Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam własnoręczne tworzenie taktyki pod piłkarzy, którymi dysponujemy, a nie odwrotnie. Dobrą taktykę można spokojnie stworzyć przy minimalnym nakładzie pracy - grunt to żeby nie przesadzać i nie udziwniać. Dla każdego zawodnika przypisać odpowiednią dla niego rolę a wyniki na pewno ulegną poprawie.

Odnośnik do komentarza

Co do tego czy się da tego majstra zdobyć bez "pomocników" czy nie, to ciężko powiedzieć. W moim przypadku prowadząc KP Piaseczno, gdzie przeciętny zawodnik wyceniany jest na...1k:) i mając na pensję...100funtów :), a żeby było zabawniej mając ~4 "normalnych graczy", a reszta to szaraki - osiągnięcie majstra w pierwszym sezonie nie przekraczając budżetu płacowego jest paranormalne :) Tak przedstawia się obecnie tabela: http://img4.imagesha...09/53186373.jpg

Od kiedy gram w FM-a to takiej przewagi jeszcze nie widziałem...no chyba, że to ja byłem na szczycie ;) W przerwie zimowej zrobiłem ostre przygotowania + dwie taktyki mam prawie do perfekcji ustawione co zaowocowało wygraną z Polonią Warszawa w sparingu i trzema zwycięstwami w rundzie wiosennej w tym 3:0 z Otwockiem, więc raczej już będę piął się do góry, tylko co robi ta Ostrołęka?! :D

 

 

U mnie w tej lidze w 1. sezonie było dokładnie to samo, Narew skończyła sezon z 76 punktami, na szczęście mój Hutnik wyciągnął 79 i awans. Ale przez długi czas Narew wyglądała na nie do zatrzymania, serie kilkunastu zwycięstw z rzędu...

Odnośnik do komentarza

Jak zapobiec sprzedawaniu przez mojego obsranego prezesa kazdego ledwo wybijajacego sie pilkarza?Ja po pierwszej rundzie w 3 sezonie to wlasnie stracilem 8 zawodnikow z podstawowego skladu :o

 

Czy zapisanie w kontrakcie z zawodnikiem minimalnej ceny odsprzedazy cos da?

piłkarzowi, którego nie chcesz sprzedawać ustaw wartość na 0 zł, dużo klubów będzie się po niego ustawiało w kolejce, ale żaden nie da tak wysokiej ceny, przy której do akcji wkroczyłby prezes i podjął decyzje za ciebie. Jedyna negatywna strona takiego rozwiązania - jak czesto będziesz odrzucał propozycje transferowe to piłkarz może się obrazić i spadnie mu morale, ale coś za coś. Ja tak robie od dawna i prezes nigdy nie sprzedał za mnie kluczowego gracza

Odnośnik do komentarza

W dodatku dojście do fazy grupowej ŁKS'em czy nawet Górnikiem bez poważnych wzmocnień tez jest praktycznie nie realne przez to, z jakimi drużynami trzeba grać w eliminacjach.

 

Tylko, że o te wzmocnienia wcale nie tak trudno. Jest masa utalentowanych graczy, którzy chętnie przychodzą do polskiej ligi. Na początku gry ręczne szukanie zawodników po młodzieżowych drużynach z lig brazylijskich czy argentyńskich jest żmudne i nudne, ale z rozbudowanym scoutingiem po 2-3 sezonach staje się proste. W dodatku w samym Górniku gra bardzo utalentowany Milik i Król.

 

Mam wrażenie, że w FM 2012 inne kluby polskiej ligi równie skutecznie przeszukują rynki zagraniczne w poszukiwaniu zawodników. Co jest oczywiście na plus w porównaniu z FM 2011, gdzie Lech, Wisła czy Legia ściągały często słabych piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy lepiej stworzyć dwie taksy: u siebie np. Kontrola&Zrównoważona, wyjazd Kontry&Płynna<-- u siebie z lepszym też bym ją ustawiał czy w zależności od rywala mieć do dyspozycji cały wachlarz strategii, co myślicie? Do tej pory grałem wszystkimi, ale zauważyłem, że przy każdej zmianie strategii zmienia się też znajomość taksy u graczy i to często diametralnie choć niezbyt przekłada się to na zły wynik :)...

 

I tak z ciekawości, po wybraniu strategii zmieniacie coś w poleceniach dla piłkarzy? Jakoś może u dwóch graczy z dwie opcje zmieniłem, a domyślne ustawienia wydają się naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza

Przecież można sobie wybrać trzy taksy, aby grajki się ich uczyły, więc sobie możesz zrobić domową i wyjazdową.

Tylko 3 taksy nie rozwiązują zbytnio problemu ;) Przyjdzie mecz, że żadna z trzech strategii nie będzie dobra i trzeba będzie inną wybrać, a do tego pozmieniać w opcjach stylu gry... Przed ważnym meczem prawie na pewno dosyć poważnie spadnie grajkom znajomość taktyki pomimo tego, że stratega wyjściowa będzie najodpowiedniejsza. I tak myślę, czy lepiej jednak mieć taktykę nieco mniej pasującą do rywala lecz znajomość jej byłaby na najwyższym poziomie czy jednak strategia ogólna jest ważniejsza :-k...Piszcie jak Wy do tego podchodzicie mając trochę gry za sobą i jakieś majstry najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Mam kolejne pytanie, a może bardziej problem, a mianowicie prowadzę Wolverhampton(prognoza 17 miejsce) i obecnie po 26 kolejkach jestem 8 co powinno mnie cieszyć i tak jest, ale mam problem z grą na wyjeździe. Póki co u siebie meczu nie przegrałem i odprawiłem z kwitkiem już nawet takie kluby jak Man City czy Arsenal, a na wyjeździe wygrywam bardzo rzadko nawet z tymi drużynami z dołu tabeli, ostatnio przegrałem 1-3 na wyjeździe z Norwich, która najprawdopodobniej spadnie. Może macie jakieś rady jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza

Mam kolejne pytanie, a może bardziej problem, a mianowicie prowadzę Wolverhampton(prognoza 17 miejsce) i obecnie po 26 kolejkach jestem 8 co powinno mnie cieszyć i tak jest, ale mam problem z grą na wyjeździe. Póki co u siebie meczu nie przegrałem i odprawiłem z kwitkiem już nawet takie kluby jak Man City czy Arsenal, a na wyjeździe wygrywam bardzo rzadko nawet z tymi drużynami z dołu tabeli, ostatnio przegrałem 1-3 na wyjeździe z Norwich, która najprawdopodobniej spadnie. Może macie jakieś rady jak temu zaradzić ?

Mecze na wyjeździe są z reguły trudniejsze :) Jedyne o czym trzeba pamiętać, to nie należy zbytnio ofensywnie podejść do meczu. Zależnie od przeciwnika spróbuj ustawiać Kontry&Sztywna lub Defensywa&Płynna - od tego musisz zacząć, jak do tej pory to ustawiałeś ?

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam dwa pytania:

 

- Na czym polega funkcja ,,przenoszenie meczów do TV" ?

 

- W opcjach nie mogę wybrać gry w oknie (jest na szaro), wymagania sprzętowe mam bdb., monitor LCD ?

 

dzięki za odp. -pozdrawiam

 

A dodales do skrotu -windowed -small_screen ? :D

 

 

Niestety nie działa ... ma ktoś pomysł ?

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam dwa pytania:

 

- Na czym polega funkcja ,,przenoszenie meczów do TV" ?

 

- W opcjach nie mogę wybrać gry w oknie (jest na szaro), wymagania sprzętowe mam bdb., monitor LCD ?

 

dzięki za odp. -pozdrawiam

 

A dodales do skrotu -windowed -small_screen ? :D

 

 

Niestety nie działa ... ma ktoś pomysł ?

 

Rozdzielczość ekranu kolego masz ustawioną na 1024x768 lub niższą ;)

Odnośnik do komentarza

Mam kolejne pytanie, a może bardziej problem, a mianowicie prowadzę Wolverhampton(prognoza 17 miejsce) i obecnie po 26 kolejkach jestem 8 co powinno mnie cieszyć i tak jest, ale mam problem z grą na wyjeździe. Póki co u siebie meczu nie przegrałem i odprawiłem z kwitkiem już nawet takie kluby jak Man City czy Arsenal, a na wyjeździe wygrywam bardzo rzadko nawet z tymi drużynami z dołu tabeli, ostatnio przegrałem 1-3 na wyjeździe z Norwich, która najprawdopodobniej spadnie. Może macie jakieś rady jak temu zaradzić ?

Mecze na wyjeździe są z reguły trudniejsze :) Jedyne o czym trzeba pamiętać, to nie należy zbytnio ofensywnie podejść do meczu. Zależnie od przeciwnika spróbuj ustawiać Kontry&Sztywna lub Defensywa&Płynna - od tego musisz zacząć, jak do tej pory to ustawiałeś ?

 

Zależnie od przeciwnika i miejsca jego w tabeli zmieniałem na kontratak, a u siebie najczęściej kontrola, a w stylu to zawsze gram zrównoważony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...