Skocz do zawartości

Mastiffy idą po mistrza!


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

@ scierko

 

Się postaram się ;)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Grenoble złożyło ofertę wypożyczenia Verrattiego do końca sezonu, przystałem na nią. Transfer zostanie przeprowadzony 1 stycznia.

Losowanie LM

 

Z losowania jestem zachwycony. Będę mógł zagrać przeciwko ukochanemu klubowi i zmierzyć się z legendą. Ktoś może stwierdzić, że nie mamy szans, ale ja wierzę, że tak. A nawet gdyby to jak już spadać, to z wysokiego konia! Pierwsze spotkanie, w Lille, 22 lutego, a rewanż 15 marca.

 

Tymczasem w Ligue 1 czekała nas derbowa konfrontacja z PSG. Paryżanie ostatnio pokonali Marsylię i są w dobrej formie, zapowiada się więc ciężki i dobry mecz!

 

Bordeaux dało ciała przegrywając aż 1:3 z Saint-Etienne i dając szansę nam i OM na odskoczenie.

 

19.12.2010

 

Ligue 1 (19/38)

 

Parc des Princes, Paris

 

Paris Saint-Germain (11.) – LOSC Lille (1.)

 

Skład : Landreau – Vandam, Rami, Leo, Emerson – Cabaye, Mavuba © - Gervinho(66’ Pjanic), Hazard(66’ Obraniak), Dos Santos(81’ Buonanotte) – Neymar

 

Do 25 minuty mecz wyglądał spokojnie. Kilka niecelnych strzałów, kilka fauli, lekki uraz Chantome. Ale w 25 minucie Hazard wykonywał rzut rożny. I boże, jak on się w tym poprawił. Kolejny ładny gol z dystansu Belga. A już w 33 minucie Rami wespół z Vandamem wyrwali piłkę Nene, Ghańczyk podał do Neymara, a Brazylijczyk ładnie podał do Dos Santosa, który zgubił krycie i podwyższył wynik! Nie ulegało wątpliwości, że pierwsza połowa należała do nas i ze spokojem mogliśmy zejść do szatni na przerwę. W drugiej połowie dalej przeważaliśmy, ale prowadziliśmy grę spokojniej. Tym samym wynik nie uległ zmianie, PSG bowiem także nie kwapiło się z atakami, zgarnęliśmy więc trzy punkty.

 

Paris Saint-Germain 0 LOSC Lille 2

 

MOM : Neymar (7.8)

 

Widzów : 40,643

 

Notes : Pewne zwycięstwo i utrzymanie lidera.

 

Marsylia i Lyon, zgodnie z moimi przewidywaniami, zremisowały swoje spotkania i w tym momencie mamy dwa punkty przewagi nad OM i Nancy, oraz trzy nad Monaco, Lyonem i Bordeaux.

 

Tabela na półmetku

Odnośnik do komentarza

Emerson i Neymar w jedenastce tygodnia.

 

W przerwie świątecznej rozegraliśmy dwa sparingi z całkiem egotycznymi drużynami.

 

26.12.2010

 

LOSC Lille 2 Sharks (BAH) 0

 

31.12.2010

 

LOSC Lille 5 Ferrovario de Nampula 0

 

Rozdano kilka nagród we Francji. I mogliśmy być dumni, bowiem Eden Hazard został wybrany Zagranicznym Piłkarzem Roku w Ligue 1, brawo Eden! Neymar został wybrany 3 piłkarzem grudnia, Rewelacją Roku został Loic Remy. Drużyną Roku zostało wybrane SU Agen. Nie wiem czy to dlatego, że awansowali aż do 9 rundy Pucharu Francji czy co, nie znam się na zasadach tej nagrody. Najlepszym strzelcem grudnia został Neymar z 4 trafieniami w 3 spotkaniach.

 

Nagrody na Świecie :

 

FIFA Piłkarz Roku na Świecie :

 

1. Cristiano Ronaldo

2. Lionel Messi

3. Sergio Aguero

 

Złota Piłka France Football :

 

1. Sergio Aguero

2. Cristiano Ronaldo

3. Wesley Sneijder

 

Drużyna Roku na Świecie :

 

Casillas – Ramos, Chiellini, Pique, Bale – Gerrard, Xavi, Kaka, Sneijder – Ronaldo, Aguero

 

Ławka : Adler, Messi, Silva, Fabregas, Berbatov, Tevez, Zhirkov

 

Nagrody w Europie :

 

UEFA Bramkarz Roku :

 

1. Iker Casillas

2. Gianluigi Buffon

3. Hugo Lloris

 

UEFA Obrońca Roku :

 

1. Gareth Bale

2. Sergio Ramos

3. Giorgio Chiellini

 

UEFA Pomocnik Roku :

 

1. Wesley Sneijder

2. Xavi

3. Lionel Messi

 

UEFA Napastnik Roku :

 

1. Sergio Aguero

2. Dimitar Berbatov

3. David Villa

 

UEFA Piłkarz Roku :

 

1. Sergio Aguero

2. Cristiano Ronaldo

3. Wesley Sneijder

 

1 stycznia dołączył do nas Jano Ananidze Reprezentant Gruzji przyszedł do nas za darmo i na razie wyląduje w rezerwach. Oprócz niego dołączył do nas także Abdelhak Haddad. Marokański pomocnik to przyszłość naszego środka pola.

 

Media podejrzewają, że Guardiola odejdzie po sezonie z Barcelony, a ja jestem wymieniany jako jeden z możliwych następców.

Odnośnik do komentarza

Gervinho zgłosił się do mnie z żalem, że jego zdaniem w składzie brakuje harmonii. Sprawdziłem osobowości, nastroje innych zawodników i wszystko chyba spoko, o co cho?

 

Hazard powiedział to samo. Ale sprawdziłem relacje zawodników i nie ma żadnych niesnasek, ktoś wie jak to naprawić i jaki może być tego efekt.

 

Poza tym Eden Hazard chciał mieć możliwość rozmowy z Chelsea nt. transferu do londyńczyków. Zaproponowali śmieszne 6,75 mln Euro. Krzyknąłem 25 mln, a oni zerwali negocjacje. Hazard jest niezadowolony oczywiście z tego faktu, no ale ludzie, to jest piłkarz, który może być jednym z lepszych na świecie, jest wart takiej sumy.

 

Hazard pomarudził o odejściu, ale na razie zdołałem go przekonać. Na jak długo ?

 

Emerson także marudził, ale zapewniłem go, że Lille jest odpowiednim miejscem dla niego, po czym od razu dałem nowy kontrakt do podpisania, no i przedłużył :D

 

08.01.2011

 

Coupe de France 9 Runda

 

Stade Gerland, Lyon

 

Olympique Lyon (L1) – LOSC Lille (L1)

 

Skład : Landreau – Souare, Rami, Leo, Emerson – Cabaye, Mavuba © - Gervinho(73’ Pjanic), Hazard, Dos Santos(66’ Buonanotte) – Neymar

 

Obie drużyny zaczęły agresywnie od strzałów z dystansu, na razie niecelnych. Lloris i Landreau mieli wiele okazji by popisać się refleksem. Do gwizdka nic jednak się ciekawego nie zdarzyło. Na przerwę zeszliśmy z jedną zmianą. Hazard doznał lekkiego urazu, zmienił go więc Obraniak. W 55 minucie Rami uderzał po rzucie rożnym, a Bastos wybił piłkę z linii bramkowej. W 61 minucie to Lyon wykonywał rzut rożny. Gourcuff dograł do Maigi, a Malijczyk pokonał Landreau. Cisnęliśmy od początku, ale Lloris był nie do pokonania. W 88 minucie Buonanotte popisał się ładnym podaniem do Neymara, a Brazylijczyk po krótkim rajdzie pokonał Llorisa! Sędzia doliczył 3 minuty dodatkowego czasu, ale nikt nie zdążył nic zrobić. Dogrywkę rozpoczęliśmy od ładnej akcji Obraniaka. Niestety Neymar w momencie podania Polaka był na spalonym. W drugiej części dogrywki stan spotkania nie zmienił się i zwycięzca miał być wyłoniony w rzutach karnych! Jak pierwszy podszedł Cabaye. Pewnie zmylił bramkarza! Dla Lyonu podchodzi Riquelme. Pewny, płaski strzał i gol! Dla nas podchodzi Buonanotte, krótki rozbieg… i potężny strzał w górny róg! Do piłki podszedł Lisandro Lopez. Landreau próbował zmylić snajpera, ale ten potężnie uderzył w górny róg. Dla nas podchodzi Pjanic. Krótki rozbieg… i Lloris broni! Lyon może uzyskać przewagę, do piłki podchodzi Cris. Landreau tańczy na linii… gol! Teraz podchodzi sam bramkarz i trafia! Wciąż jesteśmy w grze! Czas na Bastosa… pewny strzał i gol! Kolej na Neymara. Brazylijczyk musi trafić by zachować nas w grze… i trafia! Wszystko sprowadza się do tego strzału. Maiga będzie piłkarzem, który może dać Lyonowi awans… i trafia!

 

Olympique Lyon 1p LOSC Lille 1

 

MOM : Mickael Landreau (9.1)

 

Widzów : 40,479

 

Notes : No nie tym razem, ale nie ma tego złego, zawsze będziemy mieli więcej czasu na odpoczynek.

 

Hazard wyleciał na 3 tygodnie.

 

Po tym spotkaniu o odejściu zaczął także marudzić Rami. Na razie udało mi się go zatrzymać, ale kto wie na jak długo.

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później ponownie podejmowaliśmy Lyon. Tym razem w ramach rozgrywek o Puchar Ligii.

 

11.01.2011

 

Coupe de la Ligue 4 Runda

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (L1) – Olympique Lyon (L1)

 

Skład : Landreau – Vandam, Leo, N’Koulou, Emerson – Mavuba ©(45’ Balmont), Dumont – Gervinho(45’ Pjanic), Buonanotte, Dos Santos – Neymar(45’ Fauvergue)

 

Ten mecz miał podobny przebieg do pierwszego. Od razu ostra wymiana strzałów i sprawdzian umiejętności bramkarzy. W końcu jednak Gourcuff podał do Maigi, a ten cholerny Malijczyk znowu nas pokonał! Do końca pierwszej połowy próbowaliśmy pokonać Llorisa, ale jak zwykle skubany bronił jak w transie. W drugiej połowie dokonałem trzech zmian, próbując zmienić oblicze zespołu. Choć próbowaliśmy dalej swoje, to wystarczyło by Gourcuff oddał jeden celny strzał w całym spotkaniu, ale taki, że Landreau mógł tylko oglądać jak piłka niszczy siatkę. Atakowaliśmy jak nienormalni, ale Lloris rozgrywał fantastyczne spotkanie i mogliśmy pomarzyć o zdobyciu chociaż jednej bramki. Pod koniec spotkania straciliśmy jeszcze Leo. Sędzia zakończył mecz i Lyonowi udało nam się wyeliminować nas z dwóch pucharów w ciągu 4 dni…

 

LOSC Lille 0 Olympique Lyon 2

 

MOM : Mickael Landreau (9.1)

 

Widzów : 18,086

 

Notes : Najważniejsze w tym sezonie to obronić tytuł i się pokazać w Europie, no ale ja tak lubię krajowe puchary :(

 

Leo wyleciał na 5-6 tygodni.

 

Stade Brest zaszokowało eliminując z Pucharu, obecnego triumfatora, Girondins Bordeaux!

Odnośnik do komentarza

@ scierko

 

Ja myślę ;)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Neymar, Jaime Diaz i Luis Guilherme dostali powołania na Mistrzostwa Ameryki do lat 20. Czyli nam ukradli napastnika, no cholera.

 

Za długo sobie nie odpoczywaliśmy. Już 3 dni później mieliśmy podjąć Touluse.

 

W końcu, wkurzony marudzeniem Ramiego, wystawiłem go na sprzedaż, niech idzie w cholerę, poradzimy sobie bez niego!

 

15.01.2011

 

Ligue 1 (20/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (1.) – Touluse FC (10.)

 

Skład : Crimi – Souare, N’Koulou, Alcibiade, El Kaoutari – Mavuba ©, Soquet – Gervinho(63’ Obraniak), Buonanotte(63’ Pjanic), Dos Santos – Neymar(63’ Fauvergue)

 

Crimi został sprawdzony już w 12 minucie spotkania gdy musiał obronić strzał Doumbii. Zrobił to bardzo ładnie i nie miałem wątpliwości, że dobrze zrobiłem stawiając na tego młodziaka. N’Koulou próbował pokonać Pele strzałami głową po rzucie rożnym, ale daleko mu było do perfekcji jaką osiągnął Rami. Touluse skupiło się za to na atakach na moich piłkarzy. Już po 45 minutach lekkie urazy mieli Neymar i Buonanotte. Narzekał też Gervinho. Na początku drugiej połowy Toulouse zaczęło agresywniej atakować. Na nic się jednak te ataki zdawały, gdyż dobrze sobie radzili nasi środkowi obrońcy. Czasami próbowaliśmy kontrować i jedna z takich kontr zakończyła się dobrym podaniem Soquet do Pjanica, a Bośniak ładnym strzałem otworzył wynik spotkania! Pod koniec swoje szanse mieli Obraniak i Fauvergue, ale obaj uderzyli obok bramki.

 

LOSC Lille 1 Touluse FC 0

 

MOM : Nicolas N’Koulou (8.0)

 

Widzów : 16,712

 

Notes : Gra jak gra, ale trzy punkty są.

 

Neymar wyleciał na 10-12 dni i może nie wyleci z kadrą na mistrzostwa.

 

N’Koulou w jedenastce tygodnia.

Odnośnik do komentarza

W końcu mając dość Ramiego, zaakceptowaliśmy kilka ofert na 12 mln Euro.

 

Dalej nie mieliśmy ani chwili wytchnienia. Trzeba było ograć Sochaux i pokazać, że mimo kłopotów kadrowych jesteśmy dalej silni!

 

19.01.2011

 

Ligue 1 (21/38)

 

Stade Auguste Bonal, Montbeliard

 

FC Sochaux (20.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Crimi – Alcibiade, Rami, N’Koulou, El Kaoutari – Mavuba ©, Balmont(66’ Soquet) – Gervinho, Pjanic(75’ Obraniak), Buonanotte – Fauvergue(66’ Dos Santos)

 

Skorzystaliśmy z faktu, że padał deszcz i pozwoliłem moim zawodnikom na oddawanie częstych strzałów z dystansu. Balmont dał nam w ten sposób pierwszy rzut rożny. A Rami w swoim pożegnalnym meczu uderzył w poprzeczkę! W 17 minucie cudowne podanie otrzymał Fauvergue, wyszedł sam na sam i w tym momencie Brechet ściął go od tyłu! Temu Panu już dziękujemy…A w 30 minucie Buonanotte wykonał rzut wolny. Dograł prosto na głowę Ramiego, który z pewnością będzie zapamiętany za tego gola! Pod koniec pierwszej połowy Sochaux wykonywało rzut rożny. I niestety N’Koulou sfaulował jednego z piłkarzy! Do piłki podszedł Martin i spudłował! Na przerwę schodziliśmy spokojni. Po wznowieniu byliśmy świadkami zaskakującej akcji. Najpierw Alcibiade wywalił się z piłką przed polem karnym, ta trafiła do Pjanica, a młody obrońca szybko wstał, minął linię obrony, dostał piłkę od pomocnika i pięknym strzałem pokonał Richert! Dokonaliśmy kilku zmian i skupiliśmy się na obronie korzystnego wyniku.

 

FC Sochaux 0 LOSC Lille 2

 

MOM : Adil Rami (8.6)

 

Widzów : 9015

 

Notes : Pełna kontrola.

 

Po tym maratonie mieliśmy aż 10 dni odpoczynku więc zaordynowałem 3 dni wolnego dla piłkarzy.

 

We Francji szok! RC Lens zostało wyeliminowane z Pucharu Francji przez drużynę SO Cassis-Carnoux, a PSG przez Pacy-Vallee d’Eure Football. Oba kluby to drużyny amatorskie.

 

No i w końcu, 23 stycznia Rami odszedł do Juventusu za 12 mln euro. Legenda klubu, Halihodzic stwierdził, że to był błąd, którego mi kibice długo nie wybaczą. Się okaże…

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później dołączył do nas piłkarz, który w przyszłości będzie miał za zadanie zastąpić Ramiego - Joao Pereira Na razie młody defensor będzie 3, 4 obrońcą w składzie, ale przewiduję, że za sezon, dwa zajmie miejsce w pierwszej jedenastce.

 

Zdecydowałem się także, że przyjmę oferty za Edena Hazarda. Piłkarz chce odejść, a ja wolę zadbać o atmosferę w klubie. W końcu cytując mojego idola : „Nikt nie jest większy niż klub ”

 

Tymczasem zbliżał się termin konfrontacji z Niceą, która radzi sobie naprawdę ładnie, zajmując 8 miejsce.

 

29.01.2011

 

Ligue 1 (22/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve – d’Ascq

 

LOSC Lille (1.) – OGC Nicee (8.)

 

Skład : Landreau © – Vandam, Pereira, N’Koulou, El Kaoutari – Balmont(71’ Dumont), Cabaye(78’ Soquet) – Gervinho, Buonanotte, Dos Santos – Fauvergue(78’ Pjanic)

 

Początek spotkania nie był pasjonujący, spokojnie rozgrywaliśmy piłkę, czasem uderzając z dystansu. Dopiero w 19 minucie przeprowadziliśmy ładną akcję, w której dośrodkowanie Dos Santosa wykończył Fauvergue. W 26 minucie Pereira najpierw stracił piłkę, a potem pomknął za zawodnikiem, odzyskał ją i zapoczątkował kontrę po, której Buonanotte zdobył gola, po podaniu Fauvergue! Korzystaliśmy z faktu, że padało często oddając strzały z dystansu. I jeden z takich strzałów w 31 minucie znalazł drogę do siatki! Z 35 metrów uderzył Cabaye i Ospina nie miał szans. Na drugą połowę wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. I było to widać w 51 minucie gdy Fauvergue ładnym wolejem z bliska wykończył podanie Dos Santosa! Nicea atakowała i w końcu w 86 minucie Mendy idealnie dośrodkował do Diabate, a ten pokonał Landreau ładną główką. Niedługo później sędzia zakończył spotkanie.

 

LOSC Lille 4 OGC Nicee 1

 

MOM : Nicolas Fauvergue (8.2)

 

Widzów : 17,577

 

Notes : Pomimo kłopotów kadrowych dajemy wyraźny sygnał – obronimy tytuł!

 

Po meczu piłkarze skrytykowali mnie za wystawienie na listę transferową Edena Hazarda. No kurna, a atmosfera to nie jest ważna?!

 

Zaakceptowaliśmy ofertę Chelsea opiewającą na 16 mln Euro za Edena Hazard i Belg przeprowadził się do Londynu.

 

Vandam, Cabaye i Fauvergue w jedenastce tygodnia.

 

Ostatniego dnia okienka transferowego pozwoliłem sobie na jeden zakup. Za 9,5 mln Euro ściągnąłem Jose Manuela Garrido.Wierzę, że ten napastnik ma potencjał by stać się jednym z lepszych napastników na świecie.

Edytowane przez ajerkoniak
Odnośnik do komentarza

@ CancuN

 

A dzięki, dzięki, wciąż liczę, że zgarniesz mistrza ;)

 

Lyon to długo będzie team, który będzie mógł nam się postawić. Mecze z nimi to kwestia dyspozycji dnia, albo przypadku, który decyduje o wygranej. No i Lyon ma tego cholernego Maigę...

 

Atletico transfery 2010 Atletico Transfery 2011 A tego cwaniaka mi zwinęli sprzed nosa

 

Prosz :D

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Gol Cabaye golem stycznia.

 

Lyon pierwszym finalistą Pucharu Ligi dzięki zwycięstwu z Monaco w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry 1:1.

 

Drugim finalistą PSG. Paryżanie pewnie pokonali AS Nancy 2:0 i 26 marca zagrają na Stade de France z Lyonem.

 

Nas czekało spotkanie z AS Monaco. Piłkarze z Księstwa ładnie rozpoczęli sezon, ale potem trochę spuścili z tonu i obecnie zajmują 5 miejsce. Wciąż są jednak niebezpieczni.

 

05.02.2011

 

Ligue 1 (23/38)

 

Stade Louis II, Monaco

 

AS Monaco (5.) – LOSC Lille (1.)

 

Skład : Landreau – Vandam, N’Koulou, Pereira, Emerson – Mavuba ©, Cabaye – Gervinho(66’ Ananidze), Buonanotte(54’ Pjanic), Dos Santos(54’ Obraniak) – Fauvergue

 

Już w 4 minucie Emerson otrzymał ładne podanie, podbił sobie piłkę i pięknymi nożycami uderzył na bramkę Ruffier! Niestety strzał obrońcy zatrzymał się na poprzeczce. Atakowaliśmy bojaźliwie, jakby nie będąc pewnymi swoich umiejętności. W drugiej połowie niektórzy piłkarze dobrze zareagowali na motywację i Vandam ładnie wywalczył piłkę, dośrodkował w pole karne, ale Fauvergue uderzył niecelnie. Pereira nie zapamięta tego spotkania dobrze, bowiem pomiędzy 50, a 55 minutą został dwukrotnie ukarany żółtą kartką i musiał opuścić boisko. W 62 minucie jeden z piłkarzy trafił w poprzeczkę, musieliśmy się skupić więc na defensywie i grać z kontry. Ale już w 66 minucie ustawiony na pozycji obrońcy Mavuba odpuścił (!) piłkę, do niej dopadł Mokake i zdobył ładną bramkę! W 85 minucie Ananidze ładnie rozegrał piłkę z Fauvergue, który podał świetnie do Pjanica, Bośniak wyszedł sam na sam, ale nie trafił w bramkę! Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i odnieśliśmy pierwszą porażkę od 20 spotkań…

 

AS Monaco 1 LOSC Lille 0

 

MOM : Igor Lolo (8.0)

 

Widzów : 14,332

 

Notes : Dodatkowo Marsylia wygrywa i tracimy lidera…

 

Tymczasem Neymar zdobył tytuł Mistrza Ameryki Południowej u20. Brazylijczycy wygrali grupę, a napastnik strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę w całym turnieju.

 

FC Istres wyeliminowało Sochaux z rozgrywek o Puchar Francji! Nasz klub filialny zwyciężył 3:1, a jedną z bramek zdobył Marc Mateu.

Odnośnik do komentarza

Nakręcałem piłkarzy na następne spotkanie, miał to być bowiem mecz z RC Lens. Derby miały być pokazem naszej siły i liczyłem, że pokażemy zdecydowaną przewagę nad rywalami.

 

12.02.2011

 

Ligue 1 (24/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve – d’Ascq

 

LOSC Lille (2.) – RC Lens (13.)

 

Skład : Landreau © – Vandam, N’Koulou, Alcibiade, Emerson – Balmont, Dumont(67’ Cabaye) – Gervinho, Pjanic(67’ Ananidze), Buonanotte – Neymar(67’ Garrido)

 

Zaczęliśmy agresywnie, od razu strzelając z dystansu i dostając w efekcie kilka rogów. Nie potrafiliśmy jednak dostać się do siatki rywali. Lens dopiero w 46 minucie oddało pierwszy strzał w spotkaniu. W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się. Po rzutach rożnych próbował zdobyć bramkę N’Koulou, ale zazwyczaj nie kończyło się to bramkami. W 82 minucie Buonanotte podał do N’Koulou z rogu, a Kameruńczyk tym razem trafił! Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

 

LOSC Lille 1 RC Lens 0

 

MOM : Nicolas N’Koulou (8.1)

 

Widzów : 18,086

 

Notes : Tośmy dali pokaz siły.

 

Na szczęście Marsylia przegrała z Lyonem i wróciliśmy na 1 miejsce. A z Liończykami spotkamy się za tydzień!

 

Gervinho wyleciał na 3 tygodnie…

 

N’Koulou i Buonanotte w jedenastce tygodnia.

 

Przed meczem z Lyonem wyleciał na 4 tygodnie N’Koulou. No to jesteśmy w czarnej dupie…

 

W pierwszych meczach 1/8 LM Barcelona wygrała w Manchesterze z City 2:0, a Arsenal zremisował w Sevilli 2:2.

Odnośnik do komentarza

W środę w pozostałych meczach LM Bayern pokonał Juventus 1:0, a Szachtar zremisował na Ukrainie 1:1 z Wolfsburgiem.

 

Następnego dnia, jako scout dołączył do nas Bixente Lizarazu!

 

Przed spotkaniem wymieniliśmy uprzejmości z Claudem Puelem i byliśmy gotowi do walki!

 

19.02.2011

 

Ligue 1 (25/38)

 

Stade de Gerland, Lyon

 

Olympique Lyon (5.) – LOSC Lille (1.)

 

Skład : Landreau – Vandam, Pereira, Alcibiade, Emerson – Cabaye(76’ Dumont), Mavuba © - Dos Santos(65’ Ananidze), Pjanic(65’ Obraniak), Buonanotte –Neymar

 

Rozpoczęliśmy ładnie, od rajdu Neymara, ale piłkę Brazylijczyk stracił w polu karnym. Kilka minut później Gourcuff ustawił piłkę na 20 metrze. Zaskoczył bramkarza puszczając piłkę po ziemi i zdobył bramkę…Następny rajd Neymara już dał mu dobiegnięcie do Llorisa, ale bramkarz obronił jego uderzenie. Strata bramki podziałała motywująco na moich piłkarzy, którzy starali się wypracowywać jak najlepsze pozycje Neymarowi. A ten odwdzięczał się pięknymi rajdami. Następny strzał został ponownie wybroniony przez Llorisa, ale wierzyłem, że któryś wpadnie do siatki. Niestety Keita ładnie popędził skrzydłem, podał wzdłuż linii, a do piłki dobiegł niekryty (chyba błąd Pereiry) Bastos i trafił do siatki. Przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy się przebić przez zasieki obronne Lyonu. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. A efektem tego była sytuacja z 75 minuty, gdy Maiga pomknął lewą stroną, dograł wzdłuż linii, a bramkę zdobył Lopez… Nieoczekiwanie w 82 minucie bramkę dla nas zdobył, uderzeniem głową po rogu, Joao Pereira. Młody obrońca grał tak by zmazać swoje błędy z pierwszej połowy i trzeba mu przyznać, że mu to wychodziło.

 

Olympique Lyon 3 LOSC Lille 1

 

MOM : 40,390

 

Widzów : Modibo Maiga (9.0) a któżby inny, tym razem „ tylko ” dwie asysty…

 

Notes : Kompromitacja…

 

Spadek na drugą pozycję, Marsylia wygrała. Tak wygląda czołówka : 1. Marsylia 51 pkt, 2. Lille 50 pkt, Lyon 49 pkt.

Odnośnik do komentarza

Pereira w jedenastce tygodnia.

 

Teraz czekał nas mecz z Manchesterem United. Czekałem na to spotkanie jak każdy kibic. Ale tylko ja, Fauvergue, Cabaye i Obraniak pamiętaliśmy spotkanie z United na tym samym szczeblu w 2006 roku. Wtedy to kontrowersyjny gol Giggsa dał Diabłom awans. Dzisiaj piłkarze Sir Alexa Fergusona są silniejsi, ale i my się znacznie wzmocniliśmy.

 

22.02.2011

 

Liga Mistrzów 1/8 finału (1/2)

 

Lille Metropole, Villeneuve – d’Ascq

 

LOSC Lille (FRA) – Manchester United (ENG)

 

Skład : Landreau – Vandam, Alcibiade, Pereira, Emerson – Cabaye(59’ Dumont), Mavuba © - Dos Santos(59’ Garrido), Pjanic(59’ Obraniak), Buonanotte – Neymar

 

Już w 2 minucie Pjanic wyszedł sam na sam z Kuszczakiem, ale tym razem Polak wygrał ten pojedynek. Chwilę później Landreau wygrał pojedynek z Berbatovem, a Neymar próbując lobować Kuszczaka nieznacznie za wysoko podniósł piłkę. Mecz był toczony w bardzo szybkim tempie, a obie drużyny ładnie atakowały, ale i pewnie się broniły. W 26 minucie po krótkim rozegraniu Cabaye podał do Neymara, a Brazylijczyk w dużym tłoku uderzył potężnie i pokonał Kuszczaka! Po naszej stronie świetnie spisywał się Landreau dzięki, któremu utrzymywaliśmy korzystny wynik. Do przerwy graliśmy świetnie i utrzymaliśmy wynik. W 66 minucie Emerson kretyńsko sfaulował Valencię, a mając już żółtą kartkę na koncie dostał drugą i wyleciał z boiska. W 78 minucie z urazem musiał grać Dumont, który doznał go w walce z Valencią. United miało wiele okazji, ale albo słabe strzały bronił Landreau, albo uderzali niecelnie. W 92 minucie Hargreaves uderzył mocno, Landreau nie sięgnął, ale uratowała nas poprzeczka. W 94 minucie Berbatov dostał podanie na 5 metr, obrócił się, a Alcibiade wybił mu piłkę! Dopiero minutę i 40 sekund później sędzia zakończył spotkanie. Fergie Time nie pomogło, a my uzyskaliśmy świetny wynik!

 

LOSC Lille 1 Manchester United 0

 

MOM : Antonio Valencia (8.3)

 

Widzów : 18,086

 

Notes : Szczęście sprzyja lepszym :D!

 

W drugim spotkaniu rozgrywanym tego dnia Real Madryt zremisował bezbramkowo w Bremie z Werderem.

 

Dumont wyleciał na 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

@ Fenomen

 

A dzięki, dzięki, awans w zasięgu i fajnie by było wykorzystać tą szansę.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W środowych spotkaniach Atletico wygrało w Stambule z Galatasaray 2:1, a Chelsea po golu Lamparda z karnego pokonała Lyon na Stamford Bridge.

 

Landreau wyleciał na 3-4 tygodnie. Będzie to czas próby dla Mouko i Crimiego.

 

26.02.2011

 

Ligue 1 (26/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve – d’Ascq

 

LOSC Lille (2.) – AS Nancy (6.)

 

Skład : Mouko – Vandam, Leo, Pereira, El Kaoutari – Cabaye, Mavuba ©(64’ Balmont) - Pjanic, Obraniak(53’ Ananidze), Buonanotte – Neymar(64’ Garrido)

 

Już w 3 minucie Neymar miał szansę pokonać bramkarza, ten jednak zdołał wybronić jego uderzenie. W 10 minucie Neymar popisał się ładnym rajdem prawym skrzydłem, ściął do środka mijając obrońcę, podał do Cabaye, który zakręcił Douglasem, po czym potężnym strzałem pod poprzeczkę (jak on to zmieścił?!) dał nam prowadzenie! Po tym zdarzeniu znacznie odpuściliśmy i Nancy mogło się swobodnie panoszyć po naszej połowie. Na drugą połowę przygotowałem gadkę motywacyjną, która miała sprawić, że naszą grą wbijemy Nancy w ziemię. Chciałbym stwierdzić, że w drugiej połowie pograliśmy jakiś kosmos, ale prawda taka, że mieliśmy tylko trochę więcej szans. A w pewnym momencie uratowała nas poprzeczka nawet… I gdy wydawało się, że z asystentem uśniemy Pjanic podał do Garrido, a Hiszpan zdobył swojego debiutanckiego gola! Ładny techniczny strzał i tablica wyników od razu wygląda ładniej. Pod koniec spotkania Leo był tak zmęczony, że interweniował trzymając się ramienia Pereiry. Ale to nie był koniec. 92 minuta Pjanic popisuję się kolejnym ładnym podaniem, a Garrido wspaniale uderza pod poprzeczkę! A nie, spalony…

 

LOSC Lille 2 AS Nancy 0

 

MOM : Yohan Cabaye (8.2)

 

Widzów : 16,716

 

Notes : Ostatnio jesteśmy minimalistami…

 

Cabaye w jedenastce tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Czekał nas mecz z Grenoble, a dzień wcześniej uszczęśliwiła nas informacja o remisie Marsylii z Sedan! Przy zwycięstwie nad Grenoble obejmiemy lidera.

 

02.03.2011

 

Ligue 1 (27/38)

 

Stade des Alpes, Grenoble

 

Grenoble Foot (20.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Crimi – Souare, Pereira, Alcibiade, El Kaoutari – Mavuba ©, Balmont – Pjanic(70’ Neymar), Ananidze(45’ Obraniak), Dos Santos(45’ Buonanotte) – Garrido

 

Przez 43 minuty mogliśmy liczyć z asystentem źdźbła trawy na boisku, zawodnicy nie chcieli nas bowiem uraczyć ciekawą grą. Dopiero wtedy Crimi musiał się wykazać w sytuacji sam na sam i dał radę. W drugiej połowie zmieniłem dwóch zawodników i czekałem na efekty. W 58 minucie Balmont ładnym podaniem obsłużył Buonanotte, ale Argentyńczyk nie zdołała pokonać Vivianiego. 10 minut później sytuacja powtórzyła się. Trzeba było 80 minut i trzech zmian by padła bramka. Buonanotte podał do Neymara, a ten pokonał bramkarza. Kilka minut później Neymar podał przed pole karne do Balmont, a pomocnik potężnym strzałem zapewnił nam zwycięstwo!

 

Grenoble Foot 0 LOSC Lille 2

 

MOM : Florent Balmont (8.0)

 

Widzów : 13,093

 

Notes : Neymar i wszystko jasne.

 

Nie dość, że awansowaliśmy na pozycję lidera, to jeszcze Lyon przegrał z Bordeaux!

 

 

Tabela po 27 kolejkach

Odnośnik do komentarza

@ scierko

 

Zwłaszcza, że...

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zaledwie trzy dni później naszym przeciwnikiem był CS Sedan.

 

05.03.2011

Ligue 1 (28/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve – d’Ascq

 

LOSC Lille (1.) – CS Sedan (13.)

 

Skład : Crimi – Vandam, Pereira, Leo, Emerson – Soquet, Mavuba© – Pjanic(63 Fauvergue), Obraniak(63’ Ananidze), Buoannotte – Neymar(63 Garrido)

 

W pierwszym składzie CS Sedan wystąpił nasz piłkarz, Said Mehamha. Algierczyk z francuskim paszportem próbował pełnić rolę playmakera, ale nasi defensywni pomocnicy skutecznie go do tego zniechęcali. W 25 minucie szansę miał Neymar, ale nie zdołał pokonać bramkarza, dzięki naciskom obrońcy Sedan. W 30 minucie Allart stojący na pozycji spalonej otrzymał podanie z linii pomocy i prostym strzałem pokonał Crimiego. Na nic zdały się protesty moich piłkarzy, gol został uznany. Mieliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale mało nam to dawało. W drugiej połowie zawodnicy zestresowali się i nie grali zbyt wielkiej piłki. W 82 minucie Lemoigne wyleciał z boiska, nie żeby nam to coś dało. Celność nie jest dziś naszym przyjacielem, pomyślałem sobie, gdy zobaczyłem kolejne strzały moich piłkarzy mijające bramkę rywala. W 90 minucie, jasna cholera, dopiero wtedy ! Wtedy Garrido przydał się na coś biorąc piłkę, lecąc prawym skrzydłem i podając wzdłuż linii. Buonanotte sięgnął piłki i 16 tysięcy gardeł krzyknęło z radości! Na więcej nie było czasu.

 

LOSC Lille 1 CS Sedan 1

 

MOM : Jerry Vandam (7.2)

 

Widzów : 16,832

 

Notes : Aj, gdzie ta celność ?

 

Marsylia wygrała i znowu zajmujemy 2 miejsce. Teraz tydzień przerwy i mecz o sześć punktów, spotkanie z Marsylią. A Bordeaux zremisowało, więc dzieli nas po jednym punkcie. Marsylia 58, My57, Bordeaux 56.

Odnośnik do komentarza

Rozegrano pierwsze rewanże Ligi Mistrzów. Arsenal pewnie wygrał 2:0 z Sevillą na Emirates, a Barcelona przegrała 1:2 na Camp Nou z City, ale to wystarczyło by awansować. W środowych spotkaniach Juventus odrobił straty i pokonał Bayern 2:0 w Turynie. Niemcy mogą się jednak cieszyć, bowiem dalej awansował Wolfsburg po zwycięstwie nad Szachtarem 2:1.

 

No i nadszedł mecz z Marsylią. Spotkanie może zdecydować o tytule. Jeśli przegramy bardzo zaniżymy sobie szansę. Ale jeśli zwyciężymy to będziemy mieli przewagę punktów i psychologiczną na Marsylczykami. Swoją drogą mecz w moje urodziny, więc niech tylko spróbują nie wygrać ;)

 

12.03.2011

 

Ligue 1 (29/38)

 

Stade Velodrome, Marsylia

 

Olympique Marsylia (1.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Mouko – Vandam, Leo, Pereira, Emerson – Mavuba ©, Cabaye – Gervinho(66’ Obraniak), Pjanic(66’ Fauvergue), Buonanotte(66’ Ananidze) – Neymar

 

Wydawało się, że mieliśmy szansę na zdobycie bramki po rogu, ale nagle piłka została wybita, przyjął ją samotny Obasi (gdzie wszyscy kur*a byli?!), popędził na bramkę i pokonał Mouko. Świetny start, cholera. Długo nie mogliśmy się przedostać pod bramkę rywali, dopiero w 40 minucie Cabaye podał do Mavuby, a strzał naszego kapitana został ledwo wybroniony przez Riou. Na drugą połowę wyszliśmy w nie zmienionym składzie. W 67 minucie po chaotycznie przeprowadzonej akcji Mavuba wybił głową piłkę w pole karne, dopadł do niej Fauvergue, musiał cholera przebiec jeszcze kilka metrów stresując mnie, że nie trafi i strzelił obok bramkarza, wyrównanie! W 79 minucie zostawiliśmy za dużo miejsca Gignacowi, a ten podał wzdłuż pola karnego do Obasiego, który strzałem głową zdobył swoją drugą bramką! Mieliśmy za mało czasu i za mało jaj by się odgryźć, choć dwie szansę miał Fauvergue.

 

Olympique Marsylia 2 LOSC Lille 1

 

MOM : Chinedu Obasi (8.8)

 

Widzów : 58,574

 

Notes : Kur*a

 

Spadliśmy aż na 4 miejsce…

 

Za krytykę pracy sędziego, który nie podyktował dla nas karnego dostałem grzywnę 2.8 tys. euro. Panie, ja wiem co widziałem.

Odnośnik do komentarza

Czekało nas wielkie spotkanie. Polecieliśmy do Anglii ze świadomością, że niewiele wystarczy do awansu do ćwierćfinału, ale i niewiele więcej do odpadnięcia z Ligi Mistrzów.

 

15.03.2011

 

Liga Mistrzów 1/8 finału (2/2)

 

Old Trafford, Manchester

 

Manchester United (ENG) – LOSC Lille (FRA)

 

Skład : Mouko – Vandam, Leo, N’Koulou, El Kaoutari– Cabaye, Mavuba © - Gervinho(57’ Buonanotte), Pjanic(57’ Balmont), Obraniak – Neymar(80’ Garrido)

 

Już w 4 minucie Berbatov trafił w słupek. Był to sygnał, że zapowiada się ciężka walka. W 6 minucie po ładnym dryblingu Obraniak ograł Rafaela, podał w pole karne, do Mavuby, ale Kuszczak zdołał jeszcze obronić to uderzenie. Błędem było wystawienie El Kaoutariego. Obrońca nie mógł sobie poradzić z atakującym prawą stroną Antonio Valencią i to właśnie dogranie Ekwadorczyka z prawej strony bramkę zdobył Wayne Rooney. Strata bramki nie podłamała nas, zaczęliśmy agresywnie atakować, a bliski pokonania Kuszczaka był Cabaye. Chwilę później znowu Valencia podał w pole karne, Berbatov opanował piłkę, podał do Andersona, a pomocnik uderzył precyzyjnie pod poprzeczkę. Wprowadzenie zmienników dało nam szansę, Balmont pewnie podał do Neymara, piłkarz sam na sam, prosto w Kuszczaka! Do końca spotkania atakowaliśmy z dystansu, ale nic to nie dało i niestety odpadliśmy.

 

Manchester United 2 LOSC Lille 0

 

MOM : Tomasz Kuszczak (8.5)

 

Widzów : 73,665

 

Notes : Niewiele brakowało…

 

W drugim spotkaniu Real pokonał Werder 3:0 i awansował dalej.

 

Atletico dobiło Galatasaray w Madrycie wygrywając 3:1, a Lyon wywalczył tylko remis na Stade Gerland i odpadł z Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...