Skocz do zawartości

Marynia rozpoczyna 481 tydzień podobnych dyskusji


Kuchar

To o czym dzisiaj porozmawiamy?  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kinas, po prostu prawdopodobnie da się to zrobić z głową. W Norwegii nie wyszło, Estonii się udaje, a więc można ;).

 

Lucas, u nas ostatnio są problemy z odpowiednim zaprojektowaniem karty do głosowania. Jej "skomplikowanie" w wyborach samorządowych tak zamotało wielu ludzi, że liczba głosów nieważnych była śmiesznie duża, bo nie ogarnęli zasad głosowania, polegającego na postawieniu krzyżyka na kartce.

 

O problemach z systemem informatycznym obsługi wyborów działającym jak program z Bajtka nie wspominam.

 

A Ty proponujesz głosowanie przez Internet. Przemyśl to jeszcze raz dogłębnie.

 

 

(no chyba, że miałoby to działać jak sondaż na onecie, żeby wreszcie Janusz osiągnął te 60%. no to wtedy ok. )

Odnośnik do komentarza

No ja widzę jak działa PKW, które ma problemy nawet z tym zwykłym systemem. Co nie znaczy, że nie można wyznaczać sobie jakiś ambitniejszych celów i najpierw poradzić sobie dobrze z tym systemem, a po paru latach pomyśleć o tym głosowaniu przez neta. Nie mówię przecież o perspektywie najbliższych wyborów, lecz generalnie powinniśmy do tego dążyć ;).

Odnośnik do komentarza

 

Ciekawe, co wyborcy Razem myślą o tym, że głosy odebrane ZLew (nie żeby mi było ich żal) i skierowane na Razem dały samodzielne rządy Kaczyńskiemu. Na pewno są przeszczęśliwi, partacze.

wiem, że jestem tylko jedną osobą, więc próba ze względów statystycznych słaba, ale:

 

nie wyobrażam sobie głosowania na SLD i starych komuchów ze ZLewu, upadek Millera również mnie cieszy - można budować nowa lewicę z nowymi ludźmi

wybierając pomiędzy samodzielnymi rządami PiS a koalicja PiS i Kukiza wolę jednak tę pierwszą opcją, nie będzie w rządzie gówna, które przykleiło się do Kukiza na listach wyborczych, de iure rządzi jedna partia i ma na sobie trochę więcej odpowiedzialności niż zwykle

zresztą nie oszukujmy się, PiS i tak wchłonie ludzi Kukiza

Nie no, ja Cię rozumiem. I zgadzam się, że większość wyborców RAzem by nigdy na ZLew nie zagłosowała, bo to ruch powstały w ramach oporu względem twarzy ZLewu.

Wskazuję tylko, że mniej niż 1/6 wyniku Razem dałoby ZLew miejsce w sejmie i tym samym odebrałoby Kaczyńskiemu rządy. Znam niejednego wyborcę Razem, który ma teraz ciężkiego kaca, bo nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

 

Ja jednak wolałbym koalicję PiS z Kukizem. To nie tak, że ona zaniżyłaby poziom merytoryczny, bo ten i tak będzie dramatyczny, ale taka koalicja pozwoliłaby na przyspieszone wybory.

Chyba że przyspieszone wybory przyjdą tak czy owak. Za parę miesięcy Śląsk zapłonie i zobaczymy, jak PiS sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
tym samym odebrałoby Kaczyńskiemu rządy.

 

tu jest poważny merytoryczny błąd - Kaczyński i tak by rządził, zresztą sam to piszesz kilka zdań później; było to wiadome od bardzo dawna

 

czy przyspieszone wybory to dobry pomysł? jaki byłby ich wynik? moim zdaniem całkiem prawdopodobna byłaby wygrana PiS z jeszcze większym poparciem, nawet konstytucyjnym (tu już zaczęłoby robić się niefajnie na poważnie)

czy miałaby szansę na wygranie jakaś koalicja antyPiS? w jakiej formie? na ile byłaby trwała - stabilność rządu to jednak też ważny aspekt kraju

Odnośnik do komentarza

 

Kinas, po prostu prawdopodobnie da się to zrobić z głową. W Norwegii nie wyszło, Estonii się udaje, a więc można ;).

 

Lucas, u nas ostatnio są problemy z odpowiednim zaprojektowaniem karty do głosowania. Jej "skomplikowanie" w wyborach samorządowych tak zamotało wielu ludzi, że liczba głosów nieważnych była śmiesznie duża, bo nie ogarnęli zasad głosowania, polegającego na postawieniu krzyżyka na kartce.

 

O problemach z systemem informatycznym obsługi wyborów działającym jak program z Bajtka nie wspominam.

 

A Ty proponujesz głosowanie przez Internet. Przemyśl to jeszcze raz dogłębnie.

 

 

(no chyba, że miałoby to działać jak sondaż na onecie, żeby wreszcie Janusz osiągnął te 60%. no to wtedy ok. )

 

nawet jakby zrobili super genialny system to i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto mógłby go złamać

Drugi wynik na liście PiSu w Poznaniu dla dziekana wydziału prawa SWPS :D

akurat w samym Poznaniu PiS wypadł blado

Odnośnik do komentarza

 

tym samym odebrałoby Kaczyńskiemu rządy.

 

tu jest poważny merytoryczny błąd - Kaczyński i tak by rządził, zresztą sam to piszesz kilka zdań później; było to wiadome od bardzo dawna

 

czy przyspieszone wybory to dobry pomysł? jaki byłby ich wynik? moim zdaniem całkiem prawdopodobna byłaby wygrana PiS z jeszcze większym poparciem, nawet konstytucyjnym (tu już zaczęłoby robić się niefajnie na poważnie)

czy miałaby szansę na wygranie jakaś koalicja antyPiS? w jakiej formie? na ile byłaby trwała - stabilność rządu to jednak też ważny aspekt kraju

 

No proszę Cię. Przecież od początku piszę o samodzielnej większości, a Ty wyskakujesz z jakimś błędem. Nie byłoby samodzielnej większości ze ZLewem w parlamencie przy tej konfiguracji.

 

Jaki byłby wynik przyspieszonych wyborów za rok, dwa? Jak nie zapomnę, to wrócę z tym pytaniem za parę miesięcy po nieuchronnej katastrofie na Śląsku. Zobaczymy, co wtedy będziesz o tym myślał.

Odnośnik do komentarza

Jacek Wilk prawdopodobnie się dostał do sejmu :) Świetna wiadomość. W przeciwieństwie do Wiplera, jest to człowiek o wiele wyższej kulturze osobistej, a do tego mający wolnościowe poglądy gospodarcze.

A Wilk to nie jest ten, co to się chwalił, że wszystko ładnie wyliczone w jaki sposób państwo nie zbankrutuje po zmianach, których chciał i za każdym razem przez kilka lat jak był o te wyliczenia pytany to akurat ich przypadkiem zapominał z biurka i nigdy w końcu nikt ich nie widział?

Gdzieś widziałem taki komentarz, że podobno w prawie każdej amie wykopowej był o to pytany i zawsze kręcił.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...