Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to przeżyjesz, przecież Ci działa, tylko nie pokazuje dwóch czy trzech atrybutów :] Bierzesz porównanie z jakimkolwiek innym miśkiem i wszystko widać jak na dłoni. Inna sprawa, że to kłopotliwe, ale zawsze ;)

 

No masz rację, zapomniałem o porównaniu. Ale wiesz, trudno kupowac napastników jak nie widzisz jakie ma "Wykańczanie akcji" :P. Chcociaż można to tez rozwiązac na okrętke i okienko transferowe i miesiąc je poprzedzający przeleciec na stacjonarce. Zawsze są jakieś sposoby. Mimo wszystko myślę że jakiś skin rozwiąże ten problem. Jak znajde ten właściwy to dam znac aby potomni nie mieli takich jak ja problemów :)

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. Gram ustawieniem 4-2-2-2. 2 środkowych pomocników, jeden strzałka na DPŚ (Kehl), drugi na OPŚ (Buonanotte), 2 skrzydłowych (Vaz Te & Biseswar), 2 napastników (Zidan & Peragon). W poleceniach dla drużyny mam ustawione podania krótkie, tempo prawie wolne. Natomiast wszyscy wymienieni piłkarze mają podania bezpośrednie i obrońcy też. Czy to dobrze? Preferuje grę środkiem ze względu na rozgrywającego (Buonanotte). Jeśli mam źle, to co mam zmienić, żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu próbuję sobie grać w angielskiej conference. Idzie mi dość kiepsko - ale cóż takie początki w FM-ie :). Z kolei przyzwyczajenie z wcześniejszych gier (kiedyś na amidze dużo grałem w Ultimate Soccer Manager-a, Premier Managera) nie pozwala mi zacząć gry wyżej - nie ma to jak satysfakcja z pięcia się stopniowo do góry. W każdym razie póki co kończy się to tym że przegrywam z kim wlezie :) Analizując statystyki zauważyłem że mój radosny bramkarz ma 30 podań w meczu ma tylko 10 celnych (niby to conference ale myślę że osiągnąłbym podobny wynik :)). Zacząłem oglądać mecz i zauważyłem że bramkarz każdą piłkę wykopuje daleko na głowy napastników - którzy z kolei regularnie przegrywają pojedynki główkowe. I tak przez większość meczu. Żeby to zmienić nakazałem temu łamadze żeby grał krótkimi podaniami do środkowego obrońcy. Niestety, bramkarz niespecjalnie się tym przejął i dalej gra jak grał. Powinienem szukać nowego bramkarza czy to po prostu jakiś błąd w grze?

Odnośnik do komentarza
Masz zainstalowany patch 8.0.2? Jeżeli jesteś początkującym w FM'ie, to radziłbym zacząć mocniejszym zespołem, aby się nauczyć jak prowadzić drużynę, a dopiero później objąć słabszy klub. ;)

Tak mam zainstalowany patch 8.0.2. Rada z prowadzeniem lepszego klubu jest oczywiście niezła - na pewno byłoby łatwiej grać. Ale nie na tym polega mój problem tylko na całkowitym olewaniu mojego prostego polecenia przez mojego bramkarza. Sprawdziłem to również grając liverpoolem w 1 meczu. Nie zauważyłem żadnych zmian. Reina także grał na napastników - Ci jednak dawali radę wygrywać więcej pojedynków. Zastanawiam się więc jak mam ułożyć taktykę skoro nawet najprostsze polecenie nie jest wypełniane.

Odnośnik do komentarza
Masz zainstalowany patch 8.0.2? Jeżeli jesteś początkującym w FM'ie, to radziłbym zacząć mocniejszym zespołem, aby się nauczyć jak prowadzić drużynę, a dopiero później objąć słabszy klub. ;)

Tak mam zainstalowany patch 8.0.2. Rada z prowadzeniem lepszego klubu jest oczywiście niezła - na pewno byłoby łatwiej grać. Ale nie na tym polega mój problem tylko na całkowitym olewaniu mojego prostego polecenia przez mojego bramkarza. Sprawdziłem to również grając liverpoolem w 1 meczu. Nie zauważyłem żadnych zmian. Reina także grał na napastników - Ci jednak dawali radę wygrywać więcej pojedynków. Zastanawiam się więc jak mam ułożyć taktykę skoro nawet najprostsze polecenie nie jest wypełniane.

 

Może np. tempo masz ustawione szybkie i bramkarz gra od razu do napastnika...

Odnośnik do komentarza
Może np. tempo masz ustawione szybkie i bramkarz gra od razu do napastnika...

 

Nie miałem ale specjalnie ustawiłem na powolne żeby wykluczyć tą ewentualność. Czy ktoś może ma takie ustawienie w grze i jest ono realizowane przez bramkarza? Nie chodzi mi o to żeby na te 30 podań bramkarz 20 razy podawał do wyznaczonego gracza - nie zawsze może mieć taką możliwość (obrońca może przecież być kryty, bramkarz może zagrywać pod presją napastnika itd). Ale choć z parę razy mógłby tak zagrać choćby tylko po to żebym się od niego odczepił :)

Odnośnik do komentarza

Cześć koledzy. Niedawno kupiłem nowego kompa. Wcześniej grałem w FM'a na laptopie. Chciałem grać tym savem na kompie którym grałem na laptopie więc zrzuciłem save na pendriva z laptopa i wrzuciłem do folderu Games z FM w Moich dokumentach. Lecz gdy odpalę grę wybiorę Wczytaj grę to Fm nie widzi tego sava zrzuconego z pendriva. Co mam zrobić, aby gra go widziała? Proszę pomóżcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Cześć koledzy. Niedawno kupiłem nowego kompa. Wcześniej grałem w FM'a na laptopie. Chciałem grać tym savem na kompie którym grałem na laptopie więc zrzuciłem save na pendriva z laptopa i wrzuciłem do folderu Games z FM w Moich dokumentach. Lecz gdy odpalę grę wybiorę Wczytaj grę to Fm nie widzi tego sava zrzuconego z pendriva. Co mam zrobić, aby gra go widziała? Proszę pomóżcie smile.gif

 

Zapewne nie masz zainstalowanych tych samych update'ów na nowym kompie, co miałeś na lapku. ;)

Odnośnik do komentarza

Kolego grałem wtedy na patchu 8.0.2 + 8,3 i na nowym kompie mam też je zainstalowane. Co prawda na lapku miałem logo i kitspacki, ale to nie o to chodzi bo pare miesięcy wstecz zepsuł mi się save i skopiowałem go na pulpit a z Moich dokumentów skasowałem, a następnie wkleiłem i było to samo. Nie mam pojęcia czemu tak jest :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...