Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie rozumiem - ale w jaki sposób hasło "Krew naszej rasy" pisane zdaje się jednoznacznym "fontem" nie jest rasistowskie/związane z nazizmem? Tu jak Scorpio zdecydowanie zgadzam się z tekstem weszło: zamknięcie stadionu głupota, ale bronienie tego hasła przynajmniej taka sama.

Hasło neutralne w przeciwieństwie do jednoznacznych wynurzeń rasisty Grabaża: "Pierdolę Waszą krew i Waszą rasę też pierdolę".

 

Nie bronię tego hasła, śmieszy mnie ono. Jest równie zabawne jak "Alone against all". Nie słyszałem o kapeli Konkwista 88 aż do zeszłego poniedziałku. Kontekst tego cytatu czytelny tylko dla neonazistów i neobolszewików, ktorzy z upodobaniem na siebie plują od czasu jak Hitler zdradził swego sojusznika Stalina. Nikogo innego to nie interesuje. Nie mam zamiaru słuchać Konkwisty tak jak nie mam zamiaru słuchać Grabaża. Słaba muzyka i grafomańskie teksty. Nie jestem uprzedzony do lewaków i antyklerykałów - wciąż uwielbiam LP Kobranocki Ku Nieboskłonom, ale Ordynat Michorowski płodził kapitalne, często oparte na turpizmie teksty.

 

Oto próbka:

 

"objawienie w każdą noc

w dzień pielgrzymka do urojeń

jest w głupocie wielka moc

kult przemocy, start do wojen

lud by siłą dorwać cud

w wielkie stado zamieniony

wpełznie w brud we własny spód

i pochłona nieboskłony

nawiedzonych..."

Odnośnik do komentarza

Na ten moment jest 3 wsrod nierostawionych, liczac ze awansuja dzis wszyscy z wyzszym wspolczynnikiem. Choc pewnie odpadnie Sampa, byc moze wlasnie Zurich, który mial słaby wynik :-k

Tu masz ta tabele ze wspolczynnikami

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-europy/lech-poznan-bedzie-rozstawiony-w-iv-rundzie-eliminacji-ligi-europy/0ndw93

Odnośnik do komentarza

Toz to napisalem pare postow wyzej, ze mieli slaby wynk w 1 meczu :>

 

Trabzon out, Kopenhaga out, Sampdoria out, Zurich out, WHU out, takze z potencjalnych rywali odpadaja Southampton i Liberec.

Z reszty kazdy oprócz Krasnodaru jest do walniecia. Moze nie chcialbym Zoryi tylko.

 

OM: Zacznij proszę edytować posty. /smetek

Odnośnik do komentarza

Przecież nawet dla kogoś ktoś nie ma pojęcia czym jest Konkwista 88 hasło "Krew naszej rasy" kojarzy się z rasizmem. Pomijam fakt, że nawet jeśli miałoby ono jasne konotacje wyłącznie w środowisku nazi-kretynów to nie przestawałoby być rasistowskie. Kara przesadzona, ale nie wybielajmy takich kretynizmów.

Podobnie "Kto ty jestes Polak mały" kojarzy się z nacjonalizmem, a "Murzynek Bambo w Afryce mieszka" z rasizmem - a jeszcze innym wszystko kojarzy się z dupą.

 

Fakty wygladają tak, że Nigdy Wiecej, FARE i UEFA ukradły Lechowi milion złotych bez podparcia się swoim tak zwanym Prawem.

 

Z Listu PZPN, za co duży plus dla Bońka (wreszcie Polak broni Polaków zamiast ślepo atakować z koniunkturalnych pobudek politycznych):

 

"Przedmiotowa flaga była „oglądana” przez ochronę na stadionie w Sarajewie, jak i przez delegata meczowego UEFA, następnie wisiała podczas całego meczu i nikt nie zgłosił do flagi żadnych zastrzeżeń. Klub nie dostał żadnego ostrzeżenia ani w przeszłości, ani w trakcie meczu w Sarajewie, związanego z tą flagą. Flaga ta pojawiała się już w przeszłości na meczach pucharowych rozgrywanych przez Lecha Poznań na arenie europejskiej i nigdy nie została opisana przez delegata UEFA jako flaga niedozwolona oraz nigdy nie ukarano Klubu jakąkolwiek karą za wywieszenie tejże flagi.

Mając na uwadze powyższą argumentację, uważamy, iż kara nałożona na Klub jest nieadekwatna do winy, o ile oczywiście możemy mówić o winie, skoro flaga we wcześniejszych latach była akceptowana, a jej treść nie jest wskazana jako zabroniona w opracowanym przez FARE dokumencie „Monitoring discriminatory signs and symbols in European football”.

 

Chciałem podkreślić, że do Legionu Piła (parę osób poznałem) jest mi prawie równie daleko jak do Nigdy Więcej.

Odnośnik do komentarza

 

 

Fakty wygladają tak, że Nigdy Wiecej, FARE i UEFA ukradły Lechowi milion złotych bez podparcia się swoim tak zwanym Prawem.

 

Nie. Twoje urojenia nasuwają Ci powyższe wnioski, jednakże Twoje urojenia jak zwykle nie mogłyby być dalsze od faktów.

Na co dzień Twoja jałowa retoryka podsycona nienawiścią, którą wywodzisz ze zwykłego nierozumienia rzeczywistości, która Cię otacza, jest moim zdaniem zwyczajnie zabawna, ubarwia rzeczywistość pełną ludzi dyskutujących merytorycznie tak jak Korwin-Mikke ubarwia świat poważnej polityki, jednakże nie można milcząco przejść obok takich Twoich zdań jak powyższe, skoro z radosnego bełkotu schodzisz na drogę zwykłego kłamstwa - i co gorsza dla siebie jeszcze chyba w to wierzysz.

Fakty są takie, że podstawy do nałożenia kary były, choć może i liche. Lech został ukarany tak samo, jak uczeń dokuczający nauczycielce przy byle okazji, któremu nagle odmawia się dźwignięcia oceny w sytuacji stykowej - trzeba się pogodzić z tym, że w świecie dorosłych przeszłe grzeszki pozostawiają absmak, wskutek czego przy byle okazji jest się traktowanym inaczej niż ktoś, kto zawsze zachowuje się wzorowo.

Odnośnik do komentarza

Lech - Korona 0:0

 

Cóż... bardzo daleko mi do sugerowania zmiany trenera, ale: forma na początku sezonu jak za Rumaka, kontuzje jak za Rumaka, wyniki jak za Rumaka - jedyny plus to ogranie Bośniaków, bo już z Basel graliśmy jak za Rumaka.

 

Na szczęście nasi rywale również są w formie plażowej: Videoton FC - Ferencvaros 1 - 3. To będzie dwumecz ślepego z kulawym, ale mnie już odpadniecie z LE nie zdziwi...

A jeszcze z 3 tygodnie temu wydawało mi się, że mamy najsilniejsza kadrę w historii. :)

Odnośnik do komentarza

Kilka refleksji po wczorajszym meczu
1. Potrzebujemy prawonożnego stopera jako zmiennika dla Paulusa. Wyprowadzenie piłki przez półprawego kuleje, niezaleznie czy tam gra Kadar, czy też Kamiński
2. Z oceną Aziz Tetteha nie byłbym aż tak kategoryczny jak Gyzz w livescorze, ale to nie jest zawodnik pasujacy do naszego stylu gry. Tetteh dla mnie to gorsza wersja Johna Obi Mikela (FM-owy rygiel defensywy), typowy defensywny przecinak. Tymczasem my jak gramy: Linetty dla mnie to taki FM-owy typowy środkowy pomocnik z wsparciem, a Trałka coś pomiędzy fm-owym DP a cof. rozgrywającym
3. Robak - od samego pocztku kręciłem nosem na ten transfer. Potrzebujemy w Lechu napastnika o innej charakterystyce, silnego i dynamicznego, niekoniecznie typowego egzekutora. Kogoś takiego jak Zaur.
4. Nasi młodzi skrzydłowi po udanej wiosnie juz nie błyszczą. Zarówno Kownacki jak i Formella graja straszny piach. Może czas postawić na Zulciaka i Sanockiego
5. Kto w Lechu odpowiada za przygotowanie fizyczne? Terziotti? Zresztą nieważne kto to był, ale ten ktoś strasznie spierdolił robotę.

Odnośnik do komentarza

Zagraliśmy bez wszystkich 5. najlepszych piłkarzy spośród kandydujących na 4. ofensywne pozycje w poprzednim sezonie. Nie było Sadajewa, Hamalainena, Pawłowskiego, Gergo (6 min i skasowanie przez Janoszkę) i Jevtica. Nie było ważnego w ofensywie Douglasa, Linetty pół meczu po kontuzji. Do tego brak jedynego póki co poważnego stopera Arajuuriego.

Teraz zamknijcie oczy i pomyślcie jak wyglaądałaby Barcelona bez Naymara, Suareza, Messiego, Pedro, Pique i z Iniestą wracającym po kontuzji. Nie porównuję klasy piłkarskiej tylko poziom wartości dla drużyny.

 

Robak 2. bramki w 5. meczach, jesli utrzyma poziom, a powinien grac lepiej, to idzie na 15. bramek, więc dramatu nie ma. Thomalla i Holman mimo umiejetności piłkarskich, kariery raczej nie zrobią, bo to kurczaki. Tetteh może sie ogarnie, ale jak widzę jak regularnie wypuszcza sobie za daleko piłkę, to klnę jak szewc. Tym bardziej, że pózniej próbuje ja odzyskać ryzykując czerwona kartkę, którą powinien dostać już w Szczecinie za skasowanie Akahoshiego.

 

Pisałem o tym już wcześniej - Rutkowscy są za biedni na prowadzenie średniej klasy europejskiego klubu. Pewnego poziomu nie przeskoczą. Tyle.

Odnośnik do komentarza
powinien dostać już w Szczecinie za skasowanie Akahoshiego

 

Niestety z Pogonią przegraliśmy u siebie :(

 

Skorża co prawda uniknął klęski w PE z ogórami, ale nie uniknął żenującego lata - to za co wyleciał Rumak. Nie wiem, czy wraz z Rumakiem klub opuścili ludzie związani z przygotowaniem fizycznym, czy są oni nadal w klubie? Bo Lech znów jest katastrofalnie przygotowany do rundy jesiennej, a do tego ze składu hurtowo wypadają piłkarze. Coś jest nie tak, wszystkiego na karb pecha zrzucić nie można. Szczęściem dla Lecha jest to, ze jest runda mistrzowska i z obecnych bodaj 8 punktów straty do Legii będzie 4. Ale konieczne jest ogarnięcie zdrowia zawodników - audyt placówek medycznych z jakimi klub współpracuje, metod treningowych itp, bo coś jest nie halo.

No i nie wiem, czy klub nie powinien sprzedać Linettego/Kownackiego i za pieniądze z tego transferu kupić dwóch piłkarzy obserwowanych przez ten słynny scouting.

Odnośnik do komentarza

Kownackiego w obecnej formie może ktoś z polskiej 2. ligi kupi. Za przygotowanie nadal odpowiada Kasprzak, ale bądźmy szczerzy - urazów przeciążeniowych w klubie nie ma, za to może mam halucynacje, ale rywale na początku sezonu poczynają sobie nader śmiało, by nie powiedzieć brutalnie. Korona ma na koncie dwóch, Zagłębie tak samo. Jevtić - wejście na RC, Pawłowski - faul, Gergo - kop w bark co najmniej na YC, Kownacki - wejście w staw skokowy na YC, Barry miał pecha, ale też to jest złamanie, nie mięśniówka. Co najwyżej problemy Linetty'ego można zrzucić na karb przygotowania.

 

Problem jest zupełnie inny, a zatem brak zmienników. Robak jest bez formy po kontuzji i pewnie w listopadzie zacznie jakoś grać, Thomalla... no comment, Holman ewidentnie nie nadaje się na mecze o dużą stawkę, w sparach grał świetnie, w lidze nie gra. Tetteh będzie imo trafionym transferem, wczoraj zagrał bardzo dobry mecz momentami niemalże jako DLP z dużym procentem celnych podań do przodu. Na skrzydłach rezerw nie ma - Kownacki to nie skrzydłowy, Formella za słaby. W obronie rezerw nie ma - Ceesay po kontuzji jest cieniem samego siebie, drugiego DLa w składzie brak. Na środku Arajuuri ciągle out, Kadar imo to DL - z Koroną do momentu kontuzji grał tam bezbłędnie, natomiast na środku ma problemy, Kamiński to poziom 1. ligi, Dudka zaskakująco dobrze, ale to też tylko backup. Więc kim niby mamy wygrywać te mecze. Gratulacje zwłaszcza za pomysł z wypożyczeniem Bednarka do Łęcznej bez gwarancji gry, na pewno tam na trybunach nauczy się więcej niż grając w Lechu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...