Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu bym się nie spodziewał, że znowu Polska będzie śmiało mogła być dumna, że Lech Poznań gra w jej lidze. Niemożliwe stało się faktem. Gratulacje, szczególnie dla zagorzałych fanów Lecha. ;) A przyznam, że za Kolejorzem nigdy jakoś szczególnie nie przepadałem.

Odnośnik do komentarza

O samym meczu ciężko jest mi coś napisać, bo oglądałem całe spotkanie, ale przez śnieg mało widziałem. Mało osób wierzyło w awans, a udało się go wywalczyć w pięciu meczach! :jupi:. Lech lepszy od Juventusu i Salzburga, a mamy jeszcze szansę wyprzedzić City w ostatniej kolejce. Niesamowite jest to, że w Ekstraklasie przez większość rundy gra do dupy, a w LE kapitalna dyspozycja całego zespołu. Rudnews killerem Juve, Łotysz strzelił cztery bramki Starej Damie. Znowu okazało się, że tylko Kolejorz potrafi godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, były męczarnie z Interem i porażka ze Spartą, ale też kapitalna przygoda z Ligą Europejską :). Oby tylko piłkarze zaczęli grać w Ekstraklasie i wywalczyli miejsce dające awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie, bo inaczej znowu w sierpniu nie będzie polskiego klubu w pucharach, jest jeszcze PP ;). Wierzę w to, że zarząd w przerwie zimowej dobrze zainwestuje pieniądze zdobyte w Lidze Europejskiej, Buffu pisał że jest kilka nazwisk na liście życzeń i oby ci zawodnicy okazali się dużymi wzmocnieniami. Awans z tej grupy to ogromny sukces, ale ciągle trzeba wzmacniać zespół i wykonać kolejny krok do przodu w budowaniu mocnego zespołu, który będzie robił kolejne dobre wyniki w Europie.

Grupa potwornie ciężka :| Juventus, City i Red Bull, o awans będzie potwornie ciężko, potrzebny będzie cud, ale ja wierzę w Kolejorza :)

Lucas zejdź na ziemię. Jak nie przegrają obu meczów z Salzburgiem to będzie dobrze.

Po prostu muszę to napisać ;). Pozdro FYM! :D.

Odnośnik do komentarza
ale cudu w postaci awansu się nie spodziewam :]

 

No i stał się cud ;) Człowiek stary już, a cały czas się uczy, ze piłka to dziwny sport i nie ma co skreślać na starcie. Bardzo, bardzo lubię się tak mylić i obym mógł zawsze to robić "z happy endem" :) Świetna sprawa.

Fajnie by było przekuć to na ligę, a zdobyte w fazie grupowej pieniądze i te za awans zainwestować we wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza

Przed sezonem nigdy bym się nie spodziewał, że Lech przyniesie mi i reszcie polskich kibiców tyle radości :) Podobnie jak marshall mam nadzieję, że uda się Poznaniakom zakwalifikować do europejskich pucharów, bo od dłuższego czasu udowadniają, że potrafią rywalizować z najlepszymi. Szkoda, że nie udało się dziś dowieść prowadzenia do końca, byłaby większa szansa na przeskoczenie w końcowej tabeli Manchesteru, ale cieszmy się z tego co mamy :)

Odnośnik do komentarza

Toć to szok!! :)

 

Jak zobaczyłem grupę liczyłem na max 4 punkty przy dobrych wiatrach. Lech pokazał że potrafi walczyć i przed dzisiejszym meczem liczyłem na remis po horrorze. I jak to z Lechem w pucharach nie zawiodłem się :D Ale większe zaskoczenie niż wynik to warunki w jakich mecz został dokończony. Czegoś takiego nie widziałem i tego spotkania z powodu wyniku ale i warunków na pewno nie zapomnę :)

Odnośnik do komentarza

Uff, właśnie wróciłem do domku z Bułgarskiej. Pogoda istny horror. Mecz nerwowy ale świetny doping niósł się na cały Poznań. Pozdrawiam ekipe Qcza, dzięki za herbatke. Buffiemu za piwko i braciszkowi, który niedługo zawita na forum za mecz. Po raz kolejny niezapomniane wrażenia, było warto czekać 6h po bilet i dzisiaj stać w tym mrozie.

 

W 1/16 marzy mi się PSG :polska:

Odnośnik do komentarza

W 1/16 marzy mi się PSG :polska:

 

 

mi tak samo, to by było coś wspaniałego, choć byłym za Lechem chyba, jak każdy normalny Polak

 

żenada na stronie polskiego FC juve, jak przeżywają, a nikt nie cieszy się z awansu Lecha

 

co do meczu powiem tak: mecz lepszy niż z MC, tu możemy mówić o koncertowej dyscyplinie i ambicji, najlepsi na boisku - Injac i Peszko, dobrze, że Henriquez nie zawalił nic, bo Krasic kręcił nim niemiłosiernie

Odnośnik do komentarza

żenada na stronie polskiego FC juve, jak przeżywają, a nikt nie cieszy się z awansu Lecha

O jakiej Ty żenadzie bredzisz, człowieku? Skoro ci ludzie sympatyzują z zespołem z Turynu, to ciężko, by cieszyli się z niezbyt dla ich faworytów korzystnego remisu. Ja jestem jak najbardziej Polakiem, a wczorajszy rezultat poznaniaków ani mnie ziębi, ani grzeje. Na co dzień im nie kibicuję, od święta też nie zamierzam specjalnie.Też zachowuję się żenująco?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Lech to nie jest reprezentacja Polski, żeby wszyscy musieli jej kibicować.

 

No ale jednak dzięki punktom w rankingu, które teraz mamy dzięki Lechowi wasze zespoły nie będą się musiały przechodzić przez ileś tam rund eliminacyjnych i odpadać z zespołami pokroju Karabachu czy Valerengi Oslo.

 

Lecz jest to wasza sprawa i nie zmienia to faktu, że jest super !!

 

Do Boju Kolejorz !!

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Lech to nie jest reprezentacja Polski, żeby wszyscy musieli jej kibicować.

No ale jednak dzięki punktom w rankingu, które teraz mamy dzięki Lechowi wasze zespoły nie będą się musiały przechodzić przez ileś tam rund eliminacyjnych i odpadać z zespołami pokroju Karabachu czy Valerengi Oslo.

Że zacytuję Kinasa: "akurat teraz współczynniki są tak liczone, że każdy pracuje na siebie, a z krajowego jest bardzo mało punktów". Ergo, argument z tzw. dupy.

Odnośnik do komentarza

Jak Polska piłka nie osiąga żadnych rezultatów to narzekacie jaką to mamy cienką reprezentację i ligę a jak już jakiś klub pokonuje takie zespoły jak Manchester City, Salzburg i remisuje dwukrotnie z Juventusem po naprawdę dobrej grze to też jesteście niezadowoleni dlatego, że to nie klub z waszego miasta i nie wypada mu kibicować...

Odnośnik do komentarza

Człowiecze młody, gdzie ja napisałem, że jestem niezadowolony z sukcesów poznańskiego klubu? Gdzie, pytam się? Po prostu rozumiem, że nie każdy musi kochać każdy polski klub tylko dlatego, że ten akurat gra w pucharach i odnosi sukcesy. Czytanie ze zrozumieniem kłania się w pas.

Odnośnik do komentarza

Argument jest jeden: jezeli jakikolwiek polski klub osiąga międzynarodowe sukcesy, automatycznie wzrasta renoma całej ligi.

Nie przepadam za Lechem, ale chcę żeby osiągał sukcesy reprezentując całą polską piłkę nożną.

Orgazmów z powodów zwycięstw Lecha nie mam. Dziwi mnie tylko to jak można życzyć tej drużynie przegranych i cieszyć się z jej porażek.

W takim układzie może nie powinno się kibicować reprezentacji Polski, jeżeli nie grają w niej piłkarze z naszych ulubionych klubów. Co mi po sukcesach drużyny złożonej z piłkarzy Wisły, Lecha, Polonii czy Legii? Przecież w reprezentacji Włoch grają piłkarze Juve, których kocham :] .

Odnośnik do komentarza

Człowiecze młody, gdzie ja napisałem, że jestem niezadowolony z sukcesów poznańskiego klubu? Gdzie, pytam się? Po prostu rozumiem, że nie każdy musi kochać każdy polski klub tylko dlatego, że ten akurat gra w pucharach i odnosi sukcesy. Czytanie ze zrozumieniem kłania się w pas.

 

Ja nie kierowałem tych słów akurat do ciebie, tylko chciałem dać inny (i chyba bardzo trafny) argument niż ten o rankingu.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Lech to nie jest reprezentacja Polski, żeby wszyscy musieli jej kibicować.

 

A, czyli reprezentacji wszyscy Polacy musza kibicowac?

 

Tak samo jak reprezentacji, tak i Lechowi w pucharach kibicowac nie trzeba. Nie wiem, ja nie jestem kibicem Lecha, pomimo tego, ze mieszkam kawalek od Poznania jakos mnie ten fanatyzm nie dotknal, ale trzymalem kciuki za poznanska druzyne w pucharach i zwyczajnie bylem, a w zasadzie jestem nadal z niej... dumny. Gdyby wczoraj z Juventusem mierzyla sie Legia, to, pomimo tego, ze za tym klubem nie przepadam, tez chcialbym, by wygrala. W koncu to klub z Polski. Nie rozumiem tej dyskusji - jedni twierdza, ze spuszczanie sie nad Lechem jest przesadne, inni, ze spuszczac sie trzeba, bo w koncu Polska na tym zyska. Jasne, ze zyska. Chociazby prestiz. Do kraju przyjechali badz przyjada kibice z Turynu, z Manchesteru, Salzburga i nie tylko, poznaja nasz kraj, zobacza stadion Lecha (ktorym szczycic sie mozemy). Czy zyska na tym polska pilka? Punkty rankingowe w tym momencie sa malo wazne i dla innych zespolow nic sie nie zmieni. Ale dobrze jest zobaczyc polska pilke, ktora zostawia za soba wloska, angielska czy austryjacka. Dla jednych jest to powod do niesamowitej radosci, innych to jedynie cieszy (m.in. mnie). Fanatykow nie uda sie przekonac do podchodzenia do tego z dystansem, a sceptycznie podchodzacego fana futbolu do fanatyzmu.

Odnośnik do komentarza

Ważne jest pokazanie, że kraj organizujący Euro 2012 nie jest europejskim buszem, mimo syberyjskiej pogody. Po takich występach do Lecha będą przechodzili gracze nawet lepsi niż Stilić czy Kriwiec, co zdecydowanie poprawi poziom polskiej ligi. Że też nie wspomnę o kasie dla Lecha, które jeśli wyda na rynku transferowym, to Legia, Wisła i Polonia będą musieli nadążać.

 

Wszystko w jasnych kolorach :eusa_angel:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...