Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Parę postów wyżej pytałem o rozszyfrowywanie taktyki przez komputer. Ktoś mi doradził "kosmetyczne zmiany". Tu pojawia się moje pytanie - co oznaczają te "kosmetyczne zmiany"? Bo w poprzednich wersjach je wprowadzałem i nie przynosiły żadnego efektu. Żadnego! (pewnie słabym managerem) Nie chcę teraz zmieniać całej taktyki. Jest nawet ok, wygrywam nią sporo meczów.

W związku z tym - na czym polegają te "zmiany kosmetyczne"? Np., jak skrzydłowy ma zaznaczone "schodź do środka", to przestawić na "graj przy linii"? Co jeszcze mogę zmienić?

Proszę o pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Parę postów wyżej pytałem o rozszyfrowywanie taktyki przez komputer. Ktoś mi doradził "kosmetyczne zmiany". Tu pojawia się moje pytanie - co oznaczają te "kosmetyczne zmiany"? Bo w poprzednich wersjach je wprowadzałem i nie przynosiły żadnego efektu. Żadnego! (pewnie słabym managerem) Nie chcę teraz zmieniać całej taktyki. Jest nawet ok, wygrywam nią sporo meczów.

W związku z tym - na czym polegają te "zmiany kosmetyczne"? Np., jak skrzydłowy ma zaznaczone "schodź do środka", to przestawić na "graj przy linii"? Co jeszcze mogę zmienić?

Proszę o pomoc,

pozdrawiam

 

Kosmetyka zmiany taktyki, założeń taktycznych polega na drobnej korekcie poszczególnej części gry. Np. zmiana intesywnośći pressingu, czy też styl podań.

Odnośnik do komentarza

@ludek- generalnie chodzi o to aby taxy nie zmieniać. kosmetyczne to np jeśli masz dobrego podającego na skrzydle to dajesz mu zejście do środka.

ja sobie pogrywam teraz Realem i właśnie tak dałem Ronaldo. ma schodzić i uderzać. a nie dośrodkowywać. poza tym stosuję tą samą taktykę od 3 sezonów i muszę powiedzieć iż po drobnych modyfikacjach grają najlepiej od tych 3 lat. więc jak widzisz komp nie "rozszyfrował" mojego ustawienia.

to zależy od tego np jaką drużyną grasz z kim itd. ja wprowadzałem małe zmiany bo mi się wyniki nie bardzo podobały ;)

i chodzi bardziej o indywidualne ustawienia niż całej drużyny.

ja to tak widzę.

 

lecz równie dobrze możesz grać jedną a dobrą taktyką.

Odnośnik do komentarza

Co wam powiem to wam powiem, ale edytora to w ogóle nie włączałem. W sumie to też inne rzeczy się dzieją, tzn. Polska wygrała Euro, a w niej grają newgeni i paru "prawdziwych" zawodników. A żadnych plików z ligami nie wrzucałem , ani nie bawiłem się edytorem. Screen z reprezentacja wrzucę jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza

Czy w Fm'ie tez jest tak ze istnieje druzyna z ktora zawsze ciezko sie gra ? Bo mialem taka sytuacje, niby zagralem z ta druzyna tylko dwukrotnie ale patrzac na fakt ze potrafie grac jak rowny z kazdym i nawet wygrywac to troche sie zdziwilem a mianowanie gram Wolves 6 sezon i pokonalem juz w tym sezonie Arsenal(mistrz kraju 2x z rzedu) remis z Liverpoolem, ze slabszymy druzynami tylko i wylacznie wygrywam, z City porazka na wyjezdzie 2-3( 3 bramka stracona w 4 minucie doliczonego czasu) i przyszedl mecz z Wolsburgiem u siebie. Wyszedlem na mecz ze spokojem ze wygram i zdobylem bramke dosc sszybko na 1-0 i od tej pory sie posypala gra, goscie przewazali noi sie skonczylo 1-2 ;/ Pozniej w lidze znow wygralem i mecz na wyjezdzie z Wolsburgiem i porazka 0-4... Wiec jak to jest ? Moze za szybko wnioski wysuwam no ale troche sie zdziwilem po tych meczach z niemiecka druzyna.

Odnośnik do komentarza

Jak moge dostać punkty do rankingu kloubow europejskich, skoro nie gram w europejskich pucharach ?

Do współczynnika klubowego zaliczane jest 20% współczynnika federacji, więc nawet jeśli nie grałeś w pucharach a kluby z kraju w którym grasz bardzo dobrze spisują się w europejskich pucharach to zarabiasz dodatkowe punkty do rankingu klubowego...stąd Twój awans.

Odnośnik do komentarza

Otóż mam taki problem że jak ściągnę FM na pasek np podczas meczu to się automatycznie tak jakby załącza pauza, nie wiem jak jest podczas przetwarzania gdy np jesteśmy na urlopie, ale sama pauza podczas meczy jest denerwująca jak dla mnie w poprzednich odsłonach tego nie było i nie wiem czy to gdzieś trzeba ustawić, czy może to jakiś błąd, czy celowe działanie producentów gry?

Odnośnik do komentarza

Otóż mam taki problem że jak ściągnę FM na pasek np podczas meczu to się automatycznie tak jakby załącza pauza, nie wiem jak jest podczas przetwarzania gdy np jesteśmy na urlopie, ale sama pauza podczas meczy jest denerwująca jak dla mnie w poprzednich odsłonach tego nie było i nie wiem czy to gdzieś trzeba ustawić, czy może to jakiś błąd, czy celowe działanie producentów gry?

 

Czytałeś FAQ? To ja Ci już powiem - nie, nie przeczytałeś. A tam jest jak byk napisane: Ustaw grę w oknie, Ustawienia/Grafika/Rozdzielczość/Okno.

 

Wystarczy trochę poczytać, chocby FAQ... ale po co, prawda?

 

powiedzcie mi ludziska, czy jest jakis sposób by odpalic fm2012 nie mając dostępu do internetu?? zdarza sie czasami, że nie mam neta, a chciałbym popykac w fm, a steam nie chce odpalic gry bo nie może nawiązac połączenia z internetem.

 

Wybierasz opcję Steam w lewym górny roku menu, a po rozwinięciu Przejdź w tryb offline.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...