Skocz do zawartości

Kącik gospodarczo-ekonomiczny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śledzę, ale powiem Ci, że kilka miesięcy temu chciałem zainwestować trochę gotówki właśnie w Ojro kiedy stało po 3,8-3,9 teraz żałuję, że tego nie zrobiłem bo jak widać stoi w okolicach 4,2. Oczywiście co innego kurs, a co innego cena kupna/sprzedaży.

 

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Jestem dumny z rządu PO PSL, działania przeciw koncernom farmaceutycznym przybierają na sile. Tak samo jak przeciw koncernom wykonującym autostrady, co zapowiedział Pan Minister. Taryfy ulgowej dla sabotażystów nie będzie.

 

A co takiego robią koncerny wykonujące autostrady?

Odnośnik do komentarza

Nie śledzę, ale powiem Ci, że kilka miesięcy temu chciałem zainwestować trochę gotówki właśnie w Ojro kiedy stało po 3,8-3,9 teraz żałuję, że tego nie zrobiłem bo jak widać stoi w okolicach 4,2. Oczywiście co innego kurs, a co innego cena kupna/sprzedaży.

 

Kilka miesiecy temu to euro bylo po 4.50. W granicach 3.80 było w 2009 ostatnio , 3.85 był chyba chwilowy dołek z rok temu, ale trzeby miec mega nosa by go wyłapać. W tej chwili kurs skupu to 4.03, wiec ameryki i tak by nie było, mniej niż na lokacie. Jeśli już grać na waluty to na forexie czy na stosunki walut do siebie, ale skupować w kantorach i sprzedawać się ze względu na marże nie opłaca. No chyba, że się kupi po 3.5 a sprzeda po 4.5, ale wtedy i na forexie jest inny zarobek.

JMK: akurat mamy lokalny dołek, ale z 2 strony jak potrzebujesz kasę to sprzedaj, bo jak pójdzie nawet te 10 gr do góry to masz 40pln wiecej, a jak pójdzie 10 w dół? Tego nie wiemy ;)

Odnośnik do komentarza

Śledzi ktoś może kursy walut? Posiadam pewną sumę euro (może nie dużo, dla mnie sporo - 400 ;) ) i chciałbym wiedzieć czy warto teraz wymieniać je na złotówki czy lepiej poczekać?

 

Jeśli nie śpieszy Ci się ze sprzedażą, to poczekaj do kolejnych problemów z wypłacalnością Grecji / ew. jej bankructwa.

 

 

Nie śledzę, ale powiem Ci, że kilka miesięcy temu chciałem zainwestować trochę gotówki właśnie w Ojro kiedy stało po 3,8-3,9 teraz żałuję, że tego nie zrobiłem bo jak widać stoi w okolicach 4,2. Oczywiście co innego kurs, a co innego cena kupna/sprzedaży.

 

Niestety, do poziomu 3,8-3,9 Euro nie spadało w ciągu ostatnich kilku miesięcy, choć chciałbym.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pozycje 40 i 41 to przychody i koszty z tytułu praw autorskich i faktycznie możliwe jest ujęcie ich zarówno tak jak napisałeś czyli zsumować je z pozycjami 35 i 36 (i takie rozwiązanie jest mi bliższe). Można też te przychody i koszty wpisać w pozycjach 50 i 51 zeznania PIT-37.

 

Koszty z tytułu przychodów z praw autoeskich wynoszą 50%.

Odnośnik do komentarza

Pewnie to, że ogranicza zdrowy wolny rynek. Nie mówcie, że nie orientujecie się, jak wygląda organizacja i przebieg przetargów gminnych (samorządowych, państwowych): wygra ten, kogo będzie stać na wadium i będzie spełniał warunki określone przez gminę. A może się wkrótce okazać, że zamówieniem publicznym można sobie zręcznie sterować, i jeśli w gminie działają dwa przedsiębiorstwa zajmująca się wywozem śmieci, to musi zostać jedno i np można w warunkach przystąpienia wpisać: 5 lat doświadczenia (druga firma istnieje cztery), albo moce przerobowe min 250 000l tygodniowo (bo to jest granica różnicująca w tej chwili te dwa przedsiębiorstwa) - oba ta warunki mogą być logicznie uargumentowane i nie wzbudzać żadnych podejrzeń.

 

W rezultacie w gminach zostaną monopoliści, a mniejsze zakłady zostaną zlikwidowane/wchłonięte.

 

A ludzie jak wyrzucali/palili śmieci, tak będą to robić nadal, bo umowa z firmą będzie np na maksymalnie 240l od gospodarstwa, a z resztą niech sobie robią ludzie co chcą. Ten pomysł nic nie zmienia, wprowadza tylko kolejnego pośrednika do obracania pieniędzmi ludzi i zabiera możliwość wyboru, komu te pieniądze zapłacimy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...