości

Marynia zjada 491 pączuchów


Hawkeye

  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio dzwoniłem na helpdesk do Skrilla. Mieli jednego typa, który po polsku gadał. Okazał się być Bułgarem (sądząc po imieniu).

 

Też kiedyś tak miałem, nawet nie zrozumiałem jak gość miał na imię, ale mówił z pięknym wschodnim akcentem. Coś jak hindusi gadający po angielsku.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kolacja w postaci zużywania resztek z lodówki. I wyszły ziemniaki pieczone w łupinkach z boczkiem w śmietankowym sosie z cebulą, pietruszką i koperkiem.

 

Pięknie połączyłeś kulinarną duszę Vamiego z tą Keitha.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Po prostu niekoniecznie widzę sens zmiany przed kolejną zmianą. Firma nie skorzysta z mojej zajebistości :keke: a na serio - będę myślał. Akurat od nas ponoć wiele ludzi do Was trafia ;)

 

A potem od nas spierdalają do Atosa :keke:

 

 

Czyli wszędzie chujowo, ale mniej tam gdzie lepiej płacą :keke:

 

 

ATOS musi coś robić, zeby ludzi przyciągnąć, bo tam część czasu musisz siedzieć w Bydgoszczy (zdaje się minimum tydzień na miesiąc) - nawet jak masz biuro w mieście (we Wrocku na bank jest). A jak komuś to ryra, to czemu ma się nie przenieść? ;)

 

 

W Łodzi ATOS przejął AMG.Net i mam znajomych tam pracujących (programiści i PMi) to nigdy nie słyszałem żeby musieli jeździć do Bydgoszczy.

 

 

No myśmy dostali ofertę 1/3 (PM, PMO i SC) :-k

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Do ATOSa cv w toruńskich czasach wysłałem.

ooo, to Ty programujesz :keke: ?

 

Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą

 

A ja moją autorską zapiekankę na kolację zrobiłem. Mniam.

 

czyli jednak nie pralka a piekarnik... ciekawe, ciekawe
Odnośnik do komentarza

 

Dzisiaj kolacja w postaci zużywania resztek z lodówki. I wyszły ziemniaki pieczone w łupinkach z boczkiem w śmietankowym sosie z cebulą, pietruszką i koperkiem.

Pięknie połączyłeś kulinarną duszę Vamiego z tą Keitha.

Ja czasem tez kombinuje, np w czwartek, karkówka w marynacie z imbiru i sosu sojowego, dodatki- korzenna cukinia z karmelizowana cebulą i ryż biały z paczki jaki wypelniacz.

Inna sprawa ze w lodowce mam pol swiniaka po taniosci kupionego na wsi

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...