Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Kiełb to chyba raczej skrzydłowy niż środkowy napastnik, przynajmniej z tego co widziałem w kilku ostatnich meczach. Wszędzie go pełno, robi wiatr. Jak zostanie Peszko co powinno być priorytetem raczej nie będzie miał gdzie grać. Ale niech przychodzi :)

 

Kasę trzeba wydać na dwóch napastników, Lewandowskiego w miarę omijały kontuzje ale jakby coś złapał to Lech na pewno nie miałby mistrza na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza

ze jednak przyjdzie Rodionov i bedziecie miec zabojczy duet w ofensywie :>

 

Radionov, Radionov. Na dzień dzisiejszy to zawodnik, który ma umiejętności, ale na pewno nie zastąpi z miejsca Lewandowskiego. Tak naprawdę to Lech potrzebuje dwóch zawodników, ale nie jestem przekonany czy ten będzie dla Lecha dobry. Sobiech? Może i ok, ale potrzeba naprawdę klasowego, uznanego zawodnika. Trudno mówić i oceniać kogoś, nie widząc go w meczach tej drużyny, bo Lech jest specyficznym zespołem. Nie sprawdził się, nie dostał tutaj szansy Micański, a w Zagłębiu gra i robi swoje. Kwestia umiejętności i wpasowania się w drużynę. Jeśli chodzi o Sobiecha to wydaje mi się to realne do osiągnięcia. Czy w przypadku Białorusina? Raczej nie.

 

Kriwiec natomiast to piłkarz, który ma duże umiejętności techniczne, ale jak pokazała ta runda potrzebuje dużo czasu na aklimatyzację. Potrafi zagrać świetny fragment w meczu, a za chwilę być bezbarwny i grać fatalnie. To pokazuje, że nawet gość uznany i traktowany jako wzmocnienie z miejsca okazuje się, że potrzebuje czasu, żeby wprowadzić się do drużyny.

 

Przewaga letniego okna do zimowego jest taka, że więcej gra się piłką i łatwiej można się wpasować w drużynę. Liczę na to, że Kiełb i np. Sobiech poradzą sobie i szybko znajdą wspólny język z resztą ekipy.

 

Ale rozważania na ten temat i tak powinniśmy zostawić na zaś, bo do eliminacji LM i mistrzostwa zostało 90 minut.

Odnośnik do komentarza

Boguski to tylko przykład :) Moim zdaniem mało prawdopodobne jest by Sobiech rozwinał się aż tak dobrze i szybko jak Lewandowski. Na najbardziej wysuniętego zawodnika Lech będzie potrzebował dwóch transferów. Ciekawe że pojawiły się pogłoski o zainteresowaniu Cetnarskim. To kolejny typowy AMC. Ale talent na pewno spory co pokazał w końcówce rundy.

 

Podoba mi się ta cierpliwość i zapobiegawczość, że jeszcze 90 minut trzeba rozegrać i wygrać. W wielu klubach już by dzielono skórę na niedźwiedziu :)

Odnośnik do komentarza
Podoba mi się ta cierpliwość i zapobiegawczość, że jeszcze 90 minut trzeba rozegrać i wygrać. W wielu klubach już by dzielono skórę na niedźwiedziu :)

Ja słyszałem akurat o czymś dokładnie przeciwnym. W klubie chwalą się już, jakim autobusem będą przejeżdżać przez Poznań piłkarze Lecha, jak będzie wyglądać feta, zamawia się w krakowskich gazetach reklamę z gratulacjami za tytuł (wieśniactwo trochę, swoją drogą), generalnie uznaje się już tytuł dla Lecha za fakt dokonany. W sumie ja też nie wierzę, że Zagłębie powalczy, ale na miejscu waszego zarządu dmuchałbym na razie na zimne, bo różne cuda się w futbolu zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Podoba mi się ta cierpliwość i zapobiegawczość, że jeszcze 90 minut trzeba rozegrać i wygrać. W wielu klubach już by dzielono skórę na niedźwiedziu :)

Ja słyszałem akurat o czymś dokładnie przeciwnym. W klubie chwalą się już, jakim autobusem będą przejeżdżać przez Poznań piłkarze Lecha, jak będzie wyglądać feta, zamawia się w krakowskich gazetach reklamę z gratulacjami za tytuł (wieśniactwo trochę, swoją drogą), generalnie uznaje się już tytuł dla Lecha za fakt dokonany. W sumie ja też nie wierzę, że Zagłębie powalczy, ale na miejscu waszego zarządu dmuchałbym na razie na zimne, bo różne cuda się w futbolu zdarzały.

Trochę off-topicznie, ale tak mi naszła na myśl słynna szkocka "Helicopter Sunday". ;) Jeszcze nic nie jest pewne, tak jak tamtej niedzieli. ;)

Odnośnik do komentarza

Radionov, Radionov. Na dzień dzisiejszy to zawodnik, który ma umiejętności, ale na pewno nie zastąpi z miejsca Lewandowskiego. Kwestia umiejętności i wpasowania się w drużynę. Jeśli chodzi o Sobiecha to wydaje mi się to realne do osiągnięcia. Czy w przypadku Białorusina? Raczej nie.

 

Ale rozważania na ten temat i tak powinniśmy zostawić na zaś, bo do eliminacji LM i mistrzostwa zostało 90 minut.

rozumiem, że widziałeś Białorusina w kilku meczach i stąd taki wniosek? :>

 

Podoba mi się ta cierpliwość i zapobiegawczość, że jeszcze 90 minut trzeba rozegrać i wygrać. W wielu klubach już by dzielono skórę na niedźwiedziu :)

Ja słyszałem akurat o czymś dokładnie przeciwnym. W klubie chwalą się już, jakim autobusem będą przejeżdżać przez Poznań piłkarze Lecha, jak będzie wyglądać feta, zamawia się w krakowskich gazetach reklamę z gratulacjami za tytuł (wieśniactwo trochę, swoją drogą), generalnie uznaje się już tytuł dla Lecha za fakt dokonany. W sumie ja też nie wierzę, że Zagłębie powalczy, ale na miejscu waszego zarządu dmuchałbym na razie na zimne, bo różne cuda się w futbolu zdarzały.

jeśli to prawda z tymi ogłoszeniami, to jest to wieśniactwo pierwszej klasy...

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że ktoś obiektywny (Icon) zauważył to, że Kolejorz przez cały sezon najbardziej zasłużył na tytuł. Jest to pierwsze mistrzostwo dla Lecha, które przeżyłem i mam nadzieję, że na kolejny tytuł Lech nie będzie czekał 17. lat. Teraz trzeba się przygotować do eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ponieważ pokazaliśmy że potrafimy grać w europejskich pucharach i jeśli nie odejdą wszyscy kluczowi piłkarze, a zespół zostanie w mądry sposób wzmocniony to jest duża szansa na awans :)

Odnośnik do komentarza

Kibice Lecha na razie świętują i pewnie zaczną tu pisać dopiero jutro lub w poniedziałek, więc jeszcze kilka słów ode mnie. Mówiłem Wam od początku, że Zieliński jest trenerem, który w końcu osiągnie wielki sukces. Dziś wreszcie ten niedoceniany szkoleniowiec może z całą stanowczością powiedzieć, że udowodnił niedowiarkom (także tym z Poznania), że warto powierzyć mu drużynę i zaufać jego warsztatowi szkoleniowemu. Człowiek ten zrobił wiele dobrego w zdegradowanej właśnie Oderce, później w Groclinie i kontynuował to w Polonii Warszawa. Pewnie gdyby nie bezmózgowie Wojciechowskiego to Polonia mogła dziś świętować. Może niekoniecznie mistrzostwo, ale wejście do pucharów. Zielińskiemu udało się to, co wcześniej nie udało się Smudzie.

 

Lech jest inną drużyną niż Wisła. I o ile nie wierzyłem ani trochę w to, że Wisła dostanie się do LM kiedy zostawała mistrzem, tak dziś moje nadzieje na zobaczenie polskiej drużyny w LM wróciły. Lech to drużyna budowana z głową, piłkarsko wygląda świetnie, choć wiadomo są obawy o to czy znajdą się zastępcy Peszki i Lewego. Sądzę, że działacze Lecha sprowadzą odpowiednich ludzi na ich miejsce. Lech jako klub jest budowany jak zachodnie kluby - świadczą o tym umowy podpisywane z mniejszymi klubami dotyczące szkolenia młodych graczy. Wreszcie Lech to jedyny klub w potężnym województwie, któremu kibicują wszyscy w Wielkopolsce. To chyba największa siła Lecha. Legia, Wisła, Górnik, Ruch czy Widzew mają również mnóstwo kibiców, ale miasta w których grają są podzielone. W Poznaniu jest jedność.

 

Z wielką nadzieją czekam na kolejny sezon życząc Lechowi wszystkiego najlepszego.

Odnośnik do komentarza

Ja nie piszę, bo mówiąc szczerze, nie dociera to do mnie. Ja Lecha "spisałem na straty"...hmmmm...juz zimą? Wiosna to było doliczanie do nieuniknionego, do tradycyjnego od pewnego czau pisania "znowu", "ale frajerstwo" czy "OJP". Grali niby tak samo efektownie jak za Smudy, o wiele efektywniej ale dystans do Wisły malał powoli (Wisła rok temu Lecha wyprzedziła "spacerkiem"). Pierwsza lampka zapaliła się po meczu Wisły z Koroną, ale mimo to końcowy sukces wydawał mi się mało realny. W końcu te 17 lat czekania (łącznie z wizytą w drugiej lidze) powoduje, że człowiek się boi, ze to co jest na wyciągnięcie ręki okaże się mirażem. Ale się udało. Ja trenera Zielińskiego przeprosiłem w livescore od razu po meczu. A powinienem wcześniej zapewne :-k Na pewno moze chodzić z podniesioną głową i nie chodzi nawet o tytuł, ale wiem jakie to uczucie udowodnić swoja wartość komuś, kto w ciebie nie wierzył :)

Od dwóch lat zarządzanie klubem jest wzorcowe, przyszłość wydaje się jasna. Nowy stadion, masy kibiców, klimat do piłki niesamowity, solidny sponsor, promocja piłkarzy, świetny scouting. Może się pokażą w Europie, no i na Polskę powinno to wszystko wystarczyć :-k Owszem, nie liczę na masowe mistrzostwa, jak te Wisły, bo konkurencja jest większa, a i ciężko będzie zbudować taki skład jak ten pod Wawelem na przełomie wieków.

Ale jest dobrze :jupi:

Odnośnik do komentarza

No i Lech Poznań Mistrzem Polski. Cóż, muszę przyznać, że w naszej lidze nikomu nie kibicuje, ale obiektywnie patrząc, Poznaniacy zdecydowanie najbardziej zasłużyli na ten tytuł i przede wszystkim grali miłą dla oka piłkę. Ich zwycięstwo cieszy mnie tym bardziej ponieważ widać, że w Poznaniu buduje się drużynę z pierwszego zdarzenia. Wyznaczono sobie jakieś zachodnie wzorce i działacze cały czas się tego trzymają. Nie brakuje pieniędzy gdy trzeba wyłożyć, nie ma żadnych konfliktów w drużynie, a także z kibicami. Można powiedzieć, że wszystko tam współpracuje między sobą na niespotykanym w Polsce poziomie. I to mi się podoba, bo z takim zapleczem, z prawie skończonym stadionem można liczyć, że w końcu pokażemy się znowu w tej Europie. I szczerze powiedziawszy Lech ma największe szanse by czynić to godnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...