Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Na wielkie "dopakowanie się" nie liczę. Mam chyba sporo masy, w sensie gruby jestem ;), więc chciałbym coś zrzucić, może sprawić, żeby brzuch nie był bębnem, a trochę się skalofyferował ;). Przydałoby się trochę kondycję zbudować, żeby już na sezon było dobrze biegać na zewnątrz i rowerem zapieprzać.

 

E: Co do czasu to nie mam na stronie wyszczególnionego - "wejście open", nie wiem cóż to może znaczyć. Zapewne godzina do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza

wejście open upoważnia Cie zapewne do korzystania z basenu, sauny i cokolwiek tam jeszcze jest.

trening? patrząc na twoje cele to nasuwa się tylko jeden, FBW i potreningowe cardio (orbitrek lub bieżnia)

 

sam trening na razie nie dzieliłbym na A i B, możesz robić ćwiczenia złożone jak przysiady (nogi), wiosłowanie w opadzie (plecy), wyciskanie leżąc płasko (klatka), wyciskanie sprzed głowy (barki) i na koniec pięć serii podciągania szerokim chwytem.

 

aha, jak chcesz osiągnąć zamierzone cele, to naprawdę doceń rolę diety, bez niej ani rusz :)

Odnośnik do komentarza

U mnie na siłowni wejście to wejście, mogę wejść o 9 i wyjść o 19 :P. Jak chcesz kondycję tylko to siłowe ćwiczenia niewiele dadzą, bieżnia i do boju :P. Jak chcesz ogólnie trochę siłę poprawić całego ciała poczytaj o treningu fbw (full body workout). Możesz się trochę bardziej skupić na nogach jak lubisz biegać, podstawowe ćwiczenia takie jak przysiady ze sztangą, wykroki, warto też zrobić przywodziciela i odwodziciela, na jutubie sobie popatrz filmiki z treningiem, bo ważniejsze od ilości branego ciężaru w 90% ćwiczeń jest ich technika. Z reguły nie ma nic szczególnie trudnego i łatwo się to zapamiętuje, ale to są pierdoły które robią sporą różnicę. Na siłowni niedawno widziałem jakiegoś młodego chłopaszka to był dramat absolutnie, jak jest maszyna do wiosłowania na plecy to on to robił tak, że miał cały czas ręce proste i samym kręgosłupem szarpał, to jest proszenie się o szpital.

Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie eksperci za porady :). Jak nie będę czegoś wiedział to zawsze tam musi być jakiś pan trener, który pewnie będzie służył poradą. Najważniejsze, żebym się nie uszkodził - mam spore nadzieje związane z tą siłownią, chciałbym choć kilka kilo zrzucić, żeby poczuć się lepiej ze sobą ;).

Odnośnik do komentarza

Hokiej, zależy co masz na myśli pod pojęciem diety. Średnio stać mnie na burnery, odżywki, itd. Staram się odżywiać odpowiednio - dużo razowego pieczywa, mało fast foodów, owoce, warzywa (zapewne mnie zaraz obśmiejecie, że to gówno, a nie zdrowa dieta ;P) Problemem moim jest to, że przez robotę mam rozwalone pory posiłków. Często duży, obiadowy posiłek jem o 22. Tu jest kwestia mojej masy pogrzebana.

Odnośnik do komentarza

To kiedy jesz obiadowy posiłek nie ma najmniejszego znaczenia, możesz jeść sobie o 22. Mówiąc dietę miałem na myśli jedzenie poniżej swojego bilansu kalorycznego, bo to od tego się chudnie. Nie trzeba mieć żadnego spisu posiłków ani tym bardziej kupować żadnych odżywek i burnerów :P.

Odnośnik do komentarza

Hokiej, zależy co masz na myśli pod pojęciem diety. Średnio stać mnie na burnery, odżywki, itd. Staram się odżywiać odpowiednio - dużo razowego pieczywa, mało fast foodów, owoce, warzywa (zapewne mnie zaraz obśmiejecie, że to gówno, a nie zdrowa dieta ;P) Problemem moim jest to, że przez robotę mam rozwalone pory posiłków. Często duży, obiadowy posiłek jem o 22. Tu jest kwestia mojej masy pogrzebana.

A masz w pracy przerwę na posiłek? Ewentualnie możliwość podgrzania czegoś?

Odnośnik do komentarza

Ja ci mogę powiedzieć, że prowadzenie dziennika typu tego z myfitnesspal bardzo podoba. Też mi się wydawało, że odpowiednio się odżywiam, a jak zacząłem patrzeć ile kalorii i makroelementów jest w różnych posiłkach i jakie miałem dysproporcje w poszczególnych dniach to okazało się, że było źle. A od kiedy zacząłem pilnować kalorii i bilansu białko/tłuszcz/węgle waga zaczęła pięknie spadać (tak jak wtedy chciałem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...