Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje :)

Praktycznie podpisuję się pod słowami Icona, czy olfeusza, więc nic nowego nie napiszę.

Mam też nadzieję, że trener usiądzie wraz z zarządem i wzmocnią zespół z głową. Wiadomo, że trzeba będzie uzupełnić lukę po Lewym i Peszku, jeśli ten odejdzie. IMO przydałoby się również poszukać wzmocnienia na lewą obronę. Garncarczyk miał fatalną końcówkę sezonu.

Obyśmy mieli, piszę to jako kibic polskiej piłki, szczęście w losowaniu, a następnie możliwość zobaczenia po wielu latach, polskiego klubu w LM.

Odnośnik do komentarza

Potencjalni rywale Lecha w drodze do LM:

 

Na dzień dzisiejszy przed II rundą wygląda to tak:

 

1.Maccabi Hajfa 27,775

2.Sparta Praga 27,395

3.Rosenborg Trondheim 23,980

4.Fc Salzburg 19,915

5.Liteks Łowecz 15,900

6.Dynamo Zagrzeb 14,466

7.BATE Borysow 13,308

8.Partizan Belgrad 13,300

9.Lech Poznań 11,008

10.MSK Zilina 10,666

11.Sheriff Tiraspol 5,458

12.Mistrz Węgier 5,350

13.Omonia Nikozja 4,599

14.AIK Sztokholm 3,838

15.FC Bohemian 2,908

16.Ekranas Poniewieże 2,683

17.Inter Baku 2,599

18.HJK Helsinki 2,399

19.Aktobe Lento 2,399

20.Levadia Tallin 2,374

21.Mistrz Bośni 2,249

22.Metalurg Lipawa 2,149

23.Hafnarfjardar 2,083

24.Olimpi Rustavi 1,649

25.Pjunik Erewan 1,599

26.NK Koper 1,391

27.FK Renova 1,316

28.Dynamo Tirana 1,049

29.Hafnar Boltfelag 0,866

30.FC New Saints 0,766

31.Santa Coloma 0,700 (I)

32.Rudar Pljevlja 0,675 (I)

33.FC Linfield 0,574

34.Birkirkara FC 0,433 (I)

35.Mistrz Luksemburga 0,249

36.Mistrz San Marino 0,150 (I)

 

(I) tak oznaczone cztery kluby rozegrają jeszcze walkę w pierwszej rundzie, więc jeszcze dwa

z tej tabeli odpadną. Górna połowa tabeli będzie rozstawiona.

 

Przed III rundą dojdą zespoły ze Szwajcarii, Belgii i Danii.

 

1.Mistrz Szwajcarii 48,675 (Basel 48,675 lub Young Boys 7,675)

2.RSC Anderlecht 42,580

3.FC Kopanhaga 34,470

4.Maccabi Hajfa 27,775

5.Sparta Praga 27,395

6.Rosenborg Trondheim 23,980

7.Fc Salzburg 19,915

8.Liteks Łowecz 15,900

9.Dynamo Zagrzeb 14,466

10.BATE Borysow 13,308

11.Partizan Belgrad 13,300

12.Lech Poznań 11,008

 

Dalej tabela jak w II rundzie. W III rundzie rozstawiona będzie pierwsza dziesiątka. Póki co Lech jest na 12.

Jeśli Mistrza Szwajcarii zdobędzie Young Boys awansujemy na 11 co jeszcze nam nie daje rozstawienia.

Odnośnik do komentarza

To co się działo na stadionie to było coś pięknego. Pełno płaczących kibiców już po pierwszej bramce, atmosfera jak to w kotle wyborna. Gardła osobiście nie czuje ale było warto. Feta na Starym było również wspaniała, Buffu gdzie stałeś?

 

Po zejściu z boiska Lewego praktycznie cały stadion krzyczał "Zostań z nami", byłoby wspaniale gdyby został jednak na to nie liczmy. Dziwne było dla mnie to, że Sławek Peszko zszedł tak wcześnie i żegnał się i kłaniał się jakby miał odjeść z klubu. To byłaby ogromna strata :/ Niby mamy już podpisany kontrakt z Kiełbem więc może jest coś na rzeczy. Co do Ligi Mistrzów to na pewno nie będzie łatwo ale ja wierze w Kolejorza i na pewno niesiony przez fantastyczny doping pokaże solidny futbol by awansować do Champions League.

 

Mistrz, Mistrz Kolejorz ! :respekt:

Odnośnik do komentarza

Zibi na pozostanie Lewego nie ma już chyba szans, ponieważ Rutkowski "sprzedał" go w wywiadzie dla C+ po meczu :) :/

 

Napisałem, że nie mamy na co liczyć bo jednak Lewy jest na tyle zdeterminowany by odejść, że nawet 40 czy 100 tys kibiców Kolejorza nie przekona go do pozostania. Z tego co wiem to całe to "zostań z nami" zaintonowała IV trybuna, kocioł jechał swoje chociaż Grzęda nie wydał jakiegoś zakazu na śpiewanie tego razem z resztą.

Odnośnik do komentarza

Mistrzem zostalo Basel wiec nie ma zadnych szans na rozstawienie Lecha w 3 rundzie. IMO:

 

IN -> Zurawski or Sosin or Sobiech & Rodionov, Kielb

OUT ->Lewandowski, Peszko

 

Mam nadzieje, ze jeszcze jakis obronca przyjdzie Jodlowiec? Glik? No i jeszcze powinni Gancarczykowi psychologa zalatwic zeby znowu takich nr nie odpieprzal jak na koniec rundy :>

Odnośnik do komentarza

Manort z tym Glikiem i Jodłowcem to żartujesz? To na pewno nie są zawodnicy na Ligę Mistrzów. Zdecydowanie wolałbym Sadloka, który mógłby się sporo nauczyć od Arboledy i Bosackiego. Z trójki napastników, którą wymieniłeś zdecydowanie wolę Sobiecha, bo podobnie jak jego kolega z Ruchu jest dużo młodszy. Żurawski i Sosin chcieliby pewnie duże pensje. Ciekawe tylko ile Ruch chce za Sadloka i Sobiecha, bo dla Lecha każdy polski klub będzie dawał znacznie wyższą cenę. Ja ciągle mam nadzieję, że uda się zatrzymać Sławka, bo Kiełb to nie jest ten poziom. Liczę też na nasz skauting i kolejne perełki takie jak Sztilić czy Krywiec :)

Odnośnik do komentarza

Oni musza kupic jakiegos DC a to jedyne sensowne kandydatury bo przeciez samym Arboleda i Bosackim caly czas grac nie beda. Glik zawalil ostatnio pare meczy ale mysle to tez ma wplyw przez to, ze druzyne objal Wieczorek. A na pewno bedzie tanszy niz Sadlok. Zurawski moze i bedzie chcial sporo ale taki Sosin nie wiem, w dodatku jest do wziecia za darmo.

Odnośnik do komentarza

Kilka cytatów z ubiegłego roku, zanim zatrudniono Zielińskiego:

 

1.

Jacek Zieliński negocjuje z Lechem

 

Trener Jacek Zieliński prowadzi rozmowy z Lechem Poznań na temat objęcia drużyny od przyszłego sezonu.

 

Sam trener w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego nie ukrywa, że negocjacje są prowadzone. - Nie będę robił tajemnicy z faktu, że prowadziłem na ten temat rozmowy z przedstawicielami poznańskiego klubu i w zasadzie doszliśmy już do porozumienia. W tej chwili nie jestem w stanie przedstawić innych szczegółów, bo szkoleniowcem Lecha cały czas jest Franciszek Smuda i na pewno nie jest tak, że ja go teraz zmienię na sto procent.

 

Ostatnim klubem trenowanym przez Zielińskiego była Polonia Warszawa, z której odszedł w marcu tego roku.

 

Prawdopodobnie dzisiaj wyjaśni się, czy Smuda pozostanie w Lechu na kolejny sezon. Szkoleniowiec spotka się wtedy z właścicielem klubu Jackiem Rutkowskim i przeprowadzi rozmowę na temat swojej dalszej pracy w klubie.

 

źródło: własne / Przegląd Sportowy

 

Dobry trener. Na pewno poradziłby sobie w Lechu. Do tej pory nie było lepszych kandydatów.

2.

Nie życzę kibicom Lecha żadnego Zielińskiego ani Kasperczaka :x Tylko nie to! Piszcie petycje do zarządu, pikietujcie wejście na stadion, ogłoście strajk głodowy!

 

Ktoś słusznie zauważył, że byłby to krok w tył. Z przymrużeniem oka nie życzę również Karczmarka (ktoś na poważnie go proponował???) ani Michniewicza :keke: Nie tędy droga. Na miejscu włodarzy Lecha zaryzykowałbym z Ulatowskim. Młody, ambitny, ze świeżym spojrzeniem na współczesny futbol. Nie znamy go na tyle, aby wiedzieć, czy jest miękki, czy twardy, czy jest demokratą czy despotą? Nie wiemy jak zarządza zespołem, ale myślę, że warto na niego postawić, bo odpowiadałby dynamice rozwoju drużyny. 30 tysięcy ludzi musi widzieć entuzjazm, powiew świeżości, ambicję i przede wszystkim widowiskową grę. Tego Wam żaden Kasperczak ani Zieliński nie zagwarantuje. Jak nie Ulatowski, to ktokolwiek inny, tylko nie oni!

3.

To by była ogromna porażka dla całej ligi. Zieliński z Lecha, czyli najładniej grającej drużyny w ekstraklasie pewnie zrobi coś na stylu Dyskobolii albo Polonii, czyli drużynę ciułającą te 1:0 lub 2:0.

4.

Zieliński to dla Lecha wielki krok w tył. Tyle ode mnie.

5.

Jesteśmy überfrajerami sezonu 2008/2009. Więcej nie napiszę, bo musiałbym bluzgać.

 

Powiesz to za rok, kiedy to trenerem będzie fantastyczny Zieliński..

:keke:

Odnośnik do komentarza

Podobno Peszko obiecał zostać jak będzie majster. Ktoś tak gadał z zarządu Lecha w Cafe Futbol chyba.

Lewandowski nie mógł zostać, już na początku rundy udowodnił ,że przerasta wszystkich umiejętnościami.

Jest zdrowy, ma trochę czasu na poznanie nowej drużyny, Lech dostanie godne pieniądze, nie ma na co czekać.

 

Wzmacniać można każdą formację ale akurat środek obrony chyba jest nieźle obsadzony choć warto inwestować w młodzież.

Zieliński powiedział ,że ma obiecane 4 transfery i to wzmocnienia a nie uzupełnienia. W przypadku tego klubu akurat wierzę w te słowa.

W wypadku Wisły i Legii w ostatnich latach zapowiedzi były podobne a co z tego wynikło wszyscy wiedzą ;)

Miło by było zobaczyć polską drużynę w Europie :) Boję się tylko czy ostateczny test zostanie zdany i czy zaraz nie zacznie się pompowanie balona.

Jako obiektywny obserwator muszę przyznać ,że podoba mi się styl i polityka klubu i oby nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza

GHQ - Profesor i reszta mieli sporo racji. Fajnie, że Lech zdobył mistrzostwo, ale widziałeś w jakim stylu i okolicznościach? W tej lidze parę tygodni temu szanse na tytuł miał Ruch, a w kontrowersyjnych okolicznościach Lech zdobył go jedynie z punktem przewagi - trudno wychwalać pod niebiosa Zielińskiego, który w trakcie sezonu popełnił sporo błędów. Lech drugi rok z rzędu na papierze wygląda zdecydowanie lepiej od rywali i zdobył dopiero pierwszy tytuł, i to bardzo różnie oceniany. Miejsca do peanów na cześć Zielińskiego nie widzę.

Co gorsza, Zieliński to świetny wiosenny trener, który na jesieni popełnia sporo błędów, na przygotowaniu fizycznym począwszy. Obawiam się, że zwyczajowy hurraoptymizm kibiców polskich klubów - gdzie Lech, a gdzie Anderlecht :lol: - przekuje się w zwyczajową porażkę w pucharach właśnie ze względu na nazwisko trenera. Co innego, gdyby Lech grał o awans do LM w marcu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...