Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

mocno wahałem się ostatnio nad grillową tefala z serii tefal talent pro - w promocji w outlet 170zł. jak wczesniej szukałem na necie trzeba wydać pewnie 220-240zł, czasem w Makro są na nie promocje, gdybym nie mial grilla elektrycznego to bym pewnie kupił

 

kupiłem za 100 i 110 zł patelnie teflonową(24 i 28) z tej właśnie serii, po pierwszych trzech smażeniach jestem wniebowzięty. masz jakis outlet tefala w Szczecinie ?

 

z drugiej strony na tych obu teflonowych kurczaka czy mięso mielone smażę bez oleju. jest ok. moim zdaniem kupić jedną dobrą teflonową za 100-150zł niż kupić dwie w tej cenie.

 

 

jeżeli chodzi o patelnie z IKEA, no ja miałem już kilka i nie polecam zbytnio(WOK był tragiczny),

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeden z najlepszych makaronów, jakie ostatnio jadłem. Mega prosty w przygotowaniu i mega smaczny.

 

Składniki:

- Makaron spaghetti (niecałe opakowanie, na oko jakieś 350g)

- Jedna cebula

- 4 ząbki czosnku

- 1 papryczka chili (ewentualnie można użyć w formie przyprawy)

- Oliwa z oliwek

- Świeża bazylia

- Sól, pieprz

- Parmezan

 

Przygotowanie:

- Kroimy drobno (UWAGA: ta drobność jest bardzo ważna, bo gotujemy wszystko razem. Żeby ładnie doszło, powinno być cienkie) cebulę, czosnek i chilli.

- Wyżej wymienione składniki wrzucamy na dużą, głęboką patelnię razem z makaronem - ja kładę makaron na środek, a dodatki po boku.

- Dorzucamy liście świeżej bazylii (jak ktoś lubi to polecam dodać tego dużo. Ja dodaję jeszcze odrobinę na koniec do dekoracji), solidnie doprawiamy solą i pieprzem i podlewamy oliwą.

- Wlewamy litr wody, odpalamy gaz i czekamy aż zacznie nam się wszystko gotować. Od momentu zagotowania wody warto zacząć wszystko mieszać, żeby zrobiła nam się z tego ładna pasta :)

- Po zredukowaniu wody (15-20 minut) posypać startym parmezanem i wpierdalać aż wam się uszy będą trzęsły.

Odnośnik do komentarza

 

Pany, jaka propozycja przygotowania wołowego stejka ? od czytania google już mnie głowa boli, a opierdolił bym stejka jutro na obiad.

 

 

 

ja kładę makaron na środek,

już ugotowany jak mniemam ?

No jak ugotowany? Przecież gotujesz go na patelni :D

 

w chuj wielka patelnia musi byc jak wrzucasz surowe spaghetti ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...