Skocz do zawartości

(Nie)Zwykły Chłopak Z Podlasia


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niektórzy pamiętają dryblasa z Ekwadoru, który latem 2022 roku przyszedł do Werderu za darmo z hiszpańskiego Castellon, zdobył jednego gola w 16 meczach i poszedł do Bochum za 6.5 mln €. Ci, którzy go nie pamiętali właśnie sobie przypomnieli...

 

Bundesliga [30/34] :: 27.04.2025 :: Allianz-Arena, Monachium :: Widzów - 49736

(13.) TSV Monachium - (1.) Werder 3:3 (1:1)

0:1 - I. Bolou (18')

1:1 - J. C. Quintero (33')

2:1 - J. C. Quintero (47')

2:2 - A. Torres (51')

2:3 - I. Bolou (65')

3:3 - J. C. Quintero (90')

 

J. Anderson - M. Grote, F. Borriero (G. Milivojević 59'), A. N'Dour, A. Stavrou - D. Muller, M. Youssouf (M. Keller 59'), A. Torres - I. Bolou, A. Sow (D. Essomba 12'), R. Schwartz

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, po prostu k**wa wiedziałem, że ten pie***lony gol w doliczonym czasie wszystko z**bie :x

 

Kiedyś wspominałem, że podpalimy Allianz-Arena. W przypadku St. James' Park postawimy na rozmach. Po prostu spadnie tam pieprzona bomba atomowa...

 

Liga Mistrzów - Półfinał [2/2] :: 30.04.2025 :: St. James' Park, Newcastle :: Widzów - 59960

Newcastle - Werder 2:0 (2:0) [3:2]

1:0 - I. Niang (15')

2:0 - S. Al-Qadi (32')

 

J. Anderson - P. Del Valle, G. Milivojević, C. F. Rodriguez, F. Binotto - S. Bertacchini, R. Vergouwen (D. Essomba 64'), M. Keller - D. Alcalde (I. Bolou 64'), R. de Graaff, A. Hussain

Odnośnik do komentarza

Przeciwko Borussii wyszła ekipa, która wciąż przeżywała załamanie po porażce z Newcastle, a mimo to, zanim jeszcze komentatorzy się rozgrzali już prowadziliśmy. Z byłym klubem golem przywitał się Essomba. W 36 minucie przypomniał się po raz drugi. Powinien jeszcze i trzeci po świetnym przerzucie Grote, ale piłka wylądowała po jego strzale na bocznej siatce. Tuż przed przerwą zbytnią brawurę naszej obrony wykorzystał Rober. Jego pierwszy strzał Anderson jeszcze obronił, z dobitką było już gorzej. Ta bramka pobudziła gości, którzy chyba zobaczyli swoją szansę i drugą połowę zaczęli z wielkim animuszem. W 57 minucie ich zapędy ostudził de Graaff. W 66 minucie czerwoną kartkę za bezmyślny faul zobaczył Hagan i Borussia mogła już myśleć o powrocie do domu.

 

Bundesliga [31/34] :: 4.05.2025 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 42473

(1.) Werder - (7.) Borussia Dortmund 3:1 (2:1)

1:0 - D. Essomba (3')

2:0 - D. Essomba (36')

2;1 - D. Rober (45')

3:1 - R. de Graaff (57')

 

J. Anderson - M. Grote, C. F. Rodriguez, R. L. Santos, F. Binotto (V. Guerin 76') - S. Bertacchini, P. Del Valle (G. Milivojević 70'), M. Keller - D. Alcalde (I. Bolou 70'), R. de Graaff, D. Essomba

 

 

Poka tego GK cyborga z Newcastle :>

 

 

Pieprzeni francuscy bramkarze. W poprzednim sezonie o mało nie przegrałem finału LM przez Sorina, to w tym roku musiał mnie w półfinale załatwić Johann Racon.

Odnośnik do komentarza

Na Borussie jeszcze starczyło determinacji. Na kolejnych rywali już nie...

 

Bundesliga [32/34] :: 7.05.2025 :: easyCredit-Stadion, Norymberga :: Widzów - 45617

(12.) Nurnberg - (1.) Werder 0:0 (0:0)

 

J. Anderson - M. Grote, C. F. Rodriguez, R. L. Santos, F. Binotto - S. Bertacchini, P. Del Valle (I. Bolou 67'), M. Keller - D. Alcalde, R. de Graaff (A. Sow 67'), D. Essomba (A. Hussain 52')

Odnośnik do komentarza

Trudno oczekiwać od zawodników jakoś szczególnie ambitnej gry, ale ostatni mecz przed własną publicznością wypadało wygrać. Pierwsza połowa byłą popisem jednego z bohaterów tego sezonu. Del Valle ma za sobą niesamowity rok i swoją przydatność dla drużyny pokazał ponownie. Oba gola zdobyte w ciągu pierwszych 45 minut padły po jego dośrodkowaniach. W 55 minucie na 3:0 strzelił de Graaff, a podawał... Del Valle. Była to jego 20 ligowa asysta, a ogółem... 32. Ten gol dziwnie podziałał na zawodników. Chyba myśleli, że mecz się skończył, bo w pierwszej akcji po wznowieniu stali w obronie jak słupy soli, kiedy Bollmann wpychał piłkę do bramki. Jeszcze nie skończyłem kląć pod nosem, kiedy sędzia podyktował przeciwko gościom rzut karny. Szansę ukoronowania genialnego występu dostał Del Valle. Niestety, uderzył beznadziejnie, wprost w bramkarza. W kolejnej akcji golkiper Energie już szczęścia nie miał. Został pokonany przez Alcalde. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2, po tym jak w doliczonym czasie piłka uderzona z rzutu wolnego przez Sithole odbiła się od muru i kompletnie zmyliła bramkarza.

 

Bundesliga [33/34] :: 10.05.2025 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 40818

(1.) Werder - (9.) Energie Cottbus 4:2 (2:0)

1:0 - D. Alcalde (16')

2:0 - A. Sow (31')

3:0 - R. de Graaff (55')

3:1 - S. Bollmann (56')

4:1 - D. Alcalde (59')

4:2 - V. Sithole (90')

 

I. Cuenca - P. Del Valle, G. Milivojević, A. N'Dour, V. Guerin - D. Alcalde (M. Keller 72'), M. Youssouf (R. de Graaff 46'), R. Schwartz - I. Bolou, A. Sow, R. Vianello (A. Hussain 27')

 

 

 

Ja bym złożył ofertę jego kupna


Kupna kogo? Racona? Po kij mi on? Od podawania ręczników mam wystarczająco pracowników.
Żeby Ci nie bruździł w następnym sezonie

 

 

Słaby powód :P

Odnośnik do komentarza

Tak się złożyło, że w ostatniej kolejce sezonu lidera podejmował... wicelider. Smaczek temu spotkaniu odbierał fakt, że obie drużyny dzieliło 18 punktów. Trochę smutno to wyglądało, kiedy moi podopieczni po szybkim objęciu prowadzenia kompletnie siedli. Zamiast z przytupem zakończyć sezon snuli się w ulewnym deszczu wyglądając jak ofiary. Jak ofiary zachowali się szczególnie pod koniec pierwszej połowy, kiedy dali sobie wbić dwa gole. Kilka minut po przerwie stan meczu wyrównał Bertacchini strzałem z rzutu karnego. Liczyłem, że to jeszcze nie jest koniec, że stać ich będzie na zryw i zdobycie kompletu punktów. Był moment, że było blisko, ale Essomba trafił w słupek. Myślałem, że będą chcieli tego zwycięstwa, bo przecież niewykluczone, że był to ich ostatni mecz... pod moją wodzą...

 

Bundesliga [34/34] :: 17.05.2025 :: rewirpowerSTADION, Bochum :: Widzów - 31297

(2.) Bochum - (1.) Werder 2:2 (2:1)

0:1 - R. de Graaff (5')

1:1 - J. M. Garcia (40')

2:1 - J. Zouaghi (44')

2:2 - S. Bertacchini [kar.] (51')

 

J. Anderson - P. Del Valle (M. Grote 75'), G. Milivojević, C. F. Rodriguez, F. Binotto (A. Stavrou 65') - S. Bertacchini, R. Vergouwen, M. Keller - I. Bolou (D. Alcalde 65'), R. de Graaff, D. Essomba

 

Bundesliga 2024/25

 

p9tKDTv.png

 

 

Przy okazji wygrania Bundesligi trzeci sezon z rzędu ustanowiliśmy dwa rekordy - w ilości zdobytych punktów oraz ilości zdobytych bramek.

Odnośnik do komentarza

Awans do Bundesligi
Dynamo Drezno, Fortuna Dusseldorf, Koln

DFB Pokal
Werder - Aue 4:0

Ligapokal
Werder - Hertha 2:0
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bramki
1. Wouter Tekay (Bayer) - 25
2. Mark Jans (Schalke) - 24
3. Rik de Graaff (Werder) - 23

Asysty
1. Pablo Del Valle (Werder) - 21
2. Hakim Zarabi (Hertha) - 13
3. Pape Diedhiou (Schalke) - 11

MoM
1. Wouter Tekay (Bayer) - 9
-. Riccardo Gambino (Hannover) - 9
3. Rik de Graaff (Werder) - 8
-. Mark Jans (Schalke) - 8

Wślizgi/mecz
1. Christopher Maier (Bayer) - 2.79
2. Moses Sithole (Bayer) - 2.57
3. Maximilian Gehrke (Freiburg) - 2.46
...
60. Stefano Bertacchini (Werder) - 1.56

Dryblingi/mecz
1. Frederic Barkat (Bayer) - 2.01
2. Ali Hussain (Werder) - 1.80
3. Bjorn Muller (Mainz) - 1.63

Średnia ocena
1. Wouter Tekay (Bayer) - 7.53
2. Rik de Graaff (Werder) - 7.50
3. Pablo Del Valle (Werder) - 7.48

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piłkarz Roku: David Essomba (Werder)
Młody Piłkarz Roku: Andre Muller (Bayern)
Menedżer Roku: Kamil Wojnach (Werder) // Czwarty sezon z rzędu :)
Bramkarz Roku: Manuel Heinrichs (Bayer) // Anderson 18 czystych kont w 31 meczach i się nawet do trójki nie załapał :ke:
Bramka Roku: Toine Prins (Eintracht) // Co ciekawe drugie miejsce zajął... Toine Prins
Jedenastka Roku: M. Heinrichs (Bayer), P. Del Valle (Werder), M. Hamza (Bochum), G. Milivojević (Werder), F. Binotto (Werder), I. Bolou (Werder), H. Zarabi (Hertha), S. Bertacchini (Werder), D. Essomba (Werder), W. Tekay (Bayer), R. de Graaff (Werder)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tytuły mistrzowskie
Anglia: Liverpool (2)
Austria: Rapid Wiedeń (2)
Belgia: OH Leuven (1)
Białoruś: Szachtior Soligorsk (1)
Brazylia: Botafogo (1)
Bułgaria: Litex (1)
Chorwacja: Medimurje (1)
Czechy: Sparta Praga (6)
Dania: Vejle (3)
Finlandia: TPS (4)
Francja: Lyon (1)
Grecja: AEK (5)
Hiszpania: Huelva (2)
Holandia: Twente (1)
Izrael: Beitar (2)
Niemcy: Werder (3)
Norwegia: Kongsvinger (2)
Polska: GKS Bełchatów (1)
Portugalia: Porto (4)
Rosja: CSKA (4)
Rumunia: Cluj (4)
Serbia: Banat (6)
Słowacja: Artmedia (2)
Słowenia: Livar (2)
Szkocja: Celtic (1)
Szwajcaria: Grasshopper (1)
Szwecja: Elfsborg (3)
Turcja: Kayserispor (2)
Ukraina: Arsenał Kijów (1)
Urugwaj: Danubio (2)
USA: Chicago (1)
Węgry: Gyor (1)
Włochy: Inter (4)

Liga Mistrzów
Arsenal - Newcastle 2:1

Puchar UEFA
Barcelona - Brest 2:1

Odnośnik do komentarza

Kiedy w maju 2024 ulewna środa na Old Trafford przyniosła nam triumf w Lidze Mistrzów miałem marzenie żeby w kolejnym sezonie dopełnić gablotę w klubie brakującymi do kompletu trofeami - Superpucharem Europy i Klubowym MŚ. Zaczynając ten sezon miałem śmielsze marzenie - wygrać wszystko co jest do wygrania. Kiedy w miarę upływającego czasu te marzenia się urzeczywistniały pomyślałem, że pięknym zwieńczeniem byłoby przejście przez sezon bez porażki. To byłby niepodważalny dowód, że zbudowałem w Bremie najlepszą w tym momencie drużynę na świecie. Nasz sezon składał się z 57 spotkań. Przegraliśmy dwa. O dwa za dużo. Z czego jedno kosztowało nas utratę kolejnego marzenia - ponownego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Żal jest ogromny, ale trzeba sobie powiedzieć jedno - Werder jest w tej chwili najlepszy na świecie i porażka na St. James' Park tego nie zmienia. Przychodziłem do tego klubu 4 lata temu. W ciągu czterech pełnych sezonów udało mi się doprowadzić tę drużynę do:

  • trzech kolejnych triumfów w Bundeslidze
  • dwóch Pucharów Niemiec
  • dwóch Pucharów Ligi
  • Klubowego Mistrzostwa Świata
  • Superpucharu Europy
  • dwóch finałów (rok po roku) Pucharu UEFA, z czego jeden zakończył się zwycięstwem
  • wygranej w Lidze Mistrzów

Coś mi się zdaje, że czuwający na bremeńskim rynku Roland może być ze mnie zadowolony. Zrobiłem ze strzeżonego przez niego miasta perłę europejskiej piłki. Wygrałem wszystko, co była do wygrania. Mogę odejść.

 

PALATINUS - DAS ENDE!

 

Koniec aktu V... ostatniego.

Odnośnik do komentarza

Parę słów od autora...

 

W enigmatycznej odpowiedzi Vamiego jest spora nić prawdy. Już po poprzednim sezonie wspominałem, że bardzo nie podoba mi się fakt, że gra zredukowała generowanie nowych zawodników do właściwie kilku krajów. W innych jest prawdziwa tragedia. Jako przykład podam takie kluby jak Sparta Praga, Salzburg, Genk, Benfica, Rapid Bukareszt czy CSKA Moskwa. Czołowe ekipy swoich lig nie mają ani jednego rodzimego zawodnika. Niektóre (np. CSKA) nie mają nawet jednego aktywnego zawodnika (same "szaraki"). Skauci wysyłani poza 5 czołowych lig praktycznie zwracają puste raporty. Ja w takich warunkach tracę przyjemność gry. I to jest raz. A dwa? Grając w trybie HC wygrałem wszystko, co było do wygrania. Potrafiłbym się zmotywować do walki o poprawianie tych osiągnięć (np. awans w zestawieniu "HoF"), ale we wspomnianych wcześniej okolicznościach jest to naprawdę gra niewarta świeczki. Gra powinna cieszyć, a nie irytować. To proste.

 

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Od kilku miesięcy katowany jest FM 2015, a ja od ponad 7 lat wiernie klikam w wersji 2008. Czas pójść do przodu. Co prawda nie planuję, że już teraz się przesiądę. Prawdopodobnie zrobię sobie około roczną przerwę od FM-a i wrócę kiedy pojawią się pierwsze patche do wersji 2016. Czy wrócę również do pisania? Nie mam zielonego pojęcia. Chciałem zakończyć przygodę z '2008' udaną karierą i chyba mi się udało. Mogło być lepiej gdyby nie cholerne Newcastle (btw, pajac który mnie zastąpił w Werderze na dzień dobry sprzedał im Bertacchiniego za nędzne 25 mln €, serce człowiekowi krwawi na myśl o tym), ale i tak wyszło całkiem fajnie. Zdaje się, że nawet ktoś to czasami czytał ;) 3 lata życia przeszło wraz z (Nie)Zwykłym Chłopakiem z Podlasia. Czas zgasić światło.

 

Dzięki.

 

Live long and prosper :king:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...