Skocz do zawartości

Livescore - MŚ 2014 w Brazylii


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

No sorry, ale to usprawiedliwianie Messiego jest trochę śmieszne. :D Rozumiem, że Argentyna w pomocy i obronie poza Mascherano to zawodcnicy co najwyżej przeciętni, ale w ataku to same gwiazdy: Aguero, Lavezzi, Higuain. Oczywiście Higuain grał fatalnie, ale to też nie jest tak, że Messi grał w duecie z Pawłem Brożkiem.

Odnośnik do komentarza

No sorry, ale to usprawiedliwianie Messiego jest trochę śmieszne. :D Rozumiem, że Argentyna w pomocy i obronie poza Mascherano to zawodcnicy co najwyżej przeciętni, ale w ataku to same gwiazdy: Aguero, Lavezzi, Higuain. Oczywiście Higuain grał fatalnie, ale to też nie jest tak, że Messi grał w duecie z Pawłem Brożkiem.

No trochę tak, ale też te nazwiska właśnie nie błyszczały. Przede wszystkim Aguero. Tak czy siak - Messi grał właśnie finał, który o włos przegrał po dogrywce, z zespołem który powiózł Brazylię 7-1. Not that bad, mimo wszystko. No i dostał złotą piłkę, trochę naciąganą chyba, ale no mimo wszystko - a trochę można odnieść wrażenie, że się skompromitował, jak np. CR7.

Odnośnik do komentarza

No bo grał w tym meczu słabo. Zresztą ogólnie wtedy kiedy to się naprawdę liczyło, czyli po fazie grupowej, przestał strzelać i zaczął grać gorzej (nie źle - gorzej). Jeżeli gdzieś najlepszy piłkarz w dziejach ma błyszczeć to właśnie w takich momentach, a Messi w nich często najlepsze co miał do zaoferowania to wzięcie piłki i próba minięcia wszystkich. To jest trochę to o czym pisał wcześniej Szczurek, to nie był kapitan, to była gwiazda. Grał lepiej od większości Argentyńczyków, pewnie, ale nie był liderem. No i trochę Ci się dziwię, że nie wstyd CI przytaczać tej Złotej Piłki. Mascherano już na nią bardziej zasłużył :roll:.

Odnośnik do komentarza

No IMO tez sa inni ktorzy zasluzyli bardziej, ale no nie przyznaja jej jednak Szpakowski z Gmochem, tylko jacyś bardziej ogarnięci ludzie, więc mimo wszystko powinno to dać do myslenia niektorym i wzbudzic refleksje nad ich obiektywizmem. Messimna pewno nie zagral wielkiego mundialu, ale no mimo wszystko zagral w finale. Zreszta dla mnie za okres swojego szczytu formy z Barcy i tak jest najlepiej grajacym pilkarzem w historii i ten mundial nic nie zmienia. Wiadomo, nie śledziłem na "żywo" kariery Maradony czy Pelego, może wtedy uważałbym inaczej, ale tbh wątpię. Mundial ma ogromną wagę w ocenie klasy piłkarzy, no i to zrozumiałe, ale jednak jest to turniej rozgrywany co cztery lata i trwający miesiąc. Trzeba trafić z formą i z drużyną, trzeba mieć po prostu sporo szczęścia, żeby na nim spektakularnie zabłysnąć i zdobyć puchar.

 

Pewnie gdyby Cruyff wygrał z Holandią finały w 74' i 78' to on zostałby okrzyknięty nadbogiem futbolu...

Odnośnik do komentarza

 

No sorry, ale to usprawiedliwianie Messiego jest trochę śmieszne. :D Rozumiem, że Argentyna w pomocy i obronie poza Mascherano to zawodcnicy co najwyżej przeciętni, ale w ataku to same gwiazdy: Aguero, Lavezzi, Higuain. Oczywiście Higuain grał fatalnie, ale to też nie jest tak, że Messi grał w duecie z Pawłem Brożkiem.

No trochę tak, ale też te nazwiska właśnie nie błyszczały. Przede wszystkim Aguero. Tak czy siak - Messi grał właśnie finał, który o włos przegrał po dogrywce, z zespołem który powiózł Brazylię 7-1. Not that bad, mimo wszystko. No i dostał złotą piłkę, trochę naciąganą chyba, ale no mimo wszystko - a trochę można odnieść wrażenie, że się skompromitował, jak np. CR7.

 

Rozumiem, że musi się dopiero skompromitować, kaszanić rzuty karne, nie trafiać w piłkę, by nie dostać indywidualnej nagrody?

Odnośnik do komentarza

No sorry, ale to usprawiedliwianie Messiego jest trochę śmieszne. :D Rozumiem, że Argentyna w pomocy i obronie poza Mascherano to zawodcnicy co najwyżej przeciętni, ale w ataku to same gwiazdy: Aguero, Lavezzi, Higuain. Oczywiście Higuain grał fatalnie, ale to też nie jest tak, że Messi grał w duecie z Pawłem Brożkiem.

Messi zagral niezly turniej. Byl tak naprawde jedynym kreatorem gry w finale i polfinale. Wczesniej troche pomagal mu Di Maria. Za Messim grali defensywnie usposobiony Biglia / Gago i ultra defensywnie grajacy Mascherano. Dlatego Messiego IMO nie powinnismy rozliczac tylko ze strzelonych bramek na tym mundialu. Mial naprawde sporo kozackich zagran i asyst. A cztery gole to tez nie jest jakis wstydliwy wynik dla niego.

 

Co nie zmienia faktu, ze byli inni pilkarze, ktorzy bardziej zasluzyli na nagrode. Dla mnie Zlota Pilke powinien dostac Mascherano albo Schweinsteiger, ale niestety obaj to DM :/

Odnośnik do komentarza

Sędzia mógłby trochę lepiej widzieć co Argentyna robi na boisku, granie rękoma, wejścia jak z futbolu australijskiego. A potem Schweinsteiger dostał żółtą...

 

Niemcy z kolei próbują wejść do bramki. Schuerrle się powinien na treningi z Muellerem zapisać.

 

Za to wejście z karata Neuera, za które powinien wylecieć z boiska spoko. Zero reakcji. Jeszcze faul Igły... Sędzia dawał dupy parę razy w tym meczu - po równo każemu zagwizdał...

Czy ktoś wie, czemu trener Argentyńczyków tak szybko ściągnął Lavazzę i wprowadził Konia Maradonę? :-k

Odnośnik do komentarza

za co powinien wylecieć ? za to, że w polu karnym zaatakował ręką piłkę ?

 

Za to, że na linii pola karnego zagrał zbyt niebezpiecznie. Chyba, że tak codziennie wbijasz do pracy i witasz się z kumplami skacząc z kolanem na wysokości ich głowy - wtedy spoko :keke:

Odnośnik do komentarza

 

za co powinien wylecieć ? za to, że w polu karnym zaatakował ręką piłkę ?

Za to, że na linii pola karnego zagrał zbyt niebezpiecznie. Chyba, że tak codziennie wbijasz do pracy i witasz się z kumplami skacząc z kolanem na wysokości ich głowy - wtedy spoko :keke:

 

zawsze mi się wydawało, że piłka to sport kontaktowy
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...