Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno się tak nie denerwowałem :) Piłkarze Kolejorza zafundowali nam prawdziwy horror, ale najważniejsze, że zakończony happy endem :) Zaczęliśmy świetnie i już po pierwszych 10. minutach sprawa awansu powinna być przesądzona, ale świetnie bronił Lomaia. Później gra Lecha wyglądała znacznie gorzej i Azerowie doprowadzili do dogrywki, która nie przyniosła bramek i o tym kto awansuje decydowały jedenastki. Lepiej zaczął Lech, ale później Kriwiec i Peszko spudłowali jedenastki i kompromitacja była blisko, ale mieliśmy szczęście, mieliśmy Kotora w bramce :) To właśnie Krzysztof zapewnił nam awans do następnej rundy, najpierw wykorzystał karnego, a potem obronił strzał Lomaii. 

 

Z taką grą Sparty nie przejdziemy, ale mimo wszystko ciągle wierzę w awans do fazy grupowej. Zdecydowanym faworytem będą Czesi, ale nawet jak odpadniemy to przynajmniej zagramy w LE :)

Odnośnik do komentarza

O wzmocnienia możecie być spokojni jak Lech przerżnie ze Spartą, a potem w lidze poogląda plecy Wisły, Legii i Cluj wie kogo :roll: Polska :]

 

No tak to wygląda. Myślisz, że Wisła czy Legia by się teraz wzmacniały jakby zdobyły mistrza :|

 

Haha, jak każdy Polak pamiętam Levadię. Polskie kluby piłkarskie osiągnęły szczyt dna i niestety trzeba się do tego powoli przyzwyczajać :/

Odnośnik do komentarza

O wzmocnienia możecie być spokojni jak Lech przerżnie ze Spartą, a potem w lidze poogląda plecy Wisły, Legii i Cluj wie kogo :roll: Polska :]

 

No tak to wygląda. Myślisz, że Wisła czy Legia by się teraz wzmacniały jakby zdobyły mistrza :|

 

Haha, jak każdy Polak pamiętam Levadię. Polskie kluby piłkarskie osiągnęły szczyt dna i niestety trzeba się do tego powoli przyzwyczajać :/

Szczyt dna to chyba jakaś lekka negacja :D

Odnośnik do komentarza

O wzmocnienia możecie być spokojni jak Lech przerżnie ze Spartą, a potem w lidze poogląda plecy Wisły, Legii i Cluj wie kogo :roll: Polska :]

 

No tak to wygląda. Myślisz, że Wisła czy Legia by się teraz wzmacniały jakby zdobyły mistrza :|

 

Haha, jak każdy Polak pamiętam Levadię. Polskie kluby piłkarskie osiągnęły szczyt dna i niestety trzeba się do tego powoli przyzwyczajać :/

Szczyt dna to chyba jakaś lekka negacja :D

 

A nie? We wrześniu już żadnej w pucharach nie będzie. Wisła/Legia będzie mistrzem i nic się tam nie stanie, a Lech nakupi pół ligi i niezgrany ...skompromituje się znowu, a obok skompromituje się po raz kolejny nie wzmocniony mistrz. Naprawdę chciałbym się mylić :]

Odnośnik do komentarza

Generalnie izi ;)

Był Widzew (chyba 97), była Pogoń (chyba 2001), była Austria Wiedeń, a teraz Inter Baku. Przynajmniej emocje były ;)

Jutro poczytam napinki wiślaków w livescoringu, bo pewnie mieli frajdę a tu zonk - awans :P

 

btw: ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć, ze Inter wydaje na pensje zawodników bodaj 7mln e a Lech 11mln ale PLN?

Można się śmiać, ze to "tylko" azerowi byli. Zobaczymy za 2-3 lata jak im wyjdzie mecz u siebie i nadal będą mieli możnych sponsorów - mogą sprawić większą niespodziankę i w jakiejś grupie zagrać. To nie były zenki z łapanki - choć gra naszych powiedzmy sobie nie licząc początku - słaba.

Odnośnik do komentarza
btw: ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć, ze Inter wydaje na pensje zawodników bodaj 7mln e a Lech 11mln ale PLN?

 

Moga sobie wydawac nawet i 30 mln, tylko jakie to ma znaczenie skoro oplacaja zawodnikow mocno przecietnych, zeby nie powiedziec po prostu slabych? A takie meczarnie z nimi to jakby nie bylo wstyd, zwlaszcza biorac pod uwage "mocarstwowe plany" Lecha.

Odnośnik do komentarza

btw: ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć, ze Inter wydaje na pensje zawodników bodaj 7mln e a Lech 11mln ale PLN?

 

a nawet jesli, to co ma piernik?

 

http://www.transfermarkt.de/de/interbaku/startseite/verein_8956.html

http://www.transfermarkt.de/de/kks-lech-posen/startseite/verein_238.html

 

polecam rubryke "wartosc zespolu". i szukaj dalej usprawiedliwien na dramatyczna gre

Odnośnik do komentarza

Nie usprawiedliwiam ich - zagrali słabo, a czasem żenująco słabo (nie licząc pierwszych 10-15 minut gdzie były chyba 3 setki i mogło być 2-0 i po meczu). Tylko niektórzy się chyba zatrzymali na latach 70 gdzie klub z Azerbejdżanu znaczyło - bolki, kelnerzy, 8-0 w ciemno. Te czasy się skończyły. Pisałem przed meczem - pisze i teraz: Azery to nie były kelnery, pół amatorzy, którzy rano sprzedają w sklepie a wieczorem w piłkę pykają.

Każdy mecz trzeba się przyłożyć a nie myśleć, ze 1-0 starczy i grać na 0-0. Kilku zawodników całkiem bez formy i mam nadzieje, że będą zmiany na Spartę.

Piernik do wiatraka ma to Jahniss, że jeśli stać ich już na 7 baniek euro to dojdzie jakiś kolejny zamożny sponsor i dołożą kolejne kilka i mogą ściągnąć kilku walczaków i awansować rundę - dwie dalej. Pechowe jest to, że możliwe, ze kosztem polaków, bo mamy chyba z 20% szans co roku by z nimi grać :D

 

edyta już znalazla tą niespodzianke w zeszłym roku gdy Karabakh-Azersun wyeliminował Rosemborg Trondheim (0-0 w Nor i 1-0 w Azerb), później fińską Honkę i odpadł dopiero w IV rundzie z Twente.

a w tym roku są już w II i wygrali na wyjeżdzie 2-1 i awasują pewnie do III rundy!

Ale nieeeee - Azery to kelnery, które mają przed polskimi zespołami klękać i prosić o tylko 5-0.

Odnośnik do komentarza

Mogę powtórzyć to, co pisałem w livescorze - nie mamy żadnego prawa, by czuć się faworytami w pojedynkach z takimi Azerami. Po prostu jesteśmy już takimi samymi kelnerami co oni. I tak będzie - po zaciętej walce raz awansujemy my, raz oni.

 

Cóż, przykre tylko, że bliska kompromitacja niektórych kibiców Lecha nie nauczyła pokory. Najśmieszniejsze, że wiślaków tuż po meczu oskarżali o napinkę - ci, którzy w poprzednie wakacje i przez cały ostatni rok napinali się najmocniej :> No tak, jeśli twierdzenie, że taki wynik to kompromitacja, jest napinką, to napinaczami są wszyscy, łącznie z samymi kibicami Lecha, którzy pisali przecież dzisiaj to samo. Niektórzy żyją w jakiejś innej rzeczywistości widocznie...

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że w swoim smutku nad napinką, nie zauważyłeś przykrego faktu, że niektórzy kibice Wisły (i nie tylko, bo nie znam "przynależności" klubowej niektórych osób) tylko czekali na wpadkę Lecha, czy to oficjalnie kibicując Interowi czy zasłaniając się troską przed przyszłą kompromitacją ze Spartą. Tak jakby ważniejsze od awansu polskiej drużyny było uleczenie swojego ego czy zaspokojenie swego apetytu na zemstę.

Cóż, Lech awansował w stylu żałosnym, kompromitując się dzisiejszym występem, ale awansował. Ze Spartą zaczynają od nowa.

 

Dla klubu może nawet lepiej, ze awansowali w takich okolicznościach, bo przynajmniej gołym okiem widać, że kadra jest biedna. A gdyby puknęli Azerów piątką, to wszyscy by się cieszyli jaki to ładny skład na walkę o LM zbudowali.

Odnośnik do komentarza

Skoro Azerowie to nie byli kelnerzy i ogórasy to kto nimi jest?

 

Mistrz Polski - czy tylko mnie się wydaje, że to zobowiązuje do czegoś więcej niż fuksiarskiego awansu do kolejnej rundy po porażce u siebie i zwycięskich karnych w 11. serii?

 

Widziałem tylko 1. połowę meczu, ciesze się, że nie mogłem widzieć dalszego ciągu na żywo. Nie próbujcie wybielać dokonań Lecha - to co się dziś stało można śmiało porównać do zeszłorocznych popisów Wisły z Levadią. Na szczęście Lech awansował, ale przy tak minimalistycznym podejściu to Sparta ich rozniesie w drobny pył. Wiecie dobrze jak co roku napalamy się wszyscy, że Legia wylosowała Szachtar, że Wisła wylosowała Anderlecht itp. Ale spójrzmy sobie prawdzie w oczy - Sparta sportowo jest klubem lepszym od Lecha, podobnie jak większość przeciwników na których Lech mógł trafić w kolejnej rundzie. Znów za kilka dni będzie wielkie podniecanie się, węszenie szansy awansu i znów zakończy się to tak jak zawsze. Naprawdę liczyłem na Lecha, liczyłem że wreszcie zobaczę polski klub w LM. Po dzisiejszym meczu wyzbyłem się złudzeń. Powodzenia, będę trzymał kciuki w kolejnych rundach.

Odnośnik do komentarza

Nie usprawiedliwiam ich - zagrali słabo, a czasem żenująco słabo (nie licząc pierwszych 10-15 minut gdzie były chyba 3 setki i mogło być 2-0 i po meczu). Tylko niektórzy się chyba zatrzymali na latach 70 gdzie klub z Azerbejdżanu znaczyło - bolki, kelnerzy, 8-0 w ciemno. Te czasy się skończyły. Pisałem przed meczem - pisze i teraz: Azery to nie były kelnery, pół amatorzy, którzy rano sprzedają w sklepie a wieczorem w piłkę pykają.

Teraz te określenia jak ulał pasują do polskich klubów występujących na arenie międzynarodowej.

Odnośnik do komentarza
Skoro Azerowie to nie byli kelnerzy i ogórasy to kto nimi jest?

Ekipy z San Marino, Liechtensteinu i może Litwy. Skandynawski futbol też przeżywa regres, natomiast na Kaukazie ciągle ekipy grają coraz lepiej, i Qcz może mieć rację ze za rok, dwa Chazar albo inny Inter Baku zagra w Fazie Grupowej LM, albo LE.

 

Wiślacy zobaczymy co pokażecie z Qarabağ Ağdam porównywalny rywal.

Odnośnik do komentarza

Człowiek mógłby pomyśleć, że kibice Lecha wyleczyli wiślackie kompleksy po tym jak zdobyli MP, ale widać, że dalej na każdym kroku porównują się do Wisły - byle nie tak jak z Levadia, lepiej od Wisły, zobaczymy jak sobie poradzicie, zaraz sprawdzę livescore co pisali Wiślacy etc.

Odnośnik do komentarza

Wiślacy zobaczymy co pokażecie z Qarabağ Ağdam porównywalny rywal.

o kurcze ale jaja! Wczoraj o nich pisałem, ze tak ładnie grali rok temu i teraz są już 1 nogą w 3 rundzie, ale nie miałem pojęcia, że Wisła z nimi będzie grała!

SUPER! Miałem nadzieje, że może za rok-dwa Wisła-Legia trafi na klub azerski się będzie mogła wykazać, a tu taki fart :P

Zobaczymy czy będzie takie łatwe 3-0 na wyjeździe i z 5-0 u siebie, w końcu to słabszy zespół, bo nie wygrał mistrza u siebie, a dla Wiślaków te kluby azerskie to zenki, które trzeba niszczyć kilkoma golami, bo inaczej to kompromitacja jest :P ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...