Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kontry gram jakieś 70-80% meczy (w zależności jak mi się zamani), i nawet w starciu ze słabszymi ekipami skutkuje to tym, że przeciwnik ma więcej strzałów na moją bramkę, przewagę w posiadaniu piłki a ja wygrywam na spokojnie 0-3 / 0-4 - niemal każdy mój celny strzał na bramkę kończy się bramką. Gram trzema napastnikami (3-2-1-4).

Odnośnik do komentarza

Dopiero wrocilem z pracy i tak czytam co piszecie i chcialbym zabrac glos a mianowicie:

 

Praktycznie kazdym zespolem z ligi polskiej da sie zdobyc mistrzostwo w 1 sezonie bo liga polska jest banalnie prosta :D wystarczy bardzo dobrze przeszukac pilkarzy pilkarzy ktora sa dostepni za friko a jest ich bardzo duzo i wiekszosc bez problemu przechodzi ( szczegolnie brazylijczycy ) Druga rzecz , dobra taktyka plus odpowiedni trening , rozmowy motywacyjne i jedziecie z koksem.Przypomne ze grajac Widzewem od razu zdobylem mistrzostwo i awansowalem do lm w 1 sezonie , oczywiscie na wyjscie z grupy raczej nie ma szans ale z sezonu na sezon jest coraz lepiej i mozna zawojowac puchary:) Wiec nie wmawiajcie komus ze od razu musi uzywac edytora bo zdobyl mistrzostwo Łksem bez zaplecza i bazy treningowej , brazylijczykow jebie baza i chetnie przechodza trzeba tylko spedzic troche czasu na ich wyszukiwaniu co sie bardzo oplaca:)Tylko ze jak ktos napisal wyzej zdobywanie mistrzostwo co sezon co jest praktycznie pewne i czekanie tylko na lige mistrzow w ktorej czesto po wyjsciu z grupy trafialem Real czy Barce i od razu odpadalem jest nudne.

 

P.S chetnie podesle zawodnikow ktorych wzialem badz kupilem w 1 sezonie i terminarz :D

 

popieram w 100%, Gram Widzewem, lige wygralem choc nie mowie ze z przewaga jakas kosmiczna do ostatniej kolejki walka z Legia, a sciagnalem tylko 2 napastnikow bramkarza i jednego pomocnika (ktory byl mlodziutki i wiele nie pogral) w sumie wydalem na nich 59 tysi funtow, a sprzedalem Kanieckiego do Lecha za 45 tys funtow, jest mnostwo zawodnikow ktorych mozna znalezc za free a potem mozna sprzedac za dobre pieniadze, awans do LM na spokojnie, jak ktos zainteresowany podesle screeny tylko powiedzcie mi gdzie znalezc i jak wkleic wyniki z tamtego sezonu, w grupie wszystko w plecy i to wyniki wysokie no ale kasa wpadla a juz po jednym awansie do LM starcza kasy na wszytsko, oczywiscie kasa inwestowana w infrastrukture i sztab szkoleniowy, wazne sa rozmowy przed meczem i to nawet bardzo ja zawsze daje tak ze maja grac na luzie jesli przeciwnik mocniejszy albo byc zmotywowani lub skoncentrowani z rownymi lub slabszymi, nie daje im zadnych typu ten mecz trzeba wygrac, tylko albo zagrajcie na luzie albo ten mecz sie jeszcze nie skonczyl itp..

 

Teraz mam sezon 2014/2015 i doszedlem do finalu LM (mialem troche farta bo ze tak powiem potegi sie miedzy soba powycinaly a ja trafialem na niby ciut slabsze zespoly np. cwiercfinal byl Valencja - Real i wygrala go Valencja) w ktorym gram z Arsenalem pewnie dostane, ale zobaczymy, moja taksa lepiej sie spisuje na wyjazdach niz w domu wiec moze sie uda trzeba tylko zaznaczyc zeby nie grali pod presja i moze sie pofarci, od poczatku sukcesywnie zmieniam sztab szkoleniowy, scoutow i caly czas rozbudowuje boiska treningowe oczywiscie na tyle na ile zarzad mi pozwala, chociaz ostatnio cos sa laskawi bo nawet nowy stadion mi buduja na 16 500 krzelek.

 

Piszecie o transferach ja po pierwszym sezonie sprzedalem Denirana Ortege za 1 mln funtow do Torpedo Moskwa(chyba) a wzialem go za free, kupilem Milika za 1,4 mln funtow ktorego po 2 sezonach zarzad sprzedal do FC Kopenhaga za 5,5 mln, generalnie to szukam zawodnikow takich ktorym sie koncza kontrakty, a mozna ich znalezc bardzo wielu.

FMRTE uzywalem tylko na poczatku jak mialem spabych scoutow do tego zeby zobaczyc jaki pot maja moi newgeni i do tego jak to w liczbach sie zmieniaja boiska treningowe i szkolka i reputacja.

Zawodnikow szukam wchodzac w nazwisko menadzera klikam szukaj zawodnikow i w warunkach wybieram umiejetnosci i zaznaczam jaki ma byc zawodnik, nie kupuje po kilku na jedna pozycje tylko jesli juz mi potrzebny to jednego, a reszte uzupelniam mlodzieza lub slabszymi zawodnikami. Budzet placowy obecnie mam ponad 127 tys funtow a place mam na poziomie ok 58-60 tys

 

Jesli sie do tego podejdzie z glowa to gra jest naprawde przyjemna i latwa, ale nic na hurra. Przez 3 sezony 3x mistrz, raz wyjscie z grupy i w LE odpadlem w drugiej rundzie i teraz final LM, 3x Superpuchar, i raz Puchar Polski, na koncie mam ponad 28 mln funtow, na transfery ponad 9 ale nie mam kogo kupowac ci co sa mi wystarczaja a jak mi kogos trzeba to szukam albo za free albo mlodych nie znanych za male pieniadze.

 

Jak mi ktos powie gdzie znalezc termninarz i przebieg meczow z obecnego i wczesniejszych sezonow to chetnie zamieszcze screeny.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar zacząć drugi sezon grając Wolves i tu moje pytanie, grać nadal taktyką, która grałem w I sezonie czyli dość defensywna czy jednak powoli zaczynać grać ofensywniej ?

 

W jaki sposób zawodnik dostaje pozwolenia na pracę w Anglii ? Bo denerwujące jest jak chcę ściągnąć zawodnika a tu mu nie pozwalają

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam dwa pytania:

 

- Na czym polega funkcja ,,przenoszenie meczów do TV" ?

 

- W opcjach nie mogę wybrać gry w oknie (jest na szaro), wymagania sprzętowe mam bdb., monitor LCD ?

 

dzięki za odp. -pozdrawiam

 

A dodales do skrotu -windowed -small_screen ? :D

 

 

Niestety nie działa ... ma ktoś pomysł ?

 

Rozdzielczość ekranu kolego masz ustawioną na 1024x768 lub niższą ;)

 

 

Dzięki Wielkie za pomoc.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się do poprzednich wypowiedzi, to ŁKSem można w pierwszym sezonie wygrać ligę, dojść do LM, wystarczy umieć, więc jeżeli ktoś nie umie wywalczyć takich sukcesów, to jego sprawa. :] A niech nie próbuje udowadniać, ze komuś innemu się musiało też nie udać. ;)

 

Tak btw, nosek, oskarżyłeś kaczego o trollowanie, a to ty trollowałeś. ;) Rzucając oskarżenia o FMRTE i edytorze. ;)

Odnośnik do komentarza

Przestanmy karmic juz tego trola :D

 

To co zauwazylem i strasznie mi sie podoba w polskiej lidze to ze zespoly dokonuja dobrych wzmocnien i w pierwszym sezonie meczylem sie zeby wygrac lige , w drugim wygralem bez problemu a w trzecim znowu jest ciezko :D

 

Szkoda tylko ze Legia i Wisla tak slabo wypadaja , najlepiej idzie Lechowi, Slaskowi i Polonii.

 

 

Aha i jeszcze pytanie :

 

Jak mam np 100 mln zloty na transfery a stan konta jest -20 mln , to jaki jest faktyczny stan finansowy klubu?Czy klub po sezonie zabierze mi troche na te transfery zeby uzupelnic sobie kase na koncie ?

Odnośnik do komentarza

Jak mam np 100 mln zloty na transfery a stan konta jest -20 mln , to jaki jest faktyczny stan finansowy klubu?Czy klub po sezonie zabierze mi troche na te transfery zeby uzupelnic sobie kase na koncie ?

A masz tak? Jeżeli tak to są tylko dwa wyjścia:

1. albo FMRTE

2. albo ogromny bug gry, która na taki absurd pozwala

Odnośnik do komentarza

Jak mam np 100 mln zloty na transfery a stan konta jest -20 mln , to jaki jest faktyczny stan finansowy klubu?Czy klub po sezonie zabierze mi troche na te transfery zeby uzupelnic sobie kase na koncie ?

A masz tak? Jeżeli tak to są tylko dwa wyjścia:

1. albo FMRTE

2. albo ogromny bug gry, która na taki absurd pozwala

 

No mam tak , to ja nie wiem o co chodzi.Ale we wczesniejszych wersjach tez mi sie tak zdazalo , ze mialem od cholery na transfery i pensje a stan konta byl na minusie...

 

A to nie jest tak ze to co oni na transfery mi oddaja to nie wlicza sie wogole w stan konta aktualny?Czyli przekazuja mi to i z konta to znika i jak potrzebuja to mi zabiora z transferow i wrzuca na konto?

Odnośnik do komentarza

No ale budżet transferowy jest wyliczany na podstawie obecnej sytuacji finansowej klubu. Przez to masz też ograniczone pole manewru w zmianach budżetu transferowego i płacowego w pewnych granicach, abyś nie wydawał dużo więcej niż możesz.

 

No mnie sie wydaje ze wlasnie tak nie jest do konca.Tylko ze ta roznica troche mnie teraz zdzwiwila stad pytam.

Odnośnik do komentarza

Jak mam np 100 mln zloty na transfery a stan konta jest -20 mln , to jaki jest faktyczny stan finansowy klubu?Czy klub po sezonie zabierze mi troche na te transfery zeby uzupelnic sobie kase na koncie ?

A masz tak? Jeżeli tak to są tylko dwa wyjścia:

1. albo FMRTE

2. albo ogromny bug gry, która na taki absurd pozwala

IMO ani bug, ani edytor. W 2011 miałem tak kilka razy, bo kupowałem piłkarzy na 48 rat, co powodowało, że pieniądze traciłem bardzo wolno, a na początku sezonu i tak wychodziłem na plus. Natomiast w trakcie sezonu zdarzało mi się mieć np. 100 mln zł na transfery i jednocześnie stan konta -150(minus 150) mln zł.

Odnośnik do komentarza

FMRTE uzywalem tylko na poczatku jak mialem spabych scoutow

 

I właśnie o to mi chodzi... Jeden się przyznał...

 

 

Pozostali pro-manager'owie:

- używają FMRTE do wyszukiwania zawodników, edycji klubowego budżetu, podreperowania morale zespołu

- pobierają taktyki stworzone przez innych graczy

- pobierają treningi stworzone przez innych graczy

- ich gra ogranicza się do klikania "Kontynuuj"... (ewentualnie dochodzi jeszcze Save/Load przed i po meczu aż do uzyskania pożądanego wyniku)

 

Kilka prostych kroków, a gra robi się mega łatwa...

Odnośnik do komentarza

FMRTE uzywalem tylko na poczatku jak mialem spabych scoutow

 

I właśnie o to mi chodzi... Jeden się przyznał...

 

 

Pozostali pro-manager'owie:

- używają FMRTE do wyszukiwania zawodników, edycji klubowego budżetu, podreperowania morale zespołu

- pobierają taktyki stworzone przez innych graczy

- pobierają treningi stworzone przez innych graczy

- ich gra ogranicza się do klikania "Kontynuuj"... (ewentualnie dochodzi jeszcze Save/Load przed i po meczu aż do uzyskania pożądanego wyniku)

 

Kilka prostych kroków, a gra robi się mega łatwa...

 

Nosek, to że Ty tak robisz, to nie znaczy, że każdy :P

 

A na serio naprawdę można osiągnąć takie sukcesy bez żadnych oszustw. Mi co prawda udało się to w FM 2011, bo dwunastki jeszcze nie mam :/ przyznać się mogę tylko do tego, że ściągnąłem taktykę kogoś innego, ale dopracowałem ją sam (pozmieniałem trochę ustawień itd), ponadto przed każdym meczem zmieniam ją, dostosowuję ją pod rywala, staram się coś poprawiać, reagować w trakcie spotkania. I sukcesy są - więc pamiętaj, to, że komuś się udaje, a Tobie nie, nie oznacza, że od razu oszukuje.

Odnośnik do komentarza

FMRTE uzywalem tylko na poczatku jak mialem spabych scoutow

 

I właśnie o to mi chodzi... Jeden się przyznał...

 

 

Pozostali pro-manager'owie:

- używają FMRTE do wyszukiwania zawodników, edycji klubowego budżetu, podreperowania morale zespołu

- pobierają taktyki stworzone przez innych graczy

- pobierają treningi stworzone przez innych graczy

- ich gra ogranicza się do klikania "Kontynuuj"... (ewentualnie dochodzi jeszcze Save/Load przed i po meczu aż do uzyskania pożądanego wyniku)

 

Kilka prostych kroków, a gra robi się mega łatwa...

 

jesli juz cos cytujesz to cytuj cale zdanie i czytaj ze zrozumieniem bo to nie boli zdanie gdzie pisalem o fmrte brzmi:"FMRTE uzywalem tylko na poczatku jak mialem spabych scoutow do tego zeby zobaczyc jaki pot maja moi newgeni i do tego jak to w liczbach sie zmieniaja boiska treningowe i szkolka i reputacja." czy ty widzisz tu gdzies ze uzywalem go do wyszukiwania zawodnikow?

 

Moze twoj problem polega na tym ze nie umiesz grac w tego typu gry bo tu trzeba myslec a moze ty jestes stworzony do strzelanek albo do zrecznosciowek? i jesli ktos osiagnie lepszy wynik od ciebie to odrazu oskarzasz o oszustwo?

 

Grac to trza umic jak to mowil klasyk.

 

Dodam ze w polfinale z Valencja w meczu u mnie bylo 1-1 a w Walencji 2-1 dla mnie i 2 zawodnikow w Walencji dostalo czerwone kartki w przeciagu minuty.

 

Zaraz nosek napisze ze przekupilem sedziego albo cos w tym stylu;)

Odnośnik do komentarza

Owszem, da się, ale po latach a nie już na przełomie pierwszego i drugiego sezonu. Też osiągam sukcesy, ale jeszcze nigdy nie mi się nie zdarzyło, że grając kandydatem do spadku w pierwszym sezonie wygrywałem ligę, lub nawet walczyłem o wygraną. Od stron z talentami/taktykami raczej stronię, wspomagaczy w ogóle nie używam... I to uważam, za grę którą można się chwalić - a nie taką gdzie wkład gracza ogranicza się do klikania "Kontynuuj".

 

FM ma cieszyć i przynosić satysfakcję poprzez tworzenie taktyk/treningów czy wyszukiwanie piłkarzy, a jaką miałbym mieć satysfakcję jeżeli:

- inny gracz stworzy mi taktykę

- inny gracz stworzy mi treningi

- jakiś program znajdzie mi piłkarzy

- jakiś program uczyni mnie mega bogatego ? Co zrobiłem ja jako trener? Zaimportowałem shortlistę, taktykę, treningi? Wasze pseudo sukcesy są wypadkową sukcesów innych osób lub programów wspomagających.

 

Tak więc dla mnie temat jest zamknięty. Wszystkim którzy grają z całą rzeszą wspomagaczy życzę miłego klikania przycisku "Kontynuuj".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...