Skocz do zawartości

Marynia przechodzi do Bawarii Monachium za #436€ miesięcznie


Ingenting

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Poznałem paru muzułmanów w życiu, osobiście. Moja rodzina w Stanach też kiedyś przyjęła kilku studentów z Arabii Saudyjskiej w ramach jakiejś wymiany studenckiej. Głowa mała. Pewnie, że są i wporzo muzułmanie, jestem pewien. Tak jak i jest sporo uczciwych i pracowitych Cyganów. Jestem naprawdę baaardzo tolerancyjny, nie mam nic do homo, czarnych, indian, czy sikhów. Ale z nimi jest coś mocno nie tak.

 

 

Tolerancyjny człowiek wyrażający opinię o nacji na podstawie "poznałem paru muzułmanów z życiu".

 

Odnośnik do komentarza

 

Poznałem paru muzułmanów w życiu, osobiście. Moja rodzina w Stanach też kiedyś przyjęła kilku studentów z Arabii Saudyjskiej w ramach jakiejś wymiany studenckiej. Głowa mała. Pewnie, że są i wporzo muzułmanie, jestem pewien. Tak jak i jest sporo uczciwych i pracowitych Cyganów. Jestem naprawdę baaardzo tolerancyjny, nie mam nic do homo, czarnych, indian, czy sikhów. Ale z nimi jest coś mocno nie tak.

Tolerancyjny człowiek wyrażający opinię o nacji na podstawie "poznałem paru muzułmanów z życiu".

 

Pewnie tak samo mówił Hitler o Żydach w 1933.
Odnośnik do komentarza

Ja poznałem więcej niż paru muzułmanów, mieszkając we Francji i nie zauważyłem, żeby z nimi było coś nie tak. Chociaż jeden się gdzieś potem zawieruszył i okazało się, że był w Afganistanie na szkoleniu i potem go przymknęli. A mój kolega z pracy, zaproszony do mnie na kolację, widząc w telewizji rozbebeszony przez bombę izraelski autobus, zaczął się histerycznie śmiać.

 

Ja nie mam swojej teorii na ten temat, opisałem tylko coś ze swojego życia. Być może ta religia jest tak specyficzna, że niektórzy popadają w skrajności.


Mam FM 2006 :jupi: Co zainstalować na starcie? Najnowszy patch, wiadomo, a do tego jakieś facepaki czy cuś? :-k

 

Jedyny słuszny klub w tej wersji, to Cultural Durango, koleżko.

Odnośnik do komentarza
Tolerancyjny człowiek wyrażający opinię o nacji na podstawie "poznałem paru muzułmanów z życiu".

 

 

Nie wiem o co Ci chodzi, szczerze mówiąc. Ostatnio mam wrażenie, że wiele rzeczy piszesz tylko po to żeby się do czegoś doczepić.

 

Wiadomo, że nie wyrobiłem sobie opinii o muzułmanach na podstawie tych własnych doświadczeń, to przecież oczywiste. Na to składa się szereg wielu czynników o przeróżnym charakterze - obserwacja ich kultury, tradycji, mentalności, podejścia do cywilizacji *zachodniej*. No generalnie żeby to sensownie przedstawić trzeba by się gęsto rozpisać, a marynia to raczej nie miejsce na to.

 

Wspomnienie o bezpośrednich, osobistych doświadczeniach to tylko takie dodatkowe wskazanie, że ten szereg "stereotypów" dotyczących muzułmanów wielokrotnie się potwierdzał w życiu i zdążyłem sobie wyrobić opinie, że nie jest to jakiś margines i rzadkie ekstremum. Wręcz przeciwnie, odnoszę wrażenie że spora część tych cech jest immanentnie związana z ich kulturą, czego w sumie nie kryją. Oczywiste jest też, że pewnie wielu(większość) z nich to porządni ludzie, tak samo jak może i większość Cyganów jest ok. Nie mniej - ja nie lubię ich kultury. Mam do tego prawo.

 

Inna sprawa, że islam to dość szerokie pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...