Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie nietypowe pytanie,

 

jak dobrze sobie przypominam to gram od pierwszej wersji FMa , oczywisci wczesniej CMa. Jeszcze nigdy nie gralem w innej lidze nie Polska :D , moze troche smieszne ale to prawda.Zespoly ktore prowadzilem od tylu lat to ŁKS,Wisła,Lech,GKS Katowice.Zazwyczaj jest to tak ze zaczynam gre i wybieram jeden zespol i gram przez caly rok do wyjscia nastepnej wersji (zazwyczaj kolo lipca mi sie nudzi i czekam na nowa wersje).Aktualnie trzeci sezon ŁKSem :

 

Pierwszy sezon : mistrz

Drugi sezon : mistrz , puchar polski i wyjscie z grupy LM

Trzeci sezon:super puchar polski , wbilem sie do grupy LM i gromie w lidze jak narazie

 

Stad tez moje pytanie do Was.Chcialbym zaczac jakas fascynujaca przygode w innej ciekawej lidze , lubie wyzwania.Co jestes mi w stanie polecic ze swoich doswiadczen?

 

Dzieki z gory za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza

1. Dodatek z 11 ligami angielskimi (nie wiem czy już jest do FM'a 12), objąć klub i z ostatniej ligi awansować do Premiership. Przehardkor.

2. Objąć klub San Marino (chyba 4 liga włoska), awansować do Serie A. Wychować własnych (dobrych) zawodników, objąć reprezentację San Marino i awansować nią do Mistrzostw Świata lub Europy.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie trzeci sezon ŁKSem :

 

Pierwszy sezon : mistrz

Drugi sezon : mistrz , puchar polski i wyjscie z grupy LM

Trzeci sezon:super puchar polski , wbilem sie do grupy LM i gromie w lidze jak narazie

 

 

Fmrte + edytor i jazda... Pokaż swój skład z tego pierwszego sezonu - uwzględniając ceny zawodników za ile ich kupiłeś =]

Odnośnik do komentarza

Aktualnie trzeci sezon ŁKSem :

 

Pierwszy sezon : mistrz

Drugi sezon : mistrz , puchar polski i wyjscie z grupy LM

Trzeci sezon:super puchar polski , wbilem sie do grupy LM i gromie w lidze jak narazie

 

 

Fmrte + edytor i jazda... Pokaż swój skład z tego pierwszego sezonu - uwzględniając ceny zawodników za ile ich kupiłeś =]

 

Czy Ty kolego masz jakis problem?Tutaj juz pare osob pisalo ze Widzewem bez problemu gromia od pierwszego sezonu i walcza w europejskich pucharach.Wielokrotnie bylo poruszane to ze liga polska jest bardzo latwa , wiec wcale mnie nie dziwia moje sukcesy.

 

Moje pytanie dotyczylo zupelnie czego innego.

Odnośnik do komentarza

Jakaś u was dziwna ta reprezentacja polski... U mnie przez pierwsze 3 lata z nikim nie potrafili wygrać... Dopiero teraz coś się ruszyło i nawet 52 miejsce mają w rankingu FIFA.

 

Może macie pirackie wersje które crackował jakiś polak? =] (to oczywiście jest żart... nikogo o nic nie oskarżam)

 

 

 

Masz jak w realu :glaszcze: To dopiero jest realizm...

Odnośnik do komentarza

Czy Ty kolego masz jakis problem?

To chyba ty masz problem bo to ty się unosisz. Pokaż skład...

 

ŁKS nie ma ani zaplecza finansowego ... ani piłkarzy, którzy mogliby zdziałać naprawdę dużo już w pierwszym sezonie.

 

A czekaj czekaj... to ty grasz ŁKS'em czy Widzewem? Bo to dwie różne drużyny.

 

 

 

 

 

Masz jak w realu :glaszcze: To dopiero jest realizm...

 

Do tego Smuda powołuje jakieś wynalazki z 2giej ligi niemieckiej, gdzie w kraju pojawiło się już kilku naprawdę ciekawych zawodników, którzy w wieku 18lat spokojnie mogliby grać w drużynie narodowej... Ale nie... Smuda wrzuca ich do młodzików.

Odnośnik do komentarza

Czy Ty kolego masz jakis problem?

To chyba ty masz problem bo to ty się unosisz. Pokaż skład...

 

ŁKS nie ma ani zaplecza finansowego ... ani piłkarzy, którzy mogliby zdziałać naprawdę dużo już w pierwszym sezonie.

 

A czekaj czekaj... to ty grasz ŁKS'em czy Widzewem? Bo to dwie różne drużyny.

 

Moze odstaw tego FMreta i wroc do tematu.Skad ty wiesz ze LKS nie ma a Widzew ma? :P

Odnośnik do komentarza

Po 1. "Przybliżona wartość", "Obroty" oraz "Status finansowy" pozwalają oszacować zasobność klubowej kasy.

Po 2. Gdzie napisałem że Widzew ma cokolwiek? Napisałem że ŁKS i Widzew to 2 różne zespoły... Aczkolwiek owszem, Widzew ma dużo lepszych grajków.

Po 3. Zamiast trolować pokaż skład ŁKS'u który już w pierwszym sezonie gromi Lecha, Legię, Wisłę, Śląsk i inne...

 

 

A co do twojego pytanie, to niezłym wyzwaniem jest również gra w polskiej lidze bez wspomagaczy.

Odnośnik do komentarza

Po 1. "Przybliżona wartość", "Obroty" oraz "Status finansowy" pozwalają oszacować zasobność klubowej kasy.

Po 2. Gdzie napisałem że Widzew ma cokolwiek? Napisałem że ŁKS i Widzew to 2 różne zespoły... Aczkolwiek owszem, Widzew ma dużo lepszych grajków.

Po 3. Zamiast trolować pokaż skład ŁKS'u który już w pierwszym sezonie gromi Lecha, Legię, Wisłę, Śląsk i inne...

 

 

A co do twojego pytanie, to niezłym wyzwaniem jest również gra w polskiej lidze bez wspomagaczy.

 

nigdzie nie doczytałem się, że kolega gromił już w pierwszym sezonie. w pierwszym sezonie udało mu się zdobyć mistrza, co z odpowiednią taktyką, niezłymi transferami i odrobiną szczęścia jest możliwe.

natomiast już po awansie do ligi mistrzów ma się taką kasę, że bez problemu można zbudować drużynę, która od pierwszej do ostatniej kolejki prowadzi w lidze polskiej.

Odnośnik do komentarza

Zakwalifikować się do LM... banał, przecież ŁKS po pierwszym sezonie pokonuje bez problemu zespoły takie jak Sparta Praga, Dinamo Bukareszt, Rosenborg, Apoel, Maccabi Hajfa, Celtic, Salzburg, Rangers, KRC Genk i tym podobne...

 

A co transferów fakt... Budżet ŁKS ma tak olbrzymi, że nic tylko kupować już wytrenowanych piłkarzy o renomie przynajmniej kontynentalnej.

 

Ja Jagiellonią w 2013/2014 dostałem się do LM, dostałem baty i "kupę" kasy (praktycznie wszystko poszło na szkółkę i obiekty treningowe) . Nie zauważyłem aby dało się przebudować skład tak aby nie martwić się o nic, fakt walczę o zwycięstwo w Ekstraklasie, ale walka jest zacięta przeważnie do ostatniej kolejki.

 

Bez edytorów / elektronicznych scout'ów itp nie jest możliwe wypatrzenie 20-25 wartościowych graczy w cenie do kilkunastu tys. euro za zawodnika w ciągu jednego okienka.

 

---

Edit

 

Stan konta ŁKS'u w pierwszym sezonie to: 434,611 Euro

Budżet transferowy 0 euro. Jak nic możemy przebudować całą drużynę i walczyć o mistrzostwo polski już w pierwszym sezonie.

 

Skwituję to tak ... Ha-ha-ha...

Odnośnik do komentarza

Zakwalifikować się do LM... banał, przecież ŁKS po pierwszym sezonie pokonuje bez problemu zespoły takie jak Sparta Praga, Dinamo Bukareszt, Rosenborg, Apoel, Maccabi Hajfa, Celtic, Salzburg, Rangers, KRC Genk i tym podobne...

 

A co transferów fakt... Budżet ŁKS ma tak olbrzymi, że nic tylko kupować już wytrenowanych piłkarzy o renomie przynajmniej kontynentalnej.

 

Ja Jagiellonią w 2013/2014 dostałem się do LM, dostałem baty i "kupę" kasy (praktycznie wszystko poszło na szkółkę i obiekty treningowe) . Nie zauważyłem aby dało się przebudować skład tak aby nie martwić się o nic, fakt walczę o zwycięstwo w Ekstraklasie, ale walka jest zacięta przeważnie do ostatniej kolejki.

 

Bez edytorów / elektronicznych scout'ów itp nie jest możliwe wypatrzenie 20-25 wartościowych graczy w cenie do kilkunastu tys. euro za zawodnika w ciągu jednego okienka.

 

Nie wiem jaką drogę przeszedł kaczy1982, ale tak jak mówiłem - przy odrobinie szczęścia można awansować do Ligi Mistrzów już w drugim sezonie. Obecnie gram Górnikiem i mnie się to nie udało, ale mam kumpla, który tego dokonał, więc wiem, że jest to możliwe. Sam awansowałem do LM dopiero w trzecim sezonie, ale właśnie od tego momentu skończyły się moje problemy finansowe - kasa za awans, wygrane i zremisowane mecze, sprzedaż zawodników za 20 mln zł, kupno w ich miejsce zdolnej młodzieży wypatrzonej przez scoutów rozsianych po całym świecie.

 

Co do wypatrzenia 20-25 wartościowych graczy w czasie jednego okienka. Scouting rozkładam na cały sezon. Po 27 kolejkach na liście życzeń mam ponad 90 zawodników, którzy są w stanie wskoczyć do składu w każdej chwili lub rokują spore nadzieje na przyszłość. I wszyscy są w zasięgu moich finansów. Z czego 23 zawodników według raportu scouta można by sprowadzić do klubu za mniej niż milion zł.

 

Przykre, ale polska liga jest ciekawa do momentu zdobycia pierwszego mistrzostwa i awansu do LM. Czyli grając drużyną z ekstraklasy 1-3 sezony.

 

 

edit: co do finansów... kasy mam tyle, że nie jestem w stanie wydać jej na pensje i transfery (żaden zawodnik, za którego trzeba by zapłacić ponad 20 mln zł nie chce przyjść do mojego klubu), więc zrobiłem nieco dziwną rzecz ;) Aby wzmocnić ROW Rybnik kupiłem od nich zawodnika za... 20 mln zł. A że był zwykłym ogórkiem to od razu wylądował w rezerwach. Liczę po prostu, że włodarze ROWu przeprowadzą rozsądne transfery i awansują do ekstraklasy ;) nieco szalone, ale może się uda.

Odnośnik do komentarza

Edit

 

Stan konta ŁKS'u w pierwszym sezonie to: 434,611 Euro

Budżet transferowy 0 euro. Jak nic możemy przebudować całą drużynę i walczyć o mistrzostwo polski już w pierwszym sezonie.

 

Skwituję to tak ... Ha-ha-ha...

 

Budżet Górnika Zabrze nie wygląda lepiej, a jednak po sprzedaży Zahorskiego udało mi się w jego miejsce ściągnąć kilku zawodników, którzy odegrali kluczowe role w klubie. Tak jak mówiłem - mistrzostwo w pierwszym sezonie to zadanie trudne, ale nie niewykonalne.

 

Jeszcze jeśli chodzi o awans do Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie, aby awansować musiałem pokonać takie potęgi jak Quarabag FK Agdam, Ekranas i Dinamo Zagrzeb. Trochę szczęścia w losowaniu i LM na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie wiem skąd bierzecie zawodników aż tyle wartych (20mln PLN), moje największe transfery (z klubu): Kupisz za 1,2 mln Euro i Bello Kormafat 2mln Euro. Również obserwuję zawodników cały rok. W ciągu roku sprowadzam 5-10 zawodników z czego miejsce w pierwszym składzie znajduje 1-2, reszta próbuje się ogrywać w rezerwach lub na wypożyczeniu. Tylko 2ch kupiłem którzy z miejsca weszli do pierwszego składu (wydatek ok. 1,5mln euro za sztukę). Dodam, że oprócz scoutów klubowych nie używam innych wspomagaczy. Bardziej efektywne wydaje się czekanie na new-gen'ów... Mam już 2ch takich, których w przyszłym sezonie będę powolutku wprowadzał do składu, trzeci - kupiony ogrywa się na wypożyczeniu w pierwszej lidze.

 

P.S

Przez tych kilka lat, najdroższym zawodnikiem w Ekstraklasie okazał się Ariel Borysiuk odchodząc z Legii za 7,25mln Euro. Był to jak do tej pory jedyny transfer, którego wartość przekroczyła 2,5mln Euro. Więc się pytam skąd Ci grajkowie warci 20 mln PLN.... Jeżeli nie edytor, jeżeli nie "elektroniczny scout" to skąd się biorą tacy piłkarze w waszych polskich drużynach? Fart? Owszem można trafić jednego... ale ty napisałeś w liczbie mnogiej..

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie wiem skąd bierzecie zawodników aż tyle wartych (20mln PLN), moje największe transfery: Kupisz za 1,2 mln Euro i Bello Kormafat 2mln Euro. Również obserwuję zawodników cały rok. W ciągu roku sprowadzam 5-10 zawodników z czego miejsce w pierwszym składzie znajduje 1-2, reszta próbuje się ogrywać w rezerwach lub na wypożyczeniu. Tylko 2ch kupiłem którzy z miejsca weszli do pierwszego składu (wydatek ok. 1,5mln euro za sztukę). Dodam, że oprócz scoutów klubowych nie używam innych wspomagaczy. Bardziej efektywne wydaje się czekanie na new-gen'ów... Mam już 2ch takich, których w przyszłym sezonie będę powolutku wprowadzał do składu, trzeci - kupiony ogrywa się na wypożyczeniu w pierwszej lidze.

 

P.S

Przez tych kilka lat, najdroższym zawodnikiem w Ekstraklasie okazał się Ariel Borysiuk odchodząc z Legii za 7,25mln Euro. Był to jak do tej pory jedyny transfer, którego wartość przekroczyła 2,5mln Euro. Więc się pytam skąd Ci grajkowie warci 20 mln PLN.... Jeżeli nie edytor, jeżeli nie "elektroniczny scout" to skąd się biorą tacy piłkarze w waszych polskich drużynach? Fart? Owszem można trafić jednego... ale ty napisałem w liczbie mnogiej..

 

Który masz sezon w ekstraklasie? Tak jak pisałem wszystko się rozkręca po 1-3 sezonach, w zależności kiedy uda Ci się awansować do LM :)

 

Co do sprzedanych zawodników, to te 20 mln transfery trafiają się dopiero po grze w Lidze Mistrzów. Nie wiem, może po prostu jeśli pokażą się z dobrej strony w renomowanych rozgrywkach to zyskują w oczach scoutów z dobrych klubów? Niektóre transfery samego mnie zaskakują. Np. sprzedałem Arka Milika za 9,75 mln zł, Wojtka Króla za 7 mln zł, Sibeko za 6 mln zł w trzecim sezonie gry. W kolejnych Marek Lis 19,75 mln zł (Real Madryt!), Adam Danch 14,75 mln zł, Petr Vlcek 25 mln zł, Wojciech Zbikowski 22 mln zł.

 

Co do newgenów to bardzo mi się podobają w FM 2012 :) w końcu widać, że mogą być bardzo przydatni dla zespołu.

 

Żeby nie było tak kolorowo (i nierealistycznie jak dla Ciebie;)) to powiem Ci, że mnie nie idzie gra dobrymi klubami. Tracę się w transferach, ilości rozgrywek, wygórowanych oczekiwaniach zarządu. Po prostu udało mi się opracować schematy, które są skuteczne na polską ligę. A troszkę nad nimi pracowałem ;)

 

Tak "po łebkach" parę z nich, może Cię zainteresuje:

1. Na kartce przed sobą mam rozpisane ustawienie i na każdą pozycję TYLKO DWÓCH zawodników. Co daje 22 graczy w pierwszym składzie, reszta rezerwy albo wypożyczenia. Na ligę polską i puchary taka kadra starcza (może przez wąską kadrę nie radzę sobie w Man Utd, Barcie itp.?)

2. Siedzę teraz z kartką i długopisem i ręcznie zapisuję nazwiska graczy, którzy w każdej chwili mogą zastąpić zawodnika, którego sprzeda zarząd (oferta nie do odrzucenia), dozna długiej kontuzji lub sam będzie chciał odejść.

3. Scouci. Od razu ile się da, prośba do zarządu i wysyłani na cały świat, a w szczególności kraje bałkańskie, Brazylia, Argentyna, RPA. Kupuję sensownie zawodników, którzy w oczach scouta mają wysoki potencjał.

4. Baza treningowa i szkółka młodzieżowa - wszystko jak najszybciej na maksa.

 

Pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło.

 

Powtórzę jeszcze raz - mistrzostwo w pierwszym sezonie to dla mnie spory wyczyn. Jednak po góra trzech sezonach gry polska liga staje się w pewnym sensie nudna :)

Odnośnik do komentarza

Mam to samo, zagrałem 3 sezony Lechem , 3x mistrzostwo, 3x puchar Polski, 2x Superpuchar i 1/8 LM juz w II sezonie, jak wiemy I sezon Lechem grałem bez europejskich pucharów, potrafiłem ograć Barce u siebie 6:1 przy "odrobinie szczęścia" :D Teraz zaczynam grać w Premiership drużyną Wolves, zobaczymy co osiągnę. Niestety ale taktyka, która sprawdzała się w Ekstraklasie w lidze angielskiej nie ma prawa się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo, zagrałem 3 sezony Lechem

No nie porównuj Lecha do takiej potęgi jaką jest ŁKS.

 

 

 

Który masz sezon w ekstraklasie? Tak jak pisałem wszystko się rozkręca po 1-3 sezonach, w zależności kiedy uda Ci się awansować do LM :)

Kończę 7dmy.

 

Powtórzę jeszcze raz - mistrzostwo w pierwszym sezonie to dla mnie spory wyczyn. Jednak po góra trzech sezonach gry polska liga staje się w pewnym sensie nudna :)

Kolega pisał o mistrzostwie polski ŁKS'em w pierwszym sezonie (z piłkarzami którzy ledwie wiedzą/pamiętają jak się biega).

 

3. Scouci. Od razu ile się da, prośba do zarządu i wysyłani na cały świat, a w szczególności kraje bałkańskie, Brazylia, Argentyna, RPA. Kupuję sensownie zawodników, którzy w oczach scouta mają wysoki potencjał.

7dmy rok... i ani widu ani słuchu zawodnika wartego 20 mln PLN (nie tylko u mnie w Jagiellonii ale i w całej polsce). Mimo dość regularnych występów polskich zespołów w LM i LE (2 miejsca w LM i 3 LE) - LM najczęściej pojawia się Lech (2 razy doszedł do fazy grupowej).

 

4. Baza treningowa i szkółka młodzieżowa - wszystko jak najszybciej na maksa.

I co w 3* lata wymaksujesz? Chyba edytorem. *Po trzech latach według Ciebie jest już nudno...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...