Skocz do zawartości

Livescore - IO Vancouver 2010


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było później, że "ja też wierzyłem w medal" ;)

Ankieta: Jak oceniasz szanse Adama Małysza w sobotnim (13.02) konkursie na zwykłej skoczni? 
(69 użytkowników oddało głos)


  1. Głosowano Zdobędzie złoto (25 głosów [37.31%])
  2. Zdobędzie srebro (8 głosów [11.94%])
  3. Zdobędzie brąz (17 głosów [25.37%])
  4. Będzie poza podium (17 głosów [25.37%])
     Procent z głosów: 25.37%

 

żaden z aktywnych skoczków nie zasługuje tak bardzo na to złoto jak Małysz

 

Ahonen

Miałeś wyjść.

 

Ahonen faktycznie jest jedynym obok Adama, któremu za całokształt należałby się medal.

Odnośnik do komentarza

nie, ale stawianie na zakręcie kilku betonowych słupów w żaden sposób niezabezpieczonych jest nierozsądne imo.

 

moze to zabrzmi okrutnie, ale bardziej wierze w profesjonalizm architektow tego obiektu, nizli w umiejetnosci saneczkarza "od swieta"

Odnośnik do komentarza

nie, ale stawianie na zakręcie kilku betonowych słupów w żaden sposób niezabezpieczonych jest nierozsądne imo.

 

moze to zabrzmi okrutnie, ale bardziej wierze w profesjonalizm architektow tego obiektu, nizli w umiejetnosci saneczkarza "od swieta"

Tego, co powiedział w wywiadzie, ze o saneczkarstwie wie tyle co przeciętny kibic czyli nic? I jak ktoś projektuje obiekt na IO ("ważny jest udział, blabla") może się spodziewać, że przyjadą amtorzy. I nie chodzi mi o to, że mają zjeżdżać po linii prostej, ale że nikt nie wpadł na to, że na tamtym zakręcie może kogoś wyrzucić wprost na betonowe słupy.

to tak jakby nowy tor F1 zaprojektowano bez ogrodzenia i z drzewami na ostatnim zakręcie przed metą "bo przecież jeżdżą profesjonaliści" ;)

Odnośnik do komentarza

nie ma o co bic piany- wina lezy po obu stronach- ewidentny blad saneczkarza ( ekstremalny- rzadko kto wylatuje poza tor ) z drugiej strony bledy konstrukcyjne spowodowaly ze akurat uderzyl w te betonowe slupy a nie np jakas siatek zabezpieczajaca itp - daleki jest od tego aby mowic ze projektowali to jacys amatorzy...ale moze nie przewidizeli takiego scenariusza...

Odnośnik do komentarza

1. dosc naiwne jest myslenie, ze obiekt zostal przygotowany tylko na igrzyska

2. zwiazek saneczkarski przed otwarciem toru nie raz sprawdzal stan techniczny obiektu

3. skoro uznali, ze tor nie ma wad, tak widocznie jest

4. inni saneczkarze nie mieli problemu (tak, wiem - niektorzy mieli, w tym zoeggler, ale zdecydowana wiekszosc treningowych slizgow odbyla sie bez wypadkow)

5. jesli juz jestesmy przy porownywaniu torow saneczkowych do F1 to.... Nurburgring Nordschleife

Odnośnik do komentarza
1. dosc naiwne jest myslenie, ze obiekt zostal przygotowany tylko na igrzyska

no nie, myślę, że będzie na co dzień używany, bo saneczkarstwo to narodowy sport w Kanadzie. Jak będzie raz do roku PŚ i co parę lat MS to maks.

2. zwiazek saneczkarski przed otwarciem toru nie raz sprawdzal stan techniczny obiektu

A ile razy? :>

3. skoro uznali, ze tor nie ma wad, tak widocznie jest

Wiele osób mówiło, że jest odrobinę zbyt niebezpieczny, poza tym "rozminięto" się z maks prędkością, która miała wynosić 135-140 a zawodnicy zjeżdżają powyżej 150 w niektórych przypadkach.

4. inni saneczkarze nie mieli problemu (tak, wiem - niektorzy mieli, w tym zoeggler, ale zdecydowana wiekszosc treningowych slizgow odbyla sie bez wypadkow)

no i całe szczęscie

5. jesli juz jestesmy przy porownywaniu torow saneczkowych do F1 to.... Nurburgring Nordschleife

Mówię o NOWYM torze saneczkowym, a nie starożytnej nieomal budowli.

 

Poza tym ja mówię przede wszystkim, co do Ciebie jakoś się nie może przebić o tym, że ktoś zostawił odsłonięte słupy na końcowym zakręcie, bez sitaki czy choćby (choc nic by nie dała) pianki. Gołe słupy. Widziałeś ten wypadek w ogóle?

Odnośnik do komentarza
1. dosc naiwne jest myslenie, ze obiekt zostal przygotowany tylko na igrzyska

no nie, myślę, że będzie na co dzień używany, bo saneczkarstwo to narodowy sport w Kanadzie. Jak będzie raz do roku PŚ i co parę lat MS to maks.

 

panie drogi, zapomniales o bobslejach

 

na zadnym torze saneczkarskim nie widzialem ochronnych siatek, to nie stok narciarski

Odnośnik do komentarza

Jak z 18 to jest szansa, że Amman skoczy za daleko i podeprze skok (nie życzę mu tego oczywiście bo bardzo lubie Simmiego ale to są chyba ostatnie igrzyska Adama, więc złoto po prostu musi przywieść za całokształt tego co zrobił dla skoków).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...