Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

O, Bakero nic nie będę pisał, bo on jest w klubie od wczoraj i nie można nazwać tej wygranej efektem jego pracy w Kolejorzu.

 

Zagraliśmy niesamowicie ambitnie i pokazaliśmy serce do gry, wolę walki. Graliśmy do końca i to się opłaciło, bo zwycięskie bramki Maniek Arboleda i Mateusz Możdżeń zdobyli w odpowiednio 86 i 91 minucie gry. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie po ładnym strzale z dystansu dał Dima Injac, który jest w gazie i znowu zdobył ładną bramkę w bardzo ważnym spotkaniu. Po przerwie padła bramka wyrównująca dla gości, ale końcówka to świetna gra Kolejorza i trafienia Arboledy i Możdżenia, obie bramki wyglądały bardzo ładnie, ale ten ostatni gol w tym spotkaniu był naprawdę niesamowity. 

 

Sytuację w Lidze Europejskiej mamy bardzo dobrą i po 4 kolejkach jesteśmy liderem grupy. Pisałem po losowaniu, że możemy awansować, ale wtedy chyba FYM napisał coś w stylu "Lucas zejdź na ziemię", a obecnie mamy naprawdę ogromną szansę na awans. Przed nami mecze z Juventusem w Poznaniu oraz wyjazd do Austrii.

 

Aktualna tabela:

 

1. Lech Poznań 7 pkt.

2. Manchester City 7 pkt.

3. Juventus Turyn 4 pkt.

4. Red Bull Salzburg 2 pkt.

 

Lidera mamy... :muza:

Odnośnik do komentarza

Trzeba wygrać z Salzburgiem albo zremisować z Juventusem ;)

Osobiście nie spodziewałem się tak dobrej postawy w tak trudnej grupie, więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

Co do meczu to początek był bardzo słaby, przeważnie traciliśmy piłkę od razu po odzyskaniu, wszystko przez niedokładność w podaniach. Przez to zmarnowaliśmy sporo szans na kontrataki. Trochę szczęścia też było, ale później było już dużo lepiej.

Bardzo podobał mi się w tym meczu Peszko, który walczył i do tego walczył skutecznie, zdarzało mu się wygrywać pojedynki, uderzał dobrze no i niemal by wywalczył karnego(wg. sprawozdawcy BBC sędzia mógł podyktować jedenastkę). Bramka to bardzo ładne uderzenie z pierwszej piłki Injaca, nie pierwsze w ostatnim czasie. Prawdę mówiąc to wrzutka Kriwca była niezbyt przemyślana, ale na szczęście Injac znalazł się we właściwym miejscu.

Przy straconej bramce winy nie ponosi Buric, bardzo ładnie obronił pierwszy strzał, przy dobitce bez szans. Zabrakło asekuracji obrońców.

Bramka Abroledy to czysty przypadek, ale nie byłoby jej, gdyby Manuel nie powalczył do końca. Trzecia bramka to majstersztyk. Strzał nie do obrony, szczerze zaskoczył mnie Możdżeń, zupełnie jak Rudnevs z Juve.

 

I teraz odnośnie trenera, fakt w przygotowaniu zespołu nie miał wielkiego(żadnego) udziału. Jedynie kwestie motywacyjne(też ważne), wszak obecność nowego trenera dodatkowo motywuje, każdy chce się pokazać z dobrej strony, no i może jest to jakiś autorytet ze względu na swoją zawodniczą przeszłość. Ale chciałem podkreślić coś innego, zmiany. Bakero nie czekał do ostatnich minut, murując bramkę i myśląc, skoro jest nieźle to po co zmieniać. Chciał poprawić to co już było, i się udało. Także zmiana Peszki trafna, wszak ten grał z urazem, i powinno wyjść mu to na dobre(wcześniejsze zejście).

Ale najważniejsze: oprócz wspomnianego wcześniej Możdżenia, który oddał strzał życia(jak na razie :P ), Jacek Kiełb - to co on dzisiaj wyprawiał to jest kosmos jak na standardy polskich piłkarzy, potykających się o piłkę(w gorszych przypadkach o własne nogi), gdzie jedynym zwodem jest kopnięcie do przodu i biegniemy. To jak na małej przestrzeni ogrywał zawodników City, i jeszcze oddawał groźne strzały, było naprawdę świetne. Mimo początkowych nieudanych minut, po 'wejściu' w mecz, pokazał, jak to zauważył Borek, więcej niż Silva, który wszedł w podobnym czasie.

 

Wielkie brawa ;) Lech Lech Kolejorz :polska:

Odnośnik do komentarza

No i o to chodzi. Mecz taki sobie, a wynik pójdzie w świat. Budujemy markę, a poza tym, nieoczekiwanie spora szansa na awans. Może znowu zrobimy dla polskiej piłki emocje na wiosnę.

Oby był to dobry omen dla Bakero. Mam nadzieję, że wszyscy kibice Lecha będą mu życzyć dobrze! :]

No i nie ukrywam, że mam sporą satysfakcję z występów Lecha w Europie i z frustracji głupków z Polski, którzy wieszczą co rundę 0:5 - już to ze Spartą, Dnipro, Juve, Manchester City, a najwięksi idioci-marzyciele nawet pewnie z Salzburgiem...

 

Jednocześnie podtrzymuję nieustającą dumę z polskiej ligi i klubów jak Zagłębie Lubin czy też Górnik (z całym szacunkiem dal historii), które by mogły nauczyć miliarderów jak się ogrywa Lecha! :D

Odnośnik do komentarza

kogo pozamykac? Policje?

Ku zaskoczeniu wszystkich dworzec PKP nie został zabezpieczony, a policja najwyraźniej zapomniała o swoich zadaniach. W efekcie czego fani Lecha Poznań na własną rękę dotarli na stadion, który również nie był zabezpieczony przed jakimkolwiek wtargnięciem. Kibice "Kolejorza" nie napotykając żadnych przeszkód, swobodnie ruszyli na wyznaczone wcześniej miejsca.

 

 

Nikt na nich nie czekał. Sami dojechali, poszli swoje miejsca i co w tym zlego?

Odnośnik do komentarza

Jak mogli

 

Powinni ich pozamykac wszystkich. Bandyci jedni weszli na mecz bez opiekunów.

 

Kogo pozamykać?

 

"Ku zaskoczeniu wszystkich dworzec PKP nie został zabezpieczony, a policja najwyraźniej zapomniała o swoich zadaniach."

"fani Lecha Poznań na własną rękę dotarli na stadion, który również nie był zabezpieczony"

"Kilkadziesiąt minut przed meczem zaalarmowane oddziały policji, które powinny pilnować stadionu"

 

Wina nie kibiców, a organizatora, więc Ruchu Chorzów.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ;)

 

Już tak nie uświęcajcie swoich kolegów. Gdyby w cywilizowany sposób podeszli pod bramy stadionu i tam grzecznie czekali aż ich sektory zostaną otwarte nie byłoby zamieszania. Wersja o demolce i pobiciu porządkowych została potwierdzona już na samym początku transmisji na Orange Sport przez komentatorów, więc nie wiem jakiego oświadczenia oczekujesz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...