Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zdobyłeś mistrzostwo Polski w ciągu tych 7 sezonów? Grałeś w fazie grupowej Ligi Mistrzów?

 

Nie mówię o zawodniku, który ma wartość 20 mln zł, tylko o transferze za 20 mln zł. Przeważnie zawodnika wartego 8-10 mln zł można sprzedać właśnie za 20 mln zł.

 

Wymaksowanie bazy treningowej i szkółki zajęło mi 3-4 sezony.

Odnośnik do komentarza

Nie porównuje, tylko zwracam uwagę,że 3 sezony to maks na naszą polska ligę chyba, że ktoś chce grać aby wygrać LM, ale to już chyba z ogromnym szczęściem.

 

Dokładnie. Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa w FM 12, ale w FM 11 miałem postanowienie, aby wygrać Górnikiem Ligę Mistrzów. Niestety nie udało się, chociaż 2 lub 3 razy odpadałem w półfinałach. Odpuściłem. Nie bawiło mnie wygrywanie w lidze z liczbą ponad 100 strzelonych goli w ciągu sezonu. Do tego trafił mi się sezon, w którym miałem 30 zwycięstw ;). Mimo wszystko mam nadzieję, że w 2012 nie uda się stworzyć aż tak dużej przewagi nad resztą klubów.

Odnośnik do komentarza

Zdobyłeś mistrzostwo Polski w ciągu tych 7 sezonów? Grałeś w fazie grupowej Ligi Mistrzów?

Gdybyś czytał w całości moje posty to byś wiedział.

 

Wymaksowanie bazy treningowej i szkółki zajęło mi 3-4 sezony.

O ryly?

 

Nie mówię o zawodniku, który ma wartość 20 mln zł, tylko o transferze za 20 mln zł

A czy jeżeli sprzedasz gracza za 20mln pln to po sprzedaży te 20mln pln nie stają się jego wartością?

 

Przeważnie zawodnika wartego 8-10 mln zł można sprzedać właśnie za 20 mln zł.

I ilu takich piłkarzy w sezonie "produkujesz"?

 

Niemal w każdym roku jestem w LE w fazie grupowej, podobnie jak 2 pozostałe polskie zespoły. I jakoś po 7dmiu latach nie widzę spektakularnych transferów, zawodników o wartościach rzędu 20 mln PLN. Po 6tym sezonie mój współczynnik ustawił mnie jako 59ty zespół Europejski. Żaden z moich podopiecznych nie jest wart więcej jak 2-2,75 mln Euro.

 

Odbiegliśmy trochę od tematu...

Reasumując:

-ŁKS w pierwszym sezonie nie ma szans na wygranie ekstraklasy

-ŁKS nie ma szans na awans po pierwszym sezonie do fazy grupowej LM

-gra ŁKS'em wcale nie jest łatwa

-gra w każdej lidze będzie łatwa jeżeli ktoś używa scoutów elektonicznych i edytorów

 

Gram w FM od powstania serii i nie przypominam sobie aby w którejkolwiek części po 3ch sezonach wartości dużej części polskich piłkarzy oscylowały w okolicach 20 mln PLN.

 

Huh Chelsea zaproponowała mi kontrakt... i dają max. marne 32tys. euro miesięcznie...

Odnośnik do komentarza

Tylko te 20 mln zł to już jest warty gdzieś na zachodzie, nie u mnie w drużynie. Myślę, że w tej chwili dwóch zawodników za ok. 20 mln mógłbym sprzedać.

 

Najwyższe transfery w polskiej lidze w każdym z sezonów:

2011/12 Patryk Małecki 9,75 mln zł

2012/13 Gordan Bunoza 11,75 mln zł

2013/14 Ariel Borysiuk 33,50 mln zł

2014/15 Artjoms Rudneves 26 mln zł

2015/16 Dzyanis Palyakou 17,75 mln zł

2016/17 Petrl Vlcek 25 mln zł

 

Dalej uważasz, że tak trudno o transfer w granicach 20 mln zł?

 

Dalej nie widzę niczego niesamowitego, aby po trzech sezonach stworzyć drużynę wygrywająca w lidze polskiej co sezon i z roku na rok bić się o coraz wyższe cele w LM.

Odnośnik do komentarza

Dalej nie widzę niczego niesamowitego, aby po trzech sezonach stworzyć drużynę wygrywająca w lidze polskiej co sezon i z roku na rok bić się o coraz wyższe cele w LM.

 

Jasne, że się da... Mając przygotowaną shortlistę piłkarzy o wysokim potencjale za niską cenę. I nie wmówisz mi, że potrafisz SAM przefiltrować i wybrać wszystkich zawodników, tak aby spośród kilku tysięcy piłkarzy za małe pieniądze znaleźć w sezonie 10 tych którzy mają PA w granicach 140-160. Bo raczej tych z PA 90-130 za te 20 mln pln nie sprzedasz.

 

Aha i jeżeli w 3 sezony przebudujesz skład ŁKS'u na tyle aby mógł powalczy choćby o Ekstraklase, rozbudujesz i obiekty treningowe na max, oraz wbijesz w kasę klubową 20-30 mln euro, nie używając edytorów i shortlist z internetu to będziesz moim bogiem.

Odnośnik do komentarza

Dalej nie widzę niczego niesamowitego, aby po trzech sezonach stworzyć drużynę wygrywająca w lidze polskiej co sezon i z roku na rok bić się o coraz wyższe cele w LM.

 

Jasne, że się da... Mając przygotowaną shortlistę piłkarzy o wysokim potencjale za niską cenę. I nie wmówisz mi, że potrafisz SAM przefiltrować i wybrać wszystkich zawodników, tak aby spośród kilku tysięcy piłkarzy za małe pieniądze znaleźć w sezonie 10 tych którzy mają PA w granicach 140-160. Bo raczej tych z PA 90-130 za te 20 mln pln nie sprzedasz.

 

Aha i jeżeli w 3 sezony przebudujesz skład ŁKS'u na tyle aby mógł powalczy choćby o Ekstraklase, rozbudujesz i obiekty treningowe na max, oraz wbijesz w kasę klubową 20-30 mln euro, nie używając edytorów i shortlist z internetu to będziesz moim bogiem.

 

Mogę powiedzieć tylko tyle, że bez żadnych zewnętrznych "wspomagaczy" udało mi się zbudować w Zabrzu drużynę, która spokojnie zdobywa mistrzostwo Polski i walczy z coraz lepszym efektem w LM. Od filtrowania zawodników mam scoutów. 7 scoutów z wysokimi umiejętnościami oceny umiejętności i potencjału wystarczy. Kupuję tych, którzy mają potencjał 4* lub więcej. To wystarczy, żeby po trzech sezonach rządzić w Polsce.

 

I nie mam zamiaru być niczyim bogiem. Z rozsądkiem można w 3 sezony zbudować naprawdę solidną drużynę.

 

I jeszcze raz. Mnie się NIE UDAŁO zdobyć mistrzostwa w pierwszym sezonie. Byłem trzeci. Ale to nie znaczy, że ktoś lepszy w tę grę ode mnie nie dokona tego. A finanse są tylko wypadkową gry w LM.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze raz. Mnie się NIE UDAŁO zdobyć mistrzostwa w pierwszym sezonie. Byłem trzeci. Ale to nie znaczy, że ktoś lepszy w tę grę ode mnie nie dokona tego. A finanse są tylko wypadkową gry w LM.

 

Może Ci przypomnę od czego się zaczęło... Otóż ktoś powiedział że ŁKS'em w pierwszym sezonie wygrał ligę, w 2gim puchar, ligę i doszedł do fazy grupowej LM. Ja odparłem, że czy ktoś jest dobry czy nie, czy ma farta czy nie, nie osiągnie takich sukcesów takim klubem w tak krótkim czasie. Pojawiły się głosy, że wystarczą odpowiednie transfery. Jako, że ŁKS ma zerowy budżet, a wartościowych (tzn. takich którzy by bardzo dobrze spisywali się w polskiej lidze) zawodników za darmo niemal nie ma. Najdroższy zawodnik ŁKS'u to jakiś młodzik wyceniany na 600tys. Euro, którego zupełnie nikt nie chciał kupić za 300tys euro (zagrałem sobie ŁKS'em przez 2 miesiące). Pozostali gracze warci są 0-140tys. Euro - jednym słowem nie ma kogo sprzedawać. Tak więc jak tu działać na rynku transferowym nie mając ani kasy, ani nie używając zewnętrznych pomocy? Niemalże się nie da... A na pewno nie na tyle aby wygrać ligę. Można powalczyć o utrzymanie się z dala od strefy spadkowej - to praktycznie tyle co można uczciwie ugrać w tej drużynie w pierwszym sezonie. W 2 i 3 sezonie pieniądze też z nieba nie spadną...

Odnośnik do komentarza

I jeszcze raz. Mnie się NIE UDAŁO zdobyć mistrzostwa w pierwszym sezonie. Byłem trzeci. Ale to nie znaczy, że ktoś lepszy w tę grę ode mnie nie dokona tego. A finanse są tylko wypadkową gry w LM.

 

Może Ci przypomnę od czego się zaczęło... Otóż ktoś powiedział że ŁKS'em w pierwszym sezonie wygrał ligę, w 2gim puchar, ligę i doszedł do fazy grupowej LM. Ja odparłem, że czy ktoś jest dobry czy nie, czy ma farta czy nie, nie osiągnie takich sukcesów takim klubem w tak krótkim czasie. Pojawiły się głosy, że wystarczą odpowiednie transfery. Jako, że ŁKS ma zerowy budżet, a wartościowych (tzn. takich którzy by bardzo dobrze spisywali się w polskiej lidze) zawodników za darmo niemal nie ma. Najdroższy zawodnik ŁKS'u to jakiś młodzik wyceniany na 600tys. Euro, którego zupełnie nikt nie chciał kupić za 300tys euro (zagrałem sobie ŁKS'em przez 2 miesiące). Pozostali gracze warci są 0-140tys. Euro. Tak więc jak tu działać na rynku transferowym nie mając ani kasy, ani nie używając zewnętrznych pomocy? Niemalże się nie da... A na pewno nie na tyle aby wygrać ligę. Można powalczyć o utrzymanie się z dala od strefy spadkowej - to praktycznie tyle co można uczciwie ugrać w tej drużynie w pierwszym sezonie. W 2 i 3 sezonie pieniądze też z nieba nie spadną...

 

Będę miał chwilkę czasu to wezmę na próbę ŁKS. IMO dalej uważam, że dla kogoś dobrego w tę grę nie jest to mission imposible.

Odnośnik do komentarza

Jak zaczynam mecz to wyskakuje mi takie cos , prosze o pomoc !!!!

 

bladnb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

blad2ss.jpg

Juz sobie poradzilem , chodzilo o aktualizacje jakis plikow , cos mi tam dosciagnelo do FMa.

 

Ale teraz moje pytanie , dlaczego?Jak gralem caly czas w trybie offline , to jak wchodzi jakas nowa rzecz na steama to czemu mi gre wywala , przeciez tak nie powinno byc....

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza

Praktycznie kazdym zespolem z ligi polskiej da sie zdobyc mistrzostwo w 1 sezonie bo liga polska jest banalnie prosta :D wystarczy bardzo dobrze przeszukac pilkarzy pilkarzy ktora sa dostepni za friko a jest ich bardzo duzo i wiekszosc bez problemu przechodzi ( szczegolnie brazylijczycy ) Druga rzecz , dobra taktyka plus odpowiedni trening , rozmowy motywacyjne i jedziecie z koksem.Przypomne ze grajac Widzewem od razu zdobylem mistrzostwo i awansowalem do lm w 1 sezonie , oczywiscie na wyjscie z grupy raczej nie ma szans ale z sezonu na sezon jest coraz lepiej i mozna zawojowac puchary:) Wiec nie wmawiajcie komus ze od razu musi uzywac edytora bo zdobyl mistrzostwo Łksem bez zaplecza i bazy treningowej , brazylijczykow jebie baza i chetnie przechodza trzeba tylko spedzic troche czasu na ich wyszukiwaniu co sie bardzo oplaca:)Tylko ze jak ktos napisal wyzej zdobywanie mistrzostwo co sezon co jest praktycznie pewne i czekanie tylko na lige mistrzow w ktorej czesto po wyjsciu z grupy trafialem Real czy Barce i od razu odpadalem jest nudne.

 

P.S chetnie podesle zawodnikow ktorych wzialem badz kupilem w 1 sezonie i terminarz :D

Odnośnik do komentarza

W 100% zgadzam się z Noskiem. Bez użycia edytora lub metody ctrl+s przed meczem ŁKS w pierwszym sezonie jest za słaby, aby zdobyć majstra, nie ma ani odpowiednich piłkarzy, ani odpowiednich finansów na ich pozyskanie.

W dodatku dojście do fazy grupowej ŁKS'em czy nawet Górnikiem bez poważnych wzmocnień tez jest praktycznie nie realne przez to, z jakimi drużynami trzeba grać w eliminacjach. Nie powiem, bo Lechem ograłem Celtic 4:0 u siebie, ale Kolejorz to o wiele mocniejsza ekipa; co prawda w tym FM widzę też w eliminacjach słabość teoretycznie "mocniejszych" drużyn od tych, którymi gramy.

 

Kaczy, a Ty dla świętego spokoju mógłbyś wstawić screen z pierwszego sezonu!

 

EDIT: trochę nie na miejscu, ale czy orientuje się ktoś z Was jak w rzeczywistości wygląda wybór Obcokrajowca Roku w Ekstraklasie? Mnie zirytowały obecne nominacje: Rudnev, Radowic oraz....Melikson, który ponoć jest Polakiem, pomijam już fakt, że w tym sezonie za dużo w lidze nie pograł.

Odnośnik do komentarza

Praktycznie kazdym zespolem z ligi polskiej da sie zdobyc mistrzostwo w 1 sezonie bo liga polska jest banalnie prosta :D wystarczy bardzo dobrze przeszukac pilkarzy pilkarzy ktora sa dostepni za friko a jest ich bardzo duzo i wiekszosc bez problemu przechodzi ( szczegolnie brazylijczycy ) Druga rzecz , dobra taktyka plus odpowiedni trening , rozmowy motywacyjne i jedziecie z koksem.Przypomne ze grajac Widzewem od razu zdobylem mistrzostwo i awansowalem do lm w 1 sezonie , oczywiscie na wyjscie z grupy raczej nie ma szans ale z sezonu na sezon jest coraz lepiej i mozna zawojowac puchary:) Wiec nie wmawiajcie komus ze od razu musi uzywac edytora bo zdobyl mistrzostwo Łksem bez zaplecza i bazy treningowej , brazylijczykow jebie baza i chetnie przechodza trzeba tylko spedzic troche czasu na ich wyszukiwaniu co sie bardzo oplaca:)Tylko ze jak ktos napisal wyzej zdobywanie mistrzostwo co sezon co jest praktycznie pewne i czekanie tylko na lige mistrzow w ktorej czesto po wyjsciu z grupy trafialem Real czy Barce i od razu odpadalem jest nudne.

 

P.S chetnie podesle zawodnikow ktorych wzialem badz kupilem w 1 sezonie i terminarz :D

 

Ja chetnie obejrze te gwiazdki :)

Odnośnik do komentarza

Gram swoją drugą karierę w FM12 i po raz drugi mam ten sam problem. Zespół gra świetnie, kroję wszystkich, aż nagle przychodzi końcówka sezonu i nie potrafię wygrać 7 meczów z rzędu, piłkarze zapominają jak się gra i ogólnie prezentują padakę. Miałem ten przypadek w HSV, a teraz dokładnie to samo w West Ham. Co prawda miałem już 15 pkt. przewagi nad 2-gim miejscem i i tak wygrałem ligę, ale jest to dość irytujące. Nie pomagają modyfikacje taktyki, zebrania zespołu itd. Doprowadza mnie to do szału. Szczególnie w przypadku West Hamu, którym do tego momentu przejechałem ligę jak walec, a potem nagle same remisy i porażki. Miał ktoś ten problem?

Odnośnik do komentarza

@szp11

To chyba norma, zdaje się, że piłkarze mają świadomość o swojej przewadze w lidze i zaczynają olewać mecze. Pomaga jedynie świadomość że mogą stracić fotel lidera. Ewentualnie przed każdym meczem powiedz im agresywnie, że oczekujesz wygranej, a za każdą stratę punktów - opierdol.

 

Dobrym sposobem jest też wymiana 70-80% podstawowej 11 na grajków którzy mało grają w danym sezonie.

 

 

P.S

Kolejne genialne powołanie Smudy... Grę w reprezentacji rozpoczął niejaki Christian Dorda...

Odnośnik do komentarza

Witam i proszę o szybką odpowiedź. Chcę sobie wgrać dodatek z pełnymi nazwami klubów i muszę go wybrać w 'plikach bazy danych' tak jak tu:

http://www.centrumfm.../rozne/fcn3.jpg

Tylko nigdzie nie widzę jak to wybrać, gdy wciskam Nową grę to pojawiają się ligi do wyboru a 'pliki bazy danych' są nieaktywne. Pomoże ktoś? Pozdro.

"Pliki danych edytora 1/1" to jest chyba to :) Klikasz OK i w drugim oknie pojawi się ten dodatek, zaznaczasz go i już. Chyba o to chodzi ;)

 

PS.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie Kaczy1982, polskiej ligi nie grałem, ale pojawił się dodatek z III ligą, to musiałem, bo lubię grę słabymi klubami ;) Tobie polecam podbój Anglii klubem, który prowadziłem przez dłuższy czas Dorchester Town lub coś bardziej egzotycznego...może przygodę w Chile ? :) Jednak ja zamierzam już tylko w Polsce walczyć ;) A jeszcze ma być dodatek z IV ligą to już w ogóle :D

 

Co do tego czy się da tego majstra zdobyć bez "pomocników" czy nie, to ciężko powiedzieć. W moim przypadku prowadząc KP Piaseczno, gdzie przeciętny zawodnik wyceniany jest na...1k:) i mając na pensję...100funtów :), a żeby było zabawniej mając ~4 "normalnych graczy", a reszta to szaraki - osiągnięcie majstra w pierwszym sezonie nie przekraczając budżetu płacowego jest paranormalne :) Tak przedstawia się obecnie tabela: http://img4.imagesha...09/53186373.jpg

Od kiedy gram w FM-a to takiej przewagi jeszcze nie widziałem...no chyba, że to ja byłem na szczycie ;) W przerwie zimowej zrobiłem ostre przygotowania + dwie taktyki mam prawie do perfekcji ustawione co zaowocowało wygraną z Polonią Warszawa w sparingu i trzema zwycięstwami w rundzie wiosennej w tym 3:0 z Otwockiem, więc raczej już będę piął się do góry, tylko co robi ta Ostrołęka?! :D Budżet płacowy przekroczyłem x4, bo normalnie na początku to był jakiś paraliż w wykonaniu szaraków. Oby tylko mnie nie wywalili, a już coś burkają, że MUSZĘ ograniczyć wydatki - pierwszy raz do takiego stanu doprowadzam klub ;) A ten screen faktycznie mógłbyś wstawić, pojaśniłoby to nieco sprawę ;)

 

Jakie wnioski. Tak jak w innych niższych ligach myślę, że ustawienie 4-4-2 to klucz do sukcesu ;) Jednak ja twardo stoję przy swoim 4-1-2-2-1 zamiennie z 4-2-3-1, co by na pewno też się równie dobrze sprawowało, ale mając dobrego odgrywającego, u mnie takiego mi brakuje jeszcze.

Co do kontuzji. Mam wrażenie, że jakoś rzadziej się one zdarzają, jednak jak się trafi, to już minimum 4 tygodnie co w moim przypadku nie mając zbytnio możliwości rotacji składem jestem w ciężkiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...