Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

FCN pozyskał Kollera, a Freiburg ... Michael'a Langer'a. Chyba w Clubie zrozumieli, że Carsten Nulle to nie jest numer 2 w bramce, a młody Solic to melodia przyszłości ... oby nie fałszowała.

 

Na plus jest to, że SCF uruchomił SCFTV i będzie można, za opłatą :|, sobie pooglądać jak to tam wsio wygląda. Jak narazie mnie nie stać, ale od nowego sezonu te 35€ za 12 miesiący zainwestuje :D

Odnośnik do komentarza

taaaa a Finke ma zastapic Hitzfelda po tym sezonie :| W ogole w Bayernie szykuje sie wiele zmian. Z klubu prawdopodobnie odejda Ottl, Podolski, Schweinsteiger, Schlaudraff. Ottl ma problemy z wywalczeniem miejsca w skladzie, podobnie Schlaudraff. Natomiast Podolski oraz Schweinsteiger nie pokazuja nic wielkiego i na ich miejsca maja przyjsc nowi zawodnicy. Najwiecej mowi sie o Goranie Pandevie oraz Danielu De Rossim ;> Nie wiadomo tez jak sie potocza sprawy Lahma, Lucio, Sagnola :>

Odnośnik do komentarza

Coś mi się nie chce wierzyć w odejście Schweinsteigera. Bo o ile Podolski to faktycznie kapeć i wiele zespołów go będzie chciało, to na Bastiana prawdopodobnie nikt nie będzie miał takiej kasy, jaką se blondas wymyśli w tygodniówce no i kasy na pokrycie transferu ...

Odnośnik do komentarza
Nie no ten Klinsmann se jaja robi chyba...Rensing ktory mialbyc nastepca Kahna prawdopodobnie opusci FCB po sezonie a na jego miejsce ma przyjsc...........................................................Jens Lehmann...... :|

 

Buhahaha, to byłoby coś. Po prostu turlane od bandy do bandy :] Przecież on jest w wieku Kahna? Jeśli wypuścicie Rensinga w zamian za Jensa to byłoby to mistrzowskie posunięcie :]

 

No i kolejny stracony zawodnik przez Werder, który odchodzi za darmo. I to jeszcze wzmacnia największego rywala. Po takiej wiadomości, że odchodzi do Bayernu powinnien w Werderze już nie zagrać. Ale pewnie będzie grał pojedzie sobie na ME i odejdzie.

 

Schaaf tak nie robi - przy odejściu Ailtona do Schalke nie posadził go na ławkę, tak samo było z Fringsem jeśli mnie pamięć nie myli. Z resztą na chwile obecną nie mają go kim zastąpić, a Tim jest raczej profesjonalnym graczem i do końca będzie uczciwie bronił barw Werderu.

Żeby daleko nie szukać analogii, to rok temu wiadomo było, że Scahefer odejdzie z FCN po sezonie 06/07 do Vfb Stuttgart. Co nie przeszkodziło mu grac we wszystkich meczach sezonu, być kapitanem i świetnie bronić w finale DFB przeciwko....Vfb. To trochę inna mentalność niż naszych ligowców :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po długiej przerwie zimowej (:keke:) wystartowała wreszcie Bundesliga. Ale jak ma tak wyglądać reszta sezonu, to lepiej żeby liga nie grała :|

FCN w żenujący sposób uległ na wyjeździe rewelacyjnemu beniaminkowi z Karlsruhe i tylko pogrążył się w spadkowej otchłani :| O ile w pierwszej połowie Club miał kontakt z rywalem, to w drugiej połowie KSC mogło strzelić przysłowiowy milion goli. A już szczytem baboliady był gol Joshuy Kennedy'ego - gracza, który w 3 lata w FCN strzelił "pół bramki" :sciana:

Nie widzę światełka w tunelu, nie widzę szans na utrzymanie się. Ten zespół nie funkcjonuje. Myślałem, że zima wszystko zmieni. Ale nie.

Obym się mylił, ale wygląda na to, że w przyszłym sezonie pojadę na derby z Fürth :(

Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że czas Meyera w Norymberdze już minął. Patrząc na sytuację FCN, nic w tym dziwnego...

German Cup winners Nuremberg dismiss Meyer

BERLIN, Feb 11 (Reuters) - German Cup winners Nuremberg on Monday said they had parted company with coach Hans Meyer after the relegation-threatened club took only one point from their first two matches after the winter break.

"Hans Meyer and his assistant coach Juergen Raab have been released effective immediately due to the current sporting situation," Nuremberg said on their Web site (www.fcn.de).

 

Nuremberg are, however, still alive in the UEFA Cup and play at Benfica Lisabon on Thursday.

German media reported that Meyer, 65, who led Nuremberg to the German Cup with a victory over Bundesliga champions VfB Stuttgart nine months ago, would be replaced by Thomas von Heesen, who quit at Arminia Bielefeld last year.

 

Nuremberg are in 16th place in the Bundesliga, languishing in the relegation zone with just 16 points from 19 matches. They drew 1-1 at home on Saturday against Hansa Rostock after losing to Karlsruhe 2-0 the week before.

Meyer took over in November 2005 and lifted Nuremberg out of the relegation zone to eighth place. Last season, the team finished sixth.

 

Meyer is the third Bundesliga coach dismissed this season after Petrik Sander (Energie Cottbus) and Ernst Middendorp (Arminia Bielefeld). (Writing by Erik Kirschbaum, editing by Martin Petty)

Odnośnik do komentarza

No cóż, to co w maju wydawało się nierealne już w lutym jest faktem :|

Wyczerpała się formuła pracy Meyera, jego upartego grania 4-3-3 które jak widać rozszyfrował każdy w BuLi...Meyer przewidywał, że mogą go zwolnić już po porażce w Karlsruhe. Myślałem jednak, że wywalą go dopiero po klęsce z Benfiką, bo to że Portugalczycy nas rozjadą chyba nie jest wielką tajemnicą...

Mimo wszystko Meyer osiągną wielki sukces w Clubie. Wiosna sezonu 05/06, połowa 06/07, 3-0 z Bayernem no i ten Puchar Niemiec po 45 latach - to naprawdę wspaniałe osiągnięcia chyba nawet za duże jak dla FCN.

Wielkie dzięki Hans :*

 

Martwi mnie osoba następcy, bo to żaden miszcz skoro go wywalili z takiego tuza jak Arminia...

Odnośnik do komentarza

Wreszcie mogłem zobaczyć trochę więcej z BuLi, to trochę podsumuje co się działo i co widziałem.

 

Od końca, czyli mecze niedzielne.

 

Bayern 1:1 Werder

Wynik totalnie nie odzwierciedla tego co się działo. Praktycznie całe spotkanie Bayern napierał i co chwilę miał jakieś sytuację. Bramka dla Werderu po bardzo ładnej akcji, bramka dla Bayernu też po ładnej akcji. Tylko, że zawodnicy z Monachium "nie zauważyli", że na boisku leżał Jensen, więc z ich fair play jest bardzo słaaaabo. Wise udowodnił, że jest strasznym lewarem - oglądałem oba mecze z tej rundy Werderu i szczerze powiedziawszy, to TW jest baaaardzo średnim bramkarzem. Dobre interwencje przeplata z beznadziejnymi (w stosunku 1:2) i tylko cud sprawił, że nie skończyło się tak jak z Bochum (tam co prawda jedna bramka padła po spalonym, ale to nie zmienia faktu, że Tim bronił słabiutko). Zresztą mogło, bo Toni strzelił bramkę, której sędzia nie uznał, a powinien był.

 

BVB 2:3 Schalke

Bardzo fajny mecz, zwłaszcza, jak się nie lubi BVB. Bo nie ma się co oszukiwać, BVB przegrała ten mecz na własne życzenie. Mecz życia dla Schalke zagrał obrońca Borussi Amedick, który podarował im dwie bramki. A poza tym, to mecz trochę pod dyktando Schalke, które pokazało, że jest zespołem lepszym. Kluczowym zawodnikiem w tym meczu był Asamoah, który kręcił zawodnikami z Dortmundu jak chciał. Zresztą on zdobył pierwszą i zrobił trzecią bramkę dla S04. Dobry mecz po kontuzji rozegrał dla BVB Frei, który asystował przy drugim golu i miał duży udział w pierwszej bramce dla BVB. Ale nie ma się co oszukiwać, obrona Borussi to jest jedna wielka kpina. Przez cały mecz nie potrafili pożądnie wybić piłki, plątali się starsznie. No i faul Dedego, który nie wiem czy nie wyleci na więcej bramek, bo jego wjazd wyprostowanymi nogami po 3metrowym ślizgu do bezpiecznych nie należał.

 

Leverkusen 1:1 HSV

Najlepszy mecz tej rundy. Chociaż padły tylko dwie bramki, to sam mecz był super. Akcje od jednej do drugiej bramy, mistrzowskie parady (zwłaszcza Rosta), wszystko płynne i bardzo przyjemne dla oka. Rost w takiej formie, jak w tym meczu, to dla mnie kadydat do gry w reprezentacji, bo to co wyczyniał w klatce przypominało zachowania Wakashimazu, albo Wakabaiashi. Jedna rzecz mi tylko przeszkadzała, a mianowicie Guerrero w drużynie HSV. Koleś marnuje tyle akcji w meczu, że ja bym się wstydził go wystawiać - gorszy od FYM'a :keke:

 

Norymberga 1:1 Hansa

Oglądałem tylko skróty, więc nie wiem jak to wyglądąło ogólnie, ale ... obrona Clubu przy bramce to kpina. Zachowali się jak typowy twór Fma - akcja poszła w środek, a oni się rozstąpili ... no i bramka Rahna była zajebista. A tak to Norymberga niczym nie zachwycili. Kuna strzelił bramkę, ale był na spalonym - chciał się zabawić w Inizaghiego, ale Pippo jest jeden. No i Koller, który strzelił swoją pierwszą bramkę dla FCN, ale gdyby nie samolubność, to może miałby bramkę i asystę (do Kuny), chociaż to nie jest takie pewne :keke:

 

VfB 1:3 Herta

Stuttgart postawiło sobie za cel awansować do Pucharu UEFA na koniec sezonu, ale jak tak dalej będzie to wyglądało, to nigdzie nie awansują. Mogli dostać od Herty wyżej, gdyby Pantelic widział swoich kolegów z drużyny. A ponieważ nie widział, to się skońćzyło na trzech bramkach.

 

Bochum 3:3 Cottbus

VfL na własne życzenie nie wygrało tego meczu. Mówiłem, że Tim Wise nie jest dobrym bramkarzem? Koleś, który broni dla Bochum w tym meczu był jeszcze gorszy i dzięki jego głupocie i nieudolności Energie zdobyło bramkę kontaktową na 2:3 i uwierzyło, że mogą coś w tym meczu jeszcze ugrać. No i ugrali.

Odnośnik do komentarza

Brawo kur... z DFB :x

FCN skończył mecz w Portugalii w czwartek o 23.40 a dzisiaj o 15.30 mecz w Bremie. No naprawdę, oklaski, pokłony dla tego geniusza z centrali, który układa kalendarz. Zawsze mogliśmy grac np. w piątek, co nie?? Już drugi raz takie przegięcie w tym sezonie :x

Schalke - mające niedługo mecz w LM grało sobie w piątek, a HSV i Bayern grają jutro. Po prostu fair play w najczystszym wydaniu...

Fussball Mafia DFB!!! Trzeba będzie wrócić do tej piosenki :/

Odnośnik do komentarza
no ale Schalke niestety sie osralo :/ widac ze Manuel nie jest w takiej formie jak w tamtym sezonie choc to nadal dla mnie jeden z najwiekszych talentow na bramce w Europie :)

 

Hmm, w samych Niemczech większym uznaniem - przynajmniej w oczach Loewa - cieszy się Rene Adler z Bayeru Leverkusen. Możliwe, że GK Schalke nigdy nie będzie nr 1 w bramce Niemiec :-k

Odnośnik do komentarza

Schalke zgodnie z tradycją, że lepiej jak jest szansa na włączenie się do walki o mistrzostwo to przegrywa i dalej jest w drugim szregu.

 

FCN wczoraj przegrało na własne życzenie. Werder nie grał nic specjalnego ale Saenko błysnął i mając żółtą kartkę za faul dostał potem druga za odkopnięcie piłki. Werder grał ponad godzinę w przewadze i musiał to wykorzystać. Ale na tym pomoc gospdoarzom ze strony FCN się nie skończyła bo obrońca chcąc wybijać piłkę zrobił to tak, że zagrał ją wprost na nogę Rosnberga i ten nie miał już problemu ze strzeleniem bramki. Werder dalej grał średnio ale mając przewagę liczebną na boisku musiał to wygrać a zwycięstwo przypieczętował Klasnic ładnym strzałem głową.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...