Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

!makAA! czy ty sam tworzysz sobie użytkowników na forum, którzy wychwalają Twoją taksę? bo jakoś od stałych bywalców nie widzę słów zachwytu.

 

Jeżeli chodzi o Twoją taktykę to testowałem ją i stwierdzam, że jest słaba (w porównaniu do taktyki Anderwalius-a wysiada kompletnie). Szczególne zastrzeżenia mam do zachowań obrony.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!!!

Chciałbym zaprezentować taktykę która przeszła moje najśmielsze oczekiwania a zarazem stała się najlepszą jaką gram w Football Manager 2007. A wierzcie mi że trochę tych taktyk testowałem. Dobra dosyć tych pierdół przejdźmy do samej taktyki:)

 

Na początek USTAWIENIE

 

Jak widać jest to zwykłe 4-4-2. Boczni obrońcy mają strzałki w dół aby zapobiec atakom ze skrzydeł i uniemożliwić bocznym pomocnikom rywali częstych dośrodkowań. Przejdźmy do pomocy, boczni pomocnicy mają strzałki na maxa do przodu. Przy ataku daje to efekt jakbyśmy atakowali 4 napastnikami i oczywiście mają ustawione dośrodkowania na często. Środek pomocy do dwóch zawodników lewy ma typowo ofensywne zadania a prawy typowo defensywne. Jak widać napastnicy są nietypowo ustawieni ale wierzcie mi daje to dobre efekty. Środkowy napastnik to typowo odgrywający a jest tak ustawiony ponieważ zazwyczaj nasi przeciwnicy grają czwórką w obronie a on jest ustawiony pomiędzy stoperami i mają z nim problemy który ma go pokryć. Drugi napadzior to typowy egzekutor oczywiście musi być szybki:) Ja nie miałem szybkich napastników więc najwięcej bramek i asyst miał odgrywający.

 

Tak wyglądają POLECENIA DRUżYNOWE

 

Porady:

- dobry odgrywający charakteryzujący się siłą, skocznością i grą głową min. każde po 15

- jak nie mamy zbyt dobrych obrońców cofnąć linie obrony

- gdy przeciwnik ma wyraźną przewagę to ja włączam ścisłe krycie

- kiedy wynik nie jest po mojej myśli zmieniam nastawienie na ofensywne (3 przesunięcia wskaźnika w prawo)

- no i oczywiści gra na czas gdy wygrywamy ( 70-80 min zmieniam na mieszane a od 80-90 na często)

To by było tyle jeżeli chodzi o porady:)

 

Nigdzie indziej nie testowałem tej taktyki więc nie wiem jak się sprawdzi w innych klubach ale w mojej Warcie Poznań która przed sezonem była stawiana jako drużyna do spadku spisała się znakomicie. Do sukcesów przejdę za chwilę.

 

Do drugiej ligi polskiej jako odgrywającego polecam Grzegorza Pilcha i Tomasza Kosztowniaka a dlaczego to zobaczycie za chwilę.

 

Sukcesy:

 

Na początku myślałem że będzie ciężko, zagrałem 6 sparingów z czego jeden zremisowałem i jeden wygrałem. Ale na szczęście w lidze było inaczej. Zobaczcie tabele po zakończeniu rozgrywek TABELA. Mój odgrywający którym był G. Pilch zdobył nagrodę najlepszego zawodnika II ligi oraz koronę króla strzelców i najlepszego asystenta:) KRóL STRZELCóW NJALEPSZY ASYSTENT NAJLEPSZY ZAWODNIK

 

Aaaa zapomniałbym jeszcze o jednym niespodziewanym sukcesie a mianowicie o zwycięstwie w Pucharze Polski :)

 

To chyba wszystko na temat taktyki. Jak macie jakieś pytania to piszcie:)

 

A tu jest ona do ściągnięcia ----> TAKTYKA

 

Życzę dużo sukcesów tą taktyką mam nadzieje że u was też tak się będzie sprawowała jak u mnie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
!makAA! czy ty sam tworzysz sobie użytkowników na forum, którzy wychwalają Twoją taksę? bo jakoś od stałych bywalców nie widzę słów zachwytu.

 

Jeżeli chodzi o Twoją taktykę to testowałem ją i stwierdzam, że jest słaba (w porównaniu do taktyki Anderwalius-a wysiada kompletnie). Szczególne zastrzeżenia mam do zachowań obrony.

 

po 1)nie tworze sobie forumowiczów!!! :doh!:

po 2)to pytaj się stałych bywalców- nie mnie!!! sam pomysł i tą taxe wyłonił z czeluści Raven, więc też jego możesz pytać- ja sam już dawno zapomniałem o niej.

po 3)obrona- Ty piszesz tak, a inni twierdzą co innego :> więc coś na rzeczy musi być!! Nie wiem jakimi drużynami inni grają a jaką Ty. Ja nią grałem tylko Nantes.

 

Tomalq to szczerze Ci współczuje że taką taktyką nie potrafisz odnieść sukcesu. A ustawiłes chociaż odgrywającego? Pewnie jakiegoś lewara co statystyke gry głową ma 8 ... kwasny.gif

 

powiem szczerze iż ja nigdy nie zaznaczam w zakładce odgrywającego- komp/ asystent za mnie to robi. ;) Nie przeprowadzam też rozmów tylko zlecam <- jak tam. Może i mój błąd- może jak ja bym to robił to taxay byłyby jeszcze lepsze :kekeke:

troche offtopowo, ale nie moglem sie powstrzymac - taktyka !makAA! poprostu miazdzy wszystko co dotychczas widzialem w fm.

moze by tak zrobic jakas analize tejze taktyki w akademi taktycznej czy cos?

 

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak przyłączyć sie do apelu hehe!! :keke:

 

Co jeszcz można zrobić w ustawieniach napastników i ofensywnych pomocników aby poprawić im skuteczność ?? (pomocników i napastników mam dobrej klasy typu Makkay ,Mutu) ???

 

musisz popatrzeć jakie cechy mają najlepsze (typu strzały z dystansu, gra głową itp) i tak ich też poustawiać. Jak grasz dwójką z przodu to możesz im różne ustawienia dać, tak aby np się uzupełniali.

Co do podań ja nie stosuję generalnie zasady, że poszczególne formacje mają mieć jakieś podania. Jeśli np bocznym obrońcom dajesz częste dośrodkowania to możesz dać podania długie żeby wrzucali na napadziorów.

Odnośnik do komentarza

Ja staję w obronie Maki, też troche offtop, ale ludzie...

 

po pierwsze - tak jak powiedział Maka, taxę tą wyłonił Raven i mu się spodobała, więc wywołał temat,

po drugie - jeśli nie idze wam jego taxą, to znaczy, że być może nie jest to taxa na ten zespół, który posiadacie,

po trzecie - stali bywalcy nie oceniają, bo wolą doszlifować własne taxy, by były jeszcze lepsze ;>

po czwarte (ostatnie) - gdyby Mace zależało na tej taxie, by "tworzyć sobie użytkowników", to sam by ją umieścił na forum, tymczasem inicjatywa wyszła od Ravena.

 

/OT

 

Teraz na temat. Jak gracie na neutralnych boiskach (np.: w finałach pucharów)? Ustawiacie mentalność ofensywną, defensywną, czy może wyważoną?

Odnośnik do komentarza
!makAA! czy ty sam tworzysz sobie użytkowników na forum, którzy wychwalają Twoją taksę? bo jakoś od stałych bywalców nie widzę słów zachwytu.

 

Jeżeli chodzi o Twoją taktykę to testowałem ją i stwierdzam, że jest słaba (w porównaniu do taktyki Anderwalius-a wysiada kompletnie). Szczególne zastrzeżenia mam do zachowań obrony.

 

jestem na forum od jego poczatku tak na marginesie:)

testuje kazda taktyke jaka ktos tu zamieszcza i poprostu stwierdzilem fakt. na holidayu juve wygralo lige pokonujac inter 4:0 i 4:2 (rozochocony puscilem kolejny sezon juve bylo 2 z braku wzmocniem, za to wygralo lm), racing ktory praktycznie zawsze spadal z ligi byl 6, a w anglii tamtejsze city przegralo mistrza kolejke przed koncem ligi (rambo update). zadna z taktyk tu zamieszczonych nie miala takich wynikow, wiec mysle ze jest co chwalic; chociaz fakt faktem gra obronna (szcegolnie bocznych obroncow) wola o pomste do nieba - chociaz ogladalem tylko kilka spotkan.

Odnośnik do komentarza
!makAA! czy ty sam tworzysz sobie użytkowników na forum, którzy wychwalają Twoją taksę? bo jakoś od stałych bywalców nie widzę słów zachwytu.

 

Jeżeli chodzi o Twoją taktykę to testowałem ją i stwierdzam, że jest słaba (w porównaniu do taktyki Anderwalius-a wysiada kompletnie). Szczególne zastrzeżenia mam do zachowań obrony.

 

 

Mhm, Makaa stworzył mnie, i w 2004 roku zarejestrował się moim nickiem, abym w roku 2007 chwalił jego taktykę, żeby wszyscy myśleli, jaki to on jest fajny...

 

Litości... Jak nie sprawdza się ta taktyka, no to trudno, nie ma taktyk idealnych... ale nie rzucaj proszę takich oszczerstw, bo jest to śmieszne.

 

Rozumiem konstruktywną krytykę, ale w Twoim poście takowej nie ma, jest za to wybrzydzanie i jakieś insynuacje...

 

Sorry za off-topic.

 

Teraz do tematu:

 

 

Stworzyłem sobie taktykę do Porto, sprawdza się ona znakomicie, jest to ustawienie dosyć niecodzienne, ale ważne, że działa.

 

Plusy:

 

+Masa strzelonych bramek.

+Masa asyst [zawodnik najczęściej podaje wolnemu partnerowi zamiast "chamić się" i strzelać na bramkę samemu z trudnej pozycji.

+Gra opiera się na dość prostych schematach, ale jest bardzo skuteczna

 

Minusy:

 

-Teoretycznie, ale powtarzam, TEORETYCZNIE, słabsza obrona. W praktyce jednak wygląda to całkiem solidnie - u mnie trio Corluka, Ribeiro i Natali daje radę i nie ma sytuacji, że przeciwnik rozbija nas grając skrzydłami.

 

Mój optymalny skład do tej taktyki wyglądał tak:

GK - Enyeama

DF - Natali, Corluka, Jorge Ribeiro

MF - V. Hleb, Gago, Biglia, Cangele, Anderson

FW - Lavezzi, Palladino

 

Skład jest dosyć młody, ale bardzo dobry, taktyka sprawdza się jednak idealnie już od początku, bo obecnie gram któryś już sezon.

 

Taktykę nazwałem WeePorto [WeeMan to mój drugi nick, a Porto to chyba każdy zna ;)], można ją ściągnąć tutaj:

 

http://www.sendspace.com/file/nqy1o9

 

 

Jeżeli ktoś potrzebuje jakichś rad dotyczących tej taktyki, zapraszam, chętnie na wszystkie pytania odpowiem.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za przetestowanie tej taktyki i jeśli to możliwe, zdanie krótkiej relacji w tym topicu.

 

Na koniec napiszę jakie sukcesy ja osiągnąłem:

- wielokrotne mistrzostwo Portugalii

- 3 razy pod rząd zwycięstwo w Lidze Mistrzów

- co roku moi zawodnicy są najlepszymi strzelcami i najlepszymi asystentami

- uznam za sukces to, że skusiłem do siebie kilka wielkich nazwisk, oraz to, że w kasie klubu znajduje się ponad 400 mln złotych.

 

Czekam na Wasze opinie, miłej gry i zostańcie "na fali" ;)

Odnośnik do komentarza

offtopowo :(

 

przepraszam, że wywołałem taką dyskusję ale dla mnie ta taktyka jest słaba, sorki Makaa ale sam pewnie przyznasz, że doszlifowałeś tą taktykę lepiej, że ma zauważalne braki.

 

ok koniec :) paplania - sorki jeszcze raz :D

 

 

teraz już na temat :) próbowaliście włączać ścisłe krycie i pressing na skrzydłowych? ja zauważam, że w ten sposób przeciwnik traci dużo na sile ofensywnej.

 

druga sprawa to: jeżeli widzę u przeciwnika zauważalnie słabszego pomocnika - załączam mu pressing i krycie na nigdy :) .

Moi zawodnicy bardziej zwracają uwagę na innych zawodników :)

Odnośnik do komentarza
ja jeszcze o taltyce maki/Ravena. Gram ta taktyka w reprezentacji Polski i musze powiedziec ze jeszcze zadna taktyka nie gralo mi sie tak treagicznie i beznadziejnie. Gra jest doslownie trgiczna, nie da sie na to poatrzec.

San Marino - Polska

to chyba mowi samo za siebie

 

 

Ta taktyka jest autorstwa Makii, ja nic przy niej nie robiłem :) Jedynie ją przetestowałem i zdałem wyniki, które były dla mnie oszałamiające :)

 

I swoje zdanie podtrzymuję, bo u mnie ciągle sprawdza się ona bardzo bardzo dobrze.

 

 

Taktyka mojego autorstwa jest kilka postów wyżej - WeePorto się zwie, możesz ją przetestować :)

 

PS. San Marino musi nieźle kozaczyć, skoro Polskę pokonała, nawet w bardzo słabym składzie :]

Odnośnik do komentarza

Przedsatawiam zmodyfikowaną taxę wyjazdową na bazie umieszczonej wcześniej na forum GalctUnii. Spisywała się u mnie dobrze, więc umieszczam ją tu. Taxę tą kieruję do posiadaczy GalactUnii oraz do ludzi, którzy ją testowali. Czekam na komentarze (nie będę się o niej rozpisywał, jak ktoś chce dokładniejszego opisu to jest on bodajże na 4. stronie tego topiku).

 

http://www.sendspace.com/file/konps0

 

PS. Zgodnie z prośbą Tomalq, taxa na wyslijto: http://s007.wyslijto.pl/?file_id=00296394241859681228

Odnośnik do komentarza
ja jeszcze o taltyce maki/Ravena. Gram ta taktyka w reprezentacji Polski i musze powiedziec ze jeszcze zadna taktyka nie gralo mi sie tak treagicznie i beznadziejnie. Gra jest doslownie trgiczna, nie da sie na to poatrzec.

San Marino - Polska

to chyba mowi samo za siebie

 

Nikt nie powiedział, że tą taxą wygrasz wszystko!!! Bo takiej taxy jak do tej pory niema!! Po 2- zobacz się statystyką meczu- posiadanie piłki strzały itp. to coś co jest zdecydowanie na +.

 

Poza tym wpadki się zdarzają, nie??!! :>I jeszcze jedno: kiedyś ktoś trafnie zauważył iż reperezente się ciężej prowadzi niż klub.

 

I wcale się nie bronię/ ani mojej taxy- ja ją tylko zaprezentowałem i to WY się o niej wypowiadacie- od tego jest to forum!!

 

teraz już na temat smile.gif próbowaliście włączać ścisłe krycie i pressing na skrzydłowych? ja zauważam, że w ten sposób przeciwnik traci dużo na sile ofensywnej.

 

ja próbowałem i jakoś specjalnie zachwycony nie byłem. Wydaje mi się, że to zależy jaki styl obrony preferujemy- czy taki ala Real M. czy taki to nazwijmy Polski :kekeke:

Odnośnik do komentarza

inną rzeczą, którą chyba warto przetestować to strzałki do tyłu dla centralnych obrońców. Wiem może to głupio brzmi ale zauważyłem, że w ten sposób linia środkowa naszej drużyny nie odpuszcza tak przeciwnika, walczy głębiej naszej połowy - co stwarza nam dodatkowe zabezpieczenie w postaci cofniętych obrońców. Sytuacja taka stwarza nam także duże możliwości do kontr (przez wciągnięcie przeciwnika bardziej na naszą połowę)

 

Anderwalius -> już się zabieram do testowania :) i to z miłą chęcią (poprzednimi taktykami Anderwalius-a awansowałem Kettering z CPn do L2 :) - co sezon z pierwszego miejsca :)

Odnośnik do komentarza

Tomalq, Ja grajac Wisla taktykami Anderwalius'a Home Away mialem bardzo dobre.......12 miejsce :/, Zagralem od nowa Belchatowem, 14 miejsce :/... Grajac taktyka !makAA! wygralem Belchatowem lige, bylem w Cwiercfinale Uefa, a teraz jestem w lidze mistrzow wygrywajac z Liverpool'em i Realem Madryt w grupie.. W lidze prowadze,wiekszych wzmocnien nie robilem,gram na 7.0.2 i update RRU.. Pozdro

 

Edt. Zastanawia mnie tylko !makAA! dlaczego napastnicy maja taka slaba skutecznosc.Mam dobrych pomocnikow Nastja Cech Balban(Peru) Gargula Tomasz Wrobel, a na ataku mam Wlodarczyka(kupilem z Zaglebia w drugim sezonie,w pierwszym mial strzelonych 24 bramki w lidze) i Dawida Nowaka(na zmiane z Eugeny Lutsenko) i najwiecej ma Nowak 11 Lutsenko 4 Wlodarczyk 2 a jestem w grudniu ... Masz jakis pomysl by to jakos zmienic moze ???

Odnośnik do komentarza

Nie chodzilo mi o to, ze zasmiecasz czy nie,tak tylko poprostu napisalem moje odczucia.. Jednak mam pytanie do Ciebie,grasz taksa Anderwaliusa w ten sposob,ze na wyjazdach Away, u siebie Home, bez wzgledu na to z jakim przeciwnikiem czy jednak moze np. z mocniejszym u siebie Away,a ze slabszym na wyjezdzie Home ? Pozdr :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...