Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się jest młodym, to nieważne jak smakuje, ważne żeby było tanie i poniewierało ;)

Komandosy z Żabki :jupi:

 

A żeby nie było, to polecam wszystkim Bosmana niepasteryzowanego. Cud, miód i malina. Piłem dwa piwa niepasteryzowane i muszę przyznać, że są znacznie lepsze od "zwykłych".

Piłem, nawet przyjemne w smaku.

 

W ramach promowania wynalazków piwnych:

 

1. Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen piwo pszeniczne ze słodu wędzonego

 

2. Aecht Schlenkerla Rauchbier Marzen

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie dotyczące wynalazków piwnych. Otóż ostatnio trochę pracowałem w regionie mazowiecko-łódzkim i piłem tam piwo o nazwie Kumpel. Początkowo przeraziła mnie jego cena w obwoźnym sklepie - 1,80pln, przez co wnioskować można, że właściciel sklepu płacił za nie ~1,50-1,60. Z ceny wnioskowałem, że to raczej siki. I jakież było moje zaskoczenie, gdy w końcu spróbowałem. Jest to piwo jak najbardziej do wypicia, o dobrej (oczywiście w mojej opinii :>) jakości jak na taką cenę. Niestety nie znalazłem go w żadnym sklepie. Google także milczy na temat Kumpla.

 

Czy ktoś ma jakieś informacje nt. dostępności Kumpla w sklepach? Z góry za pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Złoto dla Perły Eksport

 

Perła Export zdobyła złoty medal podczas Otwartego Konkursu Piw, zorganizowanego przez Politechnikę Łódzką. Konkurs się odbył w ramach pierwszej edycji Gali Browarników.

 

To kolejne wyróżnienie dla produktu firmy Perła Browary Lubelskie. W sierpniu, podczas ogólnopolskiego święta chmielarzy i piwowarów w Krasnymstawie, Perła Export otrzymała srebrny medal w kategorii - piwo jasne pełne.

 

KL

Bardzo dobre piwo, w 100% trafia w mój gust :) zaznaczam, że nie jest to piwo dla smakoszy!

Warto wyróżnić organizatora tej imprezy :good:

Odnośnik do komentarza
Złoto dla Perły Eksport

(...)

Bardzo dobre piwo, w 100% trafia w mój gust :) zaznaczam, że nie jest to piwo dla smakoszy!

Warto wyróżnić organizatora tej imprezy :good:

 

A dla kogo, jak nie dla smakoszy? Dla hurtownikow spod budki z piwem?

 

Walory Perły (Chmielowej, Eksport) znam od dawna, mimo skoncernowienia (Royal Unibrew, ci od Faxe) nadal wysoko cenię, goryczka chmielowa bardzo zauważalna, oszczędnie ze słodem - to jest właśnie piwo do smakowania, a nie do żłopania :D

Odnośnik do komentarza
Złoto dla Perły Eksport

 

Perła Export zdobyła złoty medal podczas Otwartego Konkursu Piw...

KL

Bardzo dobre piwo, w 100% trafia w mój gust :) zaznaczam, że nie jest to piwo dla smakoszy!

Warto wyróżnić organizatora tej imprezy :good:

A wiecie kto siedział w jury tego konkursu? Przedstawiciele największych koncernów, którzy między sobą rozdzielali medale. Taka koalicja - my wygramy w kategorii piwo jasne, a wy w kategorii jasne pełne mocne. Te konkursy to czysta kpina, a są organizowane tylko po to, aby się można było medalami na etykietach pochwalić.

 

 

Z tego co wiem nie jest importowany.

Pilsner Urquell jest importowany do Polski w butelkach 0,33 l i można go kupić w większości hipermarketów. Czy to jest to samo piwo co w Czechach? Trzeba skosztować i ocenić samemu ;)

Odnośnik do komentarza

Co do rzekomych roznic w jakosci Pilsnera od Kulczyka i Pilsnera z Pilzna to wczoraj mialem mozliwosc sprawdzenia tego samodzielnie. Mialem w lodowce butelke Pilsnera kupionego w Czechac i butelke "polskiego" Pisnera. Generalnie roznica jest ale sladowo odczuwalna. W zadnym wypadku nie jest to az taka tragedia jak niektorzy twierdza. Czeski jest po prostu nieco (naprawde troszke) bardziej "miesisty" w smaku. Za to polski jest bardziej ozezwiajacy.

Odnośnik do komentarza

Może ten czeski się pogorszył. Pamiętam Pilsnera sprzed 10 lat. Ten polski nijak się do niego ma. Tamten miał całkowicie inny smak.

Jakiś czas mialem okazję wypić za to czeskiego Budweisera. Nigdy nie był tak dobry jak Pilsner, ale ciągle ma klasę.

Coraz bardziej denerwują mnie polskie piwa. Są zdecydowanie za bardzo gazowane. Ostatnio staram się spożywać niepasteryzowane. Niestety w knajpach jestem skazany na syf.

Odnośnik do komentarza

Co do rzekomych roznic w jakosci Pilsnera od Kulczyka i Pilsnera z Pilzna to wczoraj mialem mozliwosc sprawdzenia tego samodzielnie. Mialem w lodowce butelke Pilsnera kupionego w Czechac i butelke "polskiego" Pisnera. Generalnie roznica jest ale sladowo odczuwalna. W zadnym wypadku nie jest to az taka tragedia jak niektorzy twierdza. Czeski jest po prostu nieco (naprawde troszke) bardziej "miesisty" w smaku. Za to polski jest bardziej ozezwiajacy.

 

Ten Czeski miał nadruk na butelce po niemiecku, plus doklejoną po czesku białą naklejkę? Ja generalnie piłem takiego i wg mnie różnica była znaczna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

W Intermarche promocja Tatry Pills. 6-pak w cenie 5zł :)

Kupiłem cztery transportery, tj. 96 piw za jednym zamachem. Kasjerki wprost przecierały oczy ze zdziwienia, wokół mnie nie było chyba żadnego piwosza, nikt nie rozumiał moich potrzeb, toteż czułem się troszkę nieswojo. Ale co tam - było warto ;)

 

Będę sprzedawał kumplom z pracy za 1,5o/sztuka :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...