Skocz do zawartości

Mastiffy idą po mistrza!


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Sociedad zapłaciło 3,4 mln euro jakie było zawarte w umowie wypożyczenia i Pierre-Alain Frau miał odejść z zespołu 2 lipca.

 

Jako scouci dołączyli do nas : z wolnego transferu Jose Luis Carretero, Arcadio Venturi, za 30 tys. euro z Genoi, Pedro Caixinha z Celticu Glasgow, za którego zapłaciliśmy 325 tys. euro, Torben Aakjaer za 425 tys. euro z HSV oraz Rainer Scholz z Hannoveru 96, za którego zapłaciliśmy 250 tys. euro.

 

Do dorosłej reprezentacji Chile swoje pierwsze powołanie otrzymał Jaime Diaz.

 

5,25 mln euro zostało wypłacone udziałowcom klubu.

 

Z wypożyczenia wrócił Sanaa Altama i z miejsca został wystawiony na listę transferową. Zgłosiło się kilka polskich klubów, a pomocnik wybrał ofertę Wisły Kraków i za 300 tys. euro i 50% następnego transferu przeniósł się pod Wawel.

 

Jean-Claude Perrin, który od tygodnia był naszym trenerem siłowym ogłosił, że 4 lipca przechodzi na emeryturę ;| Za odszkodowanie 9 tys. euro zerwaliśmy z nim kontrakt.

 

Ludovic Obraniak ogłosił, że po kilku latach spędzonych z Lille chce odejść. Nie widziałem powodu by go trzymać, więc wystawiłem go na listę transferową i czekałem na chętnych.

Odnośnik do komentarza

9 czerwca otworzyło się we Francji okienko transferowe i do klubu dołączyli Jefferson Montero (20, ECU, AMC) za 1,5 mln euro z Villarreal , Oscar de Leon (19, GUA, AMC) za 325 tys. euro z Municipal i za 2.1 mln euro Anthony Annan (24, GHA, DMC/MC). Przyjście Ghańczyka spotkało się z krytyką i jęczeniem Soquet. Powiedziałem młodziakowi żeby przestał marudzić, a on, z typową młodzieńczą butą, zareagował prośbą o transfer. Zatwierdziłem, proszę bardzo, niech idzie, nie potrzeba nam nie lojalnych szczeniaków.

 

Obraniak dołączy 1 lipca do Juventusu Turyn. Włodarze starej damy zapłacili nam 3,5 mln euro za transfer pomocnika. A Buonanotte na szczęście przedłużył kontrakt z Lille, dostając poważną podwyżkę.

 

Na listę transferową powędrowali też Dumont i Balmont. Doceniłem ich zasługi, ale potrzebujemy kogoś młodszego, z werwą na te pozycje.

 

Mavuba także ogłosił, że zamierza odejść, nasz kapitan! Powiedziałem mu, że nie ma co liczyć, na co pomocnik zechciał złożyć prośbę o wystawienie na listę transferową, a ja się zgodziłem. Zażądałem 10 mln euro i tylko Manchester United mógł spełnić te wymagania. Fakt, że sprzedaje piłkarza do ukochanego klubu trochę osłodził mi jego odejście.

 

Florent Balmont zdecydował się na odejście do Manchesteru City. Szejkowie zapłacili nam 1 mln euro i zadowoleni daliśmy piłkarzowi zgodę na odejście i godne zarobki w jednym z najbogatszych klubów świata.

 

Arnaud Soquet przeniesie się do Anderlechtu Bruksela za 5 mln euro i 50% następnego transferu.

Odnośnik do komentarza

W nowo ogłoszonym rankingu UEFA wskoczyliśmy o 6 miejsc na pozycję 43. Manchester United drugi rok z rzędu najlepszym klubem rankingu. A propos Czerwonych Diabłów, to Mavuba uzgodnił z nimi warunki kontraktu i 1 lipca zasili klub z Old Trafford.

 

Piłkarzem sezonu kibice zgodni wybrali Jerry’ego Vandama. Nie mogłem się nie zgodzić z tym wyborem.

 

Ogłoszono nowy terminarz rozgrywek i ligę mieliśmy zainaugurować meczem w Lille, z AS Nancy. Z Marsylią mieliśmy się zmierzyć 17 września, z Lyonem 26 października, a z Bordeaux 3 grudnia. Co ciekawe na zakończenie sezonu zagramy ponownie z Nancy.

 

Za prawa telewizyjne otrzymaliśmy 22 mln euro. Prezesowi obiecałem zwycięstwo w lidze, a on mi 29,5 mln euro na transfery i 650 tys. euro/tydzień budżetu płacowego.

 

Do szkółki dołączyło kilku nowych juniorów. Choć większość nie wyglądała szałowo, to z tłumu wyróżniał się bramkarz Ewan Monin. Kto wie, może wychowamy sobie legendę bramki Lille?

 

Stephane Dumont wybrał ofertę Nancy i za 1,5 mln euro przeszedł do naszego ligowego rywala.

 

Montpellier zapłaciło wymaganą w kontrakcie kwotę i Yannis Salibur przeszedł do klubu za 4,3 mln euro.

 

Podobna sytuacja dotyczyła Jonathana Riviereza i młody obrońca za ćwierć miliona euro odszedł do Stade Caen.

 

Ostatniego dnia czerwca udało mi się dopiąć transferu Davida Ospina (22, COL, GK). Musieliśmy zapłacić Nicei 7,75 mln euro, ale warto było.

 

W rankingu najbogatszych klubów dalej prowadzi Real, ale my zajmujemy już 22 miejsce z wartością ogólną 116 mln euro.

Odnośnik do komentarza

1 lipca z wolnych transferów dołączyli do klubu Blaise Matuidi (24, FRA, DM/MC) i Jordan Ayew (19, GHA, AML/FC).

 

Także tego dnia podpisałem nowy, dwuletni kontrakt z Lille. Umowa dała mi podwyżkę do 11,500 tys. euro tygodniowo, a najbardziej ucieszył się z tego Yohan Cabaye.

 

Christian Pasquato okazał się wielkim rozczarowaniem i bez żalu sprzedałem go do Crotone za 275 tys. euro.

 

Kilka dni później kolejny niespełniony talent, Omar Benzerga odszedł do JS Kabylie za 775 tys. euro.

 

W końcu, 8 lipca udało nam się zakontraktować stopera, który w przyszłości może być lepszym piłkarzem niż Adil Rami. Za 10,25 mln euro z Realu Sociedad przyszedł Javier Alguacil.

 

Na ME u19 powołania dostali Alguacil, Digne i Obin.

 

13 lipca zakończyliśmy kompletowanie pierwszego zespołu, tego dnia bowiem do klubu dołączył Olivier Giroud. Super snajper z Montpellier kosztował nas 7 mln euro.

Odnośnik do komentarza

16 lipca dołączył do nas jeden z większych talentów w Szwajcarii, Marco Frei. 18 letni piłkarz może grać jako skrzydłowy i napastnik, a wyciągnięcie go z Young Boys Berno kosztowało nas 875 tys. euro.

 

Stade Reims wypożyczyło Steevy Negouai do końca sezonu, niedługo później dołączył do niego Sergi Gomez. Niedługo później Said Mehamha dołączył na tej samej zasadzie do Deportivo, a Adam Soumaoro odszedł za 100 tys. euro do FC Lorient. Charleroi wypożyczyło Alexandre N’Gadi do końca sezonu, Montpellier Thomasa Fontaine, a Touluse Rafę Alcantarę. Po długich negocjacjach, za 100 tys. euro Barel Mouko opuścił Lille przenosząc się do Sampdorii. Gianni Bruno udał się na roczne wypożyczenie do Palermo, a do Auxerre w ten sam sposób dołączył Abdelhak Haddad. Mubarak Wakaso zdecydował się na wypożyczenie do Herthy Berlin, a Jaime Diaz do Nancy.

 

Z powodu tęsknoty za domem Jefferson Montero dostał zgodę na miesięczny wyjazd do Ekwadoru. Mamadou Sakho dołączył do Bruno na wypożyczeniu w Palermo, a Marco Verratti dołączył do West Ham Londyn. Engin Bekdemir został wypożyczony do końca sezonu do Nantes.

 

David Alcibiade zażądał transferu. Na razie się nie zgodziłem, ale jak następny raz będzie miał jakiś problem…Charleroi wypożyczyło do końca sezonu Nikao. Kolejnym cwanym, który chciał odejść jest Leo, ale na razie go zatrzymaliśmy. Następny był El Kaoutari, ale i jego udało się przekonać na następny sezon.

Odnośnik do komentarza

Gervinho przed spotkaniem z Nancy doznał urazu, który odbierze mu miesiąc gry.

 

Sparingi

 

Transfery lipiec świat

 

 

W końcu nadszedł dzień otwarcia rozgrywek. Możliwość sprawdzenia nowej taktyki, zobaczenia nowych twarzy. Emocje było widać na mojej gębie gdy na konferencji prasowej mówiłem, że zdobędziemy tytuł. Zaczynami naszą drogę właśnie od meczu z Nancy, czas start!

 

06.08.2011

 

Ligue 1 (1/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (x) – AS Nancy (x)

 

Skład : Landreau ©- Vandam, Leo, N’Koulou, Emerson – Annan, Mateu(65’ Matuidi) – Pjanic(74’ Ananidze), Buonanotte – Fauvergue, Neymar(65’ Garrido)

 

Przez całą pierwszą połowę pachniało bramką dla nas. I dopiero w 44 minucie Buonanotte zagrał kąśliwą piłkę, którą przeciął Neymar i objęliśmy prowadzenie. Cisnęliśmy dalej, ale do gwizdka Nancy udało się nie stracić bramki. W drugiej połowie kontynuowaliśmy nasze ataki i zdobyliśmy bramkę. A raczej pressing Garrido zmusił Loties do wbicia piłki do własnej bramki. W ostatnich minutach jeszcze sam na sam wyszedł Hiszpan, ale uderzył prosto w bramkarza.

 

LOSC Lille 2 AS Nancy 0

 

MOM : Diego Buonanotte (8.7)

 

Widzów : 17,409

 

Notes : Nie ma źle.

Odnośnik do komentarza

Następnym, który chciał odejść był Neymar, ale na razie wyperswadowałem napastnikowi ten pomysł. Co to za gracze, co po sezonie chcą odchodzić?!

 

Kilka dni później podpisaliśmy kontrakt z Eren Sarigul. Turecki pomocnik z Bursasporu kosztował nas 425 tys. euro. Zaraz po nim w klubie zameldował się Pavel Stach. Zakupiony za 350 tys. euro czeski pomocnik to wychowanek Slavii Praga. Następny był Sasa Jovanovic, były napastnik Partizana Belgrad, kupiony za 1.6 mln euro. On jednak dołączy do nas dopiero za rok. Kilka dni później naszym nowym nabytkiem był Anthony ,, nowy Barthez ” Gastien. Koszt – 180 tys. euro.

 

Przed następnym ligowym spotkaniem Atletico zachciało kupić Neymara, a jako, że zawodnik chciał odejść zaproponowałem 10 mln euro i 50% następnego transferu. Zgodzili się.

 

14.08.2011

 

Ligue 1 (2/38)

 

Stade de la Liberation, Boulugne-sur-Mer

 

US Boulogne (13.) – LOSC Lille (4.)

 

Skład : Ospina – Souare, Pereira, Alguacil, El Kaoutari – Matuidi, Mateu(66’ Annan) – Pjanic(66’ Neymar), Ananidze(55’ Buonanotte)- Giroud, Garrido

 

Deszcz niewątpliwie nam pomagał, rywal miał trudności z rozgrywaniem akcji, a każde nasze podanie dochodziło do adresata. W 10 minucie po dośrodkowaniu Pjanica bramkę głową zdobył Ananidze. A w 25 minucie obrońca Boulogne popełnił błąd oddając piłkę Garrido, ten minął bramkarza i podwyższył na 2:0! W drugiej połowie staraliśmy się grać swoje i w 59 minucie po ładnej kontrze i dośrodkowaniu Buonanotte bramkę głową zdobył Giroud! W 74 minucie nadzieje gospodarzy obudził Alguacil faulując w polu karnym. Do piłki podszedł Thil i pewnie zmylił bramkarza. A na dodatek w 93 minucie Matuidi pięknie zakończył mecz otrzymując drugą żółtą kartkę.

 

US Boulogne 1 LOSC Lille 3

 

MOM : Miralem Pjanic (7.9)

 

Widzów : 15,206

 

Notes : Ujdzie.

 

A po spotkaniu dołączył do nas Luigi Ferrari, 16 letni prawy skrzydłowy, dorównujący szybkością pojazdowi jakiemu zawdzięcza nazwisko. Kosztował nas 1,7 mln euro, a kupiliśmy go z Catanii.

Odnośnik do komentarza

Neymar po kilku dniach negocjacji zaakceptował ofertę Atletico i za 10 mln euro + 50% przyszłego transferu odszedł do Madrytu.

 

21.08.2011

 

Ligue 1 (3/38)

 

Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne

 

AS Saint-Etienne (18.) – LOSC Lille (3.)

 

Skład : Landreau © - Vandam, Leo, N’Koulou, Emerson – Annan, Mateu(69’ Pereira) – Pjanic(69’ Ananidze), Buonanotte – Garrido, Giroud(69’ Fauvergue)

 

Już w drugiej minucie Yarmolenko ładnie uwolnił się od obrońców, przyjął podanie od Henrique i pokonał naszego bramkarza. Garrido chwilę później próbował pokonać bramkarza, ale uderzył za słabo. Próbowaliśmy wyrównać, ale nasze starania kończyły się na 16 metrze. W przerwie spotkania zjechałem piłkarzy jak bure suki i chyba poskutkowało. W 51 minucie Giroud ładnie opanował piłkę w polu karnym, wystawił ją Buonanotte, a Argentyńczyk pokonał bramkarza. Chyba znaleźliśmy następcę Neymara, pomyślałem sobie gdy Garrido opanował piłkę otrzymaną od Mateu i pokonał bramkarza. Do końca spotkania nie zdołaliśmy zdobyć żadnej bramki, piłkarze z Lyonu ograniczyli się do obrony i wywieźliśmy 3 punkty!

 

AS Saint-Etienne 1 LOSC Lille 2

 

MOM : Marc Mateu (7.6)

 

Widzów : 33,207

 

Notes : Ładny comeback, ale mogło być lepiej.

Odnośnik do komentarza

Za występy w fazie grupowej LM już teraz dostaliśmy 7,1 mln euro.

 

W losowaniu fazy grupowej trafiliśmy do grupy C z Panathinaikosem, Chelsea i Aalborgiem. Najmocniejsze grupy to B (Atletico, Bordeaux, Schalke i PSV) oraz E (City, Valencia, Marsylia, Hajfa). Polski Lech trafił do grupy G z Realem Madryt, Sportingiem i Red Bull Salzburg, więc dla poznaniaków zapowiada się ciężka walka o 3 miejsce.

 

27.08.2011

 

Ligue 1 (4/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (1.) – AJ Auxerre (3.)

 

Skład : Landreau © - Vandam, Leo, N’Koulou, Emerson – Annan, Matuidi(70’ Mateu) – Buonanotte(70’ Ananidze), Pjanic – Giroud(70’ Fauvergue), Garrido

 

Od początku spotkania naciskaliśmy na Auxerre, a biedni rywale mogli tylko czasem odpowiedzieć kontrami kierowanymi przez Pedrettiego. W końcu, po wielu próbach Emerson podał do Garrido, Hiszpan położył Cathcarta i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Na początku drugiej połowy Garrido wespół z Giroud rozklepali obronę Auxerre, a Hiszpan obsłużył Buonanotte, który podwyższył wynik. 15 minut później Emerson pomknął lewą stroną, podał do Buonanotte, a skrzydłowy głową (!) zdobył bramkę z ostrego kąta!

 

LOSC Lille 3 AJ Auxerre 0

 

MOM : Diego Buonanotte (9.2)

 

Widzów : 18,086

 

Notes : Coraz ładniej…

Odnośnik do komentarza

Po przerwie reprezentacyjnej doczekaliśmy się spotkania ze Stade Rennes. Pojedynek z tą drużyną dał mi dobrą okazję do obejrzenia starego znajomego, Mathieu Debuchy.

 

10.09.2011

 

Ligue 1 (5/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve – d’Ascq

 

LOSC Lille (1.) – Stade Rennes (7.)

 

Skład : Ospina – Vandam, N’Koulou, Alguacil, El Kaoutari – Annan, Cabaye ©(61’ Mateu) – Pjanic(61’ Gervinho), Buonanotte – Le Tallec(61’ Garrido), Giroud

 

Pierwsza połowa nie obfitowała w niebezpieczne sytuacje, poza jednym strzałem Isli, który jednak został łatwo wybroniony przez Ospine. My ograniczyliśmy się do ataków ze stałych fragmentów gry, ale żaden nasz piłkarz nie był w stanie trafić w światło bramki. W 61 minucie Feinduno popisał się ładnym rajdem, oszukał El Kaoutariego, podał do Isli, a Chilijczyk z łatwością pokonał bramkarza. Od razu zareagowałem zmianami. Niestety pomimo wielu prób nie udało nam się nawet trafić w bramkę Rennes i przegraliśmy pierwszy mecz w nowym sezonie.

 

LOSC Lille 1 Stade Rennes 0

 

MOM : Emmanuel Riviere (7.6)

 

Widzów : 17,799

 

Notes : Tragiczna celność

 

Pierwszy raz bukmacherzy przyjmowali zakłady na nasze szanse wygrania Ligi Mistrzów. Najlepsi poustawiali kurs na 34.00 więc faworytami nas nazwać nie można.

Odnośnik do komentarza

Już kilka dni później mieliśmy zainaugurować fazę grupową Ligi Mistrzów. Naszym pierwszym rywalem był Panathinaikos.

 

13.09.2011

 

Faza Grupowa Ligi Mistrzów (1/6)

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (FRA) – Panathinaikos Ateny (GRE)

 

Skład : Landreau © - Vandam, Leo, N’Koulou, Emerson – Cabaye(56’ Mateu), Annan(68’ Matudi) – Gervinho(61’ Pjanic), Buonanotte – Garrido, Giroud

 

Już od początku spotkania popłoch siali nasi skrzydłowi. Będący w dobrej formie Buonanotte zajmował się rozprowadzaniem piłki i tworzeniem okazji kolegom, a Gervinho próbował czasem je wykańczać. Niestety po Iworyjczyku było widać przerwę od gry i marnował okazję na potęgę. Argentyńczyk wziął sprawy w swoje nogi, dośrodkował w pole karne, a wbiegający N’Koulou zdobył bramkę głową! A w 37 minucie Vandam wpadł w pole karne, otrzymał piłkę od Cabaye, podał między obrońców do Garrido, a nasz hiszpański sęp zdobył kolejną bramkę! Nie minęło 5 minut, a Garrido powtórzył wyczyn Buonanotte ładnie dogrywając do N’Koulou, a Kameruńczyk ładnym uderzeniem pokonał Tzorvasa. Dwie minuty po wznowieniu gry swoją szansę miał Giroud, ale Grek zdołał wybronić jego uderzenie. Obrona Koniczynek przysnęła i Cabaye mógł dopaść do piłki i ładnym strzałem obok słupka dobić mistrzów Grecji. Piłkarze z Aten próbowali czasem atakować, a że kierował ich Sotiris Ninis, to niektóre ataki mogły być groźne. W dobrej formie jednak byli zarówno obrońcy jak i nasz kapitan i piłka nie miała szans trafić do siatki. Na domiar złego w 82 minucie Rotan został ukarany drugą żółtą i wyleciał z boiska. Żeby było zabawniej trzy minuty później dołączył do niego nasz Leo. Nie zmieniło to obrazu gry, a nam dało nawet okazję do podwyższenia wyniku gdy w 88 minucie Buonanotte dograł do Garrido, Hiszpan swoim popisowym zagraniem położył obrońcę i pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola! Dwie minut przed końcem daliśmy szansę Panathinaikosowi, ale zdobywca gola, Djibril Cisse faulował przy strzale.

 

LOSC Lille 5 Panathinaikos Ateny 0

 

MOM : Jose Manuel Garrido (9.4)

 

Widzów : 17,133

 

Notes : Tak działa nowa taktyka!

 

W drugim meczu grupy C Chelsea pokonała Alborg 3:0. Ładnie spisał się Milan pokonując Barcelonę 2:0 na San Siro, ale mediolańczyków przyćmił Stuttgart, który wygrał 1:0 w Niemczech z Arsenalem!

 

Zadziwili Marsylczycy pokonując w domu Manchester City 2:1, ale większy szokiem był ponownie świetny mecz Maccabi. Izraelczycy pokonali na własnym stadionie Valencię 2:0! Tym samym jeszcze smutniej było oglądać porażkę Lecha 0:1 z Red Bull Salzburg i to w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza

Następne spotkanie miało pokazać czy jesteśmy w stanie tą taktyką, w tym składzie powalczyć o tytuł mistrza. Mieliśmy podjąć Olympique Marsylię i to na wyjeździe!

 

17.09.2011

 

Ligue 1 (6/38)

 

Stade Velodrome, Marsylia

 

Olympique Marsylia (11.) – LOSC Lille (3.)

 

Skład : Landreau © - Vandam, Leo, N’Koulou, Emerson – Cabaye(54’ Mateu), Annan – Gervinho(54’ Pjanic), Buonanotte – Giroud(68’ Fauvergue), Garrido

 

Moje obawy do co taktyki szybko się rozwiały, nie mieliśmy bowiem problemów z atakowaniem Marsylii. Powrót do formy zasygnalizował Gervinho ładnie wykorzystując podanie Cabaye. Marsylia szukała swojej szansy i znalazła ją dzięki bratu naszego zawodnika - Andre Ayew ładnie wykorzystał podanie od Gonzaleza i wyrównał stan spotkania. W drugiej połowie spotkanie ułatwił nam Azpilicueta, który wyleciał z boiska za głupi faul na Buonanotte. Atakowaliśmy zaciekle, ale nie potrafiliśmy trafić w bramkę. Najbliżej tego był Mateu, którego dwa strzały zatrzymały się na słupku. Sędzia zakończył mecz, a my moglibyśmy z siebie być zadowoleni, gdybyśmy taki rezultat odnieśli grając 11 na 11.

 

Olympique Marsylia 1 LOSC Lille 1

 

MOM : Yohan Cabaye (7.5)

 

Widzów : 59,475

 

Notes : Wynik nie najgorszy, styl już trochę słabiej.

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem z Montpellier wymieniliśmy uprzejmości z trenerem Girardem. On stwierdził, że w tym sezonie nie zdobędziemy mistrza, a ja że jego drużyna spadnie, sielanka.

 

24.09.2011

 

Ligue 1 (7/38)

 

Lille Metropole, Villeneuve-d’Ascq

 

LOSC Lille (2.) – Montpellier S.C. (11.)

 

Skład : Ospina – Souare, N’Koulou, Alcibiade, El Kaoutari – Matuidi, Cabaye © (56’ Mateu) – Ananidze, Montero(56’ Pjanic) – Fauvergue(73’ Giroud), Garrido

 

To nie było to Montpellier, które stanowiło zagrożenie. Jeszcze sezon temu piłkarze Girarda potrafili napsuć nam krwi, a teraz graliśmy z nimi, w rezerwowym składzie i z łatwością dominowaliśmy. W 20 minucie Cabaye dośrodkował w pole karne, obrońców uprzedził N’Koulou i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej dwukrotnie Garrido trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie długo bawiliśmy się w „ kto strzeli wyżej ” aż w końcu ładnym podaniem popisał się Garrido, a Pjanic w końcu trafił do siatki. Pod koniec spotkania Montpellier zdołało wyprowadzić ładną kontrę, po której Hasan Kabze wystawił piłkę Saliburowi, a nasz były skrzydłowy trafił do pustej bramki.

 

LOSC Lille 2 Montpellier SC 1

 

MOM : Yohan Cabaye (7.4)

 

Widzów : 17,451

 

Notes : Chwila dekoncentracji i ładny wynik poszedł się paść.

Odnośnik do komentarza

W drugiej kolejce zaskoczeń nie było, a Lech musiał odcierpieć porażkę 0:6 w Madrycie…

 

28.09.2011

 

Liga Mistrzów Faza Grupowa (1/6)

 

Energi Nord Arena, Aalborg

 

Aab Aalborg (DEN) – LOSC Lille (FRA)

 

Skład : Crimi – Souare, N’Koulou, Pereira, El Kaoutari – Annan, Matuidi ©(74’ Alguacil) – Pjanic, Ananidze(74’ Buonanotte) – Giroud(74’ Fauvergue), Garrido

 

Kibice pamiętali niedawne zniszczenie Panathinaikosu więc zapewne chcieli powtórki z tamtego meczu. Ładnie zaczęliśmy, już w 18 minucie zdobywając bramkę, niestety Garrido był na pozycji spalonej. Jak „ dobrymi ” technikami są piłkarze Aalborga udowodnił Souare, który bez problemu ogrywał każdego kto mu się nawinął. Po jednej z takich akcji dośrodkował w pole karne, a Garrido wykończył akcję ładną główką. W 40 minucie Garrido ładnie wymienił piłkę z Giroud, ale nie trafił do bramki. Na minutę przed końcem, gdy podawał mu Matuidi poprawił się i na przerwę schodziliśmy zadowoleni. Jak wielkie było nasze zaskoczenie gdy Wurtz ograł Annana, podał do Curtha, a snajper nie pilnowany przez nikogo strzelił bramkę. Do końca spotkania próbowaliśmy podwyższyć wynik, ale albo Zaza był nie do pokonania, albo ładnie ostrzeliwaliśmy trybuny.

 

Aab Aalborg 1 LOSC Lille 2

 

MOM : Juan Manuel Garrido (8.8)

 

Widzów : 9000

 

Notes : Statystyka strzałów : 7/4 – 25/11

 

W drugim meczu naszej grupy Chelsea z trudem pokonała Panathinaikos 3:2 w Atenach.

Odnośnik do komentarza

Odpoczywaliśmy aż 3 dni, by zmierzyć się z Le Mans.

 

01.10.2011

 

Ligue 1 (8/38)

 

Stade Leon Bollee, Le Mans

 

Le Mans UC (14.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Ospina – Vandam, N’Koulou, Leo, Emerson – Annan(67’ Matuidi), Cabaye ©(60’ Pjanic) - Gervinho, Buonanotte – Fauvergue(60’ Giroud), Le Tallec

 

Jak wielkie było moje zdziwienie gdy 14 zespół Ligue 1 jechał niemiłosiernie wicemistrza kraju w prawie najmocniejszym składzie. Przez cały mecz mało co mogliśmy zrobić i tylko świetna gra Ospini nas ratowała. I w końcu w 69 minucie Lamah pokonał Kolumbijczyka. Dwie minuty później Le Tallec został sfaulowany w polu karnym, piłkę otrzymał Buonanotte, uderzył wprost w środek bramki, ale wystarczająco mocno by pokonać bramkarza. A 4 minuty później Giroud podał z pierwszej piłki do Buonanotte i Argentyńczyk w pojedynkę dał nam prowadzenie! W 81 minucie Argentyńczyk miał szansę na hattricka, ale nie zdołał pokonać bramkarza.

 

Le Mans UC 1 LOSC Lille 2

 

MOM : Diego Buonanotte (8.9)

 

Widzów : 13,010

 

Notes : Ładny comeback, ale powinniśmy wygrać bez takich problemów.

Odnośnik do komentarza

Kolejne 3 dni minęły i trzeba było pokonać CS Sedan. Kolejny menadżer, tym razem Chauvin twierdził, że nie mamy szans na tytuł. Odpowiedziałem mu, że chętnie pomożemy jego klub spuścić z ligi.

 

04.10.2011

 

Ligue 1 (9/38)

 

Stade Louis Dugauguez, Sedan

 

CS Sedan (16.) – LOSC Lille (2.)

 

Skład : Crimi – Souare, Alguacil, Pereira, El Kaoutari – Annan(61’ Matudi), Cabaye © - Montero, Ananidze(3’ Buonanotte) – Giroud(61’ Fauvergue), Garrido

 

Początek meczu nas nie zachwycił, bowiem już w 3 minucie Ananidze doznał kontuzji, a chwilę później Lemoine wyszedł strzał życia i otworzył wynik spotkania. W 15 minucie graliśmy w 10, bowiem za boiskiem leżał lekko kontuzjowany Cabaye. Nie przeszkodziło to wziąć spraw w swoje ręce Montero, który zakręcił łącznie 4(!) obrońcami, wyszedł sam na sam i potężnym strzałem pokonał bramkarza! Następne pół godziny obijaliśmy ręce Thebaux i poprzeczkę oraz słupki bramki rywali, niestety bez skutku. W końcu w 65 minucie Fauvergue dostał piękne podanie od Cabaye i pokonał bramkarza Sedan! Kilka minut później sam na sam wyszedł Buonanotte, ale Argentyńczyka chyba przestraszyły przedmeczowe komentarze i trafił prosto w bramkarza. Pięć minut przed końcem El Kaoutari dośrodkował piłkę tak mocno, że wpadłaby do bramki, gdy nie przeciął tego dośrodkowania Fauvergue i zdobył swoją drugą bramkę.

 

CS Sedan 1 LOSC Lille 3

 

MOM : Nicolas Fauvergue (8.6)

 

Widzów : 21,771

 

Notes : Strzał życia i mamy zepsute statystyki :(

 

Ananidze wyleciał nam na 4 tygodnie…

 

W losowaniu 4 rundy Pucharu Ligi sierotka wylosowała nam Le Mans. Hitem tej rundy będzie spotkanie Bordeaux – Lyon. Spotkania zaplanowano na 10 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...