Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie bez komputera odcięły mnie z większości wieści płynących z Bundesligi, ale już tego najciekawszego, najmocniejszego akcentu nie przegapiłem. Wczorajszego wieczora FC Schalke rozgromiło MSV Duisburg aż 5:0 w finale DFB-Pokal. :winner: Wynik o tyle zadziwiający, że ostatnie mecze 1. BuLi to dramat. Wczorajsza ofensywa działała bez zarzutu, trochę pretensji można mieć do obrońców, ale ta formacja szwankuje od sierpnia. Piękne chwile, Manuel Neuer wspaniale żegna się z VELTINS-Arena. Różowe, a raczej jak twierzi Adidas, stroje w kolorze 'ultra beauty' przyniosły szczęście. Świętną partię rozegrał Farfan, wspaniały gol Draxlera, nawet Huntelaar trafia do bramki. Po prostu szał. Czas na świętowanie :).

 

No i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnego sezonu, który wystartuje od bardzo mocnego akcentu. O Superpuchar Niemiec powalczy Schalke i BVB. Revierderby 23 lipca. :war:

 

 

Odnośnik do komentarza

Andreas Wolf postanowił odejść z FCN ;( Po 14 latach gry w barwach FCN, jaj kapitan i wieloletni lider defensywy odchodzi z klubu. Dla mnie jest to szokująca decyzja. Byłem pewien, że władze klubu jakoś dogadają się z Wolfem. A tak, to nie dość, że odchodzi, to jeszcze klub za niego nie dostanie złamanego centa :picard: Szkoda, bardzo mnie rozczarowała jego decyzja. A dla klubu oznacza to, że po odejściu Schiebera (najlepszy napastnik), Gundogana i Ekiciego (liderzy drugiej linii), Mintala (legendy i ikony najnowszej historii FCN) odchodzi kapitan i szef obrony :roll:. Po tak świetnym sezonie kibice powinni dostać jakiś prezent, a nie same hiobowe wieści :( Nie zdziwię się jak Schaefer odejdzie, bo dlaczegóż by nie? zbudujmy zespół od nowa :|

Póki co Wolf nie podjął decyzji gdzie zagra w kolejnych latach swojej kariery. Dzięki za wszystko Andy, ale szkoda, ze tak to się kończy.

 

Ciekawe, czy klub zorganizuje jakiś pożegnalny mecz, czy Wolf swoją decyzją stał się persona non grata na Frankenstadion :-k

Odnośnik do komentarza

Wolf ujawnił dlaczego nie zostaje w FCN. Wg niego nie poszło o finanse, ale o to, ze nie czuł się doceniony w klubie i tak naprawdę nie miał wrażenia, że chcą z nim nadal współpracować - zarówno zarząd jak i trener.

Troszkę dziwna argumentacja, bo jak Wolf był zdrowy i nie łapał kartek, to był w pierwszym składzie. Nikt tez nie zamierzał pozbawiać go opaski kapitańskiej raczej, a to, ze go trener "nie doceniał" to w FCN nie ma żadnego znaczenia, bo od kiedy gra w pierwszym składzie, to miał chyba 10 różnych szefów...No może Wolf się "wystraszył" transferu szwajcarskiego obrońcy Timma Klose z FC Thun? Pewnie się nie dowiemy o co poszło.

Tak czy siak Wolf ma oferty z bardzo słabych zespołów: Koeln, Wolfsburga, RB Salzburg i Eintrachtu, rosyjskim zespołom odmawia. Rozwój sportowy można wykluczyć jako przyczynę odejścia :-k

 

Zakończyła się telenowela z Manuelem Neuerem. Reprezentacyjny bramkarz na pewno zagra w Bayernie. Po zdobyciu pucharu były jeszcze jakieś sygnały o desperackiej próbie zatrzymania Neuera przez Schalke, ale wczoraj wszystko się ostatecznie wyjaśniło. Do Bayernu trafił tez były gracz S04 - Rafinha.

U Królewsko-niebieskich pewnie zacznie się walka o pozycje GK nr 1, a do tej rywalizacji dołączy Ralf Fährmann, który po dwuletnim pobycie w Eintrachcie wraca do Gelsenkirchen.

Odnośnik do komentarza

Ralf Fährmann to w sumie dobry wybór, gość ma świetne warunki oraz umiejętności, jego kickerowska średnia 3,1 nie była taka tragiczna, biorąc pod uwagę w jakim klubie grał. Niestety, Manuel okazał się świnią...

 

Inną pozytywną wiadomością jest zaoferowanie nowego kontraktu dla Jeffersona Farfana :).

 

 

Odnośnik do komentarza

FCN ma nowego środkowego pomocnika - kontrakt podpisał 29-letni Markus Feulner z BVB. Jest wychowankiem Bayernu Monachium, ale pochodzi z Frankonii; może zarząd w ten sposób chce się podlizać kibicom, którzy pewnie nie są szczęśliwi z utraty 5 ważnych graczy.

Mówiąc szczerze nie wiem co Feulner potrafi, bo go nie pamiętam ani z Bayernu, Koeln czy też Mainz. W BVB w zeszłym sezonie zagrał całe 75 minut w 9 meczach, więc nie sądzę by któryś z kibiców dortmundczyków mógł rzucić światło na jego umiejętności ;)

Odnośnik do komentarza

Marek Mintal znalazł klub. Od nowego sezonu Phantom będzie bronił barw beniaminka 2. BuLi - Hansy Rostcok. Nie jestem jakoś szczególnie "szczęśliwy" z jego wyboru, bo byłem w Rostocku i tam na meczach panuje dość dziwna atmosfera ;) No ale dla miejscowych graczy kibice są raczej mili i z pewnością potrafią dopingować. Samo miasto tez nie jest wybitnie ładne, ale w okolicy są urokliwe miejsce nad morzem, gdzie Mintal znajdzie dla siebie miejsce do zamieszkania :)

W nowym drugoligowcu Marek (gdy będzie zdrów) tez z pewnością jeszcze sobie pokopie o wiele więcej niż w silniejszych klubach, a pewno o to mu chodziło na zakończenie kariery. Dziwi mnie tylko, ze wybrał klub tak bardzo odległy od Nbg :-k

 

W innym portowym mieście, Hamburgu, trwa "inwazja" zawodników Chelsea. Nowymi graczami HSV zostali Michael Mancienne, Jacopo Sala i Gökhan Töre. Nie da się ukryć, ze gracze ci trafili zapewne dzięki znajomościom jakie w londyńskim klubie ma Frank Arnesen, dyrektor sportowy hamburczyków.

Odnośnik do komentarza
Mateusz Klich podpisał trzyletni kontrakt z niemieckim Wolfsburgiem. Cracovia zarobi na transferze 1,5 mln euro. We wtorek rozgrywający krakowskiego klubu przeszedł badania medyczne i ustalił ostatnie warunki indywidualnej umowy z 15. zespołem Bundesligi. - Jestem już zawodnikiem Wolfsburga, czuję się jak w bajce. Czuję się na siłach, by spróbować rywalizacji na wyższym poziomie - deklaruje Klich.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy zwolennikiem talentu 21-letniego Polaka był trener Feliks Magath. - Szkoleniowiec lubi dawać szansę młodym, nieznanym szerszej publiczności piłkarzom - podkreśla niemiecki dziennikarz piszący o Wolfsburgu.

Sprzedaż Klicha to najdroższy transfer w historii Cracovii.

 

sport.pl

 

Jestem zaskoczony tym transferem. Fajnie, że będziemy mieli kolejnego rodaka w Buli, ale coś marnie widzę jego szanse na grę. Szczególnie, że Wilki mają kogoś takiego jak Diego. A Klich zobaczy jak wyglądają treningi u Magatha i oby nie był zajechany po 2 tygodniach.

 

PS. Transmisje 1. i 2. Buli w przyszłym sezonie również będą w Eurosporcie 2?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...