Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na razie jeszcze nie wybieram się na siłkę (dopiero za miesiąc), ale już ćwiczę sobie w domu i głupieję chcąc ustalić zapotrzebowanie i ilości węgli, tłuszczy i białka.

Zamierzam przybrać na masie więc o ile powinno być wyższe moje zapotrzebowanie kaloryczne, białka, tłuszcze i węgle? Ważę obecnie 76kg, 181cm. Nie chcę jakoś drastycznie przybierać na masie, kilogram miesięcznie mi wystarczy. Na początku chcę przybrać na masie (docelowo 80kg) by później zredukować i się ładnie wyrzeźbić. Zakładam, że 80kg wystarczy by mi się wszystko podobało ;)

Trenuje 3x tygodniowo robiąc różne ćwiczenia FBW.

Przerobiłem już różnie kalkulatory, ale widziałem zapotrzebowanie od 2600 do 3400kcal więc zgłupiałem :D

Na razie przyjmuję około 3000kcal i od stycznia nabrałem 1kg.

Odnośnik do komentarza

No to skoro przybrałeś jedząc 3000kcal 1kg to chyba git :P? Białko w diecie powinno stanowić od 1.9-2,3g na kg masy ciała (sporo zależy od organizmu, ja jem obecnie 2,1), tłuszcze około 1,2, ale można czasem zwiększyć tłuszcze kosztem ucięcia węgli, które stanowią resztę zapotrzebowania. Ja obecnie jem mając podobne parametry (taka sama waga, jestem 4cm wyższy) 3300kcal i wpada troszkę ponad 2kg miesięcznie, ale jak jadłem 2900 to wpadało tylko nieco ponad kilogram, więc chyba masz po prostu troszkę większe zapotrzebowanie kaloryczne ode mnie.

Odnośnik do komentarza

Znacie jakieś domowe środki na polepszenie apetytu? Niestety, złamałem się i nie potrafię już jeść tyle, ile jadłem. Na dodatek gainer bardziej mi przeszkadza niż pomaga, bo psuje mi apetyt i jestem po nim tak pełny, że muszę się położyć. I drugie pytanie: lepiej jeść rzeczywiście (w moim przypadku) to 8 razy dziennie czy raczej większe posiłki 5-6 razy w ciągu dnia? Nie ukrywam, że wolę drugą opcję.

Odnośnik do komentarza

To jedz drugą opcję. Na zwiększenie apetytu to już musisz jakichś kulinarnych sztuczek poszukać albo jeść produkty mocno skoncentrowane (pić oliwę z oliwek, syrop klonowy też wspominałem parę stron temu). Z tego co wiem ostre jedzenie zaostrza apetyt :P.

Odnośnik do komentarza

Znacie jakieś domowe środki na polepszenie apetytu? Niestety, złamałem się i nie potrafię już jeść tyle, ile jadłem. Na dodatek gainer bardziej mi przeszkadza niż pomaga, bo psuje mi apetyt i jestem po nim tak pełny, że muszę się położyć. I drugie pytanie: lepiej jeść rzeczywiście (w moim przypadku) to 8 razy dziennie czy raczej większe posiłki 5-6 razy w ciągu dnia? Nie ukrywam, że wolę drugą opcję.

 

Pij duuuużo wody (dodawaj do niej cytrynę - przyspiesza metabolizm), dużo ostrych i korzennych przypraw (cayenne, chilli, imbir, mięta, kolendra itepe itede ;) ), wrzucaj do diety błonnik (płatki owsiane, albo sam błonnik nawet do kupienia jest, suszone owoce, len) i pij czerwoną/zieloną herbatę. To tak na szybko mi się przypomina :-k

 

Jedz jak wolisz :)

I na moje lepiej jednak odżywkę białkową niż gainera. Gainer to jednak dużo węgli i ciężko przyjmować tyle dziennie ;)

No to skoro przybrałeś jedząc 3000kcal 1kg to chyba git :P? Białko w diecie powinno stanowić od 1.9-2,3g na kg masy ciała (sporo zależy od organizmu, ja jem obecnie 2,1), tłuszcze około 1,2, ale można czasem zwiększyć tłuszcze kosztem ucięcia węgli, które stanowią resztę zapotrzebowania. Ja obecnie jem mając podobne parametry (taka sama waga, jestem 4cm wyższy) 3300kcal i wpada troszkę ponad 2kg miesięcznie, ale jak jadłem 2900 to wpadało tylko nieco ponad kilogram, więc chyba masz po prostu troszkę większe zapotrzebowanie kaloryczne ode mnie.

 

 

Hołk, a jakby Ci wyglądała dieta na redukcję? Ucinasz węgle tylko?

Odnośnik do komentarza

Ucinam węgle i tłuszcze, tłuszcze prawie dwukrotnie (zwalniają metabolizm), ale jak ktoś na redukcji ma sporą aktywność ruchową to do 1g na kg masy ciała na redukcji może jeść. No i to też nie jest reguła, bo niektórzy nie reagują na tłuszcze zwolnieniem metabolizmu, więc wtedy jest bajka bo można jeść mniej węgli (byle nie za mało bo depresji i zjebanego samopoczucia nikt nie chce) a więc znacznie przyspieszyć cały proces. Niestety nie ma sztywnych reguł odnoszących się do każdego, wszystko jest kwestią obserwacji swojego ciała, ja np. zauważyłem na redukcji, że jak obciąłem węgle kosztem tłuszczów (tłuszcze zwiększyłem z 0.6 na 0.8g na kg masy ciała) to udało mi się trochę przyspieszyć zmniejszanie się wagi mając taką samą ilość kalorii dziennie, jednak jak jadałem więcej tłuszczów przez jakiś okres czasu widziałem, że tempo to zwalnia więc wiem, że dla mnie na redukcji optymalny jest przedział 0,7-0,9g na kg masy ciała.

Odnośnik do komentarza

Zależy o czym mówi. Jeśli pisał, że białka koło 2g/kg to chodziło o całkowitą, a nie suchą masę raczej.

 

rav - 8 posiłków? To jak małe one muszą być? Oczywiście, że ilość nie ma żadnego znaczenia, więc rób jak Ci wygodniej, ale nie wyborażam sobie jak małe muszą to być porcje by to rozkładać na aż tyle.

Odnośnik do komentarza

Na pewno jest to dokładniejsze :P, sęk w tym, że zwykli śmiertelnicy (w tym ja) raczej żydzą kasę na badanie składu ciała, a mierzenie obwodów jest dość niedokładne. Także zostaje zastosować jakieś tam ogólne schematy i dostrajać je z czasem do siebie.

Odnośnik do komentarza

Chłopcy, jestem po pierwszym razie! :jupi: Bardzo fajnie, dobre miejsce wybraliśmy, bez zgrai hardkorowych koksów, którzy ze mnie i sąsiada pewnie śmiali by się do rozpuku. Masa przyrządów - każda partia mięśni może zostać wyćwiczona. Ja dziś trochę biegania, rowerek, brzuszki i ćwiczenia na mięśnie pleców (te górne :P) i na uda. Bardzo przyjemne wrażenie, bardzo przyjemne zmęczenie. Chyba się w to wkręcę ;).

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie miałem okazji korzystać z tych wynalazków (chodzę na typową osiedlową siłownię), ale kolega który chodzi do Pure na moje pytanie czy ma jakąś dietę skoro chce 10kg mięśni w miesiąc około zyskać(autentyk) powiedział, że niee bo na maszynie mu pokazało, że ma 8000kcal zapotrzebowania i nie da rady i tak tyle zjeść. Ale bierze białko (po tym, jak odbijało się jak od ściany wszystko co do niego mówiłem wkręciłem mu, żeby tylko uważał jakie kupuje, bo czerwone jest na klatke, zielone na plecy, niebieskie na nogi i odpowiednie kombinacje tych są na ręce i barki), więc będzie niezłym kabanem wkrótce :cool:.

 

 

@timon jeszcze nie widziałem nigdy na siłowni żadnego koksa który by się śmiał z kogoś, mało tego, często sami oferują swoją pomoc a poproszeni zawsze pomagają ;). Jak dobrze zrobiłeś którąś partię (zwłaszcza mięśnie prostownika pleców albo nogi) to poczekaj do jutra z oceną pozytywności zmęczenia :keke:. Jak coś tak jest tylko za pierwszym razem raczej :P.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Ci koksy są bardziej pomocni, niż "wyśmiewczy". Nie raz, nie dwa, kilka osób z większym stażem na siłowni pomagało mi w różnych ćwiczeniach itp.

 

Ja obecnie przechodzę redukcję. Na koniec grudnia ważyłem 89 kg. przy 178 cm, teraz ważę 82.3 kg, co jest mega osiagnięciem jak dla mnie. Chciałbym zejść do 79 kg i robić sylwetkę, zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...