Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Ee tam, jak człowiek już się nauczy, to to naprawdę szybko i gładko wychodzi, ja doszedłem do tego, że całość zajmowała mi może minutę :) (razem z dolotem ofkoz). Najgorsze są kubiki, bo początkowo nie mogłem zrozumieć, z której strony jest śluza wlotowa, z którymś kolejnym patchem to chyba ułatwili :)

Odnośnik do komentarza

Krótki meldunek

 

Cmdr Brachu na razie operuje w systemie LHS 3447 (startowym). Obraca głównie herbatą i kompostem na trasie Dalton Gateway (zakup herbaty) i Yarping Enter (sprzedaż herbaty i zakup kompostu do sprzedania w Dalton). Na razie uzbierałem na handlu 36 tysiące kredytów. Trzy razy odwiedziłem system Eravate ale podróż jest długa a zyski niewiele większe.

 

Zdjąłem lasery, osłony i zakupiłem dodatkowy cargo rack. Przy dobrym dokowaniu udaje się na takim kursie wyciągnąć 2,6 tysiąca kredytów.

 

 

Lądowanie już nie jest takie ciężkie.

 

 

Screen

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=615634090

Odnośnik do komentarza

Po wyekwipowaniu się w pada i drobnych problemach na starcie (branie misji, podczas których w pewnym momencie atakował mnie NPC-pirat), zakończonych czterokrotną stratą sidewindera w końcu udało się coś zrobić, a i poduczyć podróżowania, dokowania i innych takich dupereli. Kompletnie nie umiem walczyć nadal, ale za to skończyłem jedno zadanie polegające na dostarczeniu czegoś i zarobiłem wystarczająco kredytów, żeby wyekwipować się w dodatkowy cargo rack, a także wziąć misję za, bagatela, 90 tys kredytów. Polegała ona na dostarczeniu ryb do jednej z anarchicznych stacji, co się ryb naszukałem to moje, przeżyłem też swoją pierwszą ucieczkę z wykorzystaniem wektora, no i rozbiłem się z tych emocji tuż przed wlotem, ale udało się. Niestety, misja ma drugą część, mam dostarczyć non-lethal weapons gdzieśtam, co gorsze - systemy z opisem 'military' są oddalone ode mnie o jakieś 25-30 lat świetlnych.

Jak daję pilotowi pokładowemu zaplanować trasę, to wyskakuje mi około 34 skoków, żeby się tam dostać, dlaczego tak jest? Misja się kończy za ponad godzinę, nie wiem co zrobić z tym fantem, a za nagrodę mógłbym kupić Eagle i spróbować pobawić się w bounty huntera. Handlu póki co nie ogarniam, nie znam zyskownych tras - tak jak Brachu operuję głównie w okolicy LHS 3447 i Eravate. Czuwa tutaj ktoś? Co mam zrobić? Sterowanie w miarę już umiem, ale jak się trochę zagotuje, to dalej dużo mi się myli, nie mam jeszcze swobody operacyjnej.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: spokojnie. Tutaj naprawdę w dłuższej perspektywie trudno nie zarobić. Co do tych skoków, to jeśli dobrze pamiętam (ja nadal czekam na dżoj lub na działający receiver do pada :( ) mapa pokazuje trasę w dwóch wersjach, "ekonomicznej" i "szybkiej", znajdź wajchę, która to przełącza i będziesz miał drugą opcję trasy.

 

Po drugie: nie umiesz walczyć i wybrałeś misję do anarchicznego systemu? Byłeś kiedyś w Somalii? ;)

Odnośnik do komentarza

Ok, już i tak mniejsza z tym, nakupiłem towaru za całe pieniądze dwa systemy od Eravate z myślą o zostaniu kupcem, zacząłem sprawdzać na której stacji sprzedam to z zyskiem, bo widziałem, że eksportują je właśnie do tych startowych, ale zapomniałem że blokuję lądowisko i zostałem z miejsca zestrzelony przez statki obrony. Ale żeby wyjaśnić - najszybsza droga nic nie zmieniała, trasa była tworzona bardzo dziwnie, czego nie rozumiem, mój obecny zasięg skoku to 7Ls, a GD 219 znajdowało się 20Ls ode mnie. Może mógłby ktoś to sprawdzić - o co chodzi?

W anarchicznych całkiem nieźle wychodziła mi ucieczka, jakoś trzeba się nauczyć :eusa_silenced:

Odnośnik do komentarza

Cmdr. Brachu pisze:

 

System LHS 3447 (system startowy - obracasz się tylko w tym systemie)

 

Dokujesz na stacji Yarping Gateway kupujesz Biowaste, lecisz do Dalton Gateway i jak masz dość kasy kupujesz tea, jak mniej to fish lub grain. Lecisz do Yarping i sprzedajesz.

 

Na 8 tonach tea zarobek na jednym kursie ok. 2008 kredytów.

 

W Dalton można kupić Haulera.

 

Z perypetii Cmdr. Brachu

 

Bounty houtnig przyniósł mi gorycz porażki. Trzykrony odkup Eagle i mam dwie pożyczki od lichwiarza na łączną sumę ok. 7 tyś kredytów i jedno odkrycie astronomiczne. Poleciałem do Yarping (LHS 3447), sprzedałem Eagla (osobno broń, cargo rack) i mam znowu prawie 60 tyś kredytów. Dwa kursy na sprzedaż tea i kupuję Haulera.

Zrealizowałem kilka misji, głównie handlowych.

Nie wiem jak, spłacić tą pożyczkę w grze

Odnośnik do komentarza

Też trochę latam. Ciągle kręcę się w okolicach rejonów startowych. Najłatwiej jest się chyba dorobić na bounty huntingu, w ten sposób dorobiłem się 2 nowych statków (Viper i Eagle). Lubie sobie też pohandlować czy też wykonać jakąś misję kurierską. Opłacalne są też misje polegające na przetrzymaniu jakiegoś ładunku do określonej godziny, dopiero potem dostajemy informację, gdzie należy to dostarczyć lub komu (trzeba w jakimś systemie znaleźć statek NPC, początkowo było to trudne, ale już się chyba nauczyłem znajdować ich bez większych problemów). Chciałbym w przyszłości pobawić się trochę w wydobywanie, podobno jest bardzo opłacalne.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam handlowanie litem oraz generatorami na trasie Eravate (Cleve Hub) - Kini (Kadenyuk Orbital). Odległość 4Ls, a zysk z samego litu przy 12 tonach ładowności w moim sidewinderze to około 6 tysięcy kredytów, czyli całkiem nieźle. Polatam dzisiaj z cztery-pięć razy w obie strony i kupię Eagle'a, na którym będę chciał nauczyć się bounty huntingu. Obecnie latam bez tarcz, więc nawet w przypadku interdykcji daję dopalaczem i czekam aż znowu będzie można uciec w nadświetlną.

Odnośnik do komentarza

Leciałem dzisiaj prawie 400 tys LS, żeby zarobić 20 tys. kredytów. Męczarnia :D

Na bounty huntingu natychmiast się odbijesz :) Ja już później nie mogłem patrzyć na zwykły handel :) Później to już handlowałem jedynie w dwóch sytuacjach: gdy były jakieś specjalne zlecenia z eventów w grze albo tymi egzotycznymi towarami, które występują tylko w jednym konkretnym miejscu galaktyki (było takich kilkanaście afaik). Moją miłością był jednak bounty hunting... i eksploracja, ach eksploracja....
Odnośnik do komentarza

Cmdr. Brachu dokonał kilku odkryć astronomicznych dzięki misji szybki transport. Mało mnie brązowa gwiazda nie usmażyła (200% rozgrzania kadłuba), kilka razy napadli mnie piraci ale mym nieuzbrojonym haulerem uciekłem, dwa razy prawie mi paliwa zabrakło ale na w końcu wzbogaciłem się o 149 tysięcy kredytów.

 

Mam ich łącznie 169 tysięcy. Mam dylemat, kupować Vipera Mk III i sprzedać Haulera, czy pohandlować jeszcze do 220 tysi i go zostawić :-k .

 

Przy tej ilości gotówki, ładownię napełniam najdroższym sortem towarów i sprzedaję z bardzo dużym zyskiem bez stresu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...