Skocz do zawartości

W opozycji do pieniędzy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

To koniec marzeń o bezpośrednim awansie!!! Przez cały sezon drużyna prezentowała się nadzwyczaj dobrze, lokując się w czołówce tabeli. Przez moment nawet prowadziliśmy, aż przyszła decydująca faza rozgrywek i zawodnicy po prostu nie wytrzymali presji. Nie wszystko jest jeszcze stracone, gdyż możemy awansować z baraży. Musimy już zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na kolejnych’. – tak pewnie brzmiała notka korespondenta z Ashton. Chciałem by klub zrobił pokaz siły w poprzednim meczu, a ci postanowili zrobić to w tym. Scenariusz nie mógł się lepiej ułożyć. Pierwszy hat-trick zawodnika za mojej kadencji, najgroźniejszy konkurent do awansu rozbity, a my możemy świętować wygraną i następny sezon już w Conference North/South.

Mecz wygraliśmy tym samym co Ukraina z Polską w Warszawie: ostrą, brutalną wręcz grą na pograniczu czerwonych kartek. Kilku moich graczy zostało ukaranych żółtą, ale o to właśnie mi chodziło, żeby ekipa Ashton wiedziała, że o każdy centymetr boiska będą musieli walczyć do nieprzytomności. Ile jeszcze razy będę chwalił genialny duet Roca (dwie asysty) – Popoola (hat-trick)? Oby jak najwięcej. Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze. Ja wypuszczę piłkarzy rezerwowych, żeby też poczuli chociaż troszkę ten awans na własnej skórze.

Northern Premier Division, 40. Kolejka 13.04.2013
[1.] United of Manchester 3:1 (0:0) Ashton United [2.]
1:0 Popoola [58’]
1:1 Sherriff [60’]
2:1 Popoola [73’]
3:1 Popoola [78’]

MoM: Popoola (9.5)
Widzów: 1796

 

Podsumowanie
TABELA PO 40. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Iwabik - dzięki wielkie

_______________________

Mentalnie jesteśmy już na wakacjach, choć mnie ciekawi jak spiszą się moje rezerwy. Ani jeden zawodnik podstawowego składu nie zagra już w tym sezonie, a kilku pozostałych ma coś do udowodnienia. Cóż, udowodnili tyle, że zasłużenie są rezerwowymi :). Mecz raczej do jednej bramki, z jedną dobrą, wykorzystaną przez nas okazją.

Northern Premier Division, 41. Kolejka 20.04.2013
[8.] Stafford Rangers 3:1 (1:1) United of Manchester [1.]
1:0 Reid [9’]
1:1 Wright [19’]
2:1 Reid [73’-k]
3:1 Hughes [82’]

MoM: Reid (8.8)
Widzów: 465

 

 

Podsumowanie
Ależ ta liga jest wyrównana. My mamy 76 punktów, a pierwsza drużyna w strefie spadkowej 50.

Odnośnik do komentarza

Tym razem drugi garnitur nie zawiódł, pewnie pokonując przyszłego spadkowicza. Za końcowy sukces dostaliśmy całe 8 tysięcy euro. Prezes klubu dość szybko zaoferował mi nowy kontrakt. Skończyło się na 500 euro tygodniowo, ważność kontraktu do końca czerwca 2015 roku. Razem z moim klubem, awans po barażach wywalczył zespół Ashton United. Cieszę się, zasługiwali na to, poza tym dwa razy byli naszym dostarczycielem punktów, więc nie mam nic przeciwko, byśmy spotkali się w przyszłym sezonie. Do zobaczenia!

Northern Premier Division, 42. Kolejka 27.04.2013
[22.] Eastwood Town 0:1 (0:1) United of Manchester [1.]
0:1 Fisher [18’]

MoM: Horne (9.0)
Widzów: 372

 

Podsumowanie
TABELA PO 42. KOLEJKACH

 

 

KONIEC SEZONU 2012/2013

Odnośnik do komentarza

Sezon 2013/2014

Budżet płacowy: 8346 euro

Budżet transferowy: 17 430 euro

 

Transfery do klubu:

Lee Toland (19 lat, Irlandia Północna) wolny transfer – lewy obrońca, szkolił się w Newcastle United. Bez szans na regularne występy, ale jako alternatywa dla Billingtona, czemu nie?

Robert Kaczmarek (22 lata, Polak) za darmo z GKS Bełchatów – drugi najlepszy ruch transferowy tego lata. Robert to środkowy pomocnik z całkiem niezłymi atrybutami, pozwalającymi na wskoczenie od razu do pierwszego składu. Nie pozbyłem się żadnych podstawowych środkowych pomocników, więc uważam tę strefę na żelazną i najlepiej obsadzoną.

Michal Osinski (17 lat, Polak) junior. Michal dopiero zaczyna przygodę z piłką, United jest jego pierwszym klubem. Nie wiem dokładnie co, ale widzę w nim coś i czuję, że w przyszłości jeszcze o nim usłyszymy. Póki co, Michal będzie grał w meczach rezerw.

Darryl Harrop (17 lat, Anglik) za darmo z Cammel Laird – gdybym się uparł to już teraz mógłbym go próbować na prawym skrzydle. Lecz wolę go sprawdzić najpierw w meczach rezerw.

Lee Vaughan (27 lat, Anglik) 16 000 euro z Kidderminster Harriers – jedyny zawodnik, za którego zapłaciłem. Oddaję mu prawą obronę i czuję, że się nie zawiodę. Fajne atrybuty, poprzedni sezon zagrał w lidze wyżej (choć bez szału, 6.61 za 16 występów). Na tę chwilę uznaję go za mój najlepszy zakup.

Greg Morgan (25 lat, Anglik) za darmo z Boreham Wood – uniwersalny skrzydłowy, którego początkowo będę ustawiał na prawej stronie. On zacznie sezon w wyjściowym składzie, ale będzie rywalizował z Roca o pozostanie tam na dłużej.

Nathan Taggart (25 lat, Szkot) za darmo z East Stirlingshire – ten z kolei będzie rywalizował na drugiej flance z Wolfendenem. Nie ma nadzwyczajnych umiejętności, ale zobaczymy. Ściągnięty z trzeciej ligi Szkocji.

Andy Devlin (21 lat, Anglik) wolny transfer – na środek obrony też nie mogę narzekać, lecz Andy wydał mi się okazją, której nie mogłem przepuścić. Wychowanek Derry City, poprzedni, kiepski sezon w Glentoran. U mnie sobie poradzi.

 



Transfery z klubu:
Kyle Jacobs (26 lat, Anglik) wolny transfer – być może za szybko dałem mu odejść, bo miał niezłe występy, ale nie potrzebuję aż tylu prawych obrońców. Mam w czym wybierać.

Adam Jones (27 lat, Anglik) wolny transfer – podobnie jak Jacobs. Trzy niezłe występy, ocena 7.5, ale środek obrony to ja akurat mam solidny i wobec tego Adam był pierwszy do odstrzału.

Lee Neville (25 lat, Anglik) wolny transfer – miał wiele możliwości żeby się pokazać jako godne zastępstwo na lewej obronie. Nie skorzystał. 12 meczów, mierne efekty.

Adam Dawson (20 lat, Anglik) za darmo do Accrington Stanley – 26 meczów i tylko jedna asysta. Jakiś żart jak na prawego skrzydłowego. Żeeeeegnam.

Mike Norton (32 lata, Anglik) wolny transfer – Mike’a mi szkoda. Nieźle zaczął poprzedni sezon, bodajże w 7 meczach zdobył cztery bramki i był moim podstawowym napastnikiem. Ale potem doznał urazu biodra i nie grał 3 miesiące. Ja w międzyczasie zdążyłem znaleźć następców.

David Birch (32 lata, Anglik) za darmo do Weston-super-Mare – sam siebie zaskoczyłem, gdy zobaczyłem w statystyki i okazało się, że grał łącznie w 25 meczach sezon wcześniej. A że tego nie pamiętam, jest wystarczającym powodem, żeby się rozstać.

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2013/2014


Bramkarze:
James Spencer (28 lat, Anglik)
David Bevan (24 lata, Irlandczyk)

Obrońcy:
Dean Stott (23 lata, Anglik)
Louis Horne (22 lata,Anglik)
Charlie Anderson (22 lata, Anglik)
Alex Billington (20 lat, Anglik)
Lee Toland (19 lat, Irlandia Północna)
Lee Vaughan (27 lat, Anglik)
Andy Devlin (21 lat, Anglik)
Craig Sinclair (20 lat, Anglik)

Pomocnicy:
Cedric Krou (21 lat, Francuz)
Nicky Platt (25 lat, Anglik)
Jake Cottrell (24 lata, Anglik)
Jerome Wright (27 lat, Anglik)
Matty Wolfenden (25 lat, Anglik)
Robert Kaczmarek (22 lata, Polak)
Greg Morgan (25 lat, Anglik)
Nathan Taggart (25 lat, Szkot)
Tyrone Thompson (31 lat, Anglik)
Carlos Roca (28 lat, Anglik)
Christian Dacres (26 lat, Anglik)

Napastnicy:
Tom Fisher (21 lat,Anglik)
John Popoola (20 lat Anglik)

 

Mecze towarzyskie
United of Manchester – Port Vale 2:4 (Horne, Kaczmarek)
Rushall Olympic – United of Manchester 2:3 (Thompson, Fisher)
United of Manchester - AFC Wimbledon 1:2 (Wolfenden)
Skelmersdale United – United of Manchester 0:4 (Daniels, Toland, Fisher, Wolfenden)
Curzon Ashton – United of Manchester 0:2 (Wolfenden, Devlin)

Odnośnik do komentarza

damonir24 - dzięki, też myślę, że koleś będzie wymiatał i czyścił prawą stronę.

__________________________________

 

Dlatego uwielbiam grę drużynami z niższych lig. Bo nigdy nie wiesz czy transfery, które dokonałeś wystarczą na szczebel wyżej. Dopiero mecze ligowe to zweryfikują. Zaczynamy sezon spotkaniem u siebie, na trybunach znacznie więcej kibiców, dlatego oczekiwałem od chłopaków dobrego widowiska. I doczekałem się. Jeszcze przed przerwą prowadziliśmy różnicą dwóch bramek, grając koncertowo. Zarówno stara gwardia jak i ta nowa doskonale radziła sobie z przeciwnikiem. Po statystykach widać kto najbardziej się wyróżnił. Kaczmarek zdobył dwa fenomenalne gole zostając bezdyskusyjnie MoM. Jedyny minus to sytuacja z napastnikami. Popoola w czasie tego spotkania doznał kontuzji zwichnięcia żuchwy i nie będzie dostępny przez pięć tygodni. Natomiast mój drugi napadzior Fisher, tuż przed tym pojedynkiem odszedł do innego klubu, czeka mnie więc szukanie jakiegoś snajpera. Zobaczymy co z tego będzie. Inauguracja udana.

Conference North, 1. Kolejka 07.08.2013
[-]United of Manchester 3:1 (2:0) Colwyn Bay [-]
1:0 Popoola [15’]
2:0 Kaczmarek [39’]
2:1 Berkeley [71’]
3:1 Kaczmarek [73’]

MoM: Kaczmarek (8.9)
Widzów: 3546

 

 

Odnośnik do komentarza

steken - a jakim klubem grałeś? Ja też obecnie jestem w Blue Square Bet North, ale wolę nazwę Conference North. Ładniej brzmi.

_____________________________________

 

Mam już upatrzonego snajpera. Gdyby udało się go zakontraktować to problem miałbym z głowy, a Popoola musiałby przynajmniej utrzymać dyspozycję z poprzedniego sezonu, żeby pozostać w składzie. Ale jeszcze nic nie jest pewne, bo kilka innych klubów złożyło mu ofertę. Trzymajmy kciuki. Tymczasem gramy pierwszy mecz wyjazdowy z ekipą, która chyba powinna kopać piłkę w soccera w USA, tak przynajmniej brzmi ich nazwa :) . Wymieniłem zmęczony środek pola, na atak posłałem Roce i zobaczymy co z tego się urodzi. W pierwszej części nie urodziło się nic. Były okazję, była niezła gra, pewna defensywa, lecz brakowało klasy tradycyjnie na skrzydłach i chyba troszkę w środku. Cottrell starał się, ale tu może to być za mało. Bałem się, że jak stracimy gola, to może być ciężko wyrównać. Miałem doskonałą okazję, żeby się przekonać. Brak koncentracji po przerwie i szybka bramka gospodarzy. Na szczęście jeszcze szybciej odpowiedzieliśmy my, trafieniem Taggarta. Potem się uspokoiło, aż w końcówce meczu musiałem sypnąć ‘fuckiem’, gdy Krou nie wykorzystał 200% sytuacji. Cudem też uniknęliśmy utraty remisu w doliczonym czasie gry. Podział punktów. W nie najsilniejszym składzie, więc narzekać nie zamierzam.

Conference North, 2. Kolejka 10.08.2013
[6.] Boston United 1:1 (0:0) United of Manchester [1.]
1:0 Asante [46’]
1:1 Taggart [50’]

MoM: Sinclair (7.9)
Widzów: 1072

 

 

Odnośnik do komentarza

Udało się! Na Gigg Lane witamy Frannie Collin’a, 26-letniego napastnika. To może być nasze bardzo duże wzmocnienie. Dwa sezony temu Frannie w 40 meczach Conference North zdobył 29 goli. Wynik imponujący. Świetny w wykończeniu akcji, inteligentny i pracowity. Od razu wypuszczam go na kolejny mecz. Ponownie gramy na wyjeździe i tym razem chce widzieć trzy punkty. Zaczęło się nieźle. Po zaledwie 29. sekundach mogliśmy prowadzić, ale strzał naszego nowego nabytku sparował bramkarz gospodarzy. Chwilę później nas uratował słupek. To zwiastowało interesujący i bogaty w gole mecz. Zgodzili się z tym tylko przeciwnicy, ładując nam gola. W jednej akcji niesamowicie zirytował mnie Vaughan. Najpierw sfaulował w polu karnym, dostał żółtą kartkę i za chwilę kolejną za dyskusje! Nienawidzę takiego zachowania. Na szczęście Spencer wybronił jedenastkę i był cień szansy na wyrównanie. Nasze nadzieje zostały uśmiercone kilka minut przed końcem. Fatalne zawody rozegrał Devlin. Zawinił przy obu bramkach i zakończył występ z notą 5.4. Obłęd! Collin swoim debiutem również dupy mi nie urwał. 6.0, niewidoczny, słaby, mizerny.

Conference North, 3. Kolejka 17.08.2013
[6.] Gainsborough Trinity 2:0 (1:0) United of Manchester [1.]
1:0 Clarke [37’]
2:0 D’Laryea [86’]

MoM: Ridley (8.2)
Widzów: 618

 

Podsumowanie
Sprzedaliśmy łącznie 2149 karnetów. Nieźle.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem napisać, że zarząd oczekuje ode mnie uplasowania się w górnej części tabeli. Wymagający są jak na klub, który debiutuje na tym szczeblu rozgrywek :) . Póki co pokazujemy szeroki wachlarz możliwości. Od genialnej gry w pierwszej kolejce, po katastrofę w poprzedniej. I dzisiejszy mecz to coś nowego. Ciężko mi opisać jego przebieg. Dawno nie widziałem tylu zmarnowanych setek. Trzy razy strzelaliśmy gole ale tylko jednego sędzia uznał. Godną zanotowania rzeczą jest fakt, iż Morgan za swoje dotychczasowe występy otrzymuje ‘wyróżnienie’ w postaci posadzenia na ławce rezerwowych. Póki co pudło jeśli chodzi o ten zakup.

Conference North, 4. Kolejka 24.08.2013
[14]United of Manchester 1:1 (0:1) Kettering Town [11]
0:1 Morgan [6’-sam]
1:1 Roca [77’]

MoM: Kaczmarek (8.0)
Widzów: 3221

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na czym polega różnica w akcjach ofensywnych moich i pozostałych drużyn. Bez problemu dochodzimy do sytuacji strzeleckich, próbujemy, staramy się, lecz to rywal z łatwością wrzuca nam dwójkę do przerwy. My popisujemy się pokazem nieskuteczności. Devlin podzieli los Morgana, wypadając ze składu na kolejne spotkania. Żenujące są pokazy braku możliwości tego grajka. Jak widać, nie wszystkie moje transfery wychodzą. Można wręcz powiedzieć, że poza Kaczmarkiem reszta zawodzi. Najlepsze, że większość statystyk na naszą korzyść: posiadanie 60%-40%, strzały 7-5. Ale dostajemy ostrego łupnia.

Conference North, 5. Kolejka 01.09.2013
[15]United of Manchester 1:3 (0:2) Histon [18]
0:1 Ivey-Ward [21’]
0:2 Werndly [37’]
0:3 Ivey-Ward [80’]
1:3 Thompson [81’]

MoM: Millis (8.8)
Widzów: 2990

 


Podsumowanie
TABELA PO 5. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Do składu po kontuzji wraca Popoola, nareszcie! Jego zastępca Collin też póki co jest totalnym niewypałem. Fajnie byłoby zdobyć jakieś punkty, bo zaczynam się mocno martwić. Nasz start przypomina ten z ubiegłego sezonu, oby zakończył się identycznie :D . Nudą wiało w pierwszej połowie, dopiero po przerwie otworzyło się konto bramkowe. Najpierw skutecznie zaatakowali gospodarze. Wysoka świeca, posłana w nasze pole karne uszła uwadze Andersona, który nie przypilnował przeciwnika i straciliśmy bramkę. Mimo wszystko ten środkowy obrońca pokazał się z lepszej strony niż Devlin. Zgarnął ocenę 7.00 i zostaje w składzie. Bardzo dobrze gra również Taggart. Nie dawałem mu większych szans na wywalczenie miejsca w składzie i ten bardzo mile mnie zaskoczył. Myślę też nad wariantem, żeby Popoola mógł znowu grać z Roca, tak więc chyba przesunę Taggarta na lewą flankę, ściągnę słabego Wolfendena i na prawą stronę wystawię Roce. Powinno pomóc.

Conference North, 6. Kolejka 08.09.2013
[15.] Guiseley 1:1 (0:0) United of Manchester [17.]
1:0 Wilson [47’]
1:1 Taggart [80’]

MoM: Taggart (8.3)
Widzów: 599

 

 

Odnośnik do komentarza

Maniek_ZKS - Dzięki. Jak widać poprzeczka jest tak wysoko, że nawet Partyka by nie doskoczył :)

_____________________________________

 

Gramy przeciwko zespołowi, który miałem zaszczyt prowadzić w jednej z poprzednich wersji Football Managera. Z tego co pamiętam to awansowaliśmy dwie ligi wyżej. Lecz sentymenty idą na bok i bierzemy się do roboty….. a przynajmniej chciałbym, żebyśmy się brali. Bezradność mojej drużyny jest miejscami przerażająca. Gloucester powinno nam wpakować spokojnie cztery bramki. Mieli nawet rzut karny, którego wybronił Spencer (pomimo tego słaby występ. Totalna wtopa i brak koncentracji przy golu). Nie wiem dlaczego nie potrafimy uwolnić swojego potencjału. Wiem, że on jest i kluby jak Gloucester powinniśmy pokonywać nawet w meczach wyjazdowych. Muszę zacząć główkować, bo znów zarząd pogrozi mi palcem.

Conference North, 7. Kolejka 14.09.2013
[18.] Gloucester 1:0 (1:0) United of Manchester [17.]
1:0 Edwards [3’]

MoM: Ifil (8.1)
Widzów: 284

 

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen - to patrz jak się ogarniamy :)

________________________

 

Drażnią mnie już moje grajki. Rozumiem sytuację, w której wyżej dupy się nie podskoczy i ekipa jest po prostu za słaba na ligę. Ale my powinniśmy dziś wygrać ze 3:0. Setka Popoola, setka Platta, kilka dogodnych okazji i nic. Kolejnym graczem, który żegna się ze składem jest Spencer. Jego zachowanie przy drugim golu nie do przyjęcia. Wypuścił lekki strzał, tak żeby Mills mógł dobić bezproblemowo. Ja nie wiem jakim cudem utrzymywaliśmy się 63% czasy gry przy piłce i dostaliśmy takie lanie. Kończą mi się też pomysły na zmianę gry i wyników. Jeżeli piłkarze się nie obudzą to pożegnam się z karierą w Manchesterze.

Conference North, 8. Kolejka 18.09.2013
[19.]United of Manchester 0:3 (0:0) Worcester City [2.]
0:1 Mills [68’]
0:2 Mills [72’]
0:3 Nelson-Addy [85’]

MoM: Millis (8.6)
Widzów: 2328

 

 

Podsumowanie
Gramy puchar Anglii i wystawiam totalnie inną jedenastkę.

Odnośnik do komentarza

Takie mecze są zawsze dobrą okazją na przełamanie i odwrócenie złego trendu. Podejmujemy u siebie zupełnie nieznany klub, pałętający się kilka lig niżej, dlatego liczę, że w rezerwowym składzie strzelimy kilka bramek i odzyskamy nadszarpnięte morale. Tak też się stało. Rywal został zmiażdżony, wszyscy gracze bloku ofensywnego zdobyli gola, brylował Morgan i Cottrell. Pozostaje pytanie czy rzeczywiście ten wynik pomoże w kolejnych pojedynkach. Zawsze jest ten punkt zwrotny, po którym może być tylko lepiej. Oby tym punktem był dzisiejszy mecz.

FA Cup, 4. runda 21.09.2013
United of Manchester 7:0 (2:0) Tunbridge Wells
1:0 Wolfenden [24’]
2:0 Cottrell [35’]
3:0 Cottrell [47’]
4:0 Morgan [52’]
5:0 Morgan [58’]
6:0 Collin [63’]
7:0 Wright [89’]

MoM: Morgan (9.6)
Widzów: 2135

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...