Skocz do zawartości

Piece of cake


Loczek

Rekomendowane odpowiedzi

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Reading | | 27 | 15 | 10 | 2 | 47 | 21 | +26 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Wolves | | 28 | 16 | 7 | 5 | 52 | 30 | +22 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Crystal Palace | | 28 | 16 | 4 | 8 | 44 | 36 | +8 | 52 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Sheff Utd | | 28 | 14 | 8 | 6 | 46 | 23 | +23 | 50 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Burnley | | 28 | 12 | 8 | 8 | 29 | 30 | -1 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Hull | | 27 | 11 | 9 | 7 | 43 | 30 | +13 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Leeds | | 28 | 11 | 8 | 9 | 34 | 33 | +1 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Ipswich | | 28 | 11 | 8 | 9 | 35 | 35 | 0 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Sheff Wed | | 28 | 10 | 10 | 8 | 47 | 41 | +6 | 40 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Birmingham | | 27 | 11 | 5 | 11 | 53 | 45 | +8 | 38 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Weston-super-Mare | | 24 | 10 | 8 | 6 | 48 | 40 | +8 | 38 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Nottm Forest | | 28 | 9 | 11 | 8 | 30 | 29 | +1 | 38 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Bournemouth | | 28 | 9 | 9 | 10 | 33 | 40 | -7 | 36 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Sunderland | | 28 | 8 | 10 | 10 | 29 | 34 | -5 | 34 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Blackpool | | 27 | 7 | 12 | 8 | 30 | 31 | -1 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Bolton | | 28 | 9 | 6 | 13 | 34 | 40 | -6 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Millwall | | 28 | 8 | 8 | 12 | 35 | 36 | -1 | 32 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Huddersfield | | 28 | 8 | 8 | 12 | 22 | 32 | -10 | 32 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Watford | | 28 | 7 | 9 | 12 | 29 | 39 | -10 | 30 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Leicester | | 28 | 5 | 13 | 10 | 43 | 51 | -8 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Fulham | | 28 | 6 | 10 | 12 | 32 | 43 | -11 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | | Middlesbrough | | 28 | 6 | 9 | 13 | 26 | 40 | -14 | 27 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | | Southend | | 28 | 4 | 11 | 13 | 21 | 44 | -23 | 23 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | | Rotherham | | 28 | 5 | 7 | 16 | 32 | 51 | -19 | 22 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Z naszą formą jest jak z tirówką. Jest, ale ciężko z niej skorzystać.

Plaga kontuzji spędzała nam sen z powiek. Doszło do tego, że łatwiej mi było ustawić na z trzema napastnikami, niż z dwoma, bo rzesza pomocników leczyła się w pobliskim szpitalu. Nasi fizjoterapeuci nie dawali rady pracować na pełnych obrotach, więc ...

Z Millwall przegraliśmy w stylu godnym pożałowania. Rąbaliśmy z każdej możliwej pozycji na bramkę Gregora Zabreta, ale nie że golkiper bronił jak De Gea. On po prostu stał, a piłka wpadała mu w ręce. W 38 minucie zabójczą kontrą Martin Ritchie pokonał słabo spisującego się ostatnimi czasy Arnala Veleza. Piłka wpadła mu pomiędzy nogami, Oates na wślizgu nie zdążył jej wybić.

03.02.2018 Millwall 1:0 Weston Super Mare ( Ritchie )

 

Po tym meczu na rozmowę przybył do mnie Brad Guzaz. Amerykanin domagał się występów w pierwszym składzie, ale na treningach spisywał się fatalnie nie potrafiąc odnaleźć się na Woodspring Stadium. Pomimo grzania ławki Jurgen Klinsmann powołał go na towarzyskie mecze z Japonią i Szkocją, ale bardziej w charakterze - na wszelki wypadek. Pierwsze skrzypce w kadrze grał Cody Cropper z Southed. Dziwne. U mnie też taką rolę odgrywał, ale obiecałem mu, że jeżeli będzie ciężej trenował, to swoją szansę dostanie

Kolejne mecze wyglądały tak :

07.02.2018 Weston Super Mare 3:2 Reading ( Saemundsson 2x, Laudrup ) ( Samuel 2x )

10.02.2018 Weston Super Mare 1:1 Sheff Wed ( Saemundsson ) ( Taylor )

 

Po tym meczu udało się nam zakontraktować dwóch piłkarzy :

 

Geoff Devine - dwudziestoletni środkowy pomocnik, który przybył do nas z Birmingham za 375 tysięcy funtów. Devine pierwsze szlify zdobywał w Cliftonville w Danske Bank Premier, ale nie znalazł uznania w oczach ówczesnego szkoleniowca. Był dobrym, solidnym piłkarzem, na którym śmiało mogłem oprzeć środek pomocy jednocześnie dając odpocząć Białorusinowi Hlebowi.

 

Jamie Vardy - 31 letni środkowy napastnik, który był uznawany przez moich skoutów za mega talent. To dziwne, bo lata świetności miał już przecież za sobą. Tym niemniej jednak po krótkich negocjacjach dostał 1.6 tysiąca funtów tygodniowo i obietnicę, że będzie grał jako rezerwowy. Ten kontrakt pozwolił mi odciążyć Scheuera i Diallo, bo Plummer, Woodyatt i Saemundsson akurat tego nie potrzebowali. Vardy na 209 meczy rozegranych w karierze zdobył 104 bramki - najwięcej we Fletwood z którego za 250 tysięcy funtów został sprzedany do Leicester, by tam po 26 meczach i 4 bramkach pójść wyżej, za milion do Yeovil.

 

Tak uzbrojeni graliśmy dalej :

14.02.2018 Hull 1:3 Weston Super Mare ( Jutkiewicz ) ( Vardy 2x, Bueno )

Debiut petarda.

17.02.2018 Weston Super Mare 2:3 Sunderland ( Woodyatt, Hleb ) ( Harvey, Madine, Campbell )

 

Odnośnik do komentarza

Chciałem sprawdzić czy da radę w tej wersji FM'a :P

---------------------------------------------------------------------

 

22 lutego wiatr targał szkieletem. Trochę lało, więc uzbroiłem się w parasol marki Zepter, co wzbudziło w mediach poruszenie, bo to szwajcarska firma, a jesteśmy w Dojczach.

Naszym rywalem w kolejnej rundzie był zespół Hoffenheim, który pod batutą rzadkiego jak kupa po ogórkach małosolnych i czereśniach popitych zsiadłym mlekiem Markusa Gisdola wyeliminowało w grupie Spartaka Moskwa. Oczywiście - każdy buk dawał nam tyle szans ile paraolimpijczykom w meczu z All Stars.

Do gry wyszliśmy tak :

 

Velez - Darby, Marquet, Oates, Benic - Sims, Hleb, Mierzejewski - Saemundsson, Woodyatt, Laudrup

 

A oni tak :

 

Baumann - Trasch, Bicakcic, Vestergaard, Beck - Rudy, Khedira, Hofmann - Pereyra, Kusk

 

Gwizdał nam pan Kever, który poruszał się po murawie żwawo jak królik na heroinie.

Od początku graliśmy jak równy z równym. W 2 minucie z 20 metrów szczęścia próbował Sims, ale Baumann nie dał się zaskoczyć parując piłkę w prawo. W 5 minucie po podaniu Mierzejewskiego w polu karnym zimną krew zachował Saemundsson i z trybun coś tam nas opierdolono po niemiecku, albo może pochwalono. Co to za różnica, w tym języku wszystko brzmi jak opierdol.

W 18 minucie Trasch poślizgnął się na mokrej murawie podając do Becka. Tam stał Laudrup, który nie czekając na oklaski przelobował Baumanna.

Później, 23 minuta meczu, Hofmann puszcza się jak tirówka pod Opolem prawą flanką, mija Woodyatta ( Walijczyk w defensywie był tak dobry jak olej roślinny popijany śliwowicą ), zagrywa do Kaspera Kuska, a ten prostym podbiciem łapie na wykroku Veleza i jest 2:1.

W drugiej połowie jedyne warte odnotowania akcje to te pod naszą bramką, bo okazało się, że Hleb w środku pola w tym akurat meczu Przyspiesza jak worek cementu rzucony ze skarpy, zaś Mierzejewski w zakręty wchodzi jak kuna w rabarbar.

Ostatecznie pokonaliśmy wyżej notowanego rywala.

 

Liga Europy 1 Runda Eliminacyjna 1 Mecz

22.02.2018, kibiców 24410

Hoffenheim 1:2 Weston Super Mare

( Kusk 23 ) ( Saemundsson 5; Laudrup 18 )

Odnośnik do komentarza

Deszcz, wiosenny deszcz, smutne pieśni gra. Kopią na nim piłkarzyny, korki kryje rdza.

No właśnie - korki. Dostaliśmy dwie umowy sponsorskie - jedną od Reeboka, drugą od Umbro. Dawali nam dużo sprzętu sportowego, ale musieliśmy na koszulkach nosić napis Umbro, a na nogach buty Reeboka. Płacili bardzo dużo, więc musiałem podziękować fabryce sera z Cheddar, wytwórni płyt OSB z Banwell, a dostawca materiałów budowlanych z Hewish dostał jedynie bandy dookoła murawy. Wiecie, te co się w bogatych klubach zmieniają, bo są elektryczne.

U nas zmieniały się, jak Otyły Mathew był trzeźwy i pamiętał. Mieliśmy na tych bandach nawet polską knajpkę z centrum, ale im akurat wynająłem po starej znajomości. Serwowali najlepszy bigos, schabowe i pierogi ruskie, przez co czasami udało mi się namówić idiotów z Anglii na spróbowanie tego, co akurat ja zjadam.

W całym Kewstoke rozwiesiliśmy nasze bilbordy. Na południu od Brent Knoll, na wschód od Burrington, Brockley, Chelvey, aż po North End, ale akurat piłkarze tamtejszej drużyny poszli po rozum do głowy i ich kibole dorysowali nam wąsy, fiuty na czole, więc pomysł tapetowania reklamowych band w tamtych rejonach umarł.

Zresztą, chcecie, to z Wrocławia przez A4 możecie przyjechać. Promem w Calais, później na Londyn, dołem mijacie Oxford, za Bristolem skręcacie do Weston. Niecałe 16 godzin.

Jak jaracie to 18, bo godzina na kupę po jaranku.

 

Po pokonaniu Hoffenheim w klubie panował hurraoptymizm. Mieliśmy wzwody w każdej możliwej części ciała. Niektórzy utopili radość w wódce, whisky i spirytusie pędzonym przez ojca Darka na zapleczu Sand Bayu, a inni niektórzy sprawili sobie prezenty w Souvenirze w centrum miasta.

Ja czekałem na rewanż. Musiałem być czujny jak kierowca transportu nitrogliceryny.

Przed rewanżem pyknęliśmy słabe Leicester :

25.02.2018 Leicester 2:3 Weston Super Mare ( Perica, Velez sam. ) ( Vardy 3x )

Vardy - 2 mecze, pięć goli.

 

A potem był rewanż.

Ashton Vale, Bristol, 1 marca 2018 roku. Tego dnia kibice Bristol City i Bristol Rovers zawiesili siekierki nad kominkami, przybili siemanko z naszymi i ruszyli na stadion w zwartym szeregu.

Arbitrem głównym był pan Balaj, ale ja go znałem tylko z tego, że sędziował nasz mecz. Wyglądem przypominał zupełnie nikogo.

Składy :

 

Velez - Darby, Marquet, Edwards - Perry, Hleb, Laudrup - Saemundsson, Woodyatt, Sims

 

Baumann - Trasch, Vestergaard, Muller, Beck - Rudy, Khedira, Hofmann, Pereyra - Kusk, Lasogga

 

W 26 minucie Pierre-Michel Lasogga został ścięty równo z pasem przez Edwardsa. Z wapna pewnie pokonał Veleza i rewanż rozpoczęliśmy od mocnego plaskacza w pysk. W 31 minucie odpowiedział na całe szczęście Jared Sims, który został wystawiony na listę transferową bo błyszczał jak obłocona Skoda Fabia pod supermarketem Lidl. W 42 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Jason Woodyatt zbliżał się do czołówki strzelców w tej edycji Ligi Europy. Szybki Walijczyk wzorował się na Bale'u, przebiegł lewą flanką jakieś 30 m, zszedł do środka i Baumann pocałował murawę. W 48 minucie Hoffenheim odpowiedziało z rzutu wolnego. Fatalny błąd popełnił Hiszpan Velez odprowadzając piłkę w lewe okienko. W przerwie powiedziałem mu, że piłka to nie jego dziwka z Barcelony, więc ma jej nie puszczać w samopas bo go posadzę na ławce, na co Guzman zatarł ręce z radości jak bym mu obiecał podwyżkę.

W drugiej połowie piłkarze wyszli zbici jak siedmiolatek, który w kiblu umazał gównem napis Love Krowe. 51 minuta, Marquet podaje do Hleba, ten gasi piłkę z klatki, przerzuca nad szarżującym Kuskiem i pyka do Woodyatta. Ten z pierwszej piłki, z półobrotu wlewa w nasze serca nadzieję. 59 minuta, ponownie Woodyatt i ma gość Hat Tricka, wychodzi na prowadzenie w klasyfikacji strzelców, a kibice na trybunach tańczą sambę. Nawet spiker mówił, że czegoś podobnego nie widział, a jest spikerem od kiedy oderwali go od pępowiny.

61 minuta, kontaktową bramkę zdobywa ponownie Lasogga, ale tym razem po ładnym uderzeniu ze łba. Piłkę wrzucił mu Khedira, który w Dojczach przeżywał siódmą młodość. Dziewięć minut później było już po meczu. Sims chciał mi udowodnić, że jest jeszcze przydatny, więc w 70 minucie w zamieszaniu w polu karnym z czuba wsunął piłkę pod pachą Baumanna nokautując przy tym pysk Trascha. Niemiec zszedł na noszach, dostał gumę arabską na łuk brwiowy, plaskacza na otuchę i wrócił na murawę, ale krzątał się po niej jak student na egzaminie z ekonomii przekonany, że studiuje polonistykę.

Liga Europy 1 Runda Eliminacyjna Rewanż

01.03.2018, kibiców 5037

Weston Super Mare 5:3 Hoffenheim

( Sims 31, 70; Woodyatt 42, 51, 59 ) ( Lasogga 26,61; Vestergaard 48 )

 

Kto będzie w następnej rundzie ?

 

Do meczu z kolejnym rywalem znów graliśmy tak, jak nam kopać nie kazano.

04.03.2018 Middlesbrough 4:2 Weston Super Mare ( Ironside 53,55,56,68 ) ( Vardy 51, 89 )

Vardy 3 mecz, 7 bramek!

09.03.2018 Weston Super Mare 4:1 Fulham ( Saemundsson, Scheuer 3x ) ( Evans )

12.03.2018 Blackpool 2:0 Weston Super Mare ( Ritchie, Hope )

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Reading | | 37 | 18 | 14 | 5 | 61 | 30 | +31 | 68 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Sheff Utd | | 37 | 19 | 9 | 9 | 65 | 36 | +29 | 66 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Wolves | | 37 | 18 | 11 | 8 | 60 | 39 | +21 | 65 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Crystal Palace | | 37 | 19 | 6 | 12 | 52 | 48 | +4 | 63 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Hull | | 37 | 16 | 11 | 10 | 61 | 43 | +18 | 59 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Nottm Forest | | 37 | 15 | 13 | 9 | 48 | 35 | +13 | 58 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Leeds | | 37 | 15 | 10 | 12 | 46 | 45 | +1 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Burnley | | 37 | 15 | 10 | 12 | 38 | 41 | -3 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Bolton | | 37 | 15 | 8 | 14 | 47 | 48 | -1 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Weston-super-Mare | | 34 | 14 | 9 | 11 | 67 | 60 | +7 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Sheff Wed | | 36 | 12 | 13 | 11 | 55 | 49 | +6 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Birmingham | | 36 | 13 | 8 | 15 | 66 | 59 | +7 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Millwall | | 37 | 12 | 11 | 14 | 48 | 47 | +1 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Ipswich | | 36 | 12 | 11 | 13 | 47 | 53 | -6 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Huddersfield | | 37 | 12 | 11 | 14 | 40 | 46 | -6 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Watford | | 37 | 12 | 10 | 15 | 42 | 52 | -10 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Blackpool | | 36 | 10 | 14 | 12 | 40 | 43 | -3 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Sunderland | | 37 | 9 | 15 | 13 | 35 | 45 | -10 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Bournemouth | | 37 | 11 | 9 | 17 | 46 | 60 | -14 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Fulham | | 37 | 9 | 12 | 16 | 41 | 54 | -13 | 39 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Middlesbrough | | 37 | 9 | 12 | 16 | 37 | 52 | -15 | 39 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | | Southend | | 37 | 9 | 12 | 16 | 34 | 59 | -25 | 39 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | | Leicester | | 37 | 7 | 17 | 13 | 54 | 64 | -10 | 38 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | | Rotherham | | 36 | 7 | 8 | 21 | 44 | 66 | -22 | 29 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Pierwsze sześć zespołów ma szansę na awans.

 

 

Odnośnik do komentarza

@ Dzięki Brachu!

@ Feno, nie mam za bardzo kim rotować, bo głupio nabrałem napastników, a w pozostały skład na zmiennika ma 17 latków z potencjałem ... ekhm :P

Dlatego rotuję ustawieniami.

---------------------

 

Od kilku tygodni nie zarabiałem na sterydach, bo wszystkie dostawy zostały wstrzymane z powodu walczących imigrantów z krajów arabskich. Straciłem przez to blisko 50 tysięcy funtów, bo do jednej z ciężarówek wdarło się to tałatajstwo i policja wyciągając syf z naczepy natrafiła na paczki z testosteronem. Michała nie obchodziło, że to nie moja wina. Biznes is biznes, a ja powoli tonąłem w tym sraczu. Jeszcze nie było chętnego do spuszczenia wody, ale podobno na obiad był kiełbasa popita starym mlekiem.

15 marca do Bristolu przyleciała sławna Valencia z Rodrigo ( 32 miliony ) Kurtem Zoumą ( 27 milionów ), którzy pod batutą Nuno Espirito Santo - 44 letniego Portugalczyka z Kontynentalną Licencją Pro pokonali w poprzedniej rundzie francuskie Rennes 6:7.

Tu nie ma co gdybać, czy sypać stokrotek pod stopy. Wiadome jest to, że przerżniemy, bo gabaryty nie te, bo oni mają ciężką artylerię a my proce, bo oni są na koksie, a my na kanapeczkach.

Składy :

Velez - Darby, Marquet, Edwards, Oates - Sims, Hleb, Mierzejewski - Saemundsson, Woodyatt, Laudrup

 

Diego Alves - Cancelo, Zouma, Zaragoza, Muniesa - Strandberg, Recio, Jairo, Gomez - Cuenca, Rodrigo

 

Do meczu podeszliśmy w wielkim skupieniu, jak Bronisław Komorowski to testu z ortografii. To były piłkarskie szachy. Ja byłem królem i miałem bić konia.

Taktyka? Z trzema napastnikami, na bogato. Nastawienie? Ofensywne, płynne, ale gra na dużo wolniejszym tempie. Wiem, że Walencja nawala u siebie na petardzie. Podobno zlewają im murawę wodą, żeby piłka szybciej krążyła.

W 22 minucie meczu pan Lannoy, dyrygent wysłany przez FIFA podyktował rzut wolny. Laudrup wziął dwa kroki rozpędu, obślinił palec i obczaił gdzie wieje wiatr, a potem rąbnął okienko z 34 metrów. Diego Alves odprowadził piłkę wzrokiem. W 49 minucie odpowiedział Jairo. Dostał piłkę od Recio, odegrał do Cancelo który dziwnym trafem postanowił zagrać ofensywnie. Niestety niedoświadczony Edwards puścił chłopaka środkiem, zaplątał się we własne nogi i złapał zająca. Marquet był za wolny i Jairo sam na sam z golkiperem który znał chłopaków, bo pochodził z Barcelony, doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie graliśmy jak równy z równym. Cios za cios, unik za unik, kombos gonił kombos. Ci co kupili bilety na ten mecz mieli mokro, laski z miskami pod nogami szczały z podniecenia.

82 minuta i w roli głównej Woodyatt. Walijczyk puszcza się jak kolej syberyjska lewą flanką, raz, dwa, trzy, mija Cancelo, Zoumę, wykłada na ziemi Strandberga próbującego odebrać wślizgiem piłkę, zagrywa do środka pola, a tam na pełnej piździe, jak osiemnastolatek w BMW E36 1.6 z podtlenkiem elpidżi Laudrup z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki.

GOOOOL - krzyczy spiker pożerając mikrofon. Pomiędzy dzirukami w metalowej obudowie pojawiły się kropelki śliny, kiełbasa podwawelska i kisiel miętowy.

Jak by tego było mało w 86 minucie mamy rzut rożny. Podchodzi do piłki Woodyatt, wrzuca ją w pole karne, tam błąd popełnia ponownie Zouma i Oates uderzeniem z główki zmusza do kapitulacji byłego golkipera Almerii.

Co to był za mecz! Druga liga angielska pokonuje słynną Valencię!

 

Liga Europy 2 Runda Eliminacyjna 1 Mecz

15.03.2018, kibiców 11482

Weston Super Mare 3:1 Valencia

( Andreas Laudrup 22, 82; Eifion Oates 86 ) ( Jairo 49 )

Odnośnik do komentarza

Zmęczeni hiszpańskim słońcem polegliśmy w spotkaniu z Reading. Federacja brytyjska nałożyła na nas karę finansową, bo zdobywaliśmy za dużo żółtych kartek. Zresztą, w prasie żurnaliści pruli artykuły, w których podobno Materazzi i Stam przy naszej defensywie to tajskie masażystki.

18.03.2018 Reading 1:0 Weston Super Mare ( Geoff Devine sam. )

 

A potem był rewanż. Bliss sięgnął głęboko do portfela, wynajął nam samolot i tym razem mieliśmy szansę nie tylko zagrać na wielkim Nuevo Mestalia, ale też zakosztować hiszpańskiej kuchni, poznać nowych ludzi, nową kulturę. Brytole nie mieli za grosz ochoty żreć cokolwiek innego, co nie jest brytyjskie, ale że mieliśmy coraz więcej obcokrajowców - co nadal Cameronowi się nie podobało - w kuchni znalazło się kilku delikwentów potrafiących zjeść nawet kacze zarodki.

Składy :

Alves - Cancelo, Zouma, Muniesa, Santos - Recio, Gomez, Parejo, Jairo - Cuenca, Rodrigo

Velez - Marquet, Goransson, Edwards, Benic - Bonnar, Hleb (K), Mierzejewski - Woodyatt, Saemundsson, Laudrup

Weszliśmy do paszczy lwa z kubełkiem pełnym stripsów z KFC. 19 minuta, Rodrigo sam na sam z Velezem, po błędzie Marqueta 1:0. 28 minuta, nasza odpowiedź. Rzut wolny, Woodyatt posyła rogala w okienko. Bramka stadiony świata. W 35 minucie znów był siad dla znawców, bowiem Laudrup udowodnił, że nazwisko zobowiązuje. Puścił się jak Ryan Giggs w meczu z Arsenalem, wyłożył pięciu zawodników i posłał pod poprzeczkę taką bombę, że Alves myślał, że znów atakują Hiroszimę. W 37 minucie wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Saemundsson został fantastycznie obsłużony przez Hleba.

W drugej połowie przysiadliśmy na dupach. Nie zdjąłem nikogo, bo zwycięskiego składu się nie zmienia. 55 minuta meczu, Takehisa Tomita lobuje Veleza i wszyscy zaczynają czuć miecz kata nad łbami. W 64 i 71 minucie kolejno padają jak muchy - Isaac Cuenca ( skręcił kolano ) i Dani Parejo ( zemdlał, ale później powiedzieli, że po prostu nie wytrzymał stresu ). W 75 minucie Rodrigo strzela drugiego swojego gola i mamy już wyrównanie. Cofam więc wszystkich pod bramkę, parkuję Chelseaowóz, każdy ma grać defensywnie. W 83 minucie Rodrigo wykorzystuje świetne zagranie Recio i w dwumeczu mamy już 5:6. Do ostatniego gwizdka nie wpuściliśmy rywali pod swoje pole karne i sensacja stała się faktem.

 

Liga Europy 2 Runda Eliminacyjna Rewanż

22.03.2018, kibiców 41422

Valencia 4:3 Weston Super Mare

( Rodrigo 19, 75, 83 ; Tomita 55 ) ( Woodyatt 28, Laudrup 35, Saemundsson 37 )

 

Później było całkiem nieźle

25.03.2018 Ipswich 3:0 Weston Super Mare ( Harriott, Fryatt, Atkinson )

Porażkę powetowaliśmy sobie meczem z byłą ekipą Pawła Abbota.

31.03.2018 Weston Super Mare 2:1 Huddersfield ( Laudrup 2x ) ( Murphy )

02.04.2018 Weston Super Mare 2:0 Wolves ( Devine, Laudrup )

 

Do końca sezonu zostało 8 spotkań.

 

A w następnej rundzie Sierotka Marysia wylosowała nam Schalke.

 

 

TABELA

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Reading | | 40 | 20 | 15 | 5 | 63 | 30 | +33 | 75 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Sheff Utd | | 40 | 21 | 9 | 10 | 73 | 41 | +32 | 72 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Wolves | | 40 | 20 | 11 | 9 | 68 | 45 | +23 | 71 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Nottm Forest | | 40 | 17 | 14 | 9 | 54 | 39 | +15 | 65 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Crystal Palace | | 40 | 19 | 7 | 14 | 55 | 53 | +2 | 64 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Hull | | 40 | 17 | 11 | 12 | 64 | 46 | +18 | 62 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Burnley | | 40 | 16 | 12 | 12 | 41 | 43 | -2 | 60 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Leeds | | 40 | 16 | 11 | 13 | 51 | 49 | +2 | 59 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Weston-super-Mare | | 38 | 16 | 9 | 13 | 71 | 65 | +6 | 57 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Sheff Wed | | 40 | 14 | 14 | 12 | 59 | 54 | +5 | 56 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Bolton | | 40 | 15 | 10 | 15 | 47 | 50 | -3 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Ipswich | | 40 | 14 | 12 | 14 | 55 | 57 | -2 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Birmingham | | 39 | 14 | 9 | 16 | 69 | 65 | +4 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Watford | | 40 | 13 | 12 | 15 | 47 | 56 | -9 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Huddersfield | | 40 | 13 | 11 | 16 | 44 | 50 | -6 | 50 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Millwall | | 40 | 12 | 13 | 15 | 49 | 49 | 0 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Blackpool | | 39 | 11 | 14 | 14 | 44 | 50 | -6 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Bournemouth | | 40 | 12 | 10 | 18 | 52 | 64 | -12 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Middlesbrough | | 40 | 11 | 13 | 16 | 43 | 55 | -12 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Fulham | | 40 | 11 | 12 | 17 | 47 | 58 | -11 | 45 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Sunderland | | 40 | 9 | 15 | 16 | 40 | 57 | -17 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | | Southend | | 40 | 10 | 12 | 18 | 41 | 66 | -25 | 42 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | | Leicester | | 40 | 7 | 20 | 13 | 57 | 67 | -10 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | | Rotherham | | 40 | 7 | 10 | 23 | 46 | 71 | -25 | 31 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Odnośnik do komentarza

 

bo gabaryty nie te, bo oni mają ciężką artylerię a my proce

 

To mi sie przypomina sytuacja z pewnej książki gdzie była wspomniana sytuacja walki zorganizowanej nowoczesnej armii z partyzantką. Regularna armia przegrywa, jeśli nie wygrywa. A partyzantka przeciwnie: wygrywa, jeśli nie przegrywa.

Odnośnik do komentarza

Macie tak czasem, że siedzicie na obczyźnie samotnie, nad brzegiem morza i sączycie z puszki cokolwiek rozpamiętując odległe czasy? Tak po prostu, nie istotne czy pada deszcz, czy wieje wiatr, czy obok uchodźcy, kim jesteś, co osiągnąłeś i co mogłeś osiągnąć?

Macie tak czasami, że oprócz Facebooka wychodzicie do ludzi? Czy asymilujecie się z całym światem, bo świat to wy, okno na komputerze i ilość lajków? Zaczepiacie laski " zaczep " zamiast " cześć, jak się masz ? ". Tylko na obczyźnie, czy w domu też?

Powiem wam, że siedzę właśnie tamtego dnia. W ręce mentolek skręcony przez kogoś tam ( chociaż rzucam palenie - od jutra rzucam ), w drugiej ręce energetyk, ale ten za 30 p, bo to każdy smakuje tak samo, a w piasek wsadzona paczka Pringelsów, tak do połowy napoczęta, bo kocham te chipsy jak Manchester United. Nad głową pikują samoloty - pierwsze i ostatnie tchnienie życia, obok nich gwiazdy, księżyc, lekka bryza z morza. Czuję przypływ, więc powietrze staje się bardziej wilgotne niż mniej, a za plecami pierwsze bity z Dragon Kissa.

Dowiedziałem się od mojego prawnika, że zabrali mi Supermarket na północy kraju. Wyszły jakiejś machlojki ze skarbówką i teraz dochodzą jakie, ale w międzyczasie sklep przejęło hrabstwo, a jak się sprawa nie wyjaśni pójdzie pod młotek.

Dobrali się do kolejnych dostaw, ale w Polsce. Z domu Michała śledzili skurwiela aż po opuszczone magazyny nieopodal Karpacza. Tam wysyłano tiry z częściami do okrętów, statków, z takielunkiem. Nie zdążyły wyjechać z jeleniogórskiego. Straciliśmy razem ponad 200 tysięcy funtów.

Tak to już z hajsem jest - łatwo przyszło, łatwo poszło. Odwrócił się ode mnie Polish, bo kiedy dostawy nie dojeżdżały, bydło - to w UK i to w Brazylii - było zasilane przez innych dostawców. Nie wiem czy lepszych, nie wiem czy gorszych, ale dostawy były systematyczne.

Do tego doszły dostawy do siłowni i klubów fitness - systematycznie traciłem miesiąc po miesiącu kolejne placówki, a na mój teren wchodziły brudasy z Litwy i Rumunii sprzedając lipny temat, chrzczony, rozwodniony, ale ... systematyczny.

Mimo to nie narzekałem na brak pieniędzy. W pełni legalna firma zatrudniająca Polaków na budowach oraz wynajem krótkoterminowy kontenerów pracowniczych sprzedawał się sam. Zarabiałem jeszcze na Supermarkecie nieopodal Weston Super Mare, ale pewnie ten też mi zabiorą, chociaż akurat na ten zaciągnąłem kredyt i z dochodu go spłacam, więc mój prawnik twierdzi, że jest dobrze, bo prawie legalnie.

Musiałem kombinować.

Wypiłem energetyka, skończyłem palić i kiedy miałem się zwijać za moim plecami, okrakiem, na murku siedziała jakaś kobieta. Wiecie jak to jest - w ciemności jest podobna zupełnie do nikogo, ale im bardziej się przyglądacie, tym bardziej przypomina wam więcej osób niż powinna.

- Nie boisz się? Tak sam, w ciemności? - spytała nieoczekiwanie. Tembr jej głosu pognał pierwsze rozbijające się o brzeg fale w czarną otchłań. Otrzepałem z kolan i tyłka resztkę piasku. Kilka ziarenek wleciało mi do gaci, bo wystawały mi gazety, no ale musiałem zachować stoicki spokój.

- Czego tu się bać? Tu nie ma nikogo, kto mógłby mi coś zrobić. No, chyba, że ty ? - w ciemności się uśmiechnąłem, ale po chwili zdałem sobie sprawę z tego, że przecież mrok pożera całą mimikę i tylko głupiec będzie szedł w zaparte mówiąc ironicznie.

- Ja to nie umiem skrzywdzić nawet muchy. Skąd jesteś? - uwierzcie mi, czasami jest tak, że ktoś dzwoni do was i zaprasza na prezentację pościeli wełnianych. I - szczerze - macie to w dupie, ale od klucza wiolinowego aż po kres pięciolinii nuty płyną tak przaśnie, że nie chcecie odkładać słuchawki. I mówi wam cokolwiek, a wy nie słuchacie sensu, ale tej muzyki płynącej z harfy strun głosowych.

- To trudne pytanie. Jestem poniekąd stąd, ale pochodzę z innego kraju - kiedy podszedłem na odległość kilku kroków spojrzałem jej w oczy. Blask gwiaździstego nieba odbijał się w kamiennych węgielkach oświetlając mi ciało na wskroś. To znaczy - nie mam zielonego pojęcia jaki kolor oczu miała.

- Ja też. Z Białorusi przyjechałam. Za lepszym życiem. Ty też jesteś tu, bo ktoś ci obiecał amerykański sen w Albionie?

Miała na sobie niebieskie ogrodniczki zapinane na szelki, ale te akurat zwisały swobodnie z murku. Białe Superstary straciły na świeżości i blasku, ale pikowana kurtka w kolorze dojrzewającej czarnej porzeczki nadawała całości odpowiedniego kolorytu.

- Ja swój sen śnię od momentu kupienia pierwszego biletu.

- To jesteś śpiącym królewnem? - zaśmiała się, a włosy czesał grzebieniem palców pędzący z północy morski wiatr. Była blondynką o wyraźnie jasnej karnacji. Była opalona, ale to z pewnością czar łóżek z Solarium, bo słońce akurat ostatnimi czasy witało do nas rzadziej niż dostawy sterydów.

- Masz ochotę na spacer?

- Bardzo chętnie, ale jestem tu na chwilę. Zaraz wracam do Dragon Kissa.

- Pracujesz tam?

- Za barem. Wpadnij kiedyś na drinka.

Po tych słowach wyjęła białego Iphona, spojrzała na ekran i rzuciła mi ostatnie :

- Muszę uciekać. Śnij dalej. Jestem codziennie od 16tej.

 

To był czas Wielkanocy. W Polsce oczywiście, chociaż miałem nieodpartą pokusę z Gelsenkirchen pojechać do rodzinnej Jeleniej Góry na jeden dzień.

5 kwietnia na stadionie VELTINS-Arena byliśmy gośćmi Schalke, które napsuło krwi dużo lepszym rywalom.

Składy :

Ulreich - Cavanda, Howedes, Xulu, Fuchs - Neustadter, Geis, Clemens, Boateng - Krejci, Berisha

Velez - Marquet, Oates, Benic, Darby - Edwards, Mierzejewski, Laudrup - Woodyatt, Diallo, Saemundsson

Velez jeszcze stał na bramce, ale zaczynał popełniać irytujące błędy, jak Irish, a jego akurat przed sezonem zesłałem do drugiej drużyny, a później dostał szansę na wypożyczeniu, w ekipie Nuneaton ( w której też grał w kratkę ).

Graliśmy trzema napastnikami z przodu, ale zaskoczyłem nastawieniem całej formacji. Jens Keller, szkoleniowiec Gelebsów myślał, że zagramy otwartą piłkę, jak z Valencią, a ja dałem zadania defensywne każdemu, a mecz graliśmy na kontrę.

20 minuta, rzut z autu. Benic, Edwards, Laudrup, piłka jak po sznurku trafia do Woodyatta, ten balansem ciałem mija Xulu, strzela w krótki róg, a Ulreich leci w długi i mamy jeden do zera.

W 49 minucie ponad 30 metrowe podanie do Clemensa próbuje przejąć Velez, bo ostatni stoper Oates nie zdążył, ale nasz golkiper interweniuje przed polem karnym na tyle niefortunnie, że kosi pomocnika i Zimmermann gwiżdże wolny, a Velez dostaje żółtą kartkę. Do piłki podchodzi Christian Clemens i w 49 minucie uderza opadającą, jak Ronaldo. Trybuny skandują jego nazwisko jeszcze dwie minuty po strzeleniu bramki.

Zdjąłem Saemundssona, w jego miejsce wszedł Hleb, a całą formację cofnąłem o jeden szczebelek w dół. Chciałem bronić wyniku, bo remis na wyjeździe to zwycięski remis, ale w 66 minucie Schalke wyprowadza zmasowany atak. Kevin-Prince Boateng ogrywa jak juniora Mierzejewskiego, podaje do wychodzącego na wolne pole Ladislava Krejcica, a wychowanek Sparty Praga i były gracz Feyenoordu pada w polu karnym niby zahaczony przez Oatesa. Arbiter główny dyktuje karnego z kapelusza, a ja mam ochotę zadzwonić do Cosa Nostry żeby gnoja sprzątnęli.

Krejci ustawia piłkę na wapnie ...

Velez zaczyna robić Dudek Dance ...

Krejci odchodzi trzy kroki do tyłu, czeka na gwizdek arbitra ...

... Strzał ... Velez rzuca się w prawo, a piłka leci w środek, ale wyciągnął stopę na sztorc, futbolówka otarła się o dużego palca i zmieniając kierunek lotu wpada przy lewym słupku w bandy!

Krzyczę do chłopaków, że cudownie, ale wtedy sędzia liniowy dopatrzył się oderwania nóg od linii bramkowej i Zimmermann dyktuje ponownie rzut karny!

- Pierdolone Gebelsy, przekupne chuje! Przegraliście wojnę to będziecie teraz nas dymać?! - krzyczałem wieszczem, ale tłum tak buczał, że słychać było tylko nic.

Krejci ponownie ustawia piłkę, ale tym razem strzela nad poprzeczką nie wytrzymując presji i wywozimy cenny remis z paszczy lwa.

 

Liga Europy Ćwierćfinał 1 Mecz

05.04.2018, kibiców 51844

Schalke 1:1 Weston Super Mare

( Clemens 49 ) ( Woodyatt 20 )

 

Później, przed rewanżem graliśmy dobrze :

08.04.2018 Bolton 1:2 Weston Super Mare ( Graham ) ( Laudrup, Oates )

10.04.2018 Crystal Palace 0:1 Weston Super Mare ( Devine )

 

 

Odnośnik do komentarza

12 kwietnia do Anglii przyleciało wielkie Schalke. Pamiętałem skurczybyków z czasów Wałdocha i Hajto, gdy w napadzie grał Asamoah. To były czasy cudownej Wisły Kraków Kasperczaka, ale te czasy już nie wrócą, więc nie ma co grzebać ww trupach.

No więc, drugim tygodniu czwartego miesiąca roku pan Kever gwizdał mecz kopciuszka z Burneiką.

Składy :

Weston Super Mare 4-3-3

Velez - Marquet, Edwards, Oates, Benic - Goransson, Sims, Mierzejewski - Scheuer, Diallo, Woodyatt

Schalke 4-4-2

Ulreich - Hoger, Howedes, Xulu, Fuchs - Neustadter, Geis, Clemens, Boateng - Krejci, Berisha

Najlepszy zawodnik Dojczów - Adam Maher ( 25 milionów funtów kosztował skurczybyk ) miał problemy natury emocjonalnej - znalazł test ciążowy u swojej żony, a że miał problem z jądrem nie pukał jej od trzech miesięcy. Menedżer kazał mu zostać w domu. Kochana żona.

Drugi najlepszy zawodnik - Pele van Anholt leczył kontuzję naderwanego ucha.

7 minuta meczu, Oates zagrywa krótko z Mierzejewskim. Polak bierze na plecy Boatenga, uderza z łokcia, ale Kever nie gwiżdże, podaje do Diallo. Anglik przyjmuje piłkę piszczelem, zagrywa piętką do Jasona Woodyatta, a fan Gareta Bale'a nie daje żadnych szans Ulreichowi ładując bombę przy lewym słupku. W 19 minucie Felix Scheuer wykorzystuje dobrą wrzutkę Mierzejewskiego. Uderza z główki, po ziemi, ale po bramce nie cieszy się. Kiwa na dziękuję i wraca na środek boiska. To dopiero niespodzianka.

W 88 minucie Jefferson Farfan z najbliższej odległości pokonuje słabego Veleza, ale to było wszystko, na co było stać Schalke w tym meczu.

- Panie Miśkieiwcz, jak drugoligowiec zdołał ograć Schalke? - usłyszałem gdzieś z kleszczy mikrofonów. To Romek Kołtoń, nieco otyły, ale dalej z pyska podobny do Kena.

- Dajcie go tu - pokazałem ręką - chodź Romek. A nie wiem jak to się stało. Zlekceważyli nas, zostali skarceni.

- Nie ma dzisiaj ze mną Borka, ale Mateusz zawsze ci kibicował.

- Mi? Polska prasa przypomniała sobie o mnie dopiero teraz. Ale ciebie Romek lubię. Tobie wywiadu udzielę.

Nie zdążyłem dodać coś więcej, bo porwał nas tłum, a jego zżarli żurnaliści z Albionu.

 

Liga Europy Ćwierćfinał Rewanż

12.04.2018, kibiców 16756

Weston Super Mare 2:1 Schalke

( Woodyatt 7; Scheuer 19 ) ( Farfan 88 )

Odnośnik do komentarza

Byliśmy zmęczeni jak koń po Westernie. Mimo to pełni psychicznej energii graliśmy jak równy z równym z kolejnymi rywalami kastrując poszczególne ekipy z punktów i godności.

 

15.04.2018 Weston Super Mare 2:1 Sheff Utd ( Goransson, Scheuer ) ( Veldwijk )

18.04.2018 Weston Super Mare 2:1 Blackpool ( Gosney, Vardy ) ( McEvoy )

21.04.2018 Rotherham 1:2 Weston Super Mare ( Philliskirk ) ( Plummer 2x )

24.04.2018 Weston Super Mare 0:3 Hull ( Forster-Caskey, Sigurdarson, Giovinco )

 

Półfinałowy mecz Ligi Europy rozegraliśmy najpierw na własnym podwórku, gdzie mieliśmy dwunastego kibica - całą orbitę Bristolu i hrabstwo Somerset. Zarząd budował nam nowy stadion, ale akurat na to zaciągnięto gigantyczny jak na drugoligowe warunki kredyt.

Tym razem na Ashton Vale zasiadło blisko 20 tysięcy kibiców, z czego aż 7 tysięcy to kibice z Manchesteru, bowiem nasz kolejny rywal - i jak twierdzili wszyscy znawcy " ostatni " - to petrodolar Manchester City z Jose Mourinho za sterami i kontuzjowanym Kompanym na trybunach.

 

Składy :

Velez - Edwards, Marquet, Oates, Darby - Sims, Hleb, Mierzejewski - Gosney, Woodyatt, Scheuer

Marchetti - Flangan, Hoban, Borja, Ghoulam - Mailey, Kramer, Sterling, Dzeko - Jese, Icardi

 

Do gry przystąpiliśmy z trzema napastnikami, z czego Gosney grał cofniętego, defensywnego pomocnika, lecz w formacji wyglądało to dokładnie tak jak piszę. Zdobyliśmy cztery bramki przed własną publicznością sprawiając po raz kolejny niespodziankę. W rewanżu City strzeliło dwie i do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Liga Europy Półfinał 1 Mecz

26.04.2018, kibiców 19556

Weston Super Mare 4:2 Manchester City

( Woodyatt 6, 45+1; Sims 17, Plummer 88 ) ( Sterling 14, Icardi 40 )

 

Do walki o awans brakowało nam niewiele - pięć punktów w ostatnich dwóch kolejkach to jak na nasz zespół betka.

Niestety, po hurraoptymizmie związanym z pokonaniem renomowanego rywala w spotkaniu z Birmingham dzień konia miał Jamie Vardy, lecz tylko on. Cały zespół grał na ćwierć gwizdka, co skrzętnie wykorzystał rywal aplikując nam więcej bramek.

30.04.2018 Birmingham 4:3 Weston Super Mare ( Aneke, Fleck, Madden, Ugwu ) ( Vardy 3x )

 

TABELA NA JEDEN MECZ PRZED KOŃCEM SEZONU

Zespoły z 2 czołowych miejsc awansują do Premier League

Zespoły z miejsc 3-6 kwalifikują się do baraży.

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | M | Reading | | 45 | 22 | 17 | 6 | 69 | 35 | +34 | 83 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | A | Sheff Utd | | 46 | 24 | 10 | 12 | 82 | 48 | +34 | 82 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | Br | Wolves | | 46 | 23 | 11 | 12 | 78 | 54 | +24 | 80 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Hull | | 45 | 21 | 12 | 12 | 72 | 46 | +26 | 75 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Nottm Forest | | 45 | 19 | 16 | 10 | 62 | 46 | +16 | 73 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Crystal Palace | | 45 | 22 | 7 | 16 | 62 | 60 | +2 | 73 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Weston-super-Mare | | 45 | 21 | 9 | 15 | 83 | 76 | +7 | 72 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Sheff Wed | | 45 | 18 | 15 | 12 | 70 | 60 | +10 | 69 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Leeds | | 45 | 18 | 12 | 15 | 60 | 58 | +2 | 66 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Burnley | | 45 | 17 | 15 | 13 | 48 | 50 | -2 | 66 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Birmingham | | 45 | 17 | 11 | 17 | 87 | 77 | +10 | 62 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Ipswich | | 45 | 16 | 13 | 16 | 62 | 65 | -3 | 61 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Bolton | | 45 | 17 | 10 | 18 | 55 | 59 | -4 | 61 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Watford | | 45 | 15 | 13 | 17 | 50 | 59 | -9 | 58 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Huddersfield | | 45 | 15 | 11 | 19 | 49 | 56 | -7 | 56 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Bournemouth | | 45 | 14 | 12 | 19 | 61 | 72 | -11 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Millwall | | 45 | 13 | 14 | 18 | 55 | 58 | -3 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Fulham | | 45 | 13 | 12 | 20 | 52 | 63 | -11 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Sunderland | | 45 | 11 | 16 | 18 | 48 | 64 | -16 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Middlesbrough | | 45 | 11 | 15 | 19 | 45 | 63 | -18 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Blackpool | | 45 | 11 | 14 | 20 | 47 | 63 | -16 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | | Leicester | | 45 | 8 | 22 | 15 | 62 | 71 | -9 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | | Southend | | 45 | 11 | 13 | 21 | 49 | 78 | -29 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | S | Rotherham | | 45 | 9 | 10 | 26 | 53 | 80 | -27 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Ostatni mecz w lidze gramy z Burnley

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Na rewanżowy mecz z wielkim Mourinho pojechaliśmy dzień wcześniej, bo w Manchesterze obiecano nam tajskie masażystki, które masują nie tylko plecy. Byli reporterzy z Bravo, Faktu, Newsweeka; były tryliony bilionów mikrofonów, dyktafonów i chujcośtamfonów. Sam nie wiem kto mnie nagrywał, chociaż mieliśmy występować na konferencji prasowej po meczu.

Uraczyli nas jakimś pieczonym wielorybem z kiełkami, bo to niby mega zdrowe. Dali nam sok z alg morskich, z miąższem aloesowym bo podobno po tej rybie lawa z tyłka leci. Dali nam pokoje o najwyższym standardzie, do każdego rzeczywiście tajską masażystkę, a ja mógłbym dać sobie łba uciąć, że żadna z nich nie miała osiemnastu lat. Ale miały, bo pracowały legalnie.

Obsługiwała nas polsko-litewsko-czesko-nieangielska obsługa. Mieliśmy śniadania do pokoju, darmowy bar - Bliss zblokował picie alkoholu, więc Donald Duck z rurką to max co można było dostać. W telewizji serwowali wojenne filmy, a mi się przypomniał Futbol na Tak Jurka Engela i jego taktyka z filmami o zwycięskich walkach Polaków.

Składy :

Hart - Flanagan, Hoban, Dier, Ghoulam - Reyes, Chalobah, Kramer - Dzeko ,Grenier, Lampard

Velez - Darby, Oates, Benic, Marquet - Goransson, Hleb, Sims - Woodyatt, Plummer, Scheuer

Skurczybyki zaskoczyły nas już na samym początku. Bo oto Hategan ( arbiter tej farsy ) gwiżdże na siemanko, a Lampard podaje do Kramera, ten niby ma wycofać piłkę do tyłu, ale jednak podaje do Edina Dzeko, a dryblas w nie swoim stylu z 38 metrów ładuje loba za kołnierz źle ustawionego Veleza. Nasz golkiper ewidentnie dał dupy.

W 20 minucie Oates rozpoczyna kontratak, podaje do Hleba. Białorusin nic nie robi sobie z lepiej dysponowanego Reyesa i zakłada mu siateczkę, pyka do Scheuera, a Niemiec z linii pola karnego ładuje bombę rządną krwi i jest 1:1.

W 53 minucie gola na 2:1 dla Miastowych zdobywa weteran ( nawet ja biłem mu brawo ) Frank Lampard. Wysunął mu przed pole karne Kramer, Anglik zszedł do środka i pociągnął po długim słupku, w swoim stylu.

Kiedy mecz miał już dobiegać końca w sytuacji podbramkowej Felix Scheuer zdobył drugą bramkę dając nam tym samym awans do finału tych prestiżowych rozgrywek.

 

Liga Europy Półfinał Rewanż

03.05.2018, kibiców 45222

Manchester City 2(4):2(6) Weston Super Mare

( Dzeko 1, Lampard 53 ) ( Scheuer 20, 90+1 )

 

W Weston Super Mare panowała euforia. Ludzie chodzili jak w nirwanie, najarani trawą, najedzeni kawiorem. Obłoki spryskane lekką mgiełką, aniołki, kobiety łatwe i chętne, a na to wszystko promocje na wszystko. Co to był za czas - zrywaliśmy mlecze, dmuchawcami raczyliśmy nastolatki, ludzie dziarali sobie nasze twarze na barkach i udach, a w kościele księża za darmo dawali nam rozgrzeszenia i odpusty zupełne.

Niestety, najarani euforią daliśmy dupy wypuszczając w ostatnich chwilach możliwość walki o awans.

6 maja na Turf Moor w Burnley podopieczni Oscara Garcii pokazali nam, że pomimo niewalczenia o nic nadal są groźni. Szczerze mówiąc byłem przekonany, że moi piłkarze dadzą radę. Zwłaszcza, że przecież laliśmy Valencię, Schalke, Manchester City ...

Graeme Shinnie - kapitan powstałego w 1882 roku klubu - genialnie rozgrywał futbolówkę, dzięki czemu podzieliliśmy się punktami pozostając na kolejny sezon w Hadesie Premier League.

6.05.2018 Burnley 2:2 Weston Super Mare ( Sinclair, van Wolfswinkel ) ( Woodyatt 2x )

 

Tabela końcowa sezonu 2017/2018

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | M | Reading | | 46 | 23 | 17 | 6 | 72 | 36 | +36 | 86 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | A | Sheff Utd | | 46 | 24 | 10 | 12 | 82 | 48 | +34 | 82 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Wolves | | 46 | 23 | 11 | 12 | 78 | 54 | +24 | 80 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | A | Nottm Forest | | 46 | 20 | 16 | 10 | 63 | 46 | +17 | 76 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Hull | | 46 | 21 | 12 | 13 | 72 | 48 | +24 | 75 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Crystal Palace | | 46 | 22 | 8 | 16 | 63 | 61 | +2 | 74 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Weston-super-Mare | | 46 | 21 | 10 | 15 | 85 | 78 | +7 | 73 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Sheff Wed | | 46 | 18 | 15 | 13 | 72 | 63 | +9 | 69 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Burnley | | 46 | 17 | 16 | 13 | 50 | 52 | -2 | 67 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Leeds | | 46 | 18 | 12 | 16 | 60 | 59 | +1 | 66 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Birmingham | | 46 | 18 | 11 | 17 | 89 | 78 | +11 | 65 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Bolton | | 46 | 18 | 10 | 18 | 58 | 59 | -1 | 64 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Ipswich | | 46 | 17 | 13 | 16 | 65 | 67 | -2 | 64 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Huddersfield | | 46 | 16 | 11 | 19 | 51 | 56 | -5 | 59 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Watford | | 46 | 15 | 14 | 17 | 51 | 60 | -9 | 59 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Bournemouth | | 46 | 14 | 12 | 20 | 62 | 75 | -13 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Millwall | | 46 | 13 | 14 | 19 | 56 | 60 | -4 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Sunderland | | 46 | 12 | 16 | 18 | 50 | 64 | -14 | 52 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Fulham | | 46 | 13 | 12 | 21 | 52 | 64 | -12 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Leicester | | 46 | 9 | 22 | 15 | 63 | 71 | -8 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Middlesbrough | | 46 | 11 | 16 | 19 | 46 | 64 | -18 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | S | Blackpool | | 46 | 11 | 15 | 20 | 48 | 64 | -16 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | S | Southend | | 46 | 11 | 13 | 22 | 49 | 80 | -31 | 46 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | S | Rotherham | | 46 | 9 | 10 | 27 | 53 | 83 | -30 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

Do wyżej klasy awansowały :

1. Reading

2. Sheff Utd

3. Nottm Forest

 

Z Premier League spadły :

1. Derby

2. West Brom

3. Cardiff

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...