Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze stosuję coś takiego:

NŚ- gra słabszą nogą, odbiór ostry, pressing zawsze

skrzydłowi i ofensywni pomocnicy- gra słabszą nogą, odbiór mieszany, pressing zawsze

PŚ- gra słabszą nogą odbiór mieszany, a jeśli jest ofensywnie usposobiony pressing zawsze

DM- gra słabszą nogą odbiór ostry lub mieszany

boczni obrońcy- gra słabszą nogą i ostry odbiór

 

1. BR i OŚ - pressing zawsze (a jak gra 3 OŚ to jeszcze wszystkim słabsza noga)

2. Napastnikom daje ostry odbiór, gdy mają kontuzje lub żółtą kartkę

3. Skrzydłowym daję ścisłe krycie

Reszta jak w poprzednim poście.

 

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Ostry odbiór dla napastników jest dość ryzykowny.

Wzrasta ryzyko karnych, fauli blisko pola karnego i pewnie też żółtych kartek dla obrońców.

Też na początku tak myślałem, ale postanowiłem zaryzykować i się opłaciło. Rywale stwarzają mniej sytuacji podbramkowych przez co tracę trochę mniej goli, a ilość podyktowanych karnych się nie zwiększyła. W dobrych klubach, gdzie masz dobrych obrońców spokojnie można to stosować. Znacznie utrudni to napastnikom rywali dochodzenie do sytuacji strzeleckich, a czasem nawet jakby zniechęcał ich ostry odbiór do gry.

Odnośnik do komentarza
Mam taki problem:

Próbuję zapisać stan gry i za każdym razem wyświetla mi, że 'zapis zakończony niepowodzeniem'.

Dodam, że miejsce na dysku mam.

 

Spróbuj do innego pliku.

 

Próbowałem.

Dodam jeszcze, że nie wiedzieć czemu gra robi sobie masę backup'ów.

Dzięki nim mogę jakoś odczytać grę, ale zazwyczaj nie wczytuje się w dzień, w który ja ręcznie robiłem zapis (przy zapisie ręcznym błąd).

Skrin --> http://img178.imageshack.us/my.php?image=savebladmw5.jpg

Odnośnik do komentarza

Który z plików jest odpowiedzialny za galerię sław, gdyż grając w wersję 07 byłem na szczycie tej listy z osiągnięciami, natomiast, gdy zrobiłem sobie półroczną przerwę i następnie znów mnie naszło aby sobie zagrać (wcześniej musiałem zainstalować grę od nowa, gdyż musiałem zrobić format), po wczytaniu save starej gry nie było mnie na tej liście wcale, czyli, że nie zdobyłem żadnego mistrzostwa ani pucharu, po mimo tego , że wcześniej byłem kilka razy mistrzem kraju.

Tym razem podczas dłuższej przerwy w grze, chciałbym sobie skopiować ten plik także.

 

 

Edit:

Właśnie próbowałem wejść do gry i odziwo coś się skopało, tzn. nie ma reklam na początku tylko czarny obraz zmieniający sie w biały. Kursor wyłapuje opcje, ale nic nie widać są tylko napisy, wczytałem gre i widać ciemne litery na białym tle, niektóe wyrazy sie nakładają.

Co sie mogło stać ? Nikt mi w kompie nie grzebał :(

Edytowane przez blue2308
Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem i może jakas mądra głowa mi pomoże.

 

Chodzi o to że przy grze w FM'a na rozdzielczości 1024x600, gra jest nie do końca funkcjonalna. Wszystko ładnie się skaluje, w odpowiednich miejscach gdzie nie ma możliwości wyświetlenia całości tekstu (rubryk, list itp.) po prawej stronie pojawiają się standartowe suwaki dzięki którym można bez problemu wszystko sobie przewijac. Problem pojawia się tylko przy atrybutach zawodników. Tam również pojawia się suwak (przy kolumnach atrybutów Technicznych oraz Mentalnych ponieważ one nie mieszczę się w całości) tyle tylko że jest on nieaktywny. Ma ktoś jakąś radę?

Jakimś rozwiązaniem byłoby wywalenie z ekranu profilu zawodnika pola opisanego jako "Szczegóły", wtedy znalazłoby się miejsce na brakujące atrybuty tyle tylko że nie mam pojęcia jak to zrobic a wydajemi się z tego co pamiętam że jest to możliwe.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Aż chce się powiedzieć - a nie mówiłem? :/

 

Pewnie trzeba pogrzebać w plikach xml skina... albo znaleźć takiego, który robiony był pod --small --screen (czyli 800x600). Jak masz czas, popróbuj różnych skinów, afair w fm07 ten problem był na domyślnym skinie, ale chyba na turnstyle już nie występował. I zagadaj qwasa, może on Ci coś podpowie.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę wykrakać ale chyba spiepsuła mi się gra.Otóż gdy włączam FM-a obraz zatrzymuje się na tym "let's kick out of ball' i dalej nic się nie dzieje.Próbowałem różnych kombinacji klawiszy, i w końcu udało się wyświetlić ekran wyboru bazy danych lecz nie dało się nic zrobić.Pomocy!

 

 

Edit:W pewnym momencie udało mi się przekroczyć ten widok minęła jeszcze kolejna reklama lecz teraz ekran już od kilku dobrych minut jest czarny.

Odnośnik do komentarza
Aż chce się powiedzieć - a nie mówiłem? :/

 

Pewnie trzeba pogrzebać w plikach xml skina... albo znaleźć takiego, który robiony był pod --small --screen (czyli 800x600). Jak masz czas, popróbuj różnych skinów, afair w fm07 ten problem był na domyślnym skinie, ale chyba na turnstyle już nie występował. I zagadaj qwasa, może on Ci coś podpowie.

 

No mówiłeś, mówiłeś :P. Ale granie w FM'a to nie będzie główne zastosowanie mojego Winda więc jakby co to jakoś to przeżyję.

 

U mnie problem występuje właśnie na FM 07, w 08 nie gram ale pytanie zadałem tutaj bo szansa na odzew dużo większa a mechanika raczej ta sama ;)

 

Spróbuję Turnstyle, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...