Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Bundesliga nie jest nudna

 

A me_who,co do meczu Nurnberg z BVB. To ponoć Bender wypadł na 10tyg. z powodu kontuzji pachwiny. Co jak co,ale nie wiem czy Kehl (o ile też jest zdrowy) ujedzie dwa mecze po 90. Piszczek obecnie też raczej nie jest w stanie zagrać w ciągu tygodnia 3x po 90. Także kto wie,kto wie. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie zmienia to faktu, że za jego plecami trwa walka na bardzo wysokim poziomie. To nie Szkocja, że były Celtic i Gers, a reszta to pionki. Tu owszem, Bayern stał się hegemonem, ale w innych meczach gracze nie kopią się w czoło na pustych stadionach. Nawet jeśli Bayern miałby wygrać ligę przez x lat z rzędu, to można ją oglądać dlatego, że mecze w BuLi są ciekawe. Poza tym Bayern już miewał lata dominacji i w końcu się jego przewaga kończyła, a liga przez lata chwały FCB nie stawała się słabsza czy mniej interesująca dla miejscowych kibiców. Swego czasu Ligue 1 siedem razy z rzędu wygrało OL. I liga przeżyła, i się rozwija. A imo BuLi ma mocniejszą "obsadę klubową" jako całość niż jej francuski odpowiednik.

Ale może nie mam racji, bo kibicując FCN mówiąc szczerze nie sądzę bym kiedykolwiek widział ten zespół w roli mistrza i nie przeszkadza mi to emocjonować się takimi hitami jak mecz z Augsburgiem czy Brunszwikiem, a walka o mistrzostwo Niemiec jest dla mnie rzeczą drugoplanową :]

Odnośnik do komentarza

Fajnie się runda pod względem wyników ułożyła, ale zaczyna byc niebezpiecznie jeśli chodzi o zdrowie graczy. Ginczek i Chandler out, a wracającemu do zdrowia Hasebe odnowiła się kontuzja kolana i będzie musiał przejść kolejną operację - być może nawet nie zagra na MŚ. Dzisiaj wyleciał ze składu Gebhart, tez nie wiadomo na jak długo. Nilsson zawieszony za kartki, także konfrontacja w Dortmundzie nie wygląda różowo :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@ Michu,

 

Widziałeś, jaki tragiczny fryz miał Pinola w sobotę - http://www.sport1.de/media/_redaktion2012/sportarten_2/fuball20132014/diashows_90/bundesliga_9/24spieltag_10/Pinola_Hunt_5x4_Diashow.jpg

 

Niestety przgrali mecz z Werderem 0:2 a HSV i VfB zremisowali swoje spotkania.

 

Za tydzień wyjazd do HSV. Jeżeli przegrają będzie ciężko :/

Odnośnik do komentarza

Po ogólnie smutnym początku roku (jedna wygrana do dzisiaj) w końcu jakieś przebudzenie i malutki kroczek w stronę utrzymania. 4:1 na wyjeździe we Frankfurcie może cieszyć. Grunt teraz to wygrać mecze z drużynami sąsiadującymi. HSV na wyjeździe, Norymberga u siebie, potem wyjazd i derby BW ze Stuttgartem, Braunschweig u siebie - bo w innych spotkaniach raczej ciężko myśleć o dobrych wynikach.

 

Werder, Mönchengladbach, Wolfsburg, Schalke i Hannover raczej poza naszym zasięgiem, chociaż z Szalkami zawsze grało nam się dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

Norymberga po seriach remisów, serii wygranych teraz próbuje serii porażek, co nie jest najlepszym pomysłem, zważywszy jaki jest moment sezonu. O ile 0-3 z BVB można było się spodziewać, to 0-2 z Werderem było przykre, a 1-2 z HSV moim zdaniem niesprawiedliwe ;) Może "los" pokarał Club za to, że ewidentnie grali na remis, a w końcówce hamburczycy wykazali się większa determinacją. Jednak oba gole HSV całkowicie z kapelusza - rykoszet i samobój - takie trafienia zawsze bolą najbardziej. Nie ma co się jednak mazać, bo FCN nie ma na to czasu - Eintracht w niedzielę, Stuttgart w środę i w kolejny weekend SCF. Trzy kluczowe spotkania żeby oddalić się od piekła relegacji.

Odnośnik do komentarza

:o No i po efektownym 4:1 na wyjeździe z Frankfurtem SCF tym razem pewnie pokonał Werder na inaugurację kolejki. Trochę jestem w niewielkim szoku, bo wydawało mi się, że mimo wszystko Werder, to ciut za wysoki poziom dla Freiburga. A tymczasem miła niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza

Póki co weeknd zgroza (patrząc z perspektywy FCN). Freiburg wygrał, no cusz, ale Stuttgart wygrał, to juz gorzej. Jedyny plus, że Brunszwik wtopił. Dzisiejszy mecz z Frankfurtem, choć był ważny sam w sobie, to po wygranej Vfb z HSV stał się ultra wazny.

A Freiburg to bardzo źli ludzie są, żeby tak wygrywać ;) ;)

Odnośnik do komentarza

Póki co weeknd zgroza (patrząc z perspektywy FCN). Freiburg wygrał, no cusz, ale Stuttgart wygrał, to juz gorzej. Jedyny plus, że Brunszwik wtopił. Dzisiejszy mecz z Frankfurtem, choć był ważny sam w sobie, to po wygranej Vfb z HSV stał się ultra wazny.

A Freiburg to bardzo źli ludzie są, żeby tak wygrywać ;) ;)

Eintracht do dopiero źli goście, co pięć bramek strzelają :/

 

 

FCN na razie na miejscu spadkowym :/

Odnośnik do komentarza

Niestety FCN wczoraj zaprezentował się dramatycznie. Jedyne co mi się podobało, to zryw przy stanie 0-3, ale to było trochę późno, tym bardziej, że 3 punkty były musem we wczorajszym meczu. Trudno było liczyć na 4 gole w 30 minut. Choć trzeba przyznać, ze Drmic i Campana uzyskali przepiękne trafienia. Na domiar złego Club stracił obu Petraka i Pinolę i obsada linii obrony jest teraz już w ogóle niesamowicie skomplikowana. Petrak dostał od Joselu (Hiszpan powinien dostać czerwo za to zagranie) cios w nos co zaskutkowało tym, że młody Czech ma ów nos złamany, a do tego ma wstrząśnienie mózgu :roll: Pinola dostał czerwoną kartkę, zasłużoną zresztą i nie zagra zapewne i ze Stuttgartem, i z Freiburgiem. Został jeszcze będący w beznadziejnej formie Pogatetz. Dwa najbliższe mecze to chyba spotkania ostatniej szansy. Jeśli FCN ich nie wygra będzie miał potężne problemy, żeby uratować pierwszoligowy byt.

Odnośnik do komentarza

No, passa przerwana. W arcyważnym spotkaniu (niedługo mi się skończą przymiotniki, by opisywać ważność meczów FCN :keke:) Norymberga pokonała 2-0 Stuttgart, co pozwala na katapultowanie się na 14 pozycję. Aż chce się krzyknąć "Turku kończ ten sezon" :) No ale do tego droga jeszcze długa i pełna niebezpieczeństw. Super wynik w Hamburgu, bo podział punktów wydaje się w sytuacji FCN najlepszy. Szkoda, że meczu nie mogłem obejrzeć, bo z pierwszej ręki mam info, że były srogie emocje :)

Kolejne dwie bramki Drmica i jestem niemal pewien, że to pierwszy i ostatni sezon Szwajcara w Nbg. Utrzymanie pozwoli za niego podyktować odpowiednio wyższą cenę. Moim zdaniem idealnie zastąpiłby Reusa w BVB gdyby tego skaptował bogatszy klub.

Odnośnik do komentarza

Dwa słowa, co do wczorajszego Klasz of de tajtans, czyli pojedynku Freiburga z Norymbergą. 2 karne sprokurowane przez idiotów. Krmas najpierw strzelił bramkę, po czym kompletnie bezsensu pchnął Pogatetza . Po co? Na co? Bóg jeden raczy wiedzieć. Ale, żeby nie było, to Pogatetz się odwdzięczył i za chuja nie wiem po co faulował w drugiej połowie w polu karnym. Nic by ofensywa Freiburga w tamtej akcji nie wskórała. No ale cóż.

 

Poza tym sędziowie byli bardzo marni. Faul, po którym był rzut rożny, który doprowadził do karnego dla Norymbergi był ultra śmieszny. Później było jeszcze kilka podobnych gwizdków (w obie strony).

 

No i wisienka. Bramka na 3:2 dla Freiburgra IMO jedna z najładniejszych w tej kolejce w Ojropie ;-) Okrutnie Klausowi siadła na pantoflu piła.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że Stuttgart i HSV są jeszcze gorsze niż FCN, bo inaczej to już można by zapalać świeczkę. A tak to jeszcze jakieś nadzieje są. Ba, póki co FCN jest nawet poza barażami. Szkoda jednak, że to HSV i Vfb są za plecami Clubu. Bo te zespoły mają potencjał, żeby odpalić i gdzieś trójkę wyrwać. Freiburg już chyba się utrzymał, zresztą ostatnio regularnie punktuje, także raczej nie da się wepchnąć pod kreskę.

Btw, na kicker.de mecz SCF-FCN uzyskał najwyższa ocenę (1,5) spośród wszystkich meczów 28. kolejki.

 

 

Nie popisali się kibice z Norymbergi (najprawdopodobniej Ultras), którzy pomimo ostrzeżeń od policji, pojechali na Fanprojekt Freiburga w cztery autokary i na miejscu rozkręcili rozróbę na 160 osób.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...