Skocz do zawartości

Reputacje klubów w FM 2011


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji ze jestem ze śląska interesuje sie losami śląskich klubów. Mam zastrzeżenia jeśli chodzi o reputacje klubu Ruchu Chorzów. Analize przeprowadze na podstawie ich największego rywala Górnika z Zabrza. Tak jak ktoś tłumaczył reputacja polega na tym jakich dany klub może zatrudnić piłkarzy. Ruchowi daliście ją na poziomie 90 a Górnikowi 82. Myśle że ktoś kto to ustalił wzorował sie na wysokim miejscu w poprzednim sezonie Chorzowian i ich występem w europejskich pucharach oraz na tym że zabrzanie spadli i grali w 1 lidze. Jest to jednak bardzo głupie i złe patrzenie na rzeczywistość. Dam sie ręke uciąć że Górnik bedzie w tym sezonie najwyżej ze śląskich drużyn jednak to osobny temat bo reputacja nie wpływa na zajęte miejsce a na transfery jakie klub może przeprowadzić. Zacznijmy od tego jakie te 2 kluby przeprowadziły transfery dla tych którzy nie wiedzą podaje link http://www.90minut.pl/transfery.php?id_sezon=77&runda=1 jak widać dużo lepiej wypadła tu drużyna z Zabrza, która wzmocniła sie nawet zawodnikiem z 2 bundesligi czy choćby piłkarzem występującym w rezerwach bayernu monachium. Górnik zakupił bardzo perspektywicznego bramkarza Stachowiaka z Odry, a żeby lepiej uzmysłowić wam jaki klub ma większa możliwość przebicia podam przykład Aleksandra Kwieka który miał już dogadany kontrakt z Ruchem gotowy do podpisania a od razu po zaproponowaniu mu oferty przez Zabrzan wybrał Górnika a nie Ruch. Dochodzimy tu do sedna sprawy, powiedzmy sobie szczerze ( przy całym szacunku dla Chorzowian) że zajęte przez nich miejsce było jednorazowym wyczynem a mając długi nie da sie wykorzystać takiego sukcesu sportowego ponieważ zawodnicy nie są głupi i wolą wybrać klub stabilny finansowo który zapłaci lepiej a nie kogoś kto owszem gra w europejskich pucharach ale wiadome jest że kwestią czasu jest szybkie odpadnięcie a co gorsza nie jest taki klub pewny finansowo. Natomiast marka ubezpieczyciela Allianz robi w Zabrzu swoje i na śląsku panuje przekonanie że to u Zabrzan najlepiej byłoby teraz grać.

 

Druga sprawa napisaliście że w Chorzowie ustabilizowała sie sytuacja finansowa a ja sie pytam jakim kosztem? sprzedali wszystkich najlepszych zawodników ostatnio nawet sprzedali Sadloka (od przyszłego roku bedzie w Poloni Warszawa). Nie sprowadzili na ich miejsce nikogo powtarzam nikogo równie dobrego. Bardzo sie osłabili, naprawde bardzo...

To że wywalczyli oni pkt w europejskich pucharach co za przeproszeniem ma to do reputacji klubu ( jest to wytłumaczone dalej)? przecież nikt rozsądny nie pójdzie grać do Chorzowa skoro porządnie mu taki klub nie zapłaci, jeszcze raz apeluje prosze przeanalizować transfery Ruchu Chorzów.

 

Trzecia sprawa klub z ogromną rzeszą fanów ok ok mają dużo kibiców frekwencje mają w granicach 7-8,5 tys jendnak to także nie powinno na reputacje wpływać bo inne kluby jak choćby Górnik, który bedzie miał teraz na każdym meczu frekwencje 13 tys nawet nie jest to w waszym opisie uwzględnione. Każdy piłkarz co tam przechodzi wybiera ten klub miedzy innymi przez Zabrzańską Torcide.

 

Czwarta sprawa piszecie że jest numer 1 jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Przepraszam ale tu to przegieliście najbardziej o ile moge zrozumieć wasze tłumaczenie że europejskie puchary o tyle tego zrozumieć nie moge. Czy ktoś z Was był na śląsku? wiecie jak tam wygląda szkolenie młodzieży? Wie ktoś z Was że taka gwiazda Ruchu jak np Sobiech który jest już w Polonii Warszawa na początku angażu szukał w Górniku? tam jednak powiedzieli mu że nie bedzie miał miejsca w wyjściowej jedenastce a to było jego warunkiem i poszedł do Ruchu. Piłkarze których macie pewnie na myśli w żaden sposób nie są wynikiem super szkółki Ruchu. Powiem Wam więcej, a mianowicie dużo lepiej sprawy szkolenia wyglądają w Zabrzu. Górnik ostatnio podpisał umowe z takim klubem jak Gwarek Zabrze czy MSPN Górnik Zabrze, która bedzie typowo nastawiona na szkolenie młodzieży aby utalentowani gracze przechodzili do tego klubu. Górnik ma najbardziej rozszerzoną na śląsku sieć skautingu, a zajął sie tym sam Tomasz Wałdoch dzieki temu już przed oknem transferowym pozyskali oni wiele utalentowanych graczy ze regionu śląskiego, o które beda zabijały sie za niedługo najlepsze kluby.

 

Podsumowując uwazam że reputacja którą daliście Ruchowi Chorzów jest bardzo zawyżona, ponieważ reputacja przede wszystkim odpowiada za to jakie transfery klub może przeprowadzać a nie że zdobywa coś tam w europejskich pucharach z jakaś cypryjską czy maltańską dryżyną a potem zaraz odpada. Opanujcie sie prosze przecież wszyscy chcemy żeby Football Manager był jak najbardziej realistyczny. Jeśli mi nie wierzycie to zapytajcie sie jakiegokolwiek piłkarza na śląsku do jakiego klubu chciałby teraz przejść to wam odpowie że Górnik bo tam sytuacja jest bardzo ustabilizowana i marka dobrego właściciela robi swoje. pozdrawiam i przepraszam za błędy ortograficzne czy stylistyczne ale mam mało czasu a dużo chciałem powiedzieć. Inne reputacje też mi tu nie pasują ale z racji że nie interesuje sie aż tak losami tych drużyn to nie bede sie wypowiadał. Propunuje wiec obniżyć do co najmniej poziomu Górnika Zabrze reputacje Ruchu Chorzów chociaż według mnie powinni mieć ją mniejszą od Zabrzan. Moge sie odnieść tylko do tego klubu nie wiem jak to bedzie wyglądało w stusunku do reszty polskich klubów ale wieksza siłe przebicia jeśli chodzi o transfery ma Górnik Zabrze (na nieszczęście sympatyka Ruchu który ustalał im tą reputacje). Wiem że może ten tekst wygladać stronniczo ale taka jest prawda a chce grać w realistycznego menadżera a nie mieć sytuacji że Ruch bedzie mi robił nie wiadomo jakie transfery i grał o najwyższe miejsca bo tak w rzeczywistości nie bedzie skoro najlepszych wysprzedali i dalej sprzedają tych którzy obiecująco sie zapowiadają np Sadlok a wszystko to aby załatać dziury finansowe. tyle ode mnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo,

 

na wstępie chciałbym zaapelować do wszystkich o troszkę obiektywizmu. Odrzućcie na chwile swoje sympatie klubowe. Ta gra jest grą wielu Polaków, którzy chcieliby pograć w otoczeniu jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistego. Niech więc nie stanie się ten temat poletkiem rywalizacji jeszcze przed samą grą fanów Lecha i Legii tudzież innych fanów.

Rozmawiamy o reputacji. Reputacji czyli nie ocenie najsilniejszego składu w Polsce a postrzeganiu klubów jako całości.

 

Trudno mi tez zrozumieć u któryś ta precyzje by ustalić że np. Wisła ma lepsza reputacje od Legii o 1 oczko lub dwa lub odwrotnie. Ocena siły kibiców tez wydaje mi się dosyc subiektywna.

 

Podział na grupy zespołów wydaje mi się najbardziej słusznym. W obu ligach wyróżniłem 5 szczebli, kolejność w nich przypadkowa

 

 

Propozycja reputacji klubów Ekstraklasy:

 

1 szczebel

3 najbardziej topowe drużyny w ostatnich latach. Właściwie nie ma co się rozpisywać.

Lech Poznań - mistrz Polski, jedyna drużyna, która pozostała jeszcze w Pucharach, dużo kibiców, stabilne finansowanie, kilka znanych nazwisk w składzie w tym niezły zagraniczny zaciąg, nowy stadion, bardzo dobry marketing

Wisła Kraków - w ostatnich latach najsilniejsza drużyna w Polsce. Tych kilka lat pozwoliło na wyrobienie sobie niezłej reputacji. Nowy stadion, wielu kibiców, kilka znanych nazwisk w składzie, trenerzy o głośnych nazwiskach, bogaty sponsor

Legia Warszawa - co jak co ale klub ze stolicy w Polskich warunkach przeważnie zawsze był i będzie na topie. Co by nie powiedzieć o ITI to swoim medialnym szumem zawsze sprawi ze o Legii będzie się mówiło. Do tego oczywiście warto dodać liczebność kibiców, nowy stadion, bogaty sponsor, wsparcie władz miasta

 

2 szczebel

3 druzyny, których nazwy zawsze przyciągały lub ich reputacja szczególnie w tym roku wydaje się być bardzo wysoką

Polonia Warszawa – niby kasa to nie wszystko, a jednak w tym przypadku, w tym sezonie polska Chelsea wielu zawodników jest w stanie skusić wysokimi wynagrodzeniami. Niewątpliwie siła nabywcza pieniądza może przełożyć się, ze ta druga drużyna ze stolicy będzie walczyła o najwyższe trofea. Transfery Polonii z tego sezonu to tez duza medialnośc. Zastanawia mnie tylko jak ta drużyna otrząśnie się gdy Wojciechowski znowu zacznie kaprysić...

Jagiellonia Białystok - zdobywca Pucharu Polski i jeden z najlepiej poukładanych druzyn w Poslce. Nie sądze by kiedys stali się mega topowym teamem ale nie wątpliwie ten sezon to zasłużony czas na 5 minut Jagi. Dużym atutem tej drużyny jest tez fakt promowania zawodników i nie robienie im przeszkód w rozwijaniu kariery w innych drużynach.

Widzew Łódź – jeszcze się nie zdarzyło by ktos wygrał tak zdedywoanie 1 ligę. I to w zasadzie dwukrotnie. Widzew to bardzo poukładany zespół, ze stabilnym finansowaniem, wieloma kibicami i nadal marką rozpoznawalną w całej Europie. W końcu to ostatni zespół, który grał w Lidze Mistrzów i zepsół który potrafi ściągnąć do swojego składu niezłych Włochow czy reprezentów Litwy.

 

3 szczebel

5 druzyn, którym nawet gdy idzie xle to magia ich nazw przyciaga

Ruch Chorzów - Dobre miejsce z poprzedniego sezonu ciężko będzie utrzymac ale w żaden sposób nie zmieni to postrzegania Ruchu jako solidnej marki, w której każdy może się wypromowac. Wielokrotny Mistrz Polski, mnogośc kibiców. Nic wiecej nie trzeba chyba pisac.

Górnik Zabrze – podobnie jak Ruch. Marka sama w sobie do tego obecnie finansowana przez Allianz. Nie idzie im od kilku sezonów ale marki nie da się tak łatwo zadeptac. Górnik był i będzie ropoznowalny. Ilośc kibiców tez zachwyca.

Zagłębie Lubin – w przypadku Zagłebia na plus zdecydowanie stadion i solidne źródła finansowania, które mogą skusic każdego do przywdziania ich barw. Ostatni chyba klub, który ma takie oparcie w państwowych strukturach

WKS Śląsk Wrocław – nowy stadion, duze miasto, sporo kibiców, Solarz i wielkie wsparcie miasta.

Korona Kielce – Kielczanie wydajae się , ze 5 minut maja już za soba. W Europie się nie pokazali, polskiej ligi nie podbili ale mysle ze warto tez ich dołączyć do tej grupy druzyn, bowiem w ostatnich kilku latach to rozponowalny i stabilny klub w Polsce, który nadal przciaga rodzimych graczy.

 

4 szczebel

Rozpoznawalne w Polsce zespoły walczące ostatnio o utrzymanie

Lechia Gdańsk - Lechii daleko do potentatów polskiej ligi ale zespół to solidny, który wkrótce będzie dysponował nowym stadionem. W lechii nie martwia się tez o kase i brak kibiców..

Arka Gdynia – podobnie jak Lechia. Solidny ligowiec, któremu nie grozi walka o puchary

Cracovia – od kilku sezonów zespół broniacy się przed spadkiem. Nowy stadion, solidny sponsor sprawia jednak, ze druzyna potrafi ściągnąć do siebie zawodników.

 

5 szczebel

GKS Bełchatów – ucieczka tylu zawodników z Bełchatowa to niestey zły omen dla tej druzyny. Bełchatów to obecnie najmniejsze miasteczko w polskiej lidze, którego największym sukcesem jest to ze gra w ekstraklasie. W tym sezonie zanotowali nie najgorszy start ale pytanie co dalej? poza weglowym kombinatem nie ma większych szans na sponsoring w tym miescie. nawet jeśli ten zespół utrzyma się w tym roku to co będzie za rok, za dwa? Ze wszystkich druzyn także najsłabszy potencjał kibicowski.

Polonia Bytom – problemy finansowe, problemy kadrowe, duza konkurencja wśród klubów na Slasku. Jedna z najsłabszych marek w ekstraklasie.

 

 

reputacja 2 liga

1 szczebel

Znane druzyny na zapleczu ekstraklasy, których magia nadal przyciąga młodych zawodników i tych starszych, którzy nie mogą znaleźć miejsca w klubach wyższej klasy

Pogoń Szczecin – duze miasto, wielu kibiców, marka rozpoznawalna w Polsce a szczególnie na zachodnim Pomorzu. Jeden z faworytów 1 ligi, którego nazwa przyciąga zawodników

Piast Gliwice - największym atutem Gliwiczan jest niezły skład i duza szansa powrotu doi wyższej ligi.

GKS Katowice – Katowice to jeden z wyróżniających się klubów lat 90-tych. Klub ze stolicy górnego slaska nie zginał pomimo wielkich problemów organizacyjnych. Jedna z przyczyn tego stanu była własnie jego marka, która w tej czesci Polski nadal przyciąga graczy i spełnia marzenia młodych graczy o wystepowaniu wznanym klubie

Łódzki Klub Sportowy - ŁKS powoli wydostaje się z bagna. Nie byłoby to możliwe bez wyrobionej reputacji. To dzięki niej udaje co sezon sprowadzic się może i wiekowych ale nie najgorszych graczy, którzy wola grac w Łodzi a nie np. w Niecieczy czy Stróżach.

Górnik Łęczna - Gornik to ostatni chyba przedstawiciel piłki w tej czesci Polski. To także zespół zaliczany od kilku sezonów do faworytów rozgrywek 1 ligi.

 

2 szczebel

Zespoły ze sporych ośrodków, z ambicjami gry w wyższej klasie

Podbeskidzie Bielsko-Biała - stabilny finansowo, od kilku sezonów majacy aspiracje do awansu

Odra Wodzisław Śląski - spadkowicz z ekstraklasy, odejście wielu zawodników, stabilnośc finansowa pod znakiem zapytania

Sandecja Nowy Sącz - Nowa siła w 1 lidze. Stabilne finanse.

Górnik Polkowice – stabilnośc finansowa, dobra baza

 

3 szczebel

Zespoły ze sporych ośrodków z problemi organizacyjnymi bądź finansowymi

Flota Świnoujście – stabilny pierwszo ligowiec. Sprawy organizacyjne do poprawy

GKP Gorzow Wielkopolski – stabilny pierwszoligowiec

Warta Poznań – organizacyjnie klapa.

KSZO Ostrowiec Sw – problemy organizacyjne i finansowe

 

4 szczebel

małe ośrodki bez ambicji walki o najwyższe cele

Ruch Radzionków. – mały ośrodek bez wyrobionej marki

MKS Kluczbork. - mały ośrodek bez wyrobionej marki

.

5 szczebel

najmniejsze ośrodki, bez historii i aspiracji walki o wyższe pozycje

Dolcan Ząbki.

LKS Nieciecza

Kolejarz Stróże

 

 

 

Wpływ na reputacje powinno mieć przewidywane miejsce ale przede wszystkim stan organizacyjny, finanse, baza, aspiracje, perspektywy na przyszłość i marka. Nie staramy się więc tylko odgadnąć dokładnej kolejność w tabeli. Takie zespoły jak Górnik, ŁKS, Widzew, Legia nawet gdy maja zakręty wychodzą na prostą bo zawsze znajda źródła finansowania, tłumy kibiców i piłkarzy, którzy w tych klubach zechcą grac, rozwijać się czy o sobie przypomnieć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Keczup ladnie napisales o tym "obiektywizmie" ale nie zapomnijmy ze chyba glownie licza sie jednak wyniki sportowe, wiec kilka uwag :

-Widzew na 2 szczeblu ?? Niby z jakiej racji .. raz, ze to beniaminek, kiepska infrastruktura i moim zdaniem bedzie to napewno dolna czesc tabeli.

-Belchatow w ostatnim tez jakos mnie nie przekonuja.

Inna sprawa ze sama nazwa "reputacja" moze oznaczac bardzo wiele. Moze ktos sprecyzuje co tak naprawde oceniamy ?? Same wyniki, gre, mozliwoscie klubu w pozyskiwaniu sponsorow i transferow, liczbe kibicow czy moze obiekty i finanse klubow :)a moze wszystko do kupy jesli tak to prosze napisac czy przewaza gra czy bardziej strona materialna. Bo chyba najwiekszy problem jest z Botem i Cracovia (one roznia sie od siebie o 180 stopni)

Bot nie robi glosnych transferow ma maly stadion i malo kibicow (bez obrazy dla kibicow z Belchatowo ale wiadomo ze niewielkie miasto) ale wyniki sportowe imponujace jak na ten stan rzeczy.

Cracovia niezle transfery, nowy stadion i rosnaca licza kibicow (chodzby 7 tys na Kaluzy ) ale wynikow ni ma .. wiec wazne jest co jest glownym kryterium :)

Odnośnik do komentarza

Keczup ladnie napisales o tym "obiektywizmie" ale nie zapomnijmy ze chyba glownie licza sie jednak wyniki sportowe, wiec kilka uwag :

-Widzew na 2 szczeblu ?? Niby z jakiej racji .. raz, ze to beniaminek, kiepska infrastruktura i moim zdaniem bedzie to napewno dolna czesc tabeli.

 

 

Może i beniaminek, ale markę i tak ma lepszą niż większość ligowców. Infrastruktura może rzeczywiście nie jest idealna, tu zgoda. Ale, jak widać, nawet przy takiej infrastrukturze, klub był w stanie przyciągnąć i zatrzymać reprezentantów swoich krajów (Litwa, Tunezja, Bośnia, Burkina Faso), Brazylijczyka z solidnego klubu bułgarskiego, czy też, z Zachodu, zawodników, którzy mają za sobą występy w Boaviście, względnie są wychowankami Barcelony. Jak na naszą ligę, może nie jest to najwyższa półka, ale też i stanowczo nie przeciętna nawet. A z tym dołem tabeli - niby przekonamy się po sezonie, ale sądząc po dotychczasowych wynikach, to moim zdaniem grubo się mylisz. Pokonane Kielce. Dość pechowe remisy z Lechem i Polonią - jakby nie patrzeć kandydatami do mistrzostwa. Minimalna porażka z Wisłą, przy braku zauważalnej różnicy poziomów. Z czołówki nie grał jeszcze tylko z Legią i Jagiellonią. A od pozostałych zespołów na pewno gorszy nie będzie...

Odnośnik do komentarza

Kartvel mimo tego co napisales drugi szczebel to lekka przesada,

i o jakiej marce mowisz ?? o tym ze 14 lat temy grali w LM ?? Czy o korupcji za ktora polecieli ?? :)

Wiec jezeli tak do tego podchodzic to Cracovia byla 1 mistrzem polski ... a Hutnik tez kiedys gral w Intertootoooo :)

To ze Widzew zatrzymal swoich obcokrajowcow to o niczym nie swiadczy bo trzeba patrzec na ich jakos ... a nie skad pochodza (patrz. Brazylijska Pogon Szczecin byla by u nas na pierwszym miejscu ?? ) Zreszta zaprzeczasz sam sobie rzucajac szczebel nizej Gornik i Ruch ktorzy to jakby nie patrzec sa lepiej utytuowanymi klubami :)

Pragne jeszcze ponaglic swoje pytanie co oznacza termin "reputacja" :)

Odnośnik do komentarza

Faworyci ligi:

 

Lech Poznań 112

Wisła Kraków 112

Legia Warszawa 112

 

Górna połówka:

 

Polonia Warszawa 95

Jagiellonia Białystok 95

Ruch Chorzów 95

GKS Bełchatów 95

 

Środek tabeli:

 

Widzew Łódź 84

Zagłębie Lubin 84

WKS Śląsk Wrocław 84

Górnik Zabrze 84

Korona Kielce 84

Cracovia Kraków 84

 

reszta :

Lechia Gdańsk 79

Polonia Bytom 79

Arka Gdynia 79

 

 

Juz mi sie nie chce pisac czemu bo pisalem ..mysle ze taki podzial bd uczciwy :)

Odnośnik do komentarza

Radek widze że nie czytałeś mojego komentarza skoro dalej dajesz Ruchowi taką reputacje. Myśle że keczup przedstawił najbardziej normalną i uczciwą reputacje która faktycznie jest w miare obiektywna jednak przedobrzył w niej pozycje Widzewa ale reszta byłaby do przyjęcia. Panowie moderatorzy naprawdę warto sie nad jego propozycją zastanowić.

PS Radek Bełchatów z reputacją 95 ?? przepraszam ale oni są najwieksza niespodzianka w tej lidze. wszyscy z tamtąd pouciekali i byli dla mnie głownym faworytem do spadku. Keczup dobrze ich opisał

Odnośnik do komentarza

no tak, zajęli 5. miejsce w poprzednim sezonie, kupili reprezentanta Żewłakowa, kluczowego gracza 3. drużyny ligi - Barana, obrońcę mistrza - Tanevskiego, Amerykanina, który grał kilka sezonów w Danii, mają obecnie 3. miejsce w lidze

reasumując: NA BANK KANDYDAT DO SPADKU!!!1111oneone

Odnośnik do komentarza

dla mnie byli takim kandydatem. kwestia zasadnicza to taka że nie powinni mieć reputacji na poziomie 95 a taką jak zespoły walczące o środek tabeli. zobaczysz Kinas na jakim miejscu zakończą. dla mnie jest to klub bez wiekszego potencjału i przyszłości, ale to tylko moje osobiste odczucia. w każdym badz razie dajac im reputacje 95 jest to stanowcza przesada

Odnośnik do komentarza

Kartvel mimo tego co napisales drugi szczebel to lekka przesada,

i o jakiej marce mowisz ?? o tym ze 14 lat temy grali w LM ?? Czy o korupcji za ktora polecieli ?? :)

Wiec jezeli tak do tego podchodzic to Cracovia byla 1 mistrzem polski ... a Hutnik tez kiedys gral w Intertootoooo :)

To ze Widzew zatrzymal swoich obcokrajowcow to o niczym nie swiadczy bo trzeba patrzec na ich jakos ... a nie skad pochodza (patrz. Brazylijska Pogon Szczecin byla by u nas na pierwszym miejscu ?? ) Zreszta zaprzeczasz sam sobie rzucajac szczebel nizej Gornik i Ruch ktorzy to jakby nie patrzec sa lepiej utytuowanymi klubami :)

Pragne jeszcze ponaglic swoje pytanie co oznacza termin "reputacja" :)

 

No to po kolei :)

1) A kiedy ostatnio Górnik (bardziej) i Ruch (mniej) były mistrzami i grały w Lidze Mistrzów :>? Inne zespoły, które POTEM coś osiągnęły, mają przecież wyższą reputację :>?

2) Jakość - oczywiście - jeśli nie widzisz różnicy między reprezentantem kraju, a sprzedawcą lodów z Copacabany...

3) Korupcji póki co nikt nie udowodnił, więc jest tylko nieprzestrzeganie przez PZPN decyzji niezależnych sądów :P

Odnośnik do komentarza

dla mnie byli takim kandydatem. kwestia zasadnicza to taka że nie powinni mieć reputacji na poziomie 95 a taką jak zespoły walczące o środek tabeli. zobaczysz Kinas na jakim miejscu zakończą. dla mnie jest to klub bez wiekszego potencjału i przyszłości, ale to tylko moje osobiste odczucia. w każdym badz razie dajac im reputacje 95 jest to stanowcza przesada

zdecydowanie większą przesadą jest dawanie im drugiej od końca wartości

Odnośnik do komentarza

Kinas przed sezonem Bełchatów był typowany przez wszystkich ekspertów na dolną połowe tabeli a pojawiały sie nawet opinie że cieżko bedzie z utrzymaniem. pozyskanie emerytowanego Żewłakowa mojego zdania nie zmieni bo dużo wiecej stracili niż zyskali. bede dalej uparcie powtarzał że keczup przedstawił ciekawa koncepcje reputacji. tyle że Bełchatów dałbym do 4 szczebla a Arke do 5 szczebla. troche za wysoko Widzew dałbym ich do 3 szczebla. W taki mniej wiecej sposob powinny być tworzone reputacje co roku a nie bawienie sie co do 1 pkt różnicy która jest tylko powodem do kłótni na forum

Odnośnik do komentarza

To twierdź tak dalej, ale to nieprawda. Klub nie przedłużył kontraktów odciążając w ten sposób finanse klubowe. GKS jest jednym z najstabilniejszych klubów w Polsce, o czym świadczy choćby raport firmy Deloitte. To nie sztuka wydawać na same pensje podwójne przychody i tak budować klub ... Odciążyli klubową kasę, znaleźli tańszych w utrzymaniu następców, emeryt Żewłakow w pojedynkę strzelił więcej goli niż cała Legia. Klub zdołał zatrzymać najlepszych zawodników, stawia na utalentowaną młodzież i zawodników z niższych lig, ale reputację jak najbardziej ma.

Odnośnik do komentarza

Pragnę zauważyć, że skoro Żewłakow strzelił tyle bramek, to świadczy to o jego dobrej klasie sportowej, a nie o reputacji GKSu. Marcin Żewłakow doszedł tam, ponieważ nie miał innych ofert (z Polonią wyszło nieporozumienie). Nie zmienia to jednak faktu, że nie należy ich raczej stawiać w jednym szeregu ze spadkowiczami, środek tabeli byłby według mnie optymalny.

Odnośnik do komentarza

Ale wytłumaczcie mi jasno dlaczego. Bo to małe miasto? Odpada, liczy się w innym parametrze. Bo uciekli zawodnicy? Nie uciekli, nie przedłużono kontraktów. Bo ściągnęli tylko byłego reprezentanta, niedawnego uczestnika LM? Odpada, jest jeszcze kapitan Ruchu, White z USA i rezerwowy Lecha. No naprawdę, nie łapię sensu tych wypowiedzi, poza przyzwyczajenie że Bełchatów to wiocha, cud że się utrzymują. Klub ma solidną pozycję sportową, finansową i jest dość atrakcyjny, na pewno nie na dół listy.

 

PS. Pisałem o Żewłakowie bo został nazwany emerytem, a klub miał na nim więcej stracić niż zyskać.

Odnośnik do komentarza

Ale wytłumaczcie mi jasno dlaczego. Bo to małe miasto? Odpada, liczy się w innym parametrze. Bo uciekli zawodnicy? Nie uciekli, nie przedłużono kontraktów. Bo ściągnęli tylko byłego reprezentanta, niedawnego uczestnika LM? Odpada, jest jeszcze kapitan Ruchu, White z USA i rezerwowy Lecha. No naprawdę, nie łapię sensu tych wypowiedzi, poza przyzwyczajenie że Bełchatów to wiocha, cud że się utrzymują. Klub ma solidną pozycję sportową, finansową i jest dość atrakcyjny, na pewno nie na dół listy.

 

PS. Pisałem o Żewłakowie bo został nazwany emerytem, a klub miał na nim więcej stracić niż zyskać.

 

Ale czy właśnie to przyzwyczajenie nie stanowi przypadkiem sedna pojęcia reputacja? Nie mówię, że jest to słuszne, bynajmniej.

Odnośnik do komentarza

A, widzisz. I tu się krzyżują dwa pojęcia :D Reputacja wśród kibiców, którą tu na forum jesteśmy w stanie ocenić bardzo obiektywnie, i reputacja wśród piłkarzy, której nie ocenimy obiektywnie, bo nam się przenoszą nasze reputacje kibicowskie... Niemniej dyskutować zawsze warto ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...