Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Z tego co kojarzę to zespoły z tego samego kraju mogą się spotkać w LM i LE dopiero po fazie grupowej (reguła ta dotyczy też eliminacji). Tym czasem w barażu do LE trafiłem na przypadek gdzie FM wylosował parę: Slovan Liberec (Cze) vs Sparta Praga (Cze). Chyba po raz pierwszy natknąłem się na błąd przy losowaniu w europejskich pucharach.

 

A co do treningu jednego mi brakuje. W 1 tygodniu mogę ćwiczyć maks 2 czynniki (trening ogólny + meczowy). Odpoczynek można wyznaczyć w każdy dzień. Szkoda, że nie można ustawić treningu innego na każdy dzień tygodnia, albo nawet dwóch treningów na jeden dzień. W końcu zespoły standardowo trenują co najmniej dwa razy dziennie i nic nie stoi na przeszkodzie by w jednym tygodniu ćwiczyć kilka elementów.

Odnośnik do komentarza

 

Bugi w silniku meczowym są wkurzające. Niektóre da się wyeliminować, inne nie.

 

 

Ok, animacja zawodników czy same czasem dziwne zachowania i zagrania nie decydują mimo wszystko o wyniku. Takie jest moje zdanie.

 

Ogólnie gra nie jest najgorsza, ale jest kilka minusów.

 

1. Silnik meczowy

a) zachowanie skrzydłowych - poezja, choćby stało 2 typów przed pustą bramką i tak przywalą z ostrego konta.

b) SFG - za łatwo zdobywać z nich bramki

c) za dużo sytuacji + wymiatający raz po raz bramkarze

d) tradycyjnie obramowanie bramki

e) brak asekuracji obrońców, jak skrzydłowi wjeżdżają w pole karne

 

2. Ogólnie moduł transferowy.

a) kontrakty mało znanych graczy - to jest parodia ile sobie śpiewają po grze w rezerwach średniaka, bądź jakich przeskoków oczekują. Przykładowo u mnie - Kuchta zagrał pół sezonu jako pierwszy bramkarz i z 450euro/tyg musiałem mu dać 7k euro tygodniowo z wielkimi dodatkami i % zwiększającym. Inaczej nie chciał gadać. Przybyłko ledwo grając w rezerwach Koln z 3,5k żąda nagle 20k euro na tydzień. Parodia!

b) oczekiwania finansowe klubów za mało znanych graczy. Sorry ale coś nie halo jak Ruch nie schodzi poniżej 1,5mln euro za Helika i wiele innych takich przykładów z polskiej ligi.

c) piłkarze bez kontraktu. - Trela po pół roku na bezrobocie poniżej 8k euro tygodniowo nie schodzi. Niemożliwe.

d) oferty komputerów za zawodników - za małe kwoty. Czy niechcianych, czy gwiazd zespołu.

Odnośnik do komentarza

Ja zauważyłem, że hokejowe wyniki typu 6-5, 5-4 itd. to nie jest rzadkość. Mogę się mylić, ale jak dla mnie to powinni to poprawić bo takich wyników jest zdecydowanie za dużo moim zdaniem. Nawiązując jeszcze do mojego ostatniego problemu to rzeczywiście może być to wina braku dobrego trenera od kondycji, ponieważ na razie mam trening kondycji na 1 gwiazdkę gdyż mogę zatrudniać tylko trzech trenerów.

Odnośnik do komentarza

Też macie tak, że zawodnicy nie chcą przedłużać kontraktów na więcej niż rok? Jak na razie udało mi się przedłużyć tylko z jednym zawodnikiem kontrakt na więcej niż rok... Mam nadzieję, że coś z tym zrobią.

Ja tak nie mam i praktycznie z każdym, którym chciałem podpisałem na dwa lata i trzy.

Odnośnik do komentarza

Prawda, że trzeba baaardzo długo negocjować. Ja teraz gram w najniższej lidze angielskiej, to bez przesady, ale około godziny szukałem asystenta, bo wszyscy którzy się pojawiali z "automatu" nie zgadzali się na wynagrodzenie, które mój klub mógł im zaoferować. Po godzinie w końcu sam znalazłem. W żadnych wcześniejszych FM nie miałem z tym takiego problemu.

Odnośnik do komentarza

Tak patrze i faktycznie wszystko podane na tacy -ciężkości i inne rzeczy ale jakos nie moge się odnaleść -tamte wczesniejsze FM były mniej skomplikowane. zmiany w treningach zaczęły funkcjonować w FM 2013? bo w tą serię akurat nie grałem a nie przypominam sobie takich nowinek we wczesniejszych częściach

Odnośnik do komentarza

Ofensywne skrzydła to podstawa, resztę układaj jak chcesz. Po kilku sezonach widzę że najwięcej dają skrzydła. Szukam obecnie pomysłu na nową ciekawą rozgrywkę na wysokim poziomie oczywiście nie wchodzą w to drużyny typu Barcelona, Real itd. bo to żadna przyjemność i satysfakcja coś osiągnąć ;] Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...