Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ogarniam Schalke, w poprzedniej kolejce potrafią zmieść silny Hannover by teraz dostać od słabej (sorry Michu :) ) Norymbergi. Przecież gdyby on ciut równiej grali to walczyliby o mistrzostwo.

 

Schalke nie potrafi grać z takimi zespołami jak Freiburg czy Norymberga. Pisałem o tym wcześniej już - im brak motywacji. Gdyby grali z Interem, albo kimś takim, to jasne. Szable w dłoń i zium, ale z jakimś Freiburgiem czy Norymbergą??

 

SCF się ładnie podzielił z FCN kolejkę temu i dobrze, bo żadna z tych drużyn nie grała porywająco, a wynik był dobry dla jednych i drugich. Zresztą pewne zwycięstwo Norymbergii z Schalke i wygrana Freiburga w Berlinie IMO zagwarantowało obu drużynom pozostanie w BuLi.

 

Z 4 pozostałych spotkań Freiburg będzie miał co prawda 4 ciężkie przeprawy, ale... Hoffenheim to już nie ten szalejący beniaminek, który przebojem wdarł się na salony Buli - szkoda, że nie gramy na stadionie w głuszy (stadion Hoffenheim stoi przy autostradzie z dala od większej cywilizacji), tylko u siebie, a Hoffenheim nie walczy o coś, bo wtedy możnaby grać z kontry, a to ulubiona broń SCF. Potem Hannover, który powinien z nami wygrać bez większych problemów, arcyważny mecz z Kolonią i na sam koniec mecz o czapkę gruszek z Dortmundem ;)))

Odnośnik do komentarza

Jak jesteśmy przy BVB, to wczoraj czytałem na telegazecie RTL wypowiedź Kloppa o Kubie. Trener BVB stwierdził, że Błaszczykowski jest fenomenalny, jest w kapitalnej dyspozycji i ma kolosalny wpływ na pozytywne wyniki zespołu. Jest pod wrażeniem pracy jaką wykonuje na treningu i to jak się rozwija. Nie wiem czy to część jakiejś większej wypowiedzi czy tylko na szybko spisane słowa trenera Kloppa.

No ogólnie to dawno nie widziałem takiej laurki pod adresem polskiego zawodnika ;) Ciekawe tylko jak wkomponuje w swoją taktykę kapitana polskiej kadry gdy wróci Goetze.

Odnośnik do komentarza

i Reus. bedzie ostra rywalizacja.

 

a Klopp po meczu z Bayernem wypiowiadal sie jeszcze na temat Lewandowskiego, chyba jeszcze wieksza wazelina, a o Piszczku powiedzial, ze byl kapitalny i nie pozwolil Riberyemu na nic. nie do konca sie z tym zgadzam, ale fajnie wiedziec, ze Klopp docenia wklad Polakow w mistrzostwo Niemiec. (chyba po wygranej z Schalke mozna tak powiedziec? :))

Odnośnik do komentarza

Ciekawe wyniki na dole. Augsburg i HSV bardzo poprawiły swoja pozycję na finiszu sezonu po zdobyciu bezcennych trzech punktów (odpowiednio z H96 i Wolfsburgiem). Do grona szczęśliwców o mało co nie dołączyła waleczna Hertha, która po horrorze w Leverkusen zremisowała 3-3. Berlińczycy zasłużyli na oklaski za walkę jaką podjęli - przegrywali 0-2, potem przy stanie 1-2 stracili jednego gracza i mieli przeciw sobie karnego. Kraft obronił, a zdziesiątkowana Hertha w kilka minut wyszła na prowadzenie 3-2. Jednak kompletu nie wywieźli, nie zazdroszczę huśtawki jaką musieli przeżywać kibice Herhty.

FCN "zgodnie z planem" wywiózł trzy punkty z Kaiserslautern i jeśli Koeln zdobędzie jeszcze punkt w czterech meczach, to Czerwone Diabły z Betze lecą do drugiej ligi (ciekaw jestem co się stanie z Borysiukiem, dla Świerczoka drugoligowa banicja może okazać się wręcz zbawienna tbh). Drużyna z Kolonii jest trochę pod ścianą przez dzisiejsze rezultaty i musi wygrać jutro w M'gladbach.

 

A Reus to nie gra na pozycji Kagawy? :-k

Odnośnik do komentarza

na pozycji Kagawy moze grac tez Goetze. nie sledze meczow Gladbach, wiec nie bede sie udzielal.

 

kapitalna koncowka sezonu w wykonani Norymbergi, Lautern juz chyba polecialo. takie rzeczy sie nie zdarzaja, Augsburg wygral z Wolfsburgiem, co pozwala im realnie myslec o utrzymaniu. moje typy na spadek to Kaiserslautern, Hertha oraz Koln, czyli tak jak to wyglada na dzien dzisiejszy.

 

pucharow moze byc pewna na razie pierwsza piatka, o ostatnie miejsce powalczy Hannover z Leverskusen.

Odnośnik do komentarza

Reus może grać na obu skrzydłach, na środku właściwie też. Kuba był delikatnie niedoceniany po meczu z Bayernem, bo media piały nad cudowną piętką Lewego i niesamowitej grze Piszczka w destrukcji. Nie umniejszam ich roli w zwycięstwie, ale Robert trafił chyba tylko dlatego, że myślał, że jest na spalonym, a Łukasz najlepszego meczu absolutnie nie zagrał. Natomiast Błaszczykowski - klasa sama dla siebie, nie przepadałem za nim specjalnie, ale tym występem udowodnił, że o podstawową 11 w przyszłym sezonie ma szansę powalczyć.

 

Coś mi się wydaje, że oprócz Lautern, poleci również Koln, żal byłoby Augsburga, bo faktycznie podopieczni Luhukaya walczą heroicznie. Na puchary szansę może mieć też Stuttgart, bo też prezentuje w tej rundzie wręcz zaskakująco dobrą dyspozycję. Poza pozycjami 1, 2 i 18 wszystko wydaje się być jeszcze nierozstrzygnięte, szykuje się ciekawy koniec sezonu :>

Odnośnik do komentarza
Reus może grać na obu skrzydłach, na środku właściwie też. Kuba był delikatnie niedoceniany po meczu z Bayernem, bo media piały nad cudowną piętką Lewego i niesamowitej grze Piszczka w destrukcji. Nie umniejszam ich roli w zwycięstwie, ale Robert trafił chyba tylko dlatego, że myślał, że jest na spalonym, a Łukasz najlepszego meczu absolutnie nie zagrał. Natomiast Błaszczykowski - klasa sama dla siebie, nie przepadałem za nim specjalnie, ale tym występem udowodnił, że o podstawową 11 w przyszłym sezonie ma szansę powalczyć.

 

Fakt, tylko że nie chodziło o polskie media ;) A z tego co widziałem to po meczu z Bayernem Niemcy nie mówią tylko o trzech Polakach ;) Dlatego uważałem, że warto wspomnieć o imiennym wspomnieniu Błaszczykowskiego przez Kloppa na tak dużym forum jak telewizja RTL.

To jest na tyle inteligentny facet (imo jest jednym z najlepszych trenerów na świecie) że dobrze wie komu ma pocukrzyć i kiedy. Wraca Goetze? Kuba niech nie traci animuszu - ja widzę jego grę, doceniam ją i oficjalnie chwalę.

Odnośnik do komentarza

Wielki Raul opuszcza Gelsenkirchen. Aktualny kierunek -> Katar. Żeby w pełni podziękować Senorowi trzeba by wysmarować jakiś wiersz, albo chociaż wzruszający esej. W Gelsenkirchen spędził niemalże dwa lata, w głowie zawsze będę miał jego kapitalne bramki, darcie ryja na Nordkurve po wyeliminowaniu Interu, czy szereg innych pięknych scenek. A tych Raul dostarczał nam regularnie. Wielki zawodnik, wielki człowiek, raczył nas wielkimi spektaklami. To zaszczyt, że mogłem go oglądać w trykocie Schalke. Cieszę się jednak, że już odchodzi, symbolizuje to tylko wielką inteligencję tego zawodnika. Sam dobrze wie, że z roku na rok jest graczem coraz słabszym [szczególnie pod względem fizycznym] i - w myśl piosenki Perfectu - wiedział kiedy ze sceny zejść. Zwolni miejsce i pensję zawodnikom zdecydowanie młodszym. Niemniej, tak jak mówiłem wcześniej, Gonzalez w sercu pozostanie po wsze czasy.

Muszę przyznać, że łezką się w oku kręci, jak pomyślę sobie, że nie będę się darł do telewizora: "Senooooor!" i moim oczom już nie ukażą się te efektowny loby.

 

Ra-l-Schalke--007.jpg

:wub:

Odnośnik do komentarza

Widocznie nie jest ważna ilość, a jakość ;) Raul to gwiazda światowego formatu, jeden z najlepszych graczy przełomu wieków. Można się było obawiać, ze przyjdzie do Schalke odcinać kupony i dorobić do emeryturki. A on w każdym meczu dawał z siebie wszystko, był wzorem dla innych graczy, zawsze otwarty na fanów, stał się nawet ambasadorem klubu (akcja z kwiatami pod popiersiem Pichichi w rewanżowym meczu z Athletic) - po prostu dla kibiców i włodarzy S04 mistrz :)

Ja się trochę dziwię, że Raul odchodzi z Schalke. Na pewno nie odstaje fizycznie od kolegów, to raz. Piątym kołem u wozu nie powinien być w najbliższym roku, to dwa. Trzy, to Raul ma jeszcze jedną małą rzecz do zrobienia w LM, w której Królewsko-niebiescy niemal na pewno wystąpią. Zawsze istnieje promyczek nadziei, że Schalke dostanie w grupie Real. Co jak co, ale powrót Raula na SB to bym zobaczył.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i jednak się pomyliłem. Augsburg się utrzymał, a Koeln będzie walczyło w barażach... tylko jeszcze nie wiadomo z kim, bo trzy drużyny walczą o miejsce nr 3 w drugiej BuLi.

 

SCF który walczył o nic pokazał swoim kibicom, że utrzymanie i dobra forma pod koniec sezonu to nie przypadek i spokojnie pyknęło Kolonię 4:1. Auf geht's SCF ;) w przyszłym sezonie musi być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
No i jednak się pomyliłem. Augsburg się utrzymał, a Koeln będzie walczyło w barażach... tylko jeszcze nie wiadomo z kim, bo trzy drużyny walczą o miejsce nr 3 w drugiej BuLi.

 

A tu niespodzianka ;)

 

Ładne zakończenie sezonu dla Polaków w BVB, Lewandowski 2 gole, Kuba tak samo, oby przełożyli formę z klubu na reprezentację...

Odnośnik do komentarza

Lewandowski najlepszym pilkarzem Bundesligi 2011/12. 22 trafienia, 10 asysty, do czego dorzucil 8 slupkow, badz poprzeczek, robi wrazenie. jego bramka z ostatniego meczu (przyjecie na klatke) lub sytuacja, po ktorej trafia w poprzeczke (przyjecie 60-metrowego podania czubkiem buta w powietrzu) potwierdza tylko jak ogromny progres zrobil po zmianie klubu. oby w nim zostal jeszcze na jeden rok, co najmniej! :)

Odnośnik do komentarza

Mintal wraca do FCN :clap: Co prawda tylko do rezerw, ale widać, że rok poza Nbg to było za dużo dla Phantoma ;) Nie mam pojęcia jaka będzie jego rola w drużynie rezerw, może będzie jakimś grającym asystentem tudzież mentorem. Rezerwy oficjalnie to jest U-23, a Marek ma 34 lata; chyba, że tam też U-23 jest dla śmiechu jak nazwa "Młoda" Ekstraklasa u nas ;)

Dodatkowo 21 lipca Club rozegra mecz z BVB, który to mecz będzie benefisem Mintala.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...