Skocz do zawartości

Reputacje klubów w FM 2011


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

widzę tak lubicie się podpierać Keczupem, więc wróćmy do niego

 

GKS Bełchatów – ucieczka tylu zawodników z Bełchatowa to niestey zły omen dla tej druzyny.
jak wspomniano powyżej: to nieprawda
Bełchatów to obecnie najmniejsze miasteczko w polskiej lidze, którego największym sukcesem jest to ze gra w ekstraklasie.
od tego jest osobny parametr, Auxerre też jest z małego miast to co, małą reputację im dać?
W tym sezonie zanotowali nie najgorszy start ale pytanie co dalej?
w tym sezonie zanotowali BARDZO DOBRY start
poza weglowym kombinatem nie ma większych szans na sponsoring w tym miescie
Kombinat to jest (a w zasadzie był) w Lubinie, nie Bełchatowie, zresztą obie firmy są tak potężne, że więcej sponsorów im nie potrzeba; nie wiem czy wiesz, ale oni nie pakuję kasy tylko w piłkę nożną, mają też drużyny w kosza, ręczną, inwestują w kolarstwo
nawet jeśli ten zespół utrzyma się w tym roku to co będzie za rok, za dwa?
to samo co było rok czy dwa lata temu? jakoś GKS od lat radzi sobie w lidze, czy Ci się to podoba, czy nie
Ze wszystkich druzyn także najsłabszy potencjał kibicowski.
to jeśli może mieć wpływ na reputację w FMie, to minimalny, zresztą w FM też jest parametr średniej kibiców, nie?
Odnośnik do komentarza

ale żenada z jechaniem na GKS Bełchatów, klub był wyszydzany przez wszystkich, a stanowi zgrany kolektyw, są pieniądze, niezły stadion jak na taką mieścinę, klub ze zdolną młodzieżą (Kuświk, Poźniak) i doświadczonymi (Żewłakow) ogrywa Legię typowaną na mistrza z łatwością na jej stadionie. Przegrywają tylko ze znakomitą Jagą na jej terenie, gdzie Lech przegrał zdecydowanie.

 

poza tym przestańcie sympatyzować z klubami, patrzcie obiektywnie, wstawianie do górnej półki 1 ligi Pogoni Szczecin i GKS Katowice jest nieporozumieniem, tym bardziej, że już widać co reprezentują te kluby na początku sezonu

Odnośnik do komentarza

Reputacja ma główny wpływ na transfery i mimo, że Pogoń nie spełnia oczekiwań, a GKS gra wręcz katastrofalnie to jednak znane nazwiska zawitały do tych klubów, a to że grają padakę to inna sprawa. Czynnik sportowy w jakimś stopniu powinien być brany, ale jednak dla piłkarzy najważniejszy jest hajs, cele, potem ewentualnie infrastruktura, atmosfera na stadionie, a chyba na końcu historia. Zarówno Pogoń jak i GKS mają pieniądze, MIAŁY walczyć o awans, infrastruktura bardzo dobra(przynajmniej w Katowicach), kibice są, a i ciągle są to bardzo cenione marki, wizytówki swoich miast. Ta jak ktoś wcześniej napisał patrzmy z perspektywy zawodników.

Odnośnik do komentarza

dokładnie nie zapominajmy że reputacja to przede wszystkim możliwości pozyskiwania piłkarzy, dlatego przepraszam za moje posty dotyczące Bełchatowa ponieważ nie jestem obiektywny a kieruje sie tylko własnymi odczuciami i tym jakie panowało przekonanie wśród piłkarskich ekspertów przed sezonem. Na poważnie prosze traktować mój post dotyczący reputacji Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Jestem za tym aby przydzielając zespół do określonej grupy zespołów nie różnicować ich o 1,2 czy inne małe różnice punktowe bo czegoś takiego sprawdzić sie nie da i jest to tylko odczucie subiektywne tego kto to ustalał.

Odnośnik do komentarza

Witam, to będzie mój pierwszy post na tym forum ale mam nadzieję że udany.

 

Zacznę od Ekstraklasy.

 

Cała Ekstraklasa została jak najbardziej dobrze ułożona. Wymienić można co najwyżej Górnik Zabrze z Koroną Kielce. Ponieważ Górnik przed sezonem się osłabił a Korona wzmocniła.

 

Jeśli chodzi o 1.Ligę to tu mam kilka zastrzeżeń. Chodzi mi szczególnie o ŁKS Łódź. Drużyna z mojego miasta(kibicuje Widzewowi) ogromnie się wzmocniła przed sezonem. Transfery Marcina Mięciela(Byłego solidnego gracza Bundesligi), Jakuba Koseckiego czyli wielkiego talentu na przyszłość(Udowodnił to np. podczas meczu z Pogonią), Marcina Smolińskiego bardzo dobrego skrzydłowego czy środkowych pomocników Krzysztofa Mączyńśkiego i Dariusza Kłusa którzy napewno łapali by się do 11 przynajmiej kilku klubów z Ekstraklasy. Niemożna zapomnieć o Marcinie Adamskim którego doświadczenie zdobyte na boiskach w Austrii jest ogromne. Czy też o Bogusławie Wyparle który napewno przydał by się obecnej druzynie Legii...można przypomnieć że kiedyś był bliski przejścia do Lyonu... W Ełkaesie jest także sporo młodych piłkarzy którzy poradzili by sobie w Ekstraklasie np. Rafał Kujawa, którego przed sezonem chciały kupić obie Polonie(z Warszawy i z Bytomia), o Arturze Gieradze, Kamilu Bendkowskim czy Szymonie Salskim którzy mają za sobą występy w młodzieżowych reprezntacjach nie mówiąc.

 

Porównując kadry ŁKS-u z Pogonią Szczecin ja widzę sporą różnice. Gwiazdy Pogoni np. taki Robert Kolendowicz został uznany na testach w ełkaesie przed sezonem za trzy razy słabszego gracza niż Marcin Smoliński. Dlatego obecnie nie gra w ŁKS a w Pogonii. Tak samo Bartosz Ława który był słabszy od młodzieżowego reprezntanta Polski Jakuba Koseckiego.

 

Już nie mówiąc tu o kadrach ale same wyniki ŁKS-u z tą "pierwszą trójką" dają do myślenia. Wygrana ŁKS-u z Pogonią. Nieszczęsny remis w końcówce z Piastem(ŁKS był podono dwa razy lepszym zespołem), i remis z Podbeskidziem w którym ŁKS powinnien w drugiej połowie dołożyć minimum dwie bramki.

 

Jeśli chodzi o długi ŁKS to bardzo się tym ostatnimi latami interesowałem. Kiedyś można było się z tego śmiać bo wynosiły około 10mln! Ale przecież w połowie Sierpnia nowe władze ŁKS poinformowały że dług stopniał już z 6,7mln przed zamienieniem w ŁKS PSS, w zaledwie 1,7mln! Sam byłem trochę tym zszokowany ale widać że klub u kolegów z "zamiedzy" się podnosi. A co do stadionu przetarg na budowę stadionu miejskiego został juz ogłoszony. Będzie mały bo zaledwie na 22-24tys ale zawsze!

 

A więc podsumowanie: To co było napisane na temat starego ŁKS-u można sobie już wymazać gumką. Bo czytając w gazetach co w klubie robi mn. Tomasz Wieszczycki bardzo mnie cieszy. Oby dwa kluby z Łodzi w Ekstraklasie w następnym sezonie.

 

Co do dołu tabeli 1 Ligi niemożna się przyczepić. Zamienić można Górnik Łęczna z Wartą Poznań bo kadrowo są to dwa różne zespoły.

 

Cieszy mnie miejsce mojego Widzewa który słusznie zajoł miejsce na 7 pozycji.

 

PS-Napewno popełniłem sporo błędów ale przepraszam wszystko było pisane spontanicznie, następny mój post na tym forum będzie o niebo ładniejszy. Pozdrawiam

 

Odniosę się jeszcze do argumentu użytkownika Spoxik.

W taki razie dlaczego Marcin Mięciel nie zdecydował się na grę w Piaście, Bytomiu czy Radzionkowie? Tak samo Marcin Smolinski, czemu teraz nie gra w Odrze Wodzisław ? A co do kibiców to są, wiem bo mieszkam w Łodzi na Sródmieściu w którym jest jednak trochę więcej ŁKS-u(Łódź kibicowsko jest 50 na 50). Było widać to porzez jego grę w ekstraklasie(3 wygrane z rzędu = z 4.000 ludzi na meczu nagle zrobiło się 8.000 na meczu z Bełchatowem(!).

Odnośnik do komentarza
Wymienić można co najwyżej Górnik Zabrze z Koroną Kielce. Ponieważ Górnik przed sezonem się osłabił a Korona wzmocniła.

? lol. Co chcesz powiedzieć przez to ze Górnik sie osłabił? Że odsunięto od składu Strąka i wiecznie kontuzjowanego Gorawskiego? :D i wypożyczono kilku młodszych zawodników? :D Aha no i odszedł Szczot i Przemek Pitry przeszedł do Gieksy i jak widać, nic się z jego strony nie zmieniło. Jop, Gierczak, Chałas, Stachowiak, Bemben, Jonczyk, Kwiek, Pietrzak - między innymi te nazwiska pewnie nic Ci nie mowią ;).

Odnośnik do komentarza

 

Odniosę się jeszcze do argumentu użytkownika Spoxik.

W taki razie dlaczego Marcin Mięciel nie zdecydował się na grę w Piaście, Bytomiu czy Radzionkowie? Tak samo Marcin Smolinski, czemu teraz nie gra w Odrze Wodzisław ? A co do kibiców to są, wiem bo mieszkam w Łodzi na Sródmieściu w którym jest jednak trochę więcej ŁKS-u(Łódź kibicowsko jest 50 na 50). Było widać to porzez jego grę w ekstraklasie(3 wygrane z rzędu = z 4.000 ludzi na meczu nagle zrobiło się 8.000 na meczu z Bełchatowem(!).

 

Nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi, czy ja w którymś miejscu czegoś ujmowałem eŁKSie? ŁKS finansowo wychodzi na prostą i powinien być w ścisłej czołówce 1 ligi. Z tym, że Kolendowicz, czy Ława okazali się za słabi jak na ŁKS pierwsze słyszę, tym bardziej, że mimo wszystko Pogoń była atrakcyjniejsza dla zawodników. A czemu Mięciel nie gra w Piaście, czy Bytomiu,a Smoliński w Odrze? Prawdopodobnie dlatego, że nie było nawet takiego tematu;)

Odnośnik do komentarza

Spoxik - Chodziło mi tu o reputacje. Jeśli chodzi o Kolendowicza był nawet na testach w Łodzi(Ale i tak grał kilka lat temu w ŁKS-ie to mieli trochę pojęcie dotyczące jego osoby). A te kluby Piast, Polonia Bytom, Ruch Radzionków i Odra Wodzisław wymieniłem tylko dlatego że były nim zainteresowane tak poważnie jak ŁKS.

 

WeDeR - Np. o: Beste, Gorawskiego, Szczota, Pitrego, Strąka czy Karwana. Czyli graczy którzy mogli by jeszcze pograć w ekstraklasie. Jeśli chodzi o wzmocnienia to Stachowiak i Jop. O reszcie się jeszcze nie przekonałem, chociaż podobno duży talent posiada Jonczyk.

Odnośnik do komentarza

Typowy post kibica Widzewa na temat Górnika a tego właśnie mamy unikać kolego :) Jeśli ktoś by dostał podobną oferte z Górnika co z Korony wierz mi że taki piłkarz wybrał by śląsk a nie województwo świetokrzyskie. na śląsku jest dużo więcej możliwości rozwoju dla człowieka, najbardziej rozwinięty region w naszym kraju. Mit Krony z racji ich niby nowoczesnego stadionu długo już trwał nie bedzie bo wszyscy za niedługo beda mieli stadiony dużo lepsze, wieksze i nowocześniejsze. Ale nie o Koronie tu chciałem mówić a o tym żeby w końcu ktoś kto uparcie twierdzi że Ruch ma być krezusem transferowym i walczyć o czołówke tabeli przeczytał mój 1 post w tym temacie na 11 stronie. Jeśli moderatorzy chcą zachować podobna reputacje którą zaproponowali na 1 stronie muszą dać Ruch do grupy zespołów walczących o środek tabeli. Druga sprawa różnice miedzy klubami w takich podgrupach powinny być albo bardzo małe albo żadne bo różnica 1 czy 2 punktów jest tylko subiektywnym odczuciem. Jeszcze raz powtarzam że reputacja to możliwości sprowadzania piłkarzy. Górnik pozbył sie Strąka, Gorawskiego, Szczota, Pitrego bo byli słabi a mieli jedne z najwiekszych kontraktów. Kupił czołowych piłkarzy 1 ligi które chciały inne zespoły ekstraklasy jak choćby duet Jonczyk, Bębenek z Sandecjii , która do ostatniej kolejki walczyła z Górnikiem o awans skończyło sie na tym że Górnik wyprzedził ich tylko o 2 pkt. Chciały ich dużo lepsze kluby a wybrali Zabrze. 2 Transfery z Niemiec do Polski też coś znaczy. Taki piłkarz jak Jop nie chciał już grać w Polsce a gdzieś za granicą. Wybrał jednak również Zabrze. Stachowiak z Odry, Kwiek który miał dogadany kontrakt z Ruchem a wybrał Zabrze w ostatniej chwili. a Teraz Zobaczcie transfery Ruchu nie sprowadzili nikogo dobrego http://www.90minut.p...on=77&runda=1(a ilu piłkarzy podstawowych odeszło). i jak to sie ma do reputacji podanej w 1 poście? Powtarzam i bede to uparcie powtarzał wszyscy chcemy grać w realistycznego menadzera a reputacja przede wszystkim odpowiada za możliwości transferowe drużyn czyli jak atrakcyjny jest klub dla piłkarza. Tak jak pisałem dokładną analize Ruchu przeprowadziłem na 11 stronie, dlatego Panie wid1910zew przede wszystkim prosze o dokładna analize i rzeczową dyskucje a nie bronienie swoich kolegów z Chorzowa bo ta gra musi być realistyczna aby sprawiała każdemu wiele przyjemności. Trzeba tu kierować sie przede wszystkim nie względami kibicowskimi a analizą możliwości transferowych naszych rodzimych zespołów.

 

Podsumowując jeśli chodzi o reputacje na 1 miejscu powinna wpływać zamożność klubu i ich możliwości transferowe. czyli jak ustabilizowane są finanse klubu. na 2 miejscu nazwa, historia czyli ta cała otoczka i magia która panuje w naszym środowisku piłkarskim na temat danych klubów, na 3 miejscu stadion czy kibice bo zawodnikowi wierzcie mi że obojętne na jakim stadionie gra byle że kasa wpada do kieszeni. dałbym to mniej wiecej tak:

finanse (możni właściciele, sponsorzy, duże zarobki, analiza transferów ) 80% wpływu na reputacje, cała otoczka "magia nazwy" klubu i to jakie miejsca w ostatnich latach zajmował klub (cele klubu na nowy sezon)15% no i 5 % stadion, kibice, atrakcyjność miasta, regionu.

Odnośnik do komentarza

Widze że moje skromne zdanie dotyczące Górnika wzbudziło trochę kontrowersji. W argumentach mnie już przebiliście;) TajnyAllan, nie mówiłem nic o Ruchu. Szczeże pamiętam czasy gdy pomiędzy Widzewem a Ruchem była kosa...nie interesuje się zbytnio kibicowskimi sprawami czyli kto ma zgodę z kim. A co do Górnika należy sie im spory szacunek za ich osiągnięcia.

I dobrze, cofam swoje zdanie na temat Górnika. Przepraszam bardzo za moją pochopność na jego temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Skoro tak zostala zdefiniowana "reputacja" to ja zmieniam kolejnosc :

 

Lech Poznań

Wisła Kraków

Legia Warszawa

 

Polonia Warszawa

Korona Kielce

Cracovia Kraków

Widzew Łódź

GKS Bełchatów

 

Ruch Chorzów

Zagłębie Lubin

WKS Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk

 

Polonia Bytom

Arka Gdynia

 

Jak bylo mowione 80% to finanse i zdolnosc pozyskiwania pilkarzy mniej istota sprawa to kibice, wyniki sportowe itp

Wiec wytyczam 4 grupy a liczby dajcie sobie sami :)

Odnośnik do komentarza

Skoro tak zostala zdefiniowana "reputacja" to ja zmieniam kolejnosc :

 

Lech Poznań

Wisła Kraków

Legia Warszawa

 

Polonia Warszawa

Korona Kielce

Cracovia Kraków

Widzew Łódź

GKS Bełchatów

 

Ruch Chorzów

Zagłębie Lubin

WKS Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk

 

Polonia Bytom

Arka Gdynia

 

Jak bylo mowione 80% to finanse i zdolnosc pozyskiwania pilkarzy mniej istota sprawa to kibice, wyniki sportowe itp

Wiec wytyczam 4 grupy a liczby dajcie sobie sami :)

 

A Jaga to gdzie? ;P

 

wg mnie byłoby raczej tak:

 

Wisła Kraków

Legia Warszawa

Lech Poznań

Polonia Warszawa

 

Jagiellonia

Korona Kielce

 

GKS Bełchatów

Cracovia Kraków

Ruch Chorzów

Zagłębie Lubin

Widzew Łódź

WKS Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze

Arka Gdynia

 

Lechia Gdańsk

Polonia Bytom

Odnośnik do komentarza

może przesadziłem że 80 % to finanse ale załóżmy taką hipotetyczną sytuacje przychodzi dziś bardzo bogaty arabski szejk do Polonii Bytom. Piłkarz który ma do wyboru oferte z Polonii Bytom czy Wisły Kraków co wtedy wybierze. Ja uważam i tak jest że piłkarz wtedy nie bedzie patrzył że Kraków to zabytkowe piekne miasto, lepsi kibice czy to że grają o wysokie cele a przede wszystkim bedzie patrzył na to kto zaproponuje mu wyższy zarobek. Dopiero kiedy zarobki zaproponowane przez kluby są na podobnym poziomie wtedy wchodzi do gry następny czynnik jeśli znowu jest podobnie znowu kolejny czynnik. Tak jest w życiu piłkarze to zwykli ludzie, którzy przede wszystkim w wyborze klubu kierują się tym gdzie najwięcej zarobią. Taka jest prawda czy tego ktoś chce czy nie. Moim zdaniem widze to tak:

 

I dział 55% (reputacji) to przede wszystkim WYSOKOŚĆ ZAROBKÓW, Możny właściciel i sponsorzy, oraz to czy klub może pozwolić sobie na transfery i jakie je przeprowadził. W tej sytuacji trzeba by wziąść pod uwage przede wszystkim to gdzie średnio piłkarze zarabiają najwięcej. Jakie są budżety jak stabilne są źródła finansowania. Jaką renome mają w środowisku właściciele i dokładnie przeanalizować dokonane transfery te przychodzące i wychodzące

 

II dział 30% (reputacji) określiłbym jako "magia nazwy klubu" tu stosowałbym pewne rozgraniczenia: 20% jakie klub zajmował miejsca w ostatnich 10 latach a pozostałe a 10 % Historia klubu ilość trofeów czyli to co przyciąga kibiców

 

III dział 10% (reputacji) kibice, stadion, atrakcyjność miasta i regionu.

 

IV dział 5 % (reputacji) ambicje klubu, szkolenie młodzieży, możliwości rozwoju, perspektywy

 

Już tłumacze jak można by takie reputacje liczyć:

Jeśli dobrze pamiętam górna granica reputacji to 120. czyli 120 to bedzie 100%

i teraz liczymy przykładowo IV dział możliwości rozwoju (5%) porównam taki Bruk Bet Nieciecza z Lechią Gdańsk. 5 % z 120 (górna reputacja w naszej lidze) równe jest 6 pkt. Czyli 6 pkt dostaje klub który ma największe możliwości rozwoju w najbliższej przyszłości, dobrze szkoli młodzież itd np rozpoczeta budowa stadionu, dobre zaplecze dla młodzieży, wiele klubów współpracujących itp Tak więc klub z Niecieczy na 6 możliwych pkt dostałby 1 a Lechia 4-5 (do ogólnej reputacji z tego działu).

 

Jednak takie tworzenie reputacji byłoby bardzo czasochłonne i nie wiem czy możliwe do wykonania...

Odnośnik do komentarza

Skoro tak zostala zdefiniowana "reputacja" to ja zmieniam kolejnosc :

 

Lech Poznań

Wisła Kraków

Legia Warszawa

 

Polonia Warszawa

Korona Kielce

Cracovia Kraków

Widzew Łódź

GKS Bełchatów

 

Ruch Chorzów

Zagłębie Lubin

WKS Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk

 

Polonia Bytom

Arka Gdynia

 

Jak bylo mowione 80% to finanse i zdolnosc pozyskiwania pilkarzy mniej istota sprawa to kibice, wyniki sportowe itp

Wiec wytyczam 4 grupy a liczby dajcie sobie sami :)

 

A Jaga to gdzie? ;P

 

wg mnie byłoby raczej tak:

 

Wisła Kraków

Legia Warszawa

Lech Poznań

Polonia Warszawa

 

Jagiellonia

Korona Kielce

 

GKS Bełchatów

Cracovia Kraków

Ruch Chorzów

Zagłębie Lubin

Widzew Łódź

WKS Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze

Arka Gdynia

 

Lechia Gdańsk

Polonia Bytom

 

prosze nie dawaj w jedno miejsce Ruchu i Górnika jeśli w 80% procentach patrzysz na reputacje pod wzgledem finansowym bo średnie zarobki w Zabrzu a Chorzowie to niebo a ziemia :) zreszta nie chce mi sie ciagle pisać jednego i tego samego bo napisałem osobny post dotyczący bardzo zawyżonej reputacji Ruchu.

 

Panowie moderatorzy uważam że reputacje które podaliście w 1 poście są z grubsza do przyjęcia oprócz Ruchu Chorzów, reszta jak już to tylko jakieś kosmetyczne poprawki na tym zakończe moje wywody to co chciałem powiedzieć to powiedziałem. dziekuje wszystkim za uwage ;)

Odnośnik do komentarza

należy włączyć Polonię i Jagę do czołówki, są pieniądze, są zawodnicy, jest ambicja, to widać teraz

 

dać im deko mniej, ale nie tak, by Legia, Wisła, Lech - 120, a KSP i Jaga po 105

 

to powinno wyglądać tak:

Legia, Lech, Wisła - 120

Polonia - 114

Jagiellonia - 113

Odnośnik do komentarza

To ja mam dla Was taki mały test :)

 

Wyobraźcie sobie, ze jesteście niezłym piłkarzem. Możecie wybrac klub, w którym bedziecie grać w 1 składzie :)I teraz ułóżcie sobie kolejnośc jakie kluby wybralibyście :) (na tyle ile bedzie to mozliwe spróbujcie zrobic to obiektywnie, bez sympatii do własnych klubów). Co wyszło? Reputacja? :)

 

Mi wychodzi własnie podana przeze mnie wczesniej kolejnośc. Nie obrażając kibiców z Bełchatowa, zycze im prywatnie jak każdym kibicom jak najlepiej (juz tak mam ze piłka ponad wszystko i sympatia z fanatykami) ale po zawirowaniach w tym klubie i patrzac na ich potencjał wybrałbym ten klub jako ostatni. ktos zaatkował mnie ze Bełchatów nie osłabił sie a wzmocnił?! Zart? Poczynając od trenera posypało sie tam niesamowicie. Ich zawodnicy woleli wybrac inne zespoły. Dobry start jesienią? Super... ale co to ma współnego z reputacją? Zewłakow trafił do Belchatowa bo w ostatniej chwili zrezygnował z Polonii. To samo tyczy sie 1 ligi. Pogoń, GKS i ŁKS mają zdecydowanie wiekszą moc transferową nawet będąc w gorszej sytuacji finansowej niz np. Radzionków czy Nieciecza. Wystarczy spojrzec na to jacy zawodnicy tam grali, grają. Odnośnie Ruchu, Górnika czy Widzewa. Owszem odnosili sukcesy kilka, kilkanascie, kilkadziesiat lat temu. Ale nadal te kluby są atrakcyjne, majace świetna markę ( mozna wymienic naprawde wiele powodów dlaczego) i bardziej rozpoznawalne w Polsce czy zagranicą niz Korona Kielce czy ów Bełchatów. Przykro mi jesli nie dostrzegają tego fani Bełchatowa (a czytając wypowiedzi niektórych userów kilku ich tu jest). Na siłe nie zamierzam nikogo przekonywać. Porównywanie jakiejkolwiek druzyny do ówczesnej Pogoni Sczecin i porównywanie jakosci zawodników zagranicznych, którzy grali w Pogoni do zawodników, którzy graja we wspomnianym przez autora Widzewie czy tez Legii, Wisły, Lecha uwazam że uwłacza naszej rozmowie.

 

 

Rozumiem, że niektórym podana przeze mnie reputacja spodoba sie innym nie. Ilu uzytkowników tyle moze byc opinii. I naprawde szanuje każde inne zdanie jesli ma to doprowadzic do jak najwiekszego realizmy rozgrywki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...